ווליום 17

שם הווליום: אדום יותר מורד, לבן יותר מחבצלת (Rosa Rubicundior, Lilio Candidior).

סיסמא:
"Red like blood
White like bone
Red like solitude
White like silence
Red like the senses of a beast
White like the heart of a god
Red like molten hatred
White like chilling cries of pain
Red like the shadows that feed on the night
Like a sigh piercing the moon
It shines white, and scatters red"

תקציר:
הווליום מתחיל כשרנג'י רץ במטרה להציל את רוקיה מהוצאתה להורג, בעודו נאבק בחבריו ליחידה. לפתע הוא מרגיש לחץ רוחני גדול ועוצר, מגלה שביאקויה בקרבתו. זה שואל אותו לאן הוא הולך, ורנג'י עונה שבכוונתו להציל את רוקיה. ביאקויה אומר לו שהוא לא, ותוקף את רנג'י ב"סנקה", מתקפת שונפו. רנג'י מצליח לבלום את המתקפה, ואומר לביאקויה כי חרבו לא תוכל להרוג אותו. ביאקויה עומד לשחרר את השיקאי שלו, סנבונזאקורה, אך רנג'י תוקף את חרבו, עוצר אותה מלהשתחרר. בעודו אומר כי הוא יתעלה על ביאקויה, הוא משחרר את הבנקאי שלו: היהיו זאבימארו, שמופיע בצורה של שלד נחש עצום שמתקיף כמו שוט. ביאקויה שואל אותו ממתי יש לו באנקאי, ורנג'י עונה כי ביאקויה לעולם לא ידע כיוון שהוא מעולם לא התייחס לאלה שכפופים לו.
רנג'י תוקף את ביאקויה, שמתחמק ללא מאמץ. הוא ממשיך לתקוף פעם אחר פעם, הורס את המקום, וביאקויה שעד עכשיו הגן על עצמו או התחמק, משחרר את השיקאי שלו ומפרק את שלד הנחש. חלקי השלד מתאחדים בחזרה והנחש נוצר מחדש. רנג'י אומר כי הוא יודע שסנבונזאקורה היא אלף להבים קטנים שניתן לראותם רק כשאלה משתקפים באור השמש, אך כיוון שהחלקים של היהיו זאבימארו מחוברים על ידי הרייאטסו שלו, לא ניתן לחתוך אותם עם סכין. רנג'י תוקף את ביאקויה עוד פעם, וזה מבצע את האדו מספר 33: סוקאטסוי, מה שגורם להרס רב במקום. רנג'י מתקיף שוב, אך מאבד שליטה בבאנקאי שלו. ביאקויה אומר שעל מנת לשלוט היטב בבאנקאי, על השיניגאמי להתאמן איתו לפחות עשר שנים. רנג'י מתעלם מההערה ותוקף, אך ביאקויה מבצע את באקודו מספר 61: ריקוג'יוקורו, מה שגורם לשישה עצמי אור להיצמד לגופו של רנג'י ולשתק אותו.
ביאקויה עוזב את חרבו, וזו נעלמת באדמה כאילו היא שוקעת. מיד אחר כך עולות מהאדמה זוג שורות של 1000 להבים עצומים בגודלן, וכל אחת מהן מתפזרת למספר לא ידוע של להבים קטנים, בדומה לפעולת השיקאי. זהו הבאנקאי של ביאקויה, סנבונזאקורה קאגאיושי. פיצוץ אדיר נוצר מאחורי רנג'י, והוא מתחיל להיחתך עד שהוא נופל אל הקרקע, מדמם עד מאוד. ביאקויה אומר שהמרחק בינו לבין רנג'י הוא כמו הסיפור על הקוף שמנסה ללכוד את הירח, מבלי לדעת שהוא מנסה ללכוד את השתקפות הירח באגם. הוא ממשיך ואומר כי ניביו של רנג'י לעולם לא יגיעו אליו.
