ווליום 13

שם הווליום: האל-מת (The Undead).

סיסמא:
"Every time we set aside our pride
We take a step closer to the beast
Every time we kill an emotion
We take a step away from the beast"

תקציר:
הווליום מתחיל כששליח מגיעה לנאנאו ומוסר לה פקודה מדרגה ראשונה. נראה כי עד כה היא צפתה בקרב בין סאדו לקיוראקו, שנגמר בניצחונו של קיוראקו. סאדו נח על הקרקע העקובה מדם, וקיוראקו מציין כי הישגיו של סאדו עד כה היו מרשימים. נאנאו מגיעה לקיוראקו ומוסרת לו כי אייזן נפטר. הם מתכוונים ללכת לראות את הגופה, כשנאנאו שמה לב כי סאדו עדיין בחיים. היא עומדת להרוג אותו, אך קיוראקו עוצר אותה ולאחר שיחה קצרה מציין כי העניינים יוצאים משליטה.
במקום אחר, איצ'יגו בורח מקנפאצ'י ומנסה לשכנע את עצמו כי באפשרותו להביס אותו. הוא שם לב כי הרייאטסו של סאדו נעלם, אך מיד אחר כך מציין כי עדיין לא מת. הוא מסתער על קנפאצ'י ומצליח לחתוך אותו, אך נראה כי קנפאצ'י רק נהנה מהדבר. יאצ'ירו, הצופה בקרב, מציינת כי קנפאצ'י נראה שמח.
העלילה עוברת למשרד היחידה הרביעית בו נמצאת גופתו של אייזן, שם מבקרים אותה טווסן וקומאמורה. השניים יוצאים משם ופוגשים בהיסאגי ואיבה, ומתנהלת שיחה קצרה בה טווסן אומר כי הוא שונה מלחמות.
בחזרה לקרב בין איצ'יגו לקנפאצ'י, השניים ממשיכים להילחם וקנפאצ'י תוקף ללא הרף, נהנה מהמצב. הוא מציין כי הרטייה והפעמונים שלו הם כלים שהופכים את הקרב למהנה יותר וכי על איצ'יגו לנצל עובדה הזו. בנקודה זו נחשף כי חרבו של קנפאצ'י היא חסרת שם. קנפאצ'י מחורר את זאנגטסו ודוקר בעזרת חרבו את חזהו של איצ'יגו, דרך זאנגטסו. איצ'יגו קורס אל הקרקע וזאנגטסו נחצית לשניים. קנפאצ'י הולך משם בטענה שסופו של איצ'יגו היה משעמם. לפתע זאנגטסו, בצורתו הרוחנית, מגיע למקום ושואל את איצ'יגו אם ברצונו לחיות או להילחם. איצ'יגו עונה כי הוא רוצה לנצח, וזאנגטסו אומר כי הוא ייקח אותו לשם.
איצ'יגו מוצא את עצמו בעולמו הפנימי, על אחד הבניינים. זאנגטסו מופיע ומסביר לו כי עולמו הפנימי רגוע גם אחרי הקרב העז. הוא זורק אליו אסאוצ'י, חרב חסרת שם. איצ'יגו אומר כי הוא רוצה את זאנגטסו החרב, אך זאנגטסו זורק את זאנגטסו החרב מהבניין. איצ'יגו אץ לקחת אותה, אך מישהו הלובש בגדי שיניגאמים הפוכים בצבעם משל איצ'יגו, בעל שיער לבן ולחמית שחורה תופס את החרב. זאנגטסו מסביר כי אם הוא רוצה להשתמש בו, על איצ'יגו להשיב לידיו את החרב זאנגטסו. האיצ'יגו הלבן תוקף את איצ'יגו, ששם לב כי הוא חזק במיוחד וגם כי זאנגטסו החבר עצמה חזקה מאוד. האיצ'יגו הלבן לופת בתחבושת של זאנגטסו ומסובב אותה, ולאחר מכן זורק את זאנגטסו לכיוון איצ'יגו, מפספס, ובעזרת התחבושת מחזיר אותה לידיו ומסובב בשנית. איצ'יגו נדהם מיכולת הלחימה הזו, ואיצ'יגו הלבן אומר לו כי הוא מגוחך כיוון שהוא הובס כשחרב כה חזקה בידיו. הוא אומר כי אם איצ'יגו ייפתח וייתן לזאנגטסו את כוחו, היא תהיה חזקה הרבה יותר, אך גם כי הוא לא יכול לעשות את זה כיוון שהוא סומך על כוחו שלו בלבד. איצ'יגו מבין כי זאנפאקוטו היא יותר מרק כלי, ולפתע הוא זה שאוחז בזאנגטסו ואיצ'יגו הלבן באסאוצ'י. איצ'יגו מודה לזאנגטסו על כך שהוא נותן לו הזדמנות שנייה, והעלילה עוברת לקנפאצ'י ששם לב שהרייאטסו של איצ'יגו גדל.
