הבדלים בין האנימה והמנגה

הבדלים בין האנימה למנגה

כידוע לרובכם, האנימה של בליץ' היא סדרה טלוויזיונית המבוססת על המנגה של בליץ' (קומיקס יפני). הסדרה נאמנה, רוב הזמן, לעלילה שבמנגה ובדרך כלל לא תתערב ותשנה את מה שהיוצר המקורי כתב וצייר. עם זאת, ישנן כמה מקרים מסויימים בהם מופיעים באנימה חלקים שמעולם לא נראו במנגה או מקרים בהם יש עיוות קטן ולפעמים האנימה מחסירה קטעים שלמים מסיבות כאלו ואחרות. בעמוד זה תמצאו חלקים רבים באנימה בה התבצעו השינויים הללו עקב צנזורה, פילרים וסיבות לא מוסברות שאין בהן שום היגיון. אני רק רוצה לציין שבעמוד הזה אנחנו לא מתייחסים לסאגות הפילרים ולפרקי הפילרים שנראו באנימה, אין מה להשוות למנגה אם זה בכלל לא הופיע שם.

~אזהרה! העמוד למטה מכיל תכנים קשים ויכול מאוד להיות שלכמה מכם אלה יהיו תכנים מזוויעים!~

~אנא מכם, אל תתבוננו בתמונות ותצאו מהעמוד אם הנכם רגישים לזוועה ואלימות יתר~

הרוח הראשונה בסדרה


במנגה – למרות שלא רואים בבירור: הרוח הקטנה שברחה מההולאו הידוע בשם "פישבון די", נאכלה וראשה נראה על רצפה. באנימה – דעתו פישבון די מוסחת בשנייה האחרונה והוא חס על חייה של הרוח.

הוריה של אינואה


במנגה מספר סורה קצת על ההורים שלו ושל אינואה: על אמו שהייתה זונה ועל אביו שהיה "שד". סורה סיפר שהוריו היו מאלה שמכים את ילדיהם ולכן הוא ברח עם אינואה כאשר היה בן 18.

גראנד פישר #1


במנגה – אנו רואים איך גראנד פישר מצא את קארין ויוזו, מה שהושמט באנימה. * התמונה היא דרך עינייה של קארין.
באנימה – זוכרים את השיניגאמי שבא לברר מה רוקיה מעוללת בעולם החיים? הוא מעולם לא היה ולא נברא. השיניגאמי הזה היה פילר קטן במקום הקטע שבו גראנד פישר פוגש את קארין.

גראנד פישר #2


קטע נוסף שפשוט הושמט המאנימה: מיד לאחר ההפסד המביך לאיצ'יגו, חזר גראנד פישר להואקו מונדו שם די-רוי ואייסרינגר טיפלו בו והורידו לו את המסכה, מה שהוביל להפיכתו לאראנקאר.

קוקאקו שיבה


במנגה – כפי שאתם רואים: אין לקוקאקו את ידה הימנית.
באנימה – אפשר לראות ששמו לקוקאקו יד מלאכותית, צנזורה פשוטה.

הקורבנות של מאיורי


כשמאיורי מפוצץ את האנשים שלו ביחידה באנימה, נראה כאילו הם עולים באש.
במנגה, הדבר שונה לגמרי. מאיורי הפעיל פעולה ביולוגית בגוף שלהם שגרמה להם להתעוות ולהתנפח מבפנים, עד שהם התפוצצו וכמויות רבות של דם ואיברים התעופפו לכל עבר, ורק לאחר מכן פרצה שריפה.

היד של מאיורי


באנימה, היד השמאלית של מאיורי היא יד מכנית, ולכן לא קורה כלום בזמן השיגור, אבל במנגה, היד היא אמיתית והיא מתיזה לא מעט דם כשהיא מתנתקת לחלקים.

שלושת השומרים


זהו קטע נוסף שהושמט מהאנימה מסיבות לא ידועות. לאחר שיורואיצ'י וסוי פון איימו לחתוך את ראשו של אייזן, שלושת השומרים הנותרים הגיעו למקום האירוע על מנת לסייע לאייזן, אך הובסו בקלות מרשימה על ידי קוקאקו וג'ידאנבו שהגיעו גם הם.

גרימג'או ולופי


במנגה, גרימג'ו מחורר את בטנו של לופי כאשר חזר לדרגתו כאספאדה מספר 6. באנימה, לעומת זאת, הראו את גרימג'ו פוגע לו בבטן ומפוצץ לו את הראש בעזרת סרו, וגם את זה צנזרו באופן חלקי.

יאמי


במנגה – יאמי מחץ את ראשה באמצעות ידו המחודשת.
ידו של יאמי, שנחתכה על ידי איצ'יגו, חוברה חזרה לזרועו ע"י אראנקאר קטנה בהואקו מונדו. לאחר הניתוח, שאלה האראנקאר את יאמי איך ידו מרגישה והוא השיב בהדגמה (ראו תמונת מנגה למעלה).
באנימה – הוא שלח אגרוף מהיר כלפיה; היא נדחפה אל עבר הקיר במהירות ומתה בהתנגשות.

