ווליום 14

שם הווליום: המגדל הלבן נע (White Tower Rocks).
סיסמה:"Creak, creak, tower of purgatory
Piercing the world like light
Sway, sway, tower of spine
Will it be us or the sky that falls?"

תקציר:
הווליום מתחיל בפרק 116, אחד הפרקים הגדולים ביותר בכל המנגה (מכיל 52 עמודים, ולכן רוב הסיכויים שהוא גם הפרק הגדול ביותר). בתחילת הווליום אוקיטאקה מקבל את ההודעה על המוות של אייזן, והוא מחליט לחקור את העניין.
בינתיים, במגדל אשר משמש בית כלא לרוקיה, גנג'ו והאנאטארו מוצאים עצמם מול קוצ'קי ביאקויאה, אשר חוסם את היציאה דרך הגשר.
האנאטארו מבין שששולשתם (הוא, גנג'ו ורוקיה) לא יצליחו לברוח, ולכן אומר כי יעמוד מול ביאקויאה ויעקב אותו.
גנג'ו מבחין כי האנאטארו משקשק מפחד ומחליף אותו בתפקיד הפיתיון, ויוצא אל ביאקויאה.
הרחק מהמגדל, איצ'יגו מתעורר ומוצא את עצמו במערה קטנה, כאשר הוא מכוסה תחבושות ולידו יורואיצ'י. יורואיצ'י מסביר לאיצ'יגו כי הוא סחב אותו לאחר הקרב עם זאראקי קנפאצ'י, והוא מסביר כי איצ'יגו לא היה שורד אם חפץ שהסתתר בתוך לבושו עזר לעצור את המכה.
אותו חפץ היה מסכה המפחידה, אשר הצילה את איצ'יגו מרנג'י. איצ'יגו אמר כי הוא לא ידע שהמסכה עדיין אצלו, וכי האנאטארו זרק אותה לביוב. יורואיצ'י מחליט לשמור את המסכה אצלו מחשש בלתי מוסבר, ונותן לאיצ'יגו לנוח.
אך איצ'יגו היה מופתע כי יורואיצ'י יכל לסחוב את איצ'יגו עם גופו הקטן, ויורואיצ'י מגיב כי עבורו זו שום בעיה בעזרת צורתו האמיתית, אותה הוא מראה לאיצ'יגו מיד אחר כך.
ולמרבה הפלא, יורואיצ'י הוא למעשה אישה! איצ'יגו מופתע עוד יותר, אך לפני שהשניים מספיקים לפתוח בשיחה חדשה הם מרגישים כוח רייאטסו חזק מסביבת המגדל.
איצ'יגו מזהה את הכוח כביאקויאה, ומשתמש באחד מחפציה המיוחדים של יורואיצ'י כדי לעוף במהירות לשם, כנגד רצונה של יורואיצ'י.
גנג'ו פותח בהתקפה, אך לפני שהוא מניף את ידו ביאקויאה כבר מספיק לחתוך את ידו עמוקות. גנג'ו אשר לא נרתע מההתקפה החזקה, מכריז כי הוא בן שבט השיבה, ולא ינטוש את חבריו.
ביאקויאה מופתע לשמוע כי גנג'ו הוא משבט השיבה, ומחליט להרוג אותו. הוא משחרר את הזאנפאקטו שלו, סנבונזאקורה ובהבזק גנג'ו נחתך על ידי אלפי להבי נראים, ונופל ארצה במצב אנוש.
ביאקויאה מפנה את חרבו ומניף אותה לעבר הנאטארו, אך לפני שיכל להכות, אוקיטאקה מופיע ותופס את חרבו, מונע ממנו להרוג את האנאטארו.
ביאקויאה ואוקיטאקה מתחילים לדבר על מעשיו של ביאקויאה במגדל, אם כי שיחתם נקטעת לפתע, כאשר הם מרגישים כוח רייאטסו עצום מתקרב במהירות.
גוף מעופף מופיע מעל כולם, ולתדהמתה של רוקיה, זהו איצ'יגו, מוכן לקרב מחודש מול ביאקויאה. (הרגע סיימנו את הפרק הראשון בווליום)
איצ'יגו פונה לרוקיה ואומר כי הוא בא להציל אותה, ובמקום להודות לו היא מתחילה להתווכח איתו בעניין מעכשיו. איצ'יגו משתיק אותה, שולף את חרבו ומתקדם לעבר ביאקויאה.
