ווליום 6.

שם הווליום: פתיחת טרילוגיית המוות.
סיסמא: "Yes, there is no Fate for us
Only those who are swallowed by
Ignorance and fear and miss a step
Fall into the rapid river called Fate"

תקציר: לאחר שהותקפה, אבל נחלץ לעזרתה שלה באדו הלכה קארן להזעיק את אביה על מנת שיטפל בסאדו, אך כשהיא חוזרת עם אביה היא מגלה כי הוא נעלם.
במעבר אל אוריהימה הי מתעוררת ומגלה לצידה את סאדו. לפתע מופיע אורהארא. אוריהימה שואלת מי הוא האיש הזה וסאדו משיב לה כי הוא האיש אשר הציל את שניהם.סאדו ואוריהימה מוכנים להמשיך לשמוע את הסיפור על איך הם קיבלו אות כוחתיהם, וכיצד זה קשור לאיצ'יגו.
באותו הזמן איצ'יגו ממשיך לרוץ ולחסל הולואים באותו הזמן. כך גם אוריו, רוקיה וקון אשר נמצא בגוף של איצ'יגו, שניהם חיסלו יחדיו הולואו. מיד לאחר מכן קון מתחיל להימרח על רוקיה, בעוד שהיא מנסה להרחיק אותו ממנה מופיע לפתע אוריו. למרות שחשבו כי הם חיסלו את ההולואו, הוא מופיע שניתואוריו מתעמת עימו כעת.
בחזרה אל אוריהימה וסאדו, אורהארא מסביר לשניים מה הם הדברים אשר ראו לאחרונה,כיצד הם קיבלו את הכוחות שלהם, וכיצד זה קשור לאיצ'יגו.
לאחר מאמצי חיפוש רבים מוצא איצ'יגו בסופו של דבר את אוריו. הוא מתקרב אל אוריו לאט לאט, כשנדמה היה כי הוא בא לתפוס את אוריו, הוא תופס את קון ושואל אותו היכן הוא היה. ומיד לאחר מכן מתחילה מריבה בין השניים. במטרה להפסיק את איצ'יגו מלהתכסח עם קון, הוא יורה לעבר איצ'יגו חץ, אך איצ'יגו בולם אותו. איצ'יגו מפתח מריבה עם אוריו, כשךפתע נפער חור בשמיים ומתוכו יוצאים הולאוים רבים לעבר עולם החיים. אוריו ללא כל מחשבה מתחיל להשמיד את ההולואים ולרדוף אחריהם פעם נוספת.
באותו הזמן שאוריו יצא להשמיד את ההולואים רוקיה מסבירה לאיצ'יגו מה קורה כאשר הקוונסים משמידים הולואים, ומה עלה בגורלם של הקווינסים. לאחר שאיצ'יגו שמע זאת הוא רץ למצוא את אוריו. ובסופו של דבר הוא מוצא את אוריו. הוא מלפס את דרכו מהולואים לעבר אוריו. כאשר הוא התגבר על כל ההולואים בא איצ'יגו להגיד לאוריו כי אין לו דעה על מי צודק, הקווינסי או השיניגאמים, אך באותו הרגע אוריו קוטע את דבריו על מנת להגיד לו כי לא אכפת לו מה קרה בעברם הרחוק של הקווינסים, לדעתו השיניגאמים היו אלה שצדקו, עד שהוא ראה את המאסטר שלו מת. הוא מספר לו כי המאסטר שלו הותקף על ידי הולואים גדולים, הוא אינו הווה אתגר בעבורם. וכך עברו שעתיים עד שהשיניגאמים הגיעו ואז כבר היה מאוחר מידי מפני שהמאסטר שלו מת. בשל סיבה זו הוא אומר לאיצ"גו כי הוא אינו רוצה את העזרה שלו בקרב הזה, אך איצ'יגו לא היה מוכן להקשיב לו והוא ניצב לעזרתו של אוריו. וכך השניים עמדו זה לגבו של זה וחיפו אחד על השני מכל הולואו שבא לכיוונם. וכך זה המשיך והמשיך, עד שלפתע נפער חור גדול מאוד בשמיים. מאותו חור יצא ראש ענקי של הולואו ענק שלא נראה קודם לכן. איצ'יגו ואוריו הסבו את מבטם אל ההולואו הענקי והיו המומים למראה. באותו הזמן שבו היו השניים מופתעים הגיע אורהארא אל המקום ביחד עם ג'יטנה, טסאי ואורורו, אשר הייתה כבר עסוקה בהשמדת הולואים. כך המשיכו החברה להשמיד הולואים ולנקות את השטח. אורהארא אומר לאיצ'יגו ואוריו כי הם כבר יטפלו בהולואים שמסביב, כל שעליהם לדאוג הוא לחסל את ההולואו הענקי שבפתח החור בשמיים.
רוקיה נעדמת המומה למראה. כאשר קון שואל אותה מה הוא היצור הענקי הזה, היא משיבה לו כי שמו של היצור הוא מנוס גרנדה. המנוס מורכב ממאות הולואים שהתאחדו לאחד ענק העונה לשם מנוס גרנדה.
