ווליום 18

שם הווליום: גרגיר המוות חוזר (The Deathberry Returns).

פואמה:
"Your shadow, quietly
Like a vagrant poison needle,
Stitches my footsteps.

Your radiance, lithely
Like lightning striking a water tower,
cuts down the source of my life."

תקציר:
הווליום מתחיל כשהסוקיוקו משתחרר מחבליו ורוקיה מודה לביאקויה, אך לא ידוע אם הוא שומע אותה. אבנים מרחפות יוצאות מהמשטח עליו היא עומדת ולוקחות אותה למעלה כשגופה בתנוחה המזכירה צלב. בהגיעה של רוקיה למוט העליון, חנית הסוקיוקו יוצאת ממקומה ואופפת את עצמה באש ולהבות עד שצורתה משתנה למעין עוף חול גדול עשוי מאש. יאמאמוטו מסביר כי זוהי צורתו האמיתית של ראש החנית של סוקיוקו. רוקיה אומרת לעצמה כי היא לא מפחדת או מתחרטת, ומודה לכל מכיריה. בדמעות, היא נפרדת בעוד הציפור תוקפת אותה, ממלאת את המקום בלהבות. לפתע, איצ'יגו מגיע למקום ועומד בין רוקיה לעוף החול.
רוקיה צועקת עליו שהוא אידיוט, שאין לו סיכוי לנצח ושעליו לחזור. למטה, סויפונג נדהמת מהעובדה שאיצ'יגו עצר את ציפור האש, שמשתווה בכוחה לכאלף זאנפאקוטואים, בעזרת הזאנפאקוטו שלו בלבד. בעוד שכולם צופים במעשה, איצ'יגו ועוף החול מסתערים זה על זה כשלפתע אוקיטאקה ועוזריו מגיעים למקום, וביחד עם קיוראקו ונאנאו הם מצליחים להרוס את הסוקיוקו בעזרת חפץ מסוים בעל הסמל של משפחת שיהואין. מיד לאחר מכן, איצ'יגו מנחית את חרבו על סוכת סוקיוקו וחוצה אותה לשניים, לוקח את רוקיה בדרך. היא שואלת אותו מה הלאה, והוא עונה שעכשיו הם בורחים.
רנג'י מגיע למקום, ובעוד רוקיה צועקת לו שהיא שמחה שהוא חי, איצ'יגו זורק אותה לעברו, אומר לו שיתפוס ויברח. רנג'י עושה זאת, ואחריו יוצאים צו'גירו, אומאדה ואיסאנה בפקודת הקפטנים שלהם. איצ'יגו משתגר ומפריד בין הקבוצה לרנג'י, והשלושה משחררים את הזאנפאקוטואים שלהם אך מובסים במהרה על ידי איצ'יגו, שמשתמש באגרופיו בלבד. באותו הרגע תוקף אותו ביאקויה, ואיצ'יגו מצליח לבלום את ההתקפה. ביאקויה שואל מדוע איצ'יגו לא מוותר על הצלת רוקיה, ואיצ'יגו עונה בשאלה על למה ביאקויה לא מציל את אחותו. ביאקויה אומר כי יהרוג את איצ'יגו ויוציא להורג את רוקיה במו ידיו, והשניים מסתערים זה על זה.
בינתיים, קיונה ממהרת לעזור לאחותה איסאנה, אך סויפונג משתגרת לעברה ונראה כי היא עומדת לתקוף אותה. אוקיטאקה מתכוון לעזור, אך יאמאמוטו עוצר אותו בטענה שזה חשוב יותר לטפל בו ובקיוראקו עקב מעשיהם. קיוראקו לוקח את אוקיטאקה וקופץ מהצוק, אומר שאם הם ילחמו שם נגד יאמאמוטו, כולם ימותו. בינתיים, סויפונג דורכת על החזה של קיונה, שלפי טענתה היא בוגדת ועליה למות. לפתע, דמות מסתורית פוגעת בסויפונג ונופלת איתה מהצוק. הדמות מתגלה כיורואיצ'י, ונראה כי היא כבר מכירה את סויפונג.
העלילה עוברת לאיסאנה, שמתעוררת לצד אונוהאנה על גבו של מינאזוקי, מנטה ריי ירוק ומעופף, עצום בגודלו ובעל עין אחת. הן נוחתות במפקדת היחידה הרביעית ומינאזוקי, בפקודתה של אונוהאנה, פולט מגופו את קיונה ואומאדה. הוא נשאב אל תוך הזאנפאקוטו של אונוהאנה לאחר מכן. השתיים מרגישות את הרייאטסו הגדול של איצ'יגו וביאקויה שנלחמים, ואונוהאנה אומרת כי קפטנים נוספים נלחמים עכשיו אך לא ניתן לעצור בעדם. היא אומרת לאיסאנה שיש מקום אחר שעליהן להגיע אליו.
