ווליום 19

שם הווליום: הירח השחור עולה (The Black Moon Raising).
סיסמא: No, nothing can change my world"."

תקציר:
הווליום מתחיל בנקודה שנגמר הווליום הקודם: יורואיצ'י מתקיפה את סויפונג בשונקו אך מפספסת בכוונה. סויפונג מנסה להתקיף אותה בשונקו משלה, אך יורואיצ'י עוצרת אותה בטענה שהיא עדיין לא מוכנה להשתמש בהתקפה הזו.
העלילה עוברת לפלאשבק של סויפונג, בו נחשף כי שמה האמיתי הוא פונג שאולין וכי סויפונג הוא שם הקוד של סבתה, אותו היא אימצה. נראה כי משפחתה של סויפונג תמיד הייתה חיילים של מלציית ההוצאה לפועל, שתמיד הונהגה על ידי משפחת שיהואין. בשלב מסוים, סויפונג נהייתה שומרת הראש של יורואיצ'י, אותה היא העריצה, והשתיים התחברו מהר מאוד. יום אחד יורואיצ'י נעלמה ללא לומר מילה לסויפונג וסויפונג נותרה מרירה ונבגדת.
העלילה חוזרת לקרב, בו סויפונג מצהירה בדמעות כי היא שונאת את יורואיצ'י כיוון שהיא נטשה אותה, וכי היא הייתה רוצה שהיא תיקח אותה איתה.
במקום אחר, איקאקו ואיבה יושבים ביער, מדברים ושותים סאקה. עד מהרה הסאקה נגמר, והשניים נלחמים כשהמפסיד יביא עוד סאקה. בנקודה זו נחשפת צורת השיקאי של איבה, אך לא מעבר לזה. הם שמים לב לקרב בין איצ'יגו לביאקויה.
העלילה עוברת ההוא, בו ביאקויה מציין כי זה מרשים שאיצ'יגו הצליח לשלוט בשונפו במהירות, ואיצ'יגו טוען כי ביאקויה לא לוקח אותו ברצינות ומאיץ בו להשתמש בבאנקאי. ביאקויה משחרר את השיקאי של סנבונזאקורה, אך איצ'יגו משתמש במעין פרץ רייאטסו, שמיד אחר כך איצ'יגו מציג את זה בתור "גטסוגה טנשו", היכולת המיוחדת של זאנגטסו.
ביאקויה משתמש בבאנקאי שלו, סנבונזאקורה קאגאיושי, שהוא בעצם מעין גרסא מורחבת הרבה יותר של השיקאי. איצ'יגו מנסה לתקוף את ביאקויה בגטסוגה טנשו, אך כיוון שמספר עלי הכותרת של סנבונזאקורה קאגאיושי כל כך גדול, ביאקויה מסוגל להשתמש בו גם להגנה וגם להתקפה ללא התאמצות. ביאקויה מתקיף את איצ'יגו ללא הרף, על ידי שליטה על עלי הכותרת בעזרת המחשבה, ובסופו של דבר איצ'יגו נפגע קשות וקורס אל הקרקע, שותת דם.
בקושי מצליח לקום, איצ'יגו חושף כי הוא השיג באנקאי. הוא משחרר את הבאנקאי שלו: טנסה זאנגטסו, שבא בצורה של קאטאנה ארוכה מהרגיל בעלת להב שחור, בתוספת של בגדים חדשים. ביאקויה שולח את עלי הכותרת לעברו של איצ'יגו, אך בתנועה מהירה במיוחד איצ'יגו מצמיד את להב חרבו אל צווארו של ביאקויה. איצ'יגו לא פוגע בו, ומתרחק. ביאקויה אומר כי דבר זה לא יקרה שנית, ושולח את עלי הכותרת פעם נוספת. עלי הכותרת עוקבים אחרי איצ'יגו, שמתחמק מהם פעם אחר פעם אך גם לא מצליח לפגוע בביאקויה. ביאקויה מתחיל לשלוט בעלי הכותרת בעזרת ידיו, דבר שגורם להם להכפיל את מהירותם. עלי הכותרת מצליחים להגיע אל איצ'יגו, אך זה מצליח להסיט את כולם, ומצליח לחתוך את ביאקויה.
במקום אחר, אוריהימה, סאדו, אישידה, גאנג'ו ומאקיזו נמצאים בדרכם אל איצ'יגו. הם פוגשים ביאצ'ירו, ושם הם מדברים על איצ'יגו ועל רוקיה.
בחזרה לקרב של איצ'יגו וביאקויה, ביאקויה מסדר את סנבונזאקורה קאגאיושי בצורה שנוטשת את ההגנה ומתמקדת בחיסול האויב, סנקיי סנבונזאקורה קאגאיושי. בצורה זו, אלף חרבות מקיפות את המקום בארבע שורות. ביאקויה אומר שאיצ'יגו הוא האדם השני שרואה את צורת הסנקיי, והקרב בין השניים ממשיך. לאחר מספר מהלומות, אחת החרבות שבאוויר לדקור את כף רגלו של איצ'יגו, בפוקדת ביאקויה, וזה מבצע את האדו מספר 4: ביאקוראי, שנראה כחזק יותר כשביאקויה מבצע אותו. דבר זה משתק את גופו של איצ'יגו. ביאקויה משבח את איצ'יגו על הישגיו עד כה, פחות או יותר, ועומד להנחית את המכה הסופית על איצ'יגו. ברגע האחרון איצ'יגו תופס את הלהב, ונראה כי מסכה מתחילה להיבנות על פניו.