בעולמו הפנימי של איצ'יגו, זאנגטסו מתנצל על כך שהטריח את איצ'יגו הלבן, וזה אומר כי עקב כך שאיצ'יגו שולט בעולם הזה, הוא מחייב לעזור לו גם אם הוא לא חפץ בכך. בעוד איצ'יגו הלבן מתפורר ונשאב אל זאנגטסו, הוא אומר שכדאי לזאנגטסו לאמן את איצ'יגו, כי הכוח של איצ'יגו יהיה שלו יום אחד. זאנגטסו אומר לאיצ'יגו כי הוא שונא גשם, וכשאיצ'יגו עצוב יורד גשם בעולמו הפנימי. הוא אומר שאיצ'יגו לא לבד בקרב, והעלילה חוזרת בשנית לקנפאצ'י שמתפעל מהרייאטסו של איצ'יגו. נראה כי איצ'יגו עומד וכי הדימום שלו הפסיק, והוא מסתער על קנפאצ'י, משסף את כתפו. הוא תוקף בשנית, וקנפאצ'י לא מצליח לעצור אותו ונחתך בכתפו השנייה. איצ'יגו אומר שאין לו זמן לבזבז כאן, וכי הוא יסיים את הקרב במכה אחת. קנפאצ'י עונה כי רק עכשיו זה נהיה מעניין, ומסתער עליו. איצ'יגו חותך את לחיו של קנפאצ'י, אך זה לא עוצר וחותך את לחיו של איצ'יגו. קנפאצ'י ממשיך להסתער על איצ'יגו, צועק שהוא לא מבין איך איצ'יגו פתאום התחזק כל כך, אך לא אכפת לו כי הוא נהנה. איצ'יגו מצידו לא מבין איך קנפאצ'י לא נופל לא משנה כמה פעמים הוא חותך אותו, וקנפאצ'י צועק על איצ'יגו כי עליו ליהנות מהקרב כיוון שהוא חזק.
העלילה עוברת לאיקאקו, שיושב במרפסת כלשהי. יומיצ'יקה מגיע למקום ושואל אותו על מה הוא חושב, ואיקאקו מתחיל לצחוק על האפרו של יומיצ'יקה. יומיצ'יקה מתעצבן וחובש פאה זהה לשיערו המקורי. השניים מדברים על כך שקנפאצ'י נהנה מהקרב עם איצ'יגו, וכי קנפאצ'י עדיין לא השתמש בקלף המכריע שלו.
