ווליום 1

שם הווליום: המוות והתות (The Death and the Strawberry).
סיסמה: We fear that which we cannot see

תקציר: איצ'יגו קורוסאקי הוא נער בן 15 שמסוגל לראות רוחות. כאשר הוא מנסה להציל רוח של ילדה צעירה ממפלצת מוזרה שמתקיפה אותה, הוא הופך לעד לקרב בין הרוח המפלצתית ורוח מסוג שונה, רוח שדומה לבת אדם לבושה בהארורי שחור בעלת חרב. המפלצת נהרגת, והנערה בעלת החרב נעלמת. מאוחר יותר, איצ'יגו פוגש את הנערה בחדרו. הנערה מציגה את עצמה כקוצ'יקי רוקיה, שיניגאמי, והיא מסבירה לאיצ'יגו על השיניגאמי וההולואים. מפלצת חדשה (שמעכשיו נקרא לה הולו) מגיעה לביתו של איצ'יגו ופוצעת את רוקיה, ואת אחיותיו של איצ'יגו. רוקיה אומרת לאיצ'יגו שאם הוא רוצה להציל את משפחתו, הוא חייב לקחת חלק מכוחותיה, ולהפוך לשיניגאמי. איצ'יגו עושה זאת, הופך לשיניגאמי, ומביס את ההולו.
יום לאחר האירועים המסעירים, איצ'יגו מגלה שרוקיה היא תלמידה חדשה בכיתתו, ולאחר ששניהם מתרחקים מתלמידי הכיתה, רוקיה מגלה לו שהוא לקח את כל כוחותיה במקום רק חצי, ושכעת הוא חייב להיות המחליף שלה, ולהיות השיניגאמי האחראי על קאראקורה. בתחילה איצ'יגו מסרב, אבל לאחר שאיצ'יגו צופה ברוח של ילד צעיר מותקף על ידי הולו, ורוקיה מציבה בפניו את הבחירה של לעזור לכולם או לא לעזור בכלל, איצ'יגו מבין שהוא חייב להציל את כולם ושהוא לא יכול להתנהג כאילו לא אכפת לו.
בהמשך, איצ'יגו מגלה שחברתו לכיתה, אינואה אוריהימה, מוטרדת על ידי אחיה הגדול שהפך להולו, למרות שהיא עצמה אינה מודעת לכך. כאשר טאטסוקי (חברה של אינואה) מגיעה לבקר אצל אינואה בבית, ושתיהן מותקפת על ידי סורה, אחיה של אינואה, איצ'יגו מרגיש בזאת ומגיע לעזור בשביל להציל את השתיים. עד שאיצ'יגו הגיע, סורה כבר הצליח לעלף את טאטסוקי וכמעט להרוג את אינואה. איצ'יגו מתחיל להלחם בסורה ולאחר קרב קצר, סורה מתחיל לספר מדוע הוא כל כך זועם, ומתחיל לספר גם על הילדות הקשה של סורה ואינואה. סורה מצליח להשתלט על יצר ההולו, ומתאבד בשביל לא לפגוע יותר באיצ'יגו, אינואה והאחרים, ורוקיה מתחילה לרפא את טאטסוקי ואינואה.
לאחר האירועים הללו, חברו של איצ'יגו, סאדו, מקבל במתנה תוכי מקולל, שמסוגל לדבר וכל בעליו מתו מוות אכזרי, אך האמת היא שבתוך התוכי כלואה רוחו של ילד צעיר. לאחר שסאדו נפגע בתאונת אופנוע, מקבל כוויה ענקית בגבו, ונופלת על ראשו קורת ברזל ענקית (הוא שרד כמובן מכל הפגיעות), אנחנו מגלים שהאחראי למיתות האכזריות ולכל התאונות שקרו לסאדו הוא הולו אכזרי במיוחד, שבחייו כאדם היה רוצח סידרתי, ורצח את אמו של שיבאטה (הרוח שבתוך התוכי) ורבים אחרים, וכלא אותו בתוך גוף התוכי. ההולו מתקיף את סאדו, אך סאדו מקבל עזרה מרוקיה, ושניהם מתחילים להלחם בהולו.

רשימת פרקים:
001. Death & Strawberry
002. Starter
003. Headhittin'
004. WHY DO YOU EAT IT?
005. Binda•blinda
006. microcrack.
007. The Pink Cheeked Parakeetלא ניתן להגיב.