ווליום 20

שם הווליום: סוף ההיפנוזה (End Of Hypnosis).

סיסמא:
"Those who do not know what love is
Liken it to beauty.

Those who claim to know what love is
Liken it to ugliness"

תקציר:
הווליום מתחיל כשקירה ומאטסומוטו עומדים להילחם. קירה משחרר את הזאנפאקוטו שלו, וואביסוקה, ותוקף את מאטסומוטו. היא מגנה על עצמה, וחרבה קורסת אל הקרקע. קירה חושף שהיכולת המיוחדת של וואביסוקה היא להכפיל את המשקל של כל מה שהיא פוגעת בו. מאטסומוטו משחררת את הזאנפאקוטו שלה, האינקו, וחרבה מתפזרת לעפר.

במקום אחר, גין מסביר להינאמורי על המקום בו הם נמצאים. לפתע, אייזן מופיע מאחוריה. היא לא מאמינה למראה עיניה, ומתחילה לבכות. אייזן מתנצל על כך שגרם לה סבל ומחבק אותה, אך עם זאת גם דוקר אותה. הינאמורי נופלת אל הרצפה, מדממת. אייזן וגין יוצאים מהחדר, ומוצאים את עצמם מול היטסוגאיה. היטסוגאיה נדהם מהעובדה שאייזן חי, ולאחר שיחה קצרה הוא מוצא את הינאמורי. אייזן אומר שהוא וגין עבדו ביחד מההתחלה. כועס, היטסוגאיה משחרר את הבאנקאי שלו, דאיגורן היורינמארו, ומתקיף את אייזן. אייזן משסף את כתפו של היטסוגאיה ללא מאמץ, והיטסוגאיה נופל ארצה.
למקום מגיעה אונוהאנה וסגניתה איסאנה. נראה כי אונוהאנה היא ידעה על תוכניתו של אייזן, ועל כך שהוא זייף את מותו על ידי שימוש ב"בובת גופה". אייזן טוען כי לא כך עשה, ועל מנת להסביר זאת הוא משחרר את השיקאי שלו, קיוקה סויגטסו. הוא מסביר כי היכולת של קיוקה סויגטסו היא להכניס את כל מי שראה את שחרור הזאנפאקוטו להיפנוזה מוחלטת. בנקודה זו נחשף גם כי טווסן עבד עם אייזן מההתחלה.
העלילה עוברת לרנג'י, הפוגש בטווסן. טווסן מעביר אותו ואת רנג'י, המחזיק ברוקיה, לסוקיוקו. גם אייזן וגין עוברים לשם, ואייזן מבקש מרנג'י שייתן לו את רוקיה.

בחזרה לאונוהאנה ואיסאנה, איסאנה מצליחה לזהות את מיקומם של אייזן וגין. היא מבצעת באקודו שגורם לכך שכל הקפטנים, הסגנים וגם איצ'יגו וחבורתו ישמעו אותה. היא מספרת להם על אייזן ומעשיו, מה שגורם לקרב בין יאמאמוטו לבין קיוראקו ואוקיטאקה להיפסק. מלבד זאת, נראה כי קירה הפסיד למאטסומוטו, וגם נחשף המראה הטבעי של מאיורי. אישידה מסיק מדבריה של איסאנה כי מטרתו של אייזן היא להרוג את רוקיה.
העלילה חוזרת לאייזן ורנג'י, ונראה כי רנג'י מסרב לבקשתו של אייזן. אייזן מתקיף את רנג'י, שמצליח להתחמק משהו אך נפצע. אייזן חושף שהוא שלט ברנג'י, הינאמורי וקירה כמו בובות, ורנג'י אומר שאייזן הוא כבר לא האייזן שהוא הכיר. אייזן עונה כי האייזן שהוא הכיר מעולם לא היה קיים. רנג'י מתקיף אותו, אך אייזן תופס את זאבימארו בידיו ושובר אותה, ומיד לאחר מכן הוא חותך את רנג'י. רנג'י אומר שהוא לעולם לא ייתן לו את רוקיה, ואייזן מנחית עליו את המכה האחרונה, שלפתע נבלמת על ידי איצ'יגו. לאחר ויכוח קצר ושיחה, איצ'יגו ורנג'י מחליטים להילחם ביחד נגד אייזן.
רנג'י מטיח את שארית חרבו בקרקע ואומר "היגה זקו", מה שמפעיל את הלהבים המפוזרים שיוצרים את זאבימארו. הם מתרוממים באוויר ותוקפים את אייזן ביחד. איצ'יגו מסתער על אייזן, אך חרבו נעצרת על ידי האצבע של אייזן, שלא נפגע כלל, ואייזן חותך את איצ'יגו. רגע לאחר מכן הוא חותך גם את רנג'י במהירות, והשניים נופלים אל האדמה.

