ווליום 8

שם הווליום: הלהב ואני (The Blade and Me).
סיסמה: "If it rusts, it can never be trusted
If its owner fails to control it, it will cut him
Yes, pride is
Like a blade"

תקציר:
כשהוא עוד כלוא, התחילה לפתע השרשרת של איצ'יגו לאכול את עצמה במהירות. איצ'יגו מתחיל לצעוק ולבקש עזרה, אבל אורהארה אומר לו שאי אפשר לעזור לו. אורהארה אומר לאיצ'יגו שנשארו עוד 3 ימים עד שהשרשרת תאכל את עצמה לגמרי, ואז עד חייב איצ'יגו להפוך להיות שיניגאמי, ולא יהפוך להיות הולו ואז יהרגו אותו.
עוברים לאוריהימה וסאדו, שבינתיים מנסים להתאמן עם יורואיצ'י ולשחרר את כוחם המלא, אך ללא הועיל. יורואיצ'י מנסה להזכיר להם מה הם רצו כשהכוחות שלהם השתחררו, וכל אחד נזכר באדם שהוא רצה להגן עליו כשלפתע הסיכה של אוריהימה החלה לזהור. אוריהימה אומרת ליורואיצ'י שהסיבה שהיא הולכת לסול סוסייטי זה כי היא רוצה להגן על איצ'יגו, ואז לפתע הפיות שלה משתחררות, ואז יורואיצ'י עובר לסאדו.
חוזרים לאיצ'יגו, ששרשרתו ממשיכה להאכל והוא בינתיים סובל מכאבים. הוא מחליט לעלות למעלה ומתחיל לרוץ, אך נופל בכל פעם מחדש, ואז ג'ינטה מתחיל להתגרות בו ומספר לו שאם הוא רעב סימן שהוא עומד לההפך להולו. ג'ינטה יורד ומביא לאיצ'יגו אוכל, ומספר לו שנשארו לו שעתיים עד שיהפך להולו, כשלפתע כל השרשרת מתחילה לאכול את כולה במהירות עצומה, כשלפתע השרשרת נגמרת ואיצ'יגו מתחיל להשתנות להולו. אורורו מתכננת להתחיל לתקוף את איצ'יגו, אבל אורהארה עוצר אותה ומסביר שכאשר נהפכים להולו, קודם משתנה הגוף ולאחר מכן מופיעה המסכה, אך אצל איצ'יגו זה הפוך, קודם מופיעה המסכה, וזה מראה על התנגדותו של איצ'יגו. בזמן שמסכתו ממשיכה להופיע, לפתע שומע איצ'יגו קול שקורא לו ואיצ'יגו מופיע בעולם מוזר כשמולו מופיע אדם זקן בעל שיער ארוך. כשהאיש מנסה לומר לאיצ'יגו את שמו, מתגלה שאיצ'יגו לא יכול לשמוע את שמו. איצ'יגו לא מבין מה הזקן רוצה ממנו, כשלפתע הוא מתחיל ליפול למטה, והזקן מנסה לגרום לו להזכר איך לשלוט באנרגייה שלו בכפות הרגליים על מנת לעמוד, ומוסיף שאולי ביאקויה הסיר מאיצ'יגו את הכוחות שרוקיה הביאה לו, אבל הוא לא הבין שגם לאיצ'יגו עצמו יש כוחות שיניגאמי, ומכריח אותו למצוא אותם ולפתע התחיל העולם שהם היו בו להתפרק וקוביות נפלו והזקן סיפר שבתוך אחת מהקוביות מסתתר הכוח האמיתי של איצ'יגו והוא חייב למצוא את הקוביה הנכונה. איצ'יגו המתוסכל, לפתע נזכר במה שאוריו אמר לו פעם שהצבע של הכוח של השיניגאמים הוא אדום, ואיצ'יגו הבין שעליו לחפש קוביה עם חוט אדום. ברגע שהוא מצא את הקופסא הנכונה, הוא פתח אותה וראה בתוכה ידית של זאנפאקטו, והזקן מכריח את איצ'יגו לשלוף אותו החוצה, ואז מופיע פרץ כוח רוחני גדול בעולם הרגיל, ואיצ'יגו מתחיל להשתולל, וכל ניסיון לעצור אותו עם קידו לא עוזר, ונוצר פיצוץ ענקי כשלפתע רואים את איצ'יגו עולה למעלה, לבוש בבגדי השיניגאמי שלו ומוריד מעליו את המסכה בעזרת הזאנפאקטו השבורה שלו. אורהארה מתחיל לשבח את איצ'יגו על החזרת כוחותיו, ואיצ'יגו מתעצבן עליו ומבטיח לו שהוא יהרוג אותו. ובכך פותח בעצם אורהארה את השלב השלישי, כשבו צריך איצ'יגו לחתוך את כובעו של אורהארה, ואיצ'יגו מחליט שהוא יעשה זאת ב5 דקות בלבד, ואז אורהארה נהיה רציני ושולף את החרב שלו מתוך מקל ההליכה שלו.