גרימג'או, לולי ומנולי

גרימאג'ו פורץ לחדרה של אוריהימה כאשר נוכחות בו גם מנולי ולולי. הוא צועד לעברה של לולי וחובט בה על מנת שתעזוב את אוריהימה. לאחר מכן מנולי מקרבת אליו אגרוף משולב עם סרו, אך גרימג'אוו תופס את ידה ומסיט את הסרו לכיוונה. במנגה, הראו כי חלקה העליון של מנולי התפוצץ ונותר רק הפלג גופה התחתון. באנימה, גרימג'אוו פשוט בועט בלולי במטרה להשתיקה. במנגה, גרימג'אוו תולש את רגלה ורק אז בועט בה.

*קשה לראות אבל החלק העליון בצד ימין והחלק התחתון בשמאל הם שני החצאים של רגלה.

סזאייל והפראקסיון


באנימה נראה סייזאל לוקח את אחד הפראקנסיון שלו, הופך אותו למעיין כדור סגול ואוכל אותו על מנת שכל החבלות שלו יחלימו.
במנגה נראה כי סייזאל לוקח את הפראקנסיון שלו וישר מתחיל לאכול אותו, מה שמעיד על היותו חולני ומעוות.

סאדו ויאמי

http://www.bleach.org.il/uploads//30155073jr6.jpg http://www.bleach.org.il/uploads//1.jpg
באנימה יאמי פוצע את היד של סאדו בצורה קשה.
במנגה המכה כל כך חזקה שהיד של סאדו נקרעת לגמרי באזור הכתף ובמרפק, מה שהופך את היכולות של אינואה להרבה יותר מרשימות.

יורואיצ'י וביאקויה

http://www.bleach.org.il/uploads//41681325ey8.png
כאשר יורואיצ'י לוקחת את איצ'יגו ומתחילה בשונפו מול ביאקויאה, יש רגע שבו נראה כי ביאקויאה תפס את יורואיצ'י ומשסף אותה כהוגן.
במנגה הפצע הוא עצום- לא רק שהרבה יותר דם ניתז החוצה, אלא ביאקויאה גם כורת את ידה של יורואיצ'י.

איצ'יגו וקנסאיי

http://www.bleach.org.il/uploads//61662259zq8.jpg
בהמלך אימוניו של איצ'יגו, במחסן של הוואיזרד, איצ'יגו איבד שליטה על גופו במהלך מאבקו בהולואו הפנימי שלו. בעודו מאבד את עשתונותיו מגיע קנסאיי, ויורה לעברו של איצ'יגו מאין מתקפת קידו, אשר פוגעת באיצ'יגו ותולשת את ידו השמאלית. קטע זה נראה במנגה, אך צונזר באנימה.

יאמי

http://www.bleach.org.il/uploads//16372900dz3.jpg
כאשר הותקף יאמי על ידי יורואיצ'י, באנימה נראה כאילו המכות של יורואיצ'י לא גרמו לנזק רציני מאוד ליאמי, אך למעשה המכות שלה גרמו לו לפציעות רבות ודימום, וזה נראה במנגה בלבד. נוסף על כך, גם המכה שאולקיאורה הביא לו בבטן גרמה לו פגיעה גדולה, אך באנימה זה גם לא נראה.

די רוי

http://www.bleach.org.il/uploads//post-38582-1217106221.jpg
כאשר די רוי נלחם מול רוקיה בעולם החיים, במנגה הוא חשף בפניה את מה שיש תחת בתחבושות על שאריות המסכה שלו. באנימה חלק זה הורד.

אולאיקורה והמסכה

http://www.bleach.org.il/uploads//post-38582-1217106235.jpg
כאשר פלשו יאמי ואולקיאורה בפעם הראשונה לעולם החיים, נראה כאילו בהופעה זו מסכתו של אולקיאורה ושערו היו שונים. השיער היה קצר יותר והמזכה הייתה ארוכה יותר ושבורה. בפרקים מאוחרים יותר שהופעות נוספות שלו נראה כאילו שינו את מסכתו כפי שהיא באנימה.


הולו איצ'יגו

http://www.bleach.org.il/uploads//post-38582-1217106244.jpg
כאשר איצ'יגו ניצח את ההולו שלו בקרב וההולו נעלם, במנגה כאשר הוא נעלם ראו לו את איבריו הפנימיים ואת העצמות. באנימה חלק זה צונזר.

גין וג'ידאנבו

http://www.bleach.org.il/uploads//post-38582-1217106254.jpg
כשאיצ'יגו ניצח את ג'ידאנבו, שומר השער, בסול סוסייטי, פתח ג'ידאנבו את השער ומהצד השני חיכה להם גין. במנגה, פצע גין את ג'ידאנבו כל כך חזק עם שינסו עד שידו נתלשה ממקומה, עוד דוגמא לכוחותיה המרשימים של אוריהימה.לא ניתן להגיב.