איצ'יגו, בכוחות יוצאי דופן, חותך את ביאקויה בצחוק מרושע, ואומר כי איצ'יגו לא שווה כלום, דבר המראה כי זהו לא איצ'יגו. הוא משתמש בגטסוגה טנשו, שמופיעה הפעם בשחור-אדום ומראה כי ניתן לכוון אותה. ביאקויה מנסה להתחמק ממנו, אבל איצ'יגו בעל המסכה תופס אותו, ונראה גל גדול של אנרגיה שחורה-אדומה מהמרחק. כשהאפר מתפזר, רואים את ביאקויה מדמם ומותש, מזהה את הרייאטסו של איצ'יגו כרייאטסו של הולו. ההולו לפתע אוחז במסכה שלו ומנסה להסיר אותה, ובסופו של דבר מצליח. ניכר כי איצ'יגו הצליח לגבור על ההולו וחזר להכרה.
ביאקויה קובע כי לשניהם אין עוד כוח להמשיך להילחם, וכי המכה הבאה תהיה האחרונה. איצ'יגו מסכים, ושואל אותו מדוע הוא לא מנסה להציל את רוקיה. ביאקויה עונה שהוא יענה על זה במידה ואיצ'יגו יביס אותו. הבאנקאי של ביאקויה אוסף את עצמו לחרב אחת לבנה, מלווה בכנפיים לבנות ועיגול לבן על ביאקויה. ביאקויה קורא לדבר זה "שוקיי: האקוטייקן". איצ'יגו מתפעל, ואוסף את כל הרייאטסו שהוא יכול למכה זו. השניים מסתערים זה על זה, יוצרים רייאטסו שחור ורייאטסו לבן שמתנגשים זה בזה. נראה כי גם שיניגאמים מסוימים שמים לב לדבר. כשהאבק מתפזר, ניכר כי גם איצ'יגו וגם ביאקויה נפצעו מהמכה, אך הלהב של איצ'יגו ניצח את הלהב של ביאקויה.
ביאקויה עונה לשאלה של איצ'יגו, אומר כי כיוון שהוא שייך לאחת ממשפחות האצולה של סוול סוסאייטי, הוא צריך לשמש דוגמא לכל שיניגאמים, וכי אם הוא לא יציית לחוקים אף אחד לא יעשה זאת. איצ'יגו עונה שאם הוא היה במקומו, הוא היה נלחם בחוקים. ביאקויה מבין כי איצ'יגו מעולם לא נלחם בו, אלא בחוקים של סוול סוסאייטי. הוא גם משווה בינו לבין קאיין שיבה. הוא אומר לאיצ'יגו כי הוא מכיר בו בתור המנצח, ועוזב את המקום. רגע לאחר מכן, מגיעים למקום אוריהימה והשאר, ומדברים עם איצ'יגו.
במקום אחר, היטסוגאיה ומאטסומוטו נכנסים לחדר סנטרל 46, ומגלים כי כולם שם נרצחו. היטסוגאיה מציג את המקום כארגון השיפוט הגבוה ביותר של סוול סוסאייטי. הוא מגלה שהדם של הנרצחים יבש, ומסיק מכך שכל ההחלטות האחרונות שהתקבלו בסוול סוסאייטי היו מזויפות. בנקודה זו קירה מופיע ועוזב, והיטסוגאיה ומאטסומוטו נחפזים לעקוב אחריו. קירה אומר כי הוא נכנס למקום רגעים ספורים לפניהם, ושמישהו מבפנים הכניס אותו. לאחר שקירה שירש דאגות בנוגע להינאמורי בהיטסוגאיה, היטסוגאיה משאיר את קירה למאטסומוטו וחוזר אחורה. קירה אומר שמאטסומוטו עומדת למות ועומד לשחרר את השיקאי שלו, וואביסקה.
העלילה עוברת להינאמורי שמגיעה לחדר סנטרל 46. הווליום מסתיים כשמאחוריה מופיע גין.

רשימת הפרקים:
159. LONG WAY TO SAY GOODBYE
160. Battle on Guillotine Hill
161. Scratch the Sky
162. Black Moon Rising
163. THE Speed Phantom 2 (Denial by Pride, Contradiction by Power)
164. The One Who Changed the World
165. The Dark Side of the Universe 2
166. Black & White 2
167. Death Chamber
168. Behind Me, Behind Youלא ניתן להגיב.