ביאקויאה מלגלג על איצ'יגו באמירה שהוא שאנן ועומד למות, ולפתע נעלם בהבזק. ביאקויאה מופיע מאחורי איצ'יגו עם חרבו שלופה, ורוקיה מזהה את הטכניקה כשונפו (צעד הבזק). עם זאת, איצ'יגו בקלות חוסם את המכה בעזרת חרבו, ומראה כי הוא באמת התחזק.
ביאקויאה אינו מראה הבעת הפתעה כלשהי, ומתכנן לשחרר את חרבו פעם נוספת, אך לפני שהוא משחרר את חרבו סופית, מספר תכריכים מלפפים את החרב ועוצרים אשר שיחרורה.
לפתע מופיעה הדמות שהשתמשה בתכריכים אלה- יורואיצ'י!
במרחק רב, בבית הכלא של היחידה השישית, רנג'י נח ומחלים מפציעותיו. נשמת הזאנפאקטו של חרבו, זאבימארו מופיעה בפניו ואומרת לו כי הוא צריך להחלים כדי להלחם בזאנגטסו שוב.
רנג'י מגיב בקול שקט כי איצ'יגו אינו אוייבו יותר, וזאבימארו שואל מיהו אוייבו החדש.
במגדל הלבן, ביאקויאה "מציג" את יורואיצ'י בפני רוקיה, איצ'יגו והאנאטארו. ביאקויאה מסביר כי יורואיצ'י היתה מפקדת הכוחות המיוחדים של סול סוסייטי, אך נעלמה לפני יותר ממאה שנה.
איצ'יגו מודה ליורואיצ'י על עזרתה, אך הוא רוצה להביס את ביאקויאה לבד. יורואיצ'י לא עונה, ופתאום תוקפת את איצ'יגו וביד אחת מחוררת את בטנו, איצ'יגו נופל חסר הכרה אל תוך ידיה.
אוקיטאקה מזהה כי יורואיצ'י החדירה לאיצ'יגו תרופה מרדימה, ומניח כי היא מתכוונת לברוח איתו כדי לרפא אותו. ביאקויאה לא מסכים לתת ליורואיצ'י לסגת, ורודף אחריה בעמצאות טכניקת השונפו, אך יורואיצ'י מצליחה לברוח בשונפו משלה, אשר ברמה גבוהה יותר משל ביאקויאה.
לאחר הבריחה של יורואיצ'י עם איצ'יגו, ביאקויאה מיד עוזב את המקום, ואוקיטאקה נשאר לבדו לטפל ברוקיה, האנאטארו וגנג'ו הפצוע.
אוקיטאקה קורא לשני חברי היחידה בכיסא השלישי: סנטארו וקיונה. השניים מופיעים מיד ומבצעים את פקודותיו- שליחת יחידת טיפול בגנג'ו והחזרת רוקיה לבית הכלא.
האנאטארו המופתע שואל מדוע אוקיטאקה לא הורג אותם כמו ביאקויאה, ואוקיטאקה עונה כי הריוקה (הפורצים לסרייטי) אולי הרגו את אייזן, ולכן צריך לחקור אותם. אבל אוקיטאקה מוסיף כי הם מנסים להציל את רוקיה, אשר משרתת תחתיו, ולכן אין לו שום כוונה לראות אותם מתים.
בינתיים, ברחובות סרייטי, אינואה ואישידה מצליחים להתחמק מזיהוי לאחר שגנבו בגדי שיניגאמים (אותם אינואה לקחה לאחר שעילפה שני שיניגאמים בכוחות עצמה). השניים מנסים לתכנן כיצד הם יתכוננו ויגיעו למגדל, מבלי לדעת כי דמות אחת יודעת מי הם ועוקבת אחריהם.
בחזרה למערה הקודמת, יורואיצ'י ואיצ'יגו מתחילים אימונים חדשים כדי שאיצ'יגו יצליח להביס את ביאקויאה, כיוון שעכשיו הוא חלש מדי.
