זאנגטסו

זאנגטסו – Zangetsu (חותך ירח)

זאנגטסו היא הזאנפאקוטו של קורוסאקי איצ'יגו. שלא כמו רוב השיניגאמים שיכולים להחזיר את הזאנפאקוטו שלהם למצבה החתום, זאנגטסו נמצאת במצב שיקאי תמידי. יורואיצ'י ציינה שזאנגטסו היא זאנפאקוטו מסוג שתמיד נשאר במצב שיקאי, ובכך היא רומזת שאולי הדבר לא קשור בהכרח לחוסר השליטה של איצ'יגו ברייאטסו שלו.

צורות:
צורה רוחנית: בצורתה הרוחנית, זאנגטסו היא גבר שנראה בשנות ה-30-40 לחייו, וזו גם הסיבה שאיצ'יגו קורא לו "איש זקן" (Old man). הוא מתואר כאדם חכם ורגוע בכל מצב, ואוהב לבחון את איצ'יגו בדרכים משונות. ידוע שהוא שונא את הגשם, ונראה כי יש לו את היכולת לסגור פציעות חמורות בזמן הקרב, אך לא ידוע אם זו יכולת ייחודית לו או לא.

 

כאשר איצ'יגו נכנס לעולמו הפנימי במטרה ללמוד את הפיינל גטסוגה טנשו, הופיע בפניו זאנגטסו, אך הפעם זאנגטסו היה שונה לגמרי: זאנגטסו נהיה צעיר יותר.
איצ'יגו ביקש מזאנגטסו ללמד אותו את הפיינל גטסוגה טנשו, אך הוא סירב ללמד אותו, התפתח בינהם קרב וזאנגטסו התקיף את איצ'יגו בחוזקה, איצ'יגו ניסה להבין מדוע זאנגטסו לא מלמד אותו את הפיינל גטסוגה טנשו, אך לא הצליח.
באמצע הקרב בינהם, הופיע הולו איצ'יגו בצורה שבה איצ'יגו הביס את אולקיאורה, זאנגטסו שאל את איצ'יגו האם זאת הצורה שבה הוא הביס את אולקיאורה ואיצ'יגו לא ידע.
לאחר שיחה קצרה, זאנגטסו והולו איצ'יגו החליטו להתמזג ליישות אחת..

לאחר שהתמזגו ליישות אחת, זאנגטסו קיבל את הקימונו הלבן של הולו איצ'יגו, יחד עם קרן אחת מהצורה שבה איצ'יגו הביס את אולקיאורה, בנוסף לכך חצי מפניו של זאנגטסו היו של הולו איצ'יגו.
כעת, שניהם הסבירו לאיצ'יגו שהפעם שניהם היריבים שלו, לאחר מאבקים רבים איצ'יגו הבין שהוא צריך לתת ללהב שלהם לדקור אותו, כי רק כך הוא יהפוך למאוחד עם החרב. לאחר מכן, זאנגטסו והולו איצ'יגו מסבירים לאיצ'יגו בסוף הקרב