אשיסוגי ג'יזו

אשיסוגי ג'יזו – Ashisogi Jizo (ג'יזו חותך הרגל [Leg Cutting Jizō])
אשיסוגי ג'יזו שייך לקפטן היחידה השתיים עשרה וכן הנשיא השני במספרו של מכון המחקר של השיניגאמי, קורוטסוצ'י מאיורי.
צורתו הרוחנית של אשיסוגי ג'יזו טרם נחשפה.

צורות:
מצב חתום -
במצבו החתום, מראהו של אשיסוגי ג'יזו יוצא דופן. הניצב של החרב מורכב מפיסות מתכת שונות, והוא עטוף בבד. בניגוד לשיניגאמי אחרים, מאיורי נושא את הזאנפאקוטו שלו מלפניו, אותו הוא תולה על החגורה של המדים שלו.

שחרור ראשוני (שיקאי [Shikai]) - בפקודת השחרור, 'שסע' (Kakimushire), אשיסוגי ג'יזו משתנה לנשק דמוי קלשון בעל ראש תינוק, ושלושה להבים מעוקמים.

שחרור סופי (באנקאי [Bankai]) - שמו של הבאנקאי של אשיסוגי ג'יזו, הינו קונג'יקי אשיסוגי ג'יזו (Konjiki Ashisogi Jizō – ג'יזו המוזהב חותך הרגל [Golden Leg Cutting Jizō]). במידה והזאנפאקוטו של מאיורי כבר בשחרורו הראשוני, עם הפקודה, הוא שב לצורתו החתומה, ואז יוצר זחל מאסיבי בעל פני תינוק, על גבו גלימה אדומה וקצרה ומעל ראשו הילה מתכתית וכסופה.

יכולות מיוחדות -
בשחרורו הראשוני, יכולתו של אשיסוגי ג'יזו לפלוט גז רעיל מפיו של ראש התינוק, המשתק את היריב. כאשר מאיורי חותך את היריב עם הלהבים של אשיסוגי ג'יזו, הוא חותך את אותות העצבים בגופו של היריב, האחראים על התנועה של הגוף, גורם לשיתוק מוחלט של גופו של היריב.

בשחרורו הסופי של אשיסוגי ג'יזו, קונג'יקי אשיסוגי ג'יזו פולט גז רעיל שמקורו מדמו של מאיורי. הגז קטלני עבור כל אחד שנושם אותו, והנוגדן לרעל נמצא אך ורק אצל מאיורי ו'בתו', נמו. כמו כן, מאיורי מסוגל לשנות את ההרכב של הרעל, וכך לוודא כי אף נוגדן לא יוכל לבטל את השפעתו.
נחשף כי מאיורי עיצב את קונג'יקי אשיסוגי ג'יזו מבחינה פיזית, כך שבמידה ויקרה מצב בו הזאנפאקוטו שלו יתקיף את בעליו, הוא ישמיד את עצמו וישוב לצורתו החתומה.
כמו כן, מבטנו של הזחל המאסיבי מגיחים אין ספור להבים. טכניקה זו עלולה להיות קטלנית מאוד כאשר קונג'יקי אשיסוגי ג'יזו מסתער לעבר היריב.

לא ברור אם זו יכולת נוספת של הזאנפאקוטו שלו או כתוצאה מהניסויים האין סופיים שערך על עצמו, על ידי דקירת גופו שלו על ידי הלהב של אשיסוגי ג'יזו, מאיורי הופך לנוזל. זו דרך מצוינת להמלט מפני אויב שהוא לא מסוגל להביס, אך במצב הזה מאיורי לא יכול לתקוף, וכמובן – לא יכול להפגע. לוקחים לו שלושה ימים לשוב לצורה מוצקה, אך אז הוא שב למראהו האנושי.לא ניתן להגיב.