אייזן מרים את רוקיה, שמשותקת עקב לחץ הרייאטסו של שלו הוא מסביר לאיצ'יגו, שעדיין בהכרה, כי הוא זה ששלח את גין כדי לעצור את איצ'יגו כשניסה להיכנס לסיירייטיי, ובכך גרם להם להשתמש בדרכה של קוקאקו כדי להיכנס, מה שגרם לכל השיניגאמים להתרכז בהם. הוא אומר שכך איצ'יגו בעצם תרם לתוכניתו של אייזן. מעבר לזה, אייזן מסביר כי קיימות ארבע צורות לחימה של שיניגאמים: זאנג'וטסו (טכניקות חרב), האקודה (קרב מגע), הוהו (טכניקות רגליים) וקידו (אומנויות שדים). הוא אומר שזהו הגבול של כוחו של השיניגאמי, וכי הדרך היחידה לחצות את הגבול היא לעבור הולופיקציה, הפיכה להולו. הוא מסביר כי אוראהארה יצר דבר שממיס את הגבול בין שני הכוחות, ההוגיוקו. הוא ממשיך ואומר כי אוראהארה ניסה להרוס את ההוגיוקו כיוון שהוא מסוכן, אך ללא הצלחה, ועקב כך הוא החביא את ההוגיוקו בנשמתה של רוקיה.

לפתע, קומאמורה מגיע למקום ותוקף את אייזן. העלילה עוברת לפלאשבק של קומאמורה, שם מראים כיצד קומאמורה פגש את טווסן, ואת התקדמותם בתור שיניגאמים. בחזרה לעלילה, נראה כי אייזן עצר את התקפתו של קומאמורה. הוא מבצע עליו את האדו 90, קורוהיטסוגי, ומביס את קומאמורה.
אייזן חוזר לרוקיה, ומסביר לה את תוכניתו במפורט. לאחר מכן, הוא משתמש במכשיר שיצר אוראהארה, ובעזרתו מוציא את ההוגיוקו מרוקיה. הוא מורה לגין להרוג את רוקיה, וזה משתמש בשינסו. אך שינסו פוגעת בביאקויה, שברגע האחרון שיחרר את רוקיה מאחיזתו של אייזן.
אייזן עומד לשלוף את חרבו, אך סויפונג ויורואיצ'י מגיעות למקום ועוצרות אותו. מיד אחר כך מגיעים למקום שלושת שומרי השער שלא נחשפו עד כה, ונראה כי הם גם כן בוגדים. קוקאקו וג'ידאנבו מגיעים אחריהם, ותוקפים את שומרי השער, מביסים אותם. מאטסומוטו מגיעה גם כן ועוצרת את גין. נראה כי למקום הגיעו קפטנים וסגנים נוספים, ביניהם היסאגי שעוצר את טווסן.

לפתע, קרן אור פוגעת באייזן מהשמיים, ו-12 גיליאנים מופיעים בח
ור בשמיים, כשמאחוריהם דמות מסתורית מחייכת. זוג קרני אור פוגעות גם בגין וטווסן, והשלושה מתחילים לרחף כלפי מעלה. איבה מנסה לעצור אותם, אך יאמאמוטו עוצר אותו. הוא אומר כי האור נקרא "נגיישן", וכי לא ניתן להיכנס אליו ברגע שהוא פוגע במטרתו. בזמן שהשלושה עולים למעלה, אייזן מודיע כי הוא יהיה זה שישב על כס העולם. הווליום מסתיים כשהשלושה מגיעים למעלה, והחור בשמיים נסתם מאחוריהם.

רשימת פרקים:
12.5- . Blooming Under a Cold Moon
169. end of hypnosis
170. end of hypnosis2 (the Galvanizer)
171. end of hypnosis3 (the Blue Fog)
172. end of hypnosis4 (Prisoners in Paradise)
173. end of hypnosis5 (Standing to Defend You)
174. end of hypnosis6 (The United Front)
175. end of hypnosis7 (Truth Under My Strings)
176. end of hypnosis8 (the Transfixion)
177. end of hypnosis9 (Encompassed)
178. end of hypnosis10 (No One Stands On the Sky)לא ניתן להגיב.