הואקו מונדו

Hueco Mundo – הואקו מונדו

הואקו מונדו (בתרגום לספרדית- עולם ההולואים) הוא ממד דימיוני באנימה ובמנגה של בליץ'. המקום שבו גרים היריבים הידועים של הסדרה, ההולואים.

רקע
הואקו מונדו ממוקם בין עולם החיים לבין הסול סוסייטי, ניתן לעבור אליו רק באמצעות קריעה של מבנה בממד המפריד בין שני העולמות או על ידי שימוש בגארגאנטה (יכולת מיוחדת של ארנקים לפתוח חלונות מעבר בין העולמות). הולואים יכולים לעבור מההואקו מונדו לעולם החיים כאוות נפשם.
הנוף של הואקו מונדו נעשה ע"י אשליה היוצרת נוף מדברי שלא נגמר. עם דיונות, סלעים, עצים מצומקים, אך כל הנוף הזה הוא בעצם רק קוורץ(סוג של מינרל) בשינוי צורה.
הירח בהואקו מונדו הוא בדיוק בצד ההפוך מהירח בעולם החיים וכמו בסול סוסייטי- האטמוספרה מלאה באנרגיה רוחנית גדולה, רק שבהואקו מונדו היא יותר מרוכזת.

user posted image
גארגאנטה

כמו בכל מדבר בעולם האמיתי, החיים בהואקו מונדו נעים בין הפלוס למינוס. ההולואים תופסים את רוב השטח העליון וכל-מיני מקומות אחרים עד שמישהו מעורר בהם חשק לצאת ממקום המחבוא שלהם, מעין התפרצות של ישות זרה. לפי דברי השיניגאמים כל הולו שוכן בהואקו מונדו לא משנה מה גודלו, צורתו או כוחו.
לפי האנימה הולואים יכולים להעביר נשמות נוספות להואקו מונדו, כפי שראינו במקרה של סורה (אחיה הגדול של אינואה אוריאימה). סורה נהפך בכוח להולו ונשלח לחסל את קורוסאקי איצ'יגו.

ארבולאדה דל אל מנוס – Arbolada Del Al Menos

יער המנוס, או בספרדית, ארבולאדה דל אל מנוס (Arbolada Del Al Menos), הוא החלק התחתון של הואקו מונדו, הנמצא מתחת למדבריות של עולם ההולואים. הענפים שצומחים מעל פני הקרקע, הם בעצם צמרות העצים העצומים בגודלם אשר צומחים מתחת לפני הקרקע, ביער המנוס. בניגוד לאראנקאר ולהולואים בודדים החיים ומשוטטים מעל פני הקרקע, במדבריות של הואקו מונדו, רב ההולואים הפשוטים מתגוררים ביער המנוס.

יער המנוס נראה לראשונה כאשר איצ'יגו, אישידה, סאדו, רוקיה וראנג'י פלשו להואקו מונדו; בעת עימות עם השומר של לאס נוצ'ס, לונוגאנגה, החמישה, יחד עם נל, דונדוצ'אקה ופשה נשאבו אל תוך החולות הלבנים של הואקו מונדו ומצאו את עצמם מתחת לפני הקרקע, ביער המנוס.

לאס נוצ'ס

לאס נוצ'ס (בתרגום לספרדית- הלילות) הוא המבצר ובסיס ההתקפה של סוסקה אייזן, איצ'ימארו גין וקאנאמה טוסן אחרי עריקותם מהסול סוסייטי. הם מתגוררים שם עם צבא הארנקרים שלהם.
הוא מורכב ממבנה ראשי מכוסה כיפה המוקף במספר בניינים גדולים וקטנים, בראש הכיפה ישנם שישה מבנים אשר ניראה כי הם מכילים את החדר בו אייזן יושב על כיסאו ואת חדר ההתכנסות של האספדות. בנוסף לכך בחדר בו הם שומרים את אינואה אוריהימה יש שטיח איסלמי שפניו כלפי חוץ, ממש כמו החדרים הללו המשמשים בתי-תפילה איסלמים. וכמו כל דבר בהואקו מונדו גם המבנים צבועים לבן.

user posted image

ניראה כי לאס נוצ'ס הוא המבנה הגדול ביותר מבין כל המבנים בבליץ', הוא ניראה גדול כמו סראייטי, אם לא יותר. בגלל גודלו העצום איצ'יגו העיר שזו יכולה להיות אשליה מכיוון שהוא, אישידה וסאדו לא הראו שום סימן של קירבה אל אף אחד מן המבנים וזאת למרות שהם רצו עד שהתעייפו.
לפי דבריה של הארנקר נל טו, לוקח לפחות שלוש ימים לחצות את רוחבו. ארוניירו ארורואן טוען שבתוך הכיפה של לאס נוצ'ס יש שמיים כחולים שנוצרו ע"י אייזן ומאפשרים לו להשקיף על כל דבר שירצה. המיקום של האולמות בתוך הארמון יכולים להיות מתואמים גם כן, כמו מבנה הכיפה- לאתר ולעקוב אחרי צעדיהם של האויבים.לא ניתן להגיב.