היורינמארו

היורינמארו – Hyorinmaru (טבעת קרח [Ice Ring])
היורינמארו הוא הזאנפאקוטו השייך לקפטן היחידה העשירית, היטסוגאיה טושירו. נאמר כי היורינמארו הוא הזאנפאקוטו מסוג הקרח החזק ביותר בקהילת הנשמות. כאשר טושירו משחרר את היורינמארו, גם מזג האוויר מתקרר מאוד, וניתן להרגיש במרחקים שטושירו נלחם.
הצורה הרוחנית של היורינמארו היא דרקון קרח מאסיבי ומכונף.

צורות:
צורה רוחנית - בצורתו הרוחנית, היורינמארו נראה כדרקון מאסיבי ומכונף העשוי מקרח. היטסוגאיה טושירו יצר איתו קשר הרבה לפני הפיכתו לשיניגאמי. בתחילה, הוא שמע קולות בתוך ראשו, ולאחר מכן, היורינמארו נגלה לפניו.

מצב חתום - בצורה החתומה, היורינמארו נראה כקאטאנה רגילה. היורינמארו בעל טסובה בצורת פתית שלג וידית בצבע כחול בהיר. טושירו נושא את היורינמארו על גבו, בדומה לאיצ'יגו, כשהנדן קשור במן סרט ירוק.

שחרור ראשוני (שיקאי [Shikai]) - פקודת השחרור של היורינמארו היא 'התיישב בגן העדן הקפוא' (Souten ni Zase). אחרי קריאת פקודה זו, היורינמארו עצמו נראה אותו הדבר, אבל לחרב מתווספת שרשרת ארוכה שבסופה מחובר להב בצורת חצי סהר. טושירו יכול ללכוד את היריב בעזרת שרשרת זו, ולהקפיא אותו. בנוסף, יכול טושירו לשלוח דרקון קרח עצום שיתקוף את היריב ויקפיא כל דבר שהוא יגע בו.

שחרור סופי (באנקאי [Bankai]) - שחרורו הסופי של היורינמארו נקרא 'דאיגורן היורינמארו' (Daiguren Hyōrinmaru; טבעת הקרח הארגמן העצומה). בדומה לשיקאי, היורינמארו נשאר בצורה של קאטאנה רגילה, אך הפעם, על גבו של היטסוגאיה צומחות כנפי קרח גדולות, זנב קרח ארוך, וידיו ורגליו של היטסוגאיה מתכסות גם הן בקרח,ומקבלות צורה של גפי דרקון. בתחילה, להיטסוגאיה לא הייתה שליטה על הבאנקאי, ובעקבות זאת בכל פעם שהוא השתמש בבאנקאי הופיעו שלושה פתיתי שלג ענקיים, כשכבכל אחד מהם ארבעה עלים, ובמשך הזמן, הפתיתים יכלו להמס, וכאשר כל הפתיתים יומסו, הבאנקאי יעלם והיורינמארו יחזור לצורתו החתומה; אך בהמשך, הפתיתים נעלמו ולא הופיעו עוד, והיטסוגאיה טען שכל עוד יש מים באטמוספירה, הבאנקאי שלו לא יעלם ויחדש את עצמו.

יכולות מיוחדות -
סנן היורו (Sennen Hyōrō; אלף שנים בכלא קפוא) – במתקפה זו, יכול היטסוגאיה ליצור אלפי עמודי קרח עצומים אשר מקיפים את היריב. כאשר יצווה, יצמדו העמודים היישר על היריב והיריב יהיה כלוא במן כלא של קרח, שבסופו של דבר יקפיא אותו למוות.

ריו סנקה (Ryu Senka) – באמצעות דקירת היריב עם הלהב של היורינמארו, היטסוגאיה מסוגל להקפיאו.

היוטן היאקאסו (Hyouten Hyakkasou) – לפי דבריו של היטסוגאיה, הוא יכול להשתמש בהתקפה הזו גם במצב שיקאי וגם במצב באנקאי (אם כי הוא נראה משתמש בה רק בבאנקאי), אך ההתקפה בבאנקאי כל כך עוצמתית שהוא לא שולט בה היטב. כדי למנוע את הסיכונים הכרוכים בכך, היטסוגאיה צריך לחכות עד שכוכבי הקרח של הבאנקאי שלו יעלמו כמעט לגמרי, אז התקפה הזו הכי חלשה. בזכות יכולתה של היורנמארו לשנות את מזג האוויר לקריר ומעונן, העננים שנוצרים מורידים כמות גדולה של שלג. כאשר פתית שלג נוגע באויב, הוא הופח לפרח עשוי קרח. כאשר יפרחו מאה פרחים, יווצר אובליסק קרח שבו יכלא האויב ויקפא למוות.לא ניתן להגיב.