אראנקאר – מה הם?

אראנקאר – Arrancar
אראנקאר הוא הולו שהסיר את מסכתו וקיבל כוחות שיניגאמי. השם "אראנקאר" הינו פועל בספרדית שמשמעותו "לתלוש", כהתייחסות להסרת המסכה של האראנקאר. במנגה, המילה אראנקאר נכתבת תוך שימוש באיות ה-"קנג'י" היפני המסורתי, ואז משמעות המילה הינה "מסכה קרועה" (Vamen), אך באנימה החליטו להשתמש במילה הספרדית, אראנקאר (Arankaru).

דרך היצירה:
רק להולואים מעטים יש את הפוטנציאל להסיר באופן טבעי את מסכתם ולהפוך לאראנקאר, ואף אם הם מצליחים בזאת, השינוי בכוחם אינו משמעותי. לאייזן סוסקה יש את היכולת לייצר אראנקארים באופן מלאכותי תוך שימוש בהוגיוקו ( קריסטל ההרס), ובנוסף לזאת דרך היצירה הזו משחררת הרבה יותר מהפוטנציאל של האראנקאר מאשר השחרור הטבעי. התהליך של הפיכת הולו לאראנקאר נקרא שיניגאמיפיקאציה (Shinigamification).

מאפיינים ויכולות:
אראנקארים והולואים נבדלים אחד מן השני בשתי דרכים מרכזיות: המיקום של החור שלהם, והיעלמותה הכמעט מוחלטת של מסכת ההולו. כאשר הולו נהפך לאראנקאר, סיכוייו לקבל צורה אנושית עולים, ביחד עם האינטליגנציה שלו. רק אראנקארים מדרגת ואסטו לורד ילבשו על עצמם לבטח צורה אנושית. אם הוא חזק מספיק, הארנקאר יכול לחתום את כוחו העודף בתוך זאנפאקוטו. הזאנפאקוטו הזה שונה מזה של השיניגאמים, והיא פשוט צורתו האמיתית של ההולו, חתומה בתוך חרב. מכך נובע שהשחרור של האראנקאר אינו אלא חזרה זמנית אל גופם הקודם. השחרור שלך האראנקאר נקרא רסורקסיון (resurekushion, ביפנית- "חרב חוזרת", בספרדית- תחיה, התחדשות, תחיית המתים"). לא ידוע כרגע אם לאראנקארים יש שחרור שני כלשהו.

לבוש וסדר צבאי:
לאראנקארים תחת פיקודו של אייזן אין בגדים אחידים וזהים, אבל נראה שבכל זאת יש לבגדים שהם לובשים תבנית כללית. התלבושת שלהם מורכבת מאפוד לבן, חגורה שחורה, חצאית לבנה, וגרביים שחורים בתוך סנדלים לבנים. בעיקרון, הבגדים של האראנקארים הם בעצם מעיין "נגטיב", היפוך צבעים של בגדי השיניגאמים.
האראנקארים תחת פיקודו של אייזן מחולקים למספר קבוצות בעלות דרגות, שמבוססות בחלקן על כוח ובחלקן על ותיקות. לא כל האראנקארים הקיימים הם תחת פיקודו של אייזן, לרוב בגלל חוסר עניין בהם מצידו של אייזן.

האספאדה (Espada):
"אספאדה", בספרדית, פירושו חרב; ביפנית, המילה מורכבת מהקאנג'י של "עשר" ו"חרב", ומכאן, "עשר חרבות". האספאדה הם עשרת האראנקאר החזקים ביותר בצבאו של אייזן, כאשר פרימרה (Primera) אספאדה – האספאדה הראשון – הוא החזק ביותר ואילו דסימה (Décima) אספאדה – האספאדה העשירי – הוא החלש ביותר. לחלק מהאספאדה ישנם אראנקאר המשרתים אותם, והם נבחרו מבין כל תשעים ותשעה הנומרו.
כוחם של האספאדה כה רב, עד כי הוטלו עליהם שתי הגבלות: הראשונה אוסרת עליהם להשתמש בגראן ריי סרו, והשנייה תקפה אך ורק על ארבעת האספאדה החזקים ביותר; נאסר עליהם לשחרר את הזאנפאקוטו שלהם, אלא מחוץ ללאס נוצ'ס.

פריווארון אספאדה (Privaron Espada):
בדרך כלל, כאשר אספאדה מאבד את דרגתו באופן רשמי, היא תוחלף בדרגה בעלת שלוש ספרות (Tres Cifras). למרות היותם הרבה יותר חזקים מהנומרו, הפריווארון אספאדה עדיין לא משתווים לכוחם של האספאדה הנוכחיים.

נומרוס (Nomeros):
תשעים ותשעה אראנקאר שנוצרו באמצעות ההוגיוקו. בניגוד לאספאדה, הנומרוס אינם מדורגים על פי כוחם, אלא על פי הסדר בו נולדו.

פראסיון (Fraccion):
מבין הנומרו הרבים, נבחרים אראנקאר מסוימים אשר משרתים אספאדה ספיציפי. לפראסיון ולאספאדה ישנן מערכות יחסים שונות; לדוגמה – הפראסיון של באראגאן לויסנבארן רואים בו כמלכם ומתייחסים אליו בכבוד, אולם בין סטארק ולילינט קיימת מערכת יחסים שונה לחלוטין, ולילינט פונה אליו בחוסר כבוד מוחלט.

אקסקיאס (Exequias):
יחידת ההוצאה להורג של לאס נוצ'ס, אשר תפקידה לטפל בפולשים ומורדים בלאס נוצ'ס, ונמצאים תחת פיקודו של רודובון. למעשה, אנשיו של רודובון הם יצירותיו של רודובון עצמו, אשר נוצרו כתוצאה מהיכולת של הזאנפאקוטו שלו.לא ניתן להגיב.