בחזרה לקרב של איצ'יגו וקנפאצ'י, קנפאצ'י השיכור מהנאה מהקרב מוריד את רטייתו בטענה שאיצ'יגו הוא יריב שווה ערך. שליח מגיע אל יאצ'ירו, ואומר שבידיו פקודה מדרגה ראשונה למסור לה. היא מצידה עונה לו שיגיד לה אחר כך, והוא מתעקש. יאצ'ירו, בפרץ רייאטסו שמזכיר צורה של פני חתול, אומרת לו שקנפאצ'י נלחם אז שיפסיק להציק לה. פרץ גדול של רייאטסו פורץ מקנפאצ'י, שמסביר כי הרטייה שלו היא מפלצת אוכלת רייאטסו, וכי עם הרייאטסו שהיה יכול להיאכל עכשיו הוא יהרוג את איצ'יגו. בעודו אומר זאת הוא חוצה בניין קרוב לשניים. זאנגטסו שואל את איצ'יגו אם הוא שומע את חרבו של קנפאצ'י מתאבלת, ואיצ'יגו עונה לחיוב. הוא אומר כי הוא סומך על זאנגטסו וייתן לו את כוחו, ומבקש מזאנגטסו שילווה לו את כוחו גם כן. זאנגטסו מסכים ואוחז בחרב, ופרץ רייאטסו פורץ מאיצ'יגו. הוא אומר לקנפאצ'י כי הוא נלחם ביחד עם זאנגטסו, וכי הוא לעולם לא יפסיד למישהו שנלחם לבדו. קנפאצ'י לא מסכים איתו, טוען כי זאנפאקוטו הם כלי מלחמה. הרייאטסו של קנפאצ'י מקבל צורה של גולגולת משהו, ושל איצ'יגו מקבל צורה של מסיכת ההולו שליוותה אותו עד כה, בצורה מעורפלת. השניים מסתערים זה על זה, יוצרים חורבן גדול במקום.
לאחר ההפוגה, נראה כי איצ'יגו מדמם. הוא מתנצל לחבריו ונופל ארצה. דם פורץ מקנפאצ'י, וזה אומר לאיצ'יגו כי אין לו על מה להצטער כיוון שהוא ניצח. חרבו נשברת והוא נופל גם כן. יאצ'ירו מגיעה למקום ומודה לאיצ'יגו המעולף על כך שבזכותו קנפאצ'י נהנה. היא מבקשת ממנו לא למות ושישחק עם קנפאצ'י גם בעתיד, ועוזבת את המקום עם קנפאצ'י.
העלילה עוברת לעבר, שם מראים כיצד קנפאצ'י ויאצ'ירו נפגשו. קנפאצ'י יושב על סלע כשמסביבו גופות של אנשים, וניכר שיאצ'ירו שבקרבתו לא מפחדת מהחברות והגופות. נראה כי לאף אחד מהם יש שם. בחזרה להווה, קנפאצ'י מתעורר ויאצ'ירו השמחה מודיעה לו כי היא קראה לאונוהאנה. קנפאצ'י שואל על איצ'יגו ויאצ'ירו עונה כי הוא ככל הנראה בחיים, וקנפאצ'י שמח מכך, מודה בהפסדו. הוא אומר כי הוא שכח את הכאב של להיות חסר שם, ונחשף כי הוא זה שנתן לעצמו וליאצ'ירו שם. הוא אומר לחרבו כי הוא יודע שהוא מאחר, ומבקש ממנה לומר לו את שמה. נראה כי דבר לא קורה, וקנפאצ'י צועק כי הוא רוצה להיות חזק יותר. יורואיצ'י מגיעה אל איצ'יגו, אומרת לו כי היא לא תיתן לו למות ומתחילה לשנות צורה.
במקום אחר, גאנג'ו והאנאטארו מגיעים למקדש החרטה, בו נמצאת רוקיה, וגאנג'ו מביס את השומרים. השניים נכנסים למקדש החרטה בעזרת מפתח שיש להאנאטארו, וכשגאנג'ו רואה את רוקיה הוא נדהם. נחשף כי רוקיה היא השיניגאמי שהרגה את אחיו של גאנג'ו, והווליום נגמר כשביאקויה מגיע למקום.

רשימת פרקים:
108. A Time to Scare
109. Like A Tiger Trying Not to Crush the Flowers
110. The Dark Side of the Universe
111. Black & White
112. The Undead 2 (Rise & Rage)
113. The Undead 3 (Closing Frantica)
114. Everything Relating to the Crumbling World
115. Remnantלא ניתן להגיב.