הגוטיי

כללי:
הגוטיי 13, או הגוטייג'וסאנטאי (Goteijūsantai), הוא האירגון הגדול ביותר מבין כל שלושת האירגונים הצבאיים של סיירייטיי, אליו מצטרפים מרבית השיניגאמי שמסיימים את לימודיהם והכשרתם באקדמיה. הגוטיי 13 מורכב משלוש עשרה יחידות, ומכאן שמו של האירגון, כשלמספר יחידות יש תפקידים מיוחדים. בראש הגוטיי עומד הקפטן מפקד, שמפקד על שלוש העשרה הקפטנים של היחידות.

היסטוריה:
הגוטיי נוסד לפני אלפי שנים על ידי הקפטן מפקד הנוכחי, יאמאמוטו גנריוסאי שיגקוני, שמחזיק בדרגה זה 1000 שנים. ידוע כי מרבית הקפטנים התחלפו מספר רב של פעמים לאורך השנים, והקפטנים הקבועים היחידים שנותרו בתפקידם באלפיים השנים האחרונות הם יאמאמוטו, אונוהאנה רטסו – ששירתה בתור קפטנית לצד יאמאמוטו עוד לפני שהגוטיי נוסד – קיוראקו שונסוי ואוקיטאקה ג'ושירו.

דרגות:
כצבא, גם בגוטיי ישנן דרגות שונות. כפי שצוין קודם, הקפטן מפקד עומד בראש כל האירגון ומפקד על הקפטנים שעומדים בראש שלוש עשרה היחידות ומנהלים אותם כרצונם. מתחתיהם, ישנם סגני הקפטנים, המחזיקים בסמכות הכי גבוהה ביחידה, אחרי הקפטן. כל יחידה מורכבת ממאתיים חיילים, פחות או יותר, כשרק עשרים מתוכם מדורגים לפי כוחם – הקצין השלישי, הקצין הרביעי, וכו'.
כמו כן, ישנם גם ארבעה שיניגאמי גדולי מימדים, המכונים שומרי השער, המוצבים בכל אחת מארבע הכניסות לשטח של סיירייטיי.


היחידה הראשונה


היחידה השנייה


היחידה השלישית


היחידה הרביעית


היחידה החמישית


היחידה השישית


היחידה השביעית


היחידה השמינית


היחידה התשיעית


היחידה העשירית


היחידה האחת עשרה


היחידה השתיים עשרה


היחידה השלוש עשרהלא ניתן להגיב.