יורואיצ'י מסבירה לאיצ'יגו כי לכל חרב יש שני שיחרורים- שי-קאי, ובאנ-קאי. כאשר הבאנקאי מכיל עד כוח פי עשרה מכוח השיקאי, וכל קפטן מחוייב לשלוט בבאנקאי (חוץ מזאראקי קנפאצ'י המהווה מקרה יחיד בהיסטוריה של סול סוסייטי), איצ'יגו מבין כי הוא באמת חלש מדי. יורואיצ'י מסבירה כי כדי לפתח באנקאי לוקח בין עשר לעשרים שנה של אימונים, היא אומרת לאיצ'יגו שיש דרך מסוכנת, דרכה הוא ישיג באנקאי תוך שלושה ימים.
אינואה ואישידה ממשיכים בדרכם למגדל, אך לפתע נעצרים כאשר איש שיכור מיחידה 11 חושד בהם, ושניה לפני שהוא מגלה אותם, קבוצת אנשים מיחידה 12 חובטים בראשו ומעלפים אותו.
אישידה מבין כי האנשים האלה למעשה טומנים להם מלכודת, ובתזמון מושלם אינואה מפעילה את יכולותיה כדי להגן עליה, אישידה ועל אותו אחד מיחידה 11, מפיצוץ אדיר שבא מתוך האנשים מיחידה 12.
שתי דמויות חדשות מופיעות בהמשך השביל, גבר מפחיד למראה ונערה שקטה. אחד אחרי השני מפוצץ הגבר את אנשיו ונראה כי הוא מעוניין להפליא לחקור את יכולותיה של אינואה.
אישידה המרוגז משתגר במהירות לצידו של הגבר, ולאחר שהגבר מזהה את אישידה כקווינסי, אישידה אומר לגבר להזדהות.
אותו איש הוא הקפטן של יחידה 12, קורוסטוצ'י מאיורי. אישידה נדהם מכוחו הרוחני של מאיורי ופוקד על אותו איש מיחידה 11 לברוח עם אינואה, ומרוב פחד הוא עושה כך.
אישידה תוקף בחיציו את מאיורי במהירות, אך מאיורי לפתע מופיע לידו ללא כל פגיעה. מאיורי שולף את הזאנפאקטו שלו ומשחרר את השיקאי- אשיסוגי ג'יזו (Ashisogi Jizo). לפני שאישידה מספיק לעשות תנועה כלשהי, הנערה לפתע מזנקת ולופתת אותו, לא נותנת לו לזוז בעוד שניהם צונחים ארצה.
הדבר לא מנע ממאיורי להניף את חרבו, והוא חותך את סגניתו בצורה קטלנית יותר מאשר חתך את אישידה.
מאיורי מכה את סגניתו מכיוון שהרפתה מאישידה, וכאשר אישידה צועק עליו לעצור, מאיורי רק כועס עוד יותר.
הקפטן האכזר מסביר לאישידה כי סגניתו היא יצירתו המדעית, ושמה הוא נמו, והוא אביה.
אישידה מנסה לקום ולעצור את מאיורי, ומגלה כי הוא לא מסוגל להזיז את ידו השמאלית. מאיורי מחייך למראה התגלית של אישידה, ומסביר כי חרבו משתקת כל תזוזה, אבל לא מונעת להרגיש כאב.
מאיורי צוחק על אישידה, ומסביר כיצד חקר את הקווינסים- כיצד התעלל בהם, כיצד קדח בהם חורים וכיצד כולם נשבעו על כבודם כקווינסי שהם יעצרו אותו.
מאיורי מראה לאישידה את הקווינסי האחרון שניתח, ואישידה מגלה כי אותו קווינסי היה סבו.
אישידה הזועם משחרר כמות עצומה של רייאטסו, ברמה מספיקה כדי להדהים את מאיורי. אישידה קם על רגליו ונשבע, על כבודו כקווינסי, כי מאיורי עומד למות.

רשימת פרקים:
116. White Tower Rocks
117. Remnant 2 (Deny the Shadow)
118. Supernal Tag
119. Secret of the Moon
120. Shake Hands with Grenades
121. In Sane We Trust
122. Don't Lose Your Grip
123. Pledge My Prideלא ניתן להגיב.