ווליום 3

שם הווליום: זכרונות בגשם (Memories in the Rain).
סיסמה: "If I were the rain
That joins sky and earth that otherwise never touch
Could I join two hearts as well?"

תקציר: אחרי שאיצ'יגו מתעורר מאוחר הוא מגלה את התאריך והבעתו הלחוצה משתנה להבעה רצינית, מה שגורם לרוקיה לדאוג. כאשר הגיע איצ'יגו לבית הספר אוריהימה גם כן חשדה במשהו מכיוון שהוא היה נחמד מידי, מה שלא מתאים לו, וטאטסוקי אמרה לה שמחר איצ'יגו יקח יום חופשי.
באותו הערב רואים את אישין, אביו של איצ'יגו, פותח את ישיבת משפחת קורוסאקי לגבי המטלות ליום למחרת וקובע שיוזו אחראית על האוכל וקארין על סחיבת המטען (מה שמעצבן אותה מאוד). בחדר, רואים את איצ'יגו שואל את רוקיה אם הוא יכול לקחת הפסקה מעבודת השיניגאמי, רק ליום אחד, וכמובן שרוקיה מתנגדת ואיצ'יגו מספר לה שלמחרת זה היום שבו אמא שלו נרצחה. טאטסוקי מספרת לאוריהימה איך היא ואיצ'יגו נפגשו בג'ודו ואיצ'יגו בכה כל פעם שהוא הפסיד, אבל תמיד חייך ליד אימו. בינתיים רואים את משפחת קורוסאקי עולה לבית הקברות כשלפתע איצ'יגו רואה את רוקיה מנופפת לו לשלום, וכשהוא רץ אליה היא מספרת שהיא באה למקרה והולו יתקיף אותו. רוקיה לפתע נהיית רצינית ושואלת את איצ'יגו אם יש סיכוי שהולו הרג את אימו, מה שמרתיח את איצ'יגו – שלפתע רואה דמות מאחורי רוקיה ורץ אל עבר הדמות. שבים אל טאטסוקי שמספרת לאוריהימה על המוות של אימו של איצ'יגו, ואיך אחרי מותה איצ'יגו הסתובב בנהר שלידו היא מתה וחיפש משהו. חוזרים אל רוקיה שבינתיים השיגה את איצ'יגו והוא מספר לה שהוא הרג את אמא שלו. אחרי זה חוזר איצ'יגו אל משפחתו ורואים את רוקיה יושבת וחושבת על מה שאיצ'יגו אמר לה כשלפתע קון מופיע.
עוברים לפלאשבק ורואים את איצ'יגו נרטב מהגשם כשהוא הולך עם אימו, לפתע הוא רואה דמות שהוא לא ידע אם זו רוח או לא, ורץ לעברה על מנת לתפוס אותה לפני שתיפול לנהר. איצ'יגו פתאום מתעורר ורואה את גופת אימו שוכבת עליו ונגמר הפלאשבק.
איצ'יגו לפתע מרגיש בנוכחות הולו, שמתקיף את קארין ויוזו. באמצע הריצה איצ'יגו ורוקיה נפגשים ורצים יחד אל עבר ההולו. שניה לפני שההולו עומד לאכול את יוזו מופיע איצ'יגו וחותך את היד של ההולו ולאחר מכן גם מציל את קארין. איצ'יגו מזהה את הדמות שראה מקודם, כשהיא נמצאת ליד ההולו, בתור אותה הדמות מלפני 6 שנים. פתאום מהדמות יוצא יצור מוזר המתחבר להולו, המתגלה כהולו בשם 'גראנד פישר', ואיצ'יגו מבין שהוא ההולו שהרג את אימו ומתקיף אותו בעצבים, אך ההולו בעמדת יתרון ופוצע את איצ'יגו קשה, אבל איצ'יגו מחליט ,למען השבועה שלו להגן על קרוביו, לנצח את ההולו.
אחראי קרב קשה לאיצ'יגו ההולו פתאום מראה לאיצ'יגו את אמא שלו.
בינתיים רוקיה, שמנסה שלא להתערב בקרב, נזכרת במה שהקפטן שלה אמר לה על סוגי הקרבות – קרב למען חיים וקרב למען כבוד, ושבקרב למען כבוד אסור להתערב.
איצ'יגו בא לחתוך את ההולו אבל ההולו, שמשתמש בגוף של אמא שלו עם אותו הקול עוצר את איצ'יגו ומבקש ממנו שלא לחתוך את אמא שלו ואז פוצע את איצ'יגו באופן קשה, שמחליט לא לוותר וחותך את ההולו.
אחרי קרב קשה ההולו בורח ואיצ'יגו מתמוטט על רוקיה, וכאשר הוא מחלים הוא מפציר בה לתת לו להיות שיניגאמי עוד זמן על מנת שהוא יתחזק ויגן על כולם.
במקום אחר רואים שני הולואים מורידים לגראנד פישר את המסכה ומבטיחים לנקום.

רשימת פרקים:
017. 6/17
018. 6/17 op.2"Can't Smile Don’t Blame"
019. 6/17 op.3"memories in the rain"
020. 6/17 op.4"face again"
021. 6/17 op.5" Fighting Boy"
022. 6/17 op.6"BATTLE ON GRAVEYARD"
023. 6/17 op.7" Sharp Intent, Dull Blade"
024. 6/17 op.8"All One Way Sympathies"
025. 6/17 op.9" Fighting Boy 2 [The Cigar Blues Mix"]לא ניתן להגיב.