ווליום 22

שם הווליום: כובשים (Conquistadores)
סיסמה:
"There is no meaning to our world.
There is no meaning to those of us living there.
We meaningless beings ponder the world,
Though the realization of meaninglessness
itself means nothing. "

תקציר:
הווליום מתחיל ביום לאחר פגישתו של איצ'יגו עם שינג'י. איצ'יגו תוהה וחושב על דבריו של שינג'י, אשר אמר כי הוא ואיצ'יגו מאותו זן, עקב העובדה ששינהם שיניגאמים בעלי כוחות הולו, וואיזרד (Vaizard).
אישידה גם כן עסוק במחשבותיו מהלילה האחרון, בו אביו הציע לו לקבל את כוחו בחזרה ואף כוחות גדולים יותר, אך אישידה יהיה מחוייב לוותר על כל קשר עם השיניגאמים וסול סוסייטי.
כאשר אינואה ושינג'י מגיעים לכיתה, מתנפל שינג'י על אינואה באמירה כי היא אהבתו הראשונה והמיידית. התנפלות זו מצליחה להרגיז מאוד את קייגו ואת צ'יזורו. אך לפני שצ'יזורו מספיקה להתקיף את שינג'י, איצ'יגו מושך אותו מהכיתה החוצה, וכולם מאמינים כי הוא הולך להכות את שינג'י בעצמו.
איצ'יגו שואל את שינג'י מדוע הוא ממשיך להגיע לבית ספרו גם לאחר שנכשל בגיוס איצ'יגו לקבוצת הוואיזרדים. שינג'י עונה בפשטות כי הוא לא מוכן לוותר על איצ'יגו בקלות כזו. שינג'י גם מסביר שאם איצ'יגו לא יצטרף, הוא בקרוב יאבד את צורתו ויהפוך להולו מוחלט.
בסיום הלימודים שינג'י פוגש בוויזרדית נוספת, היורי, אשר מכה אותו ללא הפסקה. שיחתם של השניים נקטעת כאשר אינואה וצ'אד מופיעים. אינואה שואלת מה היראקו וחבריו רוצים מאיצ'יגו, ובמקום תשובה משינג'י היורי מחליטה להרוג את השניים. שינג'י "חוטף" את היורי ובורח לפני שהיא מספיקה לשלוף את חרבה, ואינואה וצ'אד נשארים חסרי מענה.
אישידה חוזר אל אביו ומסכים לתנאים שהציב עבורו, ובכך מתחיל את האימונים להחזיר לעצמו את כוחותיו.
בביתו, איצ'יגו מודע למצבו בו ההולו הפנימי שלו מתחיל להשתלט עליו. בעודו שוכב במיטתו אחותו, קארין, נכנסת לחדרו ומתוודה בפניו כי היא יודעת שהוא שיניגאמי.
בינתיים, בסול סוסייטי, חבורת המדענים המפקחת על קראקורה מגלה כי הולואים הגיעו לעיר פעם נוספת. שני ההולאים, אחד ענק ושמן ואחד ממוצע בגובהו ורזה נוחתים בפיצוץ גדול באמצע פארק המלא באנשים.
איצ'יגו, צ'אד, אינואה, יורואיצ'י ואוראהארה מרגישים בכוח העצום ששני ההולואים משדרים, וממהרים למקום. אינואה וצ'אד מגיעים למקום ראשונים.
ההולואים מתגלים כאראנקארים, הגדול בשם יאמי והרזה בשם אולקיאורה.
צ'אד מנסה להלחם ביאמי, אך במכה אחת יאמי כמעט מוחק את זרועו הימנית של צ'אד. אינואה ממהרת ומרפאת את צ'אד, ואולקיאורה מבחין בכוחה המיוחד. אינואה מחליטה להלחם גם היא, ושולחת את טסובאקי להתקפה. אך כמו עם צ'אד, ההתקפה נכשלת וטסובאקי נעלם לחלוטין.
לפני שיאמי מספיק להנחית את המכה הסופית על אינואה, איצ'יגו מופיע ומציל אותה. איצ'יגו עובר לבאנקאי מיד ובהבזק חותך ליאמי את ידו הימנית ללא כל בעיה. איצ'יגו ממשיך לתקוף את יאמי, אם כי לפתע איצ'יגו נעצר, משותק לגמרי- ההולו הפנימי מתחיל לקחת על גופו שליטה. איצ'יגו משותק וחסר אונים, ויאמי מנצל את זה כדי לתקוף אותו בברוטאליות.
יאמי לא מספיק לחסל את איצ'יגו, כיוון שגורם חדש הגיע לזירה- אוראהארה ויורואיצ'י.
אוראהארה חוסם את התקפותיו של יאמי בקלות רבה, ולאחר מכן יורואיצ'י תוקפת אותו לבדה בידיים חשופות, מכה בו בעוצמה שכמעט הורגת אותו.
אולקיאורה מחליט ליסוג ביחד עם יאמי בחזרה להאקו מונדו, והשניים משאירים את יורואיצ'י ואוראהארה, ואת כל הפצועים מבולבלים כהוגן.
מספר ימים לאחר התקיפה, אינואה ואיצ'יגו חוזרים לבית הספר, אך צ'אד עדיין פצוע.
בעקבות האירועים הללו סול סוסייטי החליטה לשלוח צוות מיוחד של שיניגאמים אשר יעזרו לאיצ'יגו, ואלה החליטו להגיע הישר לבית ספרו כתלמידים- רנג'י איקאקו יומיצ'קה, מאטסאמוטו, רוקיה והיטסוגאיה כמנהיג הקבוצה. השישה מפתיעים את איצ'יגו (וכל אחד אחר בכיתתו) בעקבות כניסתם הפתאומית ומראם המוזר.
רוקיה לוקחת את איצ'יגו איתה כדי שילחם בהולו די חלש. אך איצ'יגו חסר ביטחון בעקבות התקרית שלו כנגד יאמי ומפחד להשתמש בכוחותיו כיוון שההולו הפנימי שבתוכו יתחזק. לאחר נאום מוטיבציה מרוקיה, איצ'יגו חוזר לעשתונותיו ומביס את ההולו בקלות.
איצ'יגו ורוקיה חוזרים לבית ספרם, ורוקיה מכריחה את איצ'יגו לבקש סליחה מאינואה על היותו חלש מכדי להגן עליה ועל חבריו, ובנוסף היא מכריחה אותו להתחזק.
רוקיה גוררת את איצ'יגו בחזרה לביתו, שם הוא נפגש בשאר החבורה מסול סוסייטי, אשר דנים בנושא האראנקארים והצבא של אייזן.
הווליום נגמר בכך שרואים את אולקיאורה ויאמי חוזרים ממשימתם ומתייצבים ליד אייזן ומתכוננים לדווח על תוצאות משימתם.

רשימת פרקים:
188. CRUSH THE WORLD DOWN
189. RESOLVE
190. Conquistadores
191. Conquistadores 2 (Screaming Symphony)
192. Conquistadores 3 (Hounded Priestess)
193. Conquistadores 4 (Ebony & Ivory)
194. Conquistadores 5 (La Basura)
195. Death & Strawberry (Reprise)
196. PUNCH DOWN THE STONE CIRCLE
197. The Approaching Dangerלא ניתן להגיב.