העלילה עוברת לקנפאצ'י העומד מול טווסן וקומאמורה, ושם לב ללחץ הרוחני של ביאקויה, מציין כי הוא בטח עמוק בחום הקרב. בחזרה לרנג'י וביאקויה, נראה כי רנג'י עדיין בחיים. הוא מתעקש על להמשיך להילחם ומנסה להסתער על ביאקויה, אך לפתע מספר חרבות תוקפות את רנג'י, שתיים מהן חודרות דרך ידו. הוא צורח, וביאקויה מברך אותו על ששרד לאחר שנפגע על ידי הבאנקאי שלו. ביאקויה מציין כי הבאנקאי של רנג'י נעלם, ומסביר כי זה מראה שהמוות של המשתמש קרוב. בשארית כוחותיו האחרונים, רנג'י מצליח לקום ותוקף את ביאקויה. דם ניתז אל האוויר, ונראה כי להב חרבו של רנג'י נשבר לפני שהצליח לפגוע בביאקויה, וכי הדם שניתז הוא של רנג'י. זה נופל, וביאקויה זורק לעברו את צעיפו הלבן, בעודו מברך אותו על כך שניביו אכן הגיעו אליו.
העלילה עוברת אל רוקיה, שמולכת להוצאתה. בעודה על גשר, נראה כי היא שמה לב שהרייאטסו של רנג'י נעלם. למקום מגיע גין, שאומר בוקר טוב ושואל לשלומה של רוקיה. זו שואלת אותו על סיבת בואו, וגין עונה שאין סיבה, וכי הוא רק בא כדי להציק לה. רוקיה נזכרת בכך שקצת לפני שהיא הצטרפה לגוטיי 13, ביאקויה קודם לדרגת קפטן, באותו הזמן עם גין. היא נזכרת כי גין תמיד הגעיל אותה וכי היא תמיד פחדה ממנו. גין מציין כי רנג'י עדיין בחיים, ושואל את רוקיה אם היא רוצה שהוא יציל אותה, את רנג'י וגם את האחרים. רוקיה נלחצת ומפתחת תקווה, אך גין אומר כי הוא רק צחק. הוא הולך משם, ורוקיה צורחת בעוד תקוותה מתנפצת.
העלילה עוברת לקנפצא'י, שמותקף על ידי טווסן וקומאמורה. הוא מצליח לחסום את שניהם ביחד ואף להעיף את השניים ממנו. טווסן אומר כי מאז שקנפאצ'י הביס את הקפטן הקודם, הוא ידע שהוא שד שיום אחד יפר את השלום שהגוטיי 13 נלחם כדי להגן עליו. הוא ממשיך ואומר כי הוא לא שונא אותו, אך עליו להרוג אותו כדי לשמור על השלום. הוא משחרר את הבאנקאי שלו, סוזומושי אנמה קורוגי, שיוצר כיפה אפלה בה היריב מאבד חוש הראייה, הריח, השמיעה והיכולת לחוש ברייאטסו. טווסן חותך את קנפאצ'י מספר פעמים, וזה לא יכול לעשות דבר בנידון. קנפאצ'י מנסה לתקוף את הסביבה שלו, וטווסן מציין כי הוא שד השייך לאפלה ולכן הוא לא פוחד ממנה.
העלילה עוברת להוצאתה להורג של רוקיה, שם באו רק הקפטן והסגן קפטן של יחידות מספר 1, 2, 4 ו-8. ביאקויה מגיע למקום, ויאמאמוטו שואל את רוקיה אם יש לה מילים אחרונות. במקום אחר, היסאגי רואה כי את הבאנקאי של טווסן, ויומיצ'יקה קם לפתע ואומר שהוא עדיין לא הפסיד. הוא אומר שהוא יראה להיסאגי את הכוח האמיתי של הזאנפאקוטו שלו, אך מבקש ממנו שישמור על כך בסוד כיו
ון שהזאנפאקוטו שלו הוא מסוג קידו ודבר זה נחשב כעלוב ביחידה ה-11.