במקום אחר, הקרב בין יורואיצ'י וסויפונג כבר החל. לאחר שיחה קצרה בה סויפונג מציינת כי יורואיצ'י נהייתה חלשה יותר ומשפחתה תרד מתואר האצולה עקב מעשיה, מגיעים למקום שוטרי המיליציה עליה סויפונג מפקדת, זאת בפקודתה. יורואיצ'י מביסה את כולם ללא מאמץ ובמהירות מדהימה, ומציינת כי היא לא איבדה את שמה הנוסף: "אלת הבזק". בעקבות זאת, סויפונג מורידה את ההאורי שלה ואומרת כי תיקח מיורואיצ'י גם את השם הזה.
העלילה עוברת לקיוראקו ואוקיטאקה, שמגיעים למקום מרוחק מהסוקיוקו. מיד אחריהם מגיעה נאנאו, ונראה כי יאמאמוטו הגיע לפני כולם. ניכר כי נאנאו מבועתת מהלחץ הרוחני של יאמאמוטו עד כדי כך שהיא לא מצליחה לנשום. קיוראקו משתגר איתה למקום אחר, משאיר אותה שם וחוזר. יאמאמוטו אומר כי קיוראקו ואוקיטאקה תמיד היו חזקים יותר משאר הקפטנים, וגם בעברם הם היו מיוחדים. הוא מוסיף ואומר שהם היו הראשונים שנהיו קפטנים, וכי הוא גאה בהם כאילו היו בניו. הוא אומר שהוא טעה, ומקבל ההליכה שלו מתפרק, חושף זאנפאקוטו ששכנה בתוכו. הוא אומר להם לשלוף את חרבותיהם, והשלושה מסתערים. לאחר מה שנראה כמספר מהלומות, יאמאמוטו משחרר את הזאנפאקוטו שלו, "ריוג'ין ג'אקה".
במקום אחר, יומיצ'יקה חוזר לקנפאצ'י לאחר ששניהם סיימו את הקרבות שלהם. נראה כי יומיצ'יקה לא נפצע כלל. היסאגי, לאחר שהובס על ידי יומיצ'יקה, אומר כי הזאנפאקוטו של יומיצ'יקה שאבה את כל הרייאטסו שלו. הוא רואה במרחק להבות עצומות, ומציין כי הלחץ הרוחני הוא של יאמאמוטו. העלילה עוברת לשם, ונראה כי כל המקום עולה בלהבות של ריוג'ין ג'אקה. אוקיטאקה משחרר את הזאנפאקוטו שלו, "סוגיו נו קוטווארי", שנראית בצורת השיקאי שלה כשני להבי דייגים המחוברים בחבל בעל מספר קמעות. מיד אחריו משחרר קיוראקו את הזאנפאקוטו שלו, "קאטן קיוקוטסו", שנראית בצורת השיקאי שלה כשתי חרבות פאלקיון. הקרב ביניהם מתחיל, אך העלילה עוברת לג'ידאנבו שככל הנראה הספיק להחלים. הוא מדבר עם חבריו של גאנג'ו שמודאגים לגביו, ולמקום מגיעה קוקאקו שמציעה לג'ידאנבו לבוא איתה למצוא את יורואיצ'י.
בחזרה לקרב בין סויפונג ליורואיצ'י, השתיים ממשיכות להילחם בעזרת אומנויות לחימה בלבד ונראה כי הן שוות בכוחן. סויפונג משתגרת אל מאחורי יורואיצ'י ומשחררת את הזאנפאקוטו שלה, "סוזומבאצ'י", שבצורת השיקאי שלה היא עוקצן שמתלבש על אצבעה של סויפונג. היא תוקפת מספר פעמים, ונראה כי היא פוגעת בבטנה של יורואיצ'י, שם מופיע מעין קעקוע גדול בצורת פרפר. סויפונג מזכירה ליורואיצ'י על היכולת המיוחדת של סוזומבאצ'י: להשאיר חותם מוות על היריב בפגיעה הראשונה, והריגתו המוחלטת במידה ויפגע באותו מקום בשנית. סויפונג מסתערת על יורואיצ'י, משאירה מספר חותמות על גופה. זו מצליחה להחזיר מלחמה, אך ללא הרבה הצלחה. פרץ רייאסטו גדול משתחרר בידה של סויפונג, וזו מסבירה כי זהו מתקפה שהיא המציאה לא מזמן ועדיין חסרת שם, שמשלבת תגרה משולבת וקידו. יורואיצ'י מתקנת אותה, אומרת כי שם המתקפה הוא "שונקו" וחושפת כי גם היא יכולה להשתמש במתקפה זו, משחררת רייאטסו גם כן. הווליום נגמר כשיורואיצ'י מזהירה את סויפונג שהיא גם כן לא שולטת במתקפה הזו לגמרי, ופרץ רייאטסו גדול נראה במקום.

רשימת הפרקים:
150. Countdown to the End: 0
151. The Deathberry Returns
152. The Speed Phantom
153. Empty Dialogue
154. "Flash Master"
155. Redoundable Deeds/Redoubtable Babies
156. Welcome to Purgatory
157. Cat and Hornet
158. Sky Leopardessלא ניתן להגיב.