היחידה השלוש עשרה – Jusanbantai

היחידה השלוש עשרה – Jūsanbantai
היחידה השלוש עשרה מנוהלת כיום על ידי אוקיטאקה ג'ושירו, אחד משלושת הקפטנים הוותיקים ביותר. לא נראה כי ליחידה יש תפקיד ספציפי כלשהו. נכון לעכשיו, מקום סגן הקפטן הנו פנוי.

קפטן:
אקיטאקה ג'ושירו – Ukitake Jūshirō
אוקיטאקה ג'ושירו הוא אחד הקפטנים הוותיקים ביותר, ולמעשה היה אחד משני השיניגאמי הראשונים בדורם שהפכו לקפטנים מאז הקמת האקדמיה, כשהשני הוא קיוראקו שונסוי. הוא גם השיניגאמי השני שמחזיק בזוג חרבות בתור זאנפאקוטו. חשוב לציין כי בשל מצבו הבריאותי, ג'ושירו נעדר פעמים רבות מתפקידו.

סגן קפטן:
שיבה קאיין – Shiba Kaien
עד לפני מותו המוקדם, שיבה קאיין שירת בתור הסגן ביחידה. בעקבות מצבו הבריאותי של הקפטן, האחראיות של ניהול היחידה הוטלה עליו.

קצינים:
קוטסובאקי סנטארו – Kotsubaki Sentarō
סנטארו הוא אחד משני השיניגאמי שמחזיקים בדרגת הקצין השלישי ומתחרים אחד בשני על אהדתו של הקפטן, כשהשנייה היא קוטטסו קיונה. סנטארו הוא בנו של סגן הקפטן לשעבר ביחידה השביעית, קוטסובאקי שינ'אמון.

קוטטסו קיונה – Kotetsu Kiyone
קיונה היא אחת מזוג השיניגאמי שמחזיקים בדרגת הקצין השלישי ביחידה. היא אחותה הצעירה של קוטטסו איסאנה, הסגנית ביחידה הרביעית.

שיבה מיאקו – Shiba Miyako
מיאקו היא הקצינה השלישית לשעבר ביחידה, שנהרגה על ידי אותו הולו שהוביל למות בעלה, קאיין.

קוצ'יקי רוקיה – Kuchiki Rukia
על אף כוחה, רוקיה אינה קצינה מדורגת, וזאת בשל ההשפעה שהפעיל אחיה המאמץ ביאקויה מתוך רצון להגן עליה. על רוקיה הוטלה המשימה לשמור על העיירה קאראקורה.לא ניתן להגיב.