בליץ' – מה זה?

 

העלילה:

 הסדרה מספרת על קורוסאקי איצ'יגו, נער בן 15, המסוגל לראות רוחות מאז היום שהוא זוכר את עצמו. יכולת זאת משמשת לו לטבע שני, אך הוא לעולם לא חשב שהיא תהווה את הפתיח להרפתקה הגדולה ביותר של חייו…

יום אחד עוזר איצ'יגו לרוח של ילדה להיפטר מחבורת בריונים שהפריעו למקום מנוחתה, כאשר באותו זמן במקום אחר בעיר, כוח בלתי נראה גורם להרס ולטרור. זמן מה לאחר מכן רואה איצ'יגו את אותה הילדה-רוח הקטנה, רק שכעת היא נמלטת מפני מפלצת גדולה ומאיימת. הילדה, ואיתה איצ'יגו שאץ להגן עליה, ניצלים בזכות דמות אישה בעלת בגדים שחורים, שמניסה את ההולו.

מאוחר יותר באותו יום מגיעה אותה אישה לביתו של איצ'יגו, וחודרת לחדרו דרך החלון. לאחר שגילתה בניגוד לציפיותיה שאיצ'יגו מסוגל לראות אותה, היא מספרת לו שהביא שיניגאמי (פרטים בהמשך) ושתפקידה הוא לחסל הולואים (שוב, פרטים בהמשך) כדוגמת המפלצת שתקפה אותו באותו אחר הצהריים. זמן קצר לאחר מכן ביתו של איצ'יגו מותקף ע"י הולו, ואחותו הקטנה של איצ'יגו, קארין, נלכדת בכף המפלצת. רוקיה מנסה להתמודד עם המפלצת אך נפצעת קשה, ולבסוף בלית ברירה היא מעבירה את כוחותיה לאיצ'יגו, שמצליח להשתלט עליהם ולהביס את ההולו.

לאחר מכן נאלץ איצ'יגו נאלץ למלא את תפקידה של רוקיה כשיניגאמי, ומכאן העלילה מתפתחת.

 

עולם הסדרה:
עולם הסדרה מתחלק בין כמה מימדים, רובם מימדים רוחניים, משמע שעשויים מחלקיקי רוח ומאוכלסים ע"י נשמות.
- עולם החיים: העולם המוכר לנו, בו חיים בני האנוש.
- סול סוסייטי: קהילת הנשמות. שם חיות הנשמות הטובות, "הפלוסים", שנשלחות לשם ע"י השיניגאמים.
- הואקו מונדו: עולם ההולואים. זהו עוד מימד רוחני, אך בשונה מסול סוסייטי, שם חיות הרוחות המרושעות של הסדרה, ההולואים.
- הגיהנום: הגיהנום הוא עוד מימד של רוחות, המשמש כמשכנם של רוחות שביצעו מעשים מרושעים ובלתי נסלחים בימי חייהם.

לעוד מידע בנושא העולמות בסדרה בליץ' אתם מוזמנים לפנות למדריך המקומות שבאתר. 

מדריך גזעים:

מלאכי מוות/שיניגאמים:
שיניגאמים ( "אלי מוות") הם גזע בדיוני בסדרת האנימה והמנגה בליץ'. השיניגאמים הם נשמות בעלות עוצמה רוחנית שתפקידם הוא לשלוח את הנשמות הטהורות, "הפלוסים", אל סול סוסייטי, ולטהר את הנשמות המרושעות, "ההולואים" ושליחתם אל סול סוסייטי, בעזרת כוחות על טבעיים. הם מבוססים על "אלי המוות" של האמונה היפנית המסורתית, ונושאים את אותו שם.

(לעוד מידע בנושא ראו עמוד "שיניגאמי- מה זה? ")

הולואים:
ההולואים (horo, חלולים) הם רוחות מושחתות שטורפות נשמות אנושיות חיות ומתות כאחד. ההולואים מגלמים את תפקיד היריבים המרושעים של הגיבור בתחילת הסדרה, ונשארים איום מרכזי למשך רובה הנותר. ההולואים נוצרים כאשר נשמה מתה נשארת יותר מדי זמן בעולם החיים, והייאוש השתלט על ליבם.

(לעוד מידע בנושא ראו "מדריך הולואים ") 

קווינסי:
הקווינסי הם גזע של אנשים בעלי עוצמה נפשית ויכולת להרוג הולואים. במקור הם תערובת של שורדים מהתקפות הולואים או אנשים שיקיריהם נהרגו ע"י הולואים, שפיתחו יכולות נפשיות אי-טבעיות להריגת הולואים על מנת לצמצם ככל האפשר את ההרג של ההולואים.

(לעוד מידע בנושא ראו מדריך קווינסי

*ספויילרים למי שלא עבר באנימה את סאגת הבאונטו (פרקים 64-109)* 

 הבאונטו:
הבאונטו הם, בדומה לקווינסי, גזע של אנושיים בעלי יכולות מיוחדות, שמבדילות אותם מן השאר.
הם מופיעים כגזע היריב והנבזה בסאגת הפילרים של סדרת האנימה בליץ' (הם אינם מופיעים במנגה שעליה מבוססת הסדרה).

(לעוד מידע ראו מדריך באונטו

ספויילרים למי שלא עבר את פרק 130 באנימה* 

וואיזארדים:
הוויזארדים (נהגה גם כ-Vaizard וכ-Visored) או לחלופין "חיילי המסכות" (Masked Soliders) הם שיניגאמים אשר השיגו כוחות הולו בדרכים לא-חוקיות.

(לעוד מידע בנושא ראו מדריך וואיזארדים )

 אראנקארים:
אראנקאר הוא הולו שהסיר את מסכתו וקיבל כוחות שיניגאמי. השם "אראנקאר" הינו פועל בספרדית שמשמעותו "להסיר" או "לתלוש", כהתייחסות להסרת המסכה של האראנקאר.

(לעוד מידע בנושא ראו מדריך הולואים , החלק על האראנקאר).

 

© עמוד זה נכתב ע"י Vader.לא ניתן להגיב.