בחזרה לקרב של טווסן וקנפאצ'י, טווסן מנסה לתקוף את קנפאצ'י אך זה מתחמק פעם אחר פעם ומצליח לתקוף בכיוון של טווסן, בצורה מדויקת יותר ככל שהזמן עובר. נראה כי ברגע שקנפאצ'י מרגיש את חרבו של טווסן נוגעת בגופו, הוא מתחמק. קנפאצ'י חושב על דרך לפגוע בטווסן בצורה חזקה יותר, ומחייך. טווסן מתקיף אותו ומחדיר את חרבו דרך גופו של קנפאצ'י. לפתע קנפאצ'י אוחז בידו של טווסן המחזיקה בחרב, ונראה כי חושיו חזרו אליו. הוא משסף את טווסן, והעלילה עוברת לפלאשבק של טווסן בו נראה כי טווסן היה בעבר ידיד של אישה כלשהי, שיום אחד הפכה לשיניגאמי וגם עמדה להתחתן עם שיניגאמי. נחשף כי היא מתה, וטווסן לקח את הזאנפאקוטו שלה ועשה אותה לשלו. המכה של קנפאצ'י גורמת לכיפה האפלה להישבר, וטווסן מתעקש להמשיך להילחם. קנפאצ'י מסרב אך טווסן תוקף, וקנפאצ'י מנחית עליו מכה שנבלמת על ידי קומאמורה. המכה שוברת את קסדתו, וחושפת כי יש לו ראש של שועל. קומאמורה אומר כי הוא לא אדיב כמו טווסן ומשחרר את הבאנקאי שלו, קוקוג'ו טנגן מיו, שבא בצורה של ענק בשריון האוחז בגירסא עצומה של טנקן ומחקה את תנועותיו של קומאמורה. קנפאצ'י צוחק מהנאה והקרב עומד להתחיל, אך לפתע השניים שמים לב כי ההוצאה להורג החלה.
נראה כי הם לא היחידים ששמו לב לכך. היטסוגאיה ומאטסומוטו יוצאים אל המקום, ונראה כי אוקיטאקה היה עד עכשיו בהכנות כלשהן, וכעת כשבידו מעין מגן גדול ומוט הוא יוצא להשמדת הסוקיוקו ביחד עם קוטארו וקיונה. נראה כי גם יאצ'ירו והשאר יוצאים אל הסוקיוקו, ויאצ'ירו ממהרת לעזור לאיצ'יגו. במקום אחר, רנג'י מתעורר, מופתע מכך שהוא חי, ונראה כי האנאטארו מרפא אותו, וכי מי שהביא אותו הוא ריקיצ'י, חבר ביחידה ה-6 שמעריץ את רנג'י. האנאטארו מבקש מרנג'י להציל את רוקיה, וזה מסכים. העלילה עוברת ליאמאמוטו שמסכים לבקשתה האחרונה של רוקיה, לשלוח את איצ'יגו והשאר בחזרה בשלום. היא מודה לו, ואיסאנה אומרת שזה אכזרי כיוון שהוא לא באמת יעשה זאת. אונוהאנה עונה לה כי זה לא אכזרי כיוון שכך רוקיה תוכל למות בשלווה. הווליום נגמר כשניתנת הפקודה לשחרר את הסוקיוקו.

רשימת פרקים:
140. Bite at the Moon
141. Kneel to the Baboon King
142. To Those Capturing the Moon
143. Blazing Souls
144. Rosa Rubicundior, Lilio Candidior
145. Shaken
146. Demon Loves the Dark
147. Countdown to the End: 3 (Blind Light, Deaf Beat)
148. Countdown to the End: 2 (Lady Lennon~Frankenstein)
149. Countdown to the End: 1 (Only Mercifully)לא ניתן להגיב.