וואייזארד – מה הם?

וויזארדים – Vizards
הוויזארדים (נהגה גם כ-Vaizard וכ-Visored) או לחלופין "חיילי המסכות" (Masked Soliders) הם שיניגאמים אשר השיגו כוחות הולו בדרכים לא-חוקיות.

הבהרה: הוויזארדים שונים מן הארנקרים; הוויזארדים הם שיניגאמים שהשיגו כוחות הולו כשכוחות השיניגאמים שלהם עדיין תחת שליטתם (למרות שהם צריכים להתאמן ולחזק את שליטתם בהולו שלהם). לעומת זאת, ארנקרים הם הולואים שהשיגו כוחות שיניגאמים כשכוחות ההולו שלהם עדיין תחת שליטתם.

רקע:
כשיניגאמים, הוויזארדים נראו אנושיים לחלוטין. בשונה מהארנקרים, לוויזארדים אין חורים או חצאי-מסכות (תכונות שכיחות של הולואים) על גופם. ובניגוד להם הוויזרדים יכולים לזמן את המסכה שלהם מתי שירצו והם סוחבים עמם זאנפאקוטו כמו כל שיניגאמי רגיל. כשהם משתמשים בכוחות ההולו שלהם, ההופעה החיצונית שלהם אינה משתנה פרט למסכה שמופיעה על אזור הפנים ושינוי בצבע העיניים שלהם (האזור הלבן בעין הופך לשחור והאישון הופך לצהוב-זהב).

קיומם של בני כלאיים בין הולואים ושיניגאמים כבר נרמז לנו בתחילת הסדרה, כשאיצ'יגו התאמן עם קיסוקה אוראהרה. אורהרה גדע את שרשרת הנשמה של איצ'יגו במטרה ללחוץ עליו להחזיר את כוחות השיניגאמי שלו או שמא במקום יהפוך להולו. איצ'יגו קיבל חזרה את כוחות השיניגאמי שלו רק לאחר שהחל להפוך להולו.
הטרנספורמציה של איצ'יגו נעשתה במהירות, המסכה הופיעה במקום שהגוף ישבר לחלקים קטנים ואיצ'יגו ישנה צורה, סימן להתנגדות מצד איצ'יגו.
גם בצורת השיניגאמי שלו איצ'יגו היה עם מסכת הולו- מיד לאחר שהגיע אל הסול סוסייטי, מסכת ההולו שלו הופיעה מחדש מספר פעמים, אף על פי שהוא המשיך זרוק אותה פעם אחר פעם.
בקרב נגד קוצ'יקי ביאקויה המסכה של איצ'יגו הגיחה שוב והחלה להתפשט על פניו. אך ממש לפני שההולו הצליח להשתנות לחלוטין, איצ'יגו הצליח להשתלט עליו פעם נוספת.
בשאלה אם התהליך הזה זהה אצל כל הוויזארדים או יחודי בלבד לאיצ'יגו התשובה אינה ברורה, אך שאר התסמינים שבהמשך מתגלים לנו כשכיחים אצל כל הוויזארדים.

user posted image

איצ'יגו מגלה לאחר מכן שישנם עוד שיניגאמים בעלי כוחות הולו מלבדו. שינג'י היראקו, בחור הנושא זאנפאקוטו ומסכת הולו, גילה לאיצ'יגו שישנם קבוצת שיניגאמים עריקים הקוראים לעצמם "וויזארדים".
שינג'י ניסה לשכנע את איצ'יגו להצטרף לקבוצתם, בטענה שזו הדרך היחידה בה יוכל ללמד אותו להשתלט על ההולו שבתוכו ולהרחיק אותו מלהרוס כל דבר שלאיצ'יגו אכפת ממנו. איצ'יגו סירב מיד להצעתו של שינג'י, אך חזר בו כשהבין שהוא לא יוכל לשלוט בהולו שלו בכוחות עצמו. איצ'יגו הודיע להם שהוא נעזר בהם רק ככלים שיעזרו לו לשלוט בהולו שלו ושאין לו שום עניין להצטרף אליהם.

לא ברור מהן המטרות של הוויזארדים, אבל הם נחשבים כפושעים בעיניי הסול סוסייטי משום שהם השתמשו באיסור רכישת כוחות הולו. הולואים לעולם לא יקבלו את הוויזארדים, הם רואים בהם שיניגאמים לכל דבר.
למרות הכל נראה כי הם יהיו נחוצים בקרב נגד צבא הארנקרים של סוסקה אייזן, כפי שהזכיר קיסוקה אוראהרה.

בסאגה הקצרה "להחזיר את המטולטלת לאחור" (Turn Back the Pendulum), נחשף כי הוויזארדים נהפכו להולואים שלא ברצונם, אלא על ידי אייזן, שהשתמש בסוג של חומר מדבק כדי להגדיל את השינוי. קיסוקה אוראהרה וטסאיי ניסו להציל אותם בעזרת ההוגיוקו, אך לשווא. הסנטרל 46 החליט להאשים את טסאיי ואוראהרה במה שנעשה לוויזארדים, יורואיצ'י מצילה את השניים ומשלחת אותם לעולם החיים. אוראהרה הכין להם גיגאיים, והם נשארו בהם עד היום. כמו אצל איצ'יגו, גם אצל הוויזארדים נראה כי הופיעה מסכה לפני שכל גופם שינה את צורתו.

יכולות:
בקרבות, הוויזארדים מזמנים את המסכה שלהם כדי להרחיב את יכולות השיניגאמים שלהם. פעולה אשר מעניקה להם גדילה במהירות, בסיבולת ובכוח שלהם. יש לחלקם גם יכולות של הולואים, כמו סרו (Cero).
בנוסף לכך נראה כי פגיעות גופניות לא מהוות בעיה כשהם עם מסכת ההולו שלהם, כפי שהציג ההולו של איצ'יגו בזמן שאינו רצה לשנות את צורתו.

הזאנפאקוטו של הוויזארדים נראה כמו כל זאנפאקוטו סטנדרטי, אך אף אחד מהם לא השתמש בשחרור כלשהו במהלך קרב. הוויזארדים נשארים בשליטה מלאה במהלך חבישת המסכה שלהם, לא כמו מצבו המוקדם בו לא יכל איצ'יגו להשתנות כרגיל. נראה כי להשתנות שלהם יש זמן מוגבל, אך רוב הוויזארדים המוסמכים מסוגלים לשלוט במסכה שלהם ללא הגבלת זמן. כפי שאייזן מנחש, החיבור של שתי הנשמות הרוחניות מביא לוויזארדים שליטה בכוח עצום יותר משל כל שיניגאמי או הולו.לא ניתן להגיב.