עוברים לסול סוסייטי, שבו חוזר הקפטן ביאקויה על דבריו, שרוקיה תוצא להורג בעוד כ25 ימים. רנג'י מתעצבן על רוקיה שלא תהיה עצובה, אך היא מחייכת אליו רגיל ואומרת שהיא לא עצובה. עוברים אל ביאקויה, שבינתיים הולך כשלפתע מופיעים מאחוריו שני הקפטנים של יחידה 3 ויחידה 11, איצ'ימארו גין וזאראקי קנפאצ'י. שני הקפטנים מתגרים בביאקויה לגבי רוקיה, וקנפאצ'י מציע שהוא יהרוג את רוקיה לפני ההוצאה להורג, אך זה פותח בתגרה קטנה בין ביאקויה לקנפאצ'י, שמופסקת כאשר לוקח גין את קנפאצ'י והולך משם.
חוזרים לאורהארה ולאיצ'יגו, שבינתיים נלחמים. בזמן שאיצ'יגו מתחמק מאורהארה, הוא חושב לפתע שהחרב שאורהארה שלף לא יכולה להיות זאנפאקטו ובעצם לא יכולה לפגוע בו, אז הוא נעצר, אבל אז חותך אותו אורהארה ופוצע אותו, ואומר לו שהוא נאיבי ואז משחרר את הזאנפאקטו שלו – בניהימה. אורהארה מסביר לאיצ'יגו שלכל זאנפאקטו יש שם משלה, ואז הוא מתחיל לתקוף בעוצמה אדירה ושובר עוד את הזאנפקטו של איצ'יגו. איצ'יגו מתייאש ומתחיל לברוח, בטוח שאוהארה יהרוג אותו, כשלפתע מופיע מולו שוב האיש הזקן, ומחזיר בו את האומץ. האיש הזקן שוב אומר את שמו, אך הפעם איצ'יגו שומע – זאנגטסו, שמו של הזאנפאקטו שלו, ואז כוח רוחני אדיר משתחרר מכיוונו של איצ'יגו, וזאנפאקטו שונה מופיעה. אורהארה אומר שעכשיו השלב השלישי באמת מתחיל, ואיצ'יגו אומר שהוא לא יברח עכשיו ומשחרר כמות כוח רוחני שמאלצת את אורהארה להגן על עצמו בעזרת אחת מהיכולות של הזאנפאקטו שלו, וכובעו נחתך. בזמן שאורהארה המום מכוחו של איצ'יגו, נראה כאילו איצ'יגו נרדם.
בינתיים, רואים איך אוריו, סאדו ואוריהימה מתאמנים על הכוחות שלהם.
אחרי שכולם סיימו את האימונים שלהם, רואים איך כל החבורה כולל עוד חברים ומשפחתו של איצ'יגו נפגשים על מנת לצפות בזיקוקים. אוריהימה וטאטסוקי נשארות מאחור ומדברות על מה שי
קרה בקיץ, ואוריהימה מבטיחה לה שהיא תחזור, וכשהיא תחזור הן ילכו יחד לראות זיקוקים שוב, בזמן שאיצ'יגו גם מודיע לאביו שהוא לא יהיה במהלך כל חופשת הקיץ.
עוברים אל המדענים בסול סוסייטי, שמקבלים את הגיגאי שבו הייתה רוקיה בזמן שהייתה בכדור הארץ, אך הם שמים לב שיש משהו שונה בגיגאי שלה, ושאף אחד מסול סוסייטי לא מכין גיגאי בכזו רמה, ושרק על כזו עוצמה וכשרון הוא חייב להיות מסולק מסול סוסייטי, ואז מראים את אורהארה שכמעט מסיים את השער לסול סוסייטי.
אחרי שבוע מאז האירועים, מחכה איצ'יגו ער בחדרו עם חלון פתוח כפי שביקש אורהארה, ולפתע מופיע כתובת דם על הקיר שאומרת לאיצ'יגו לבוא לאורהארה מידית. איצ'יגו יוצא מביתו כשלפתע קופץ עליו אביו מלמעלה, ומביא לו קמע מזל שהיה פעם של אמא שלו, ומכריח אותו להחזיר לו את זה ברגע שיחזור מהמסע שלו. איצ'יגו נפגש עם אוריהימה, סאדו ואוריו ושלושתם נכנסו אל תוך האיזור התת קרקעי של אורהארה, ושם מופיעה הדלת שתובי לאותם אל סול סוסייטי – סנקאימון. ורהארה משנה את איצ'יגו למצב השיניגאמי שלו ומסביר לשאר החבורה על השער, שיהפוך אותם לנשמה כדי שיוכלו להכנס לסול סוסייטי. אורהארה מוסיף שהזמן שהשער יכול להיות פתוח הוא 4 דקות בלבד, ואם הם לא יעברו עד אז הם ישארו כלואים בתוך המעבר לנצח. יורואיצ'י מופיע לפתע, ואומר שרק אלו שמוכנים שיבואו איתו, ומסביר לאיצ'יגו שאם הוא יפסיד הוא לא יחזור, ואיצ'יגו מתחייב לנצח והחבורה יוצאת אל סול סוסייטי.

רשימת פרקים:
062. Lesson 2-2: Bad Ending in the Shaft
063. Lesson 2-3: Inner Circle Breakdown
064. BACK IN BLACK
065. Collisions
066. THE BLADE AND ME
067. End of Lessons
068.  (最後の夏休み)
069. 25:00 gathering
070. Where Hollows Fear To Treadלא ניתן להגיב.