איצ'יגו ואוריו מוצבים כעת נגד תעלומה גדולה, כיצד הם מביסים את ההולוא הענק הזה. לפתע לאיצ'יגו עולה רעיון לראש, והוא מתחיל לרוץ עם החרב מנופפת בידו אל עבר אותו הולואו ענק. רוקיה רואה אותו ומנסה לעצור בעדו, אך אורהארא עוצר בעדה מלעשות זאת ואומר לה לשבת בצד ולהסתכל על המתרחש. איצ'יגו כעת מזנק לעבר רגלו של ההולואו הענקי, ויוצר בה חתך קטן. ההולואו מרגיש זאת ובועט את איצ'יגו לאחור. אוריו שואל את איצ'יגו מה גרם לו ללכת ולחתוך להולואו את הרגל, איצי'וג הסביר לו כי הוא חשב שאם הוא יתחיל לחתוך לו את הרגל הוא יצליח לחתוך את ההולואו לחלקים. אוריו בא לעזור לאיצ'יגו לקום מן הריצפה, ונאחז בחרב של איצ'יגו, לפתע הקשת שלו נהפכה לגדולה מאוד. אוריו הבין כי הקשת גדלה במגע בחרב של איצ'יגו, אשר מעבירה את הראייטסו שלו דרכה ובידי נגיעה בה הראייטסו מועבר גם לקשת של אוריו. באותו הרגע אוריו מבין כי אם הוא רוצה להשמיד את ההולוא הענקי שניצב מולם, עליו לאחד כוחות ביחד עם איצ'יגו.
בינתיים באותו הזמן, בבית שקרוב מאוד למקום המאורע, עומדים להם אוריהימה וסאדו ומביטים כפי שביקש מהם אורהארא.
בחזרה אל איצ'יגו ואוריו, שכעת משלבים את הכוחות שלהם בשביל להביס את ההולוא הענק. אוריו בא במטרה לירות בהולואו, איצ'יגו לוקח את החרב שלו, ונע לכיוון ההולואו. איצ'יגו נעצר משום שאותו הולואו ענקי כעת יורה יריית סרו המכוונת הישר אליו. איצ'יגו בולם אותה באמצעות החרב. אך הדבר אינו מספיק והוא נאלץ להעלות את רמת הראייטסו שלו על מנת לבלום את הסרו באופן מושלם. איצי'גו בולם את הסרו ומסיט את הסרו בחזרה אל ההולואו הענקי, שכרגע נפגע מהירייה, וכעת הוא ניסג בחזרה אל החור, סוגר אותו, ונעלם.
איצ'יגו מסתובב לאחור ומצהיר על ניצחון. אך חיש מהר הוא מתמוטט על הריצפה, ולפתע החרב שלו מתחילה להתעוות ולשנות את צורתה. דבר זה נגרם מפני שהראייטסו שקלטה החרב גדול מידי עבורה והוא חייב לצאת החוצה, אבל אין לו דרך לעשות זאת. אוריו נחלץ מהר לעזרתו של איצ'יגו, על מנת לפזר את הראייטסו מתחיל אוריו לירות חצים. הוא ממשיך בזאת עד גבול יכולתו. למזלו הראייטסו כבר לא מהווה בעיה, והסכנה חלפה.
יום למחרת הכל חזר לשיגרה. איצ'יגו הגיע לבית הספר, וכך גם אוריו. בסופו של דבר מגיע שלב ארוחת הצהרים. איצ'יגו מחליט להזמין את אוריו לאכול איתו ועם חבריו את ארוחת הצהריים. כמעט אותו הדבר קורה אצל הבנות, אוריהימה מזמינה את רוקיה להצטרף אליה ואל חברותיה לארוחת צהריים.
בערב של אותו יום, כמו בכל יום איצ'יגו עולה להביא לרוקיה את ארוחת הערב שלה. רק שהפעם היא אינה נמצאת בחדר. מה שאיצ'יגו לא ידע הוא שרוקיה ברחה מביתו. רוקיה בורחת ואיש אינו יודע לאן, אך אחריה עוקבים שני אנשים לבושים קימונו שחור.
רוקיה רצה לכיוון שאותו אף אחד לא יודע. בזמן שבו היא בורחת היא נזכרת בדברים הטובים שקרו לה מאז שהכירה את איצ'יגו, וטוענת כי נשארה בעולם החיים יותר מידי זמן, כאשר לפתע צועק לה מישהו "כן" האמור להשיב על טענתה. היא מסתובבת לאחור לראות מי הוא אותה אחד שצעק. כאשר היא רואה מי עומד מולה, מגלה היא כי זה הוא רנג'י. הוא מזנק לעברה כשבאותו הזמן הוא אוחז בחרבו, הוא נוגח בריצפה ביחד עם חרבו. כעת רנג'י שואל אותה מי הוא אותו בן אדם שלגזל ממנה את כוחות השיניגאמי שלה, אך היא מכחישה לאמת דבר זה ולהשיב לשאלה. בשל דבר זה מתפתח וויכוח בין השניים. אותו וויכוח נפסק כאשר מאחורי רוקיה מופיע השיניגאמי הנוסף שבא אל עולם החיים, אותו שיניגאמי נענה לשם קוצ'יקי ביאקויה, אחיה הגדול של רוקיה ואחד הקפטנים בסול סוסייטי. לפתע רנג'י מניף את חרבו על מנת לפגוע ברוקיה, אך היא מבחינה בו ומתחמקת מהתקפתו בשניה האחרונה. רנג'י בא לתת מתקפה נוספת, כשלפתע עוצר אותו אוריו. רנג'י שואל את אוריו מי הוא, ואוריו משיב כי הוא הינו רק חבר לכיתה אשר שונא שיניגאמים.

רשימת פרקים:
* 044. Awaken[to the Threat]
* 045. Point of Purpose
* 046. Karneades~Back to Back
* 047. Back to Back~Tearing Sky
* 048. メノスグランデ (Menos Grande)
* 049. unchained.
* 050. Quincy Archer Hates You Part 2 [Blind But Bleed Mix]
* 051. DEATH 3
* 052. (Needless Emotions)לא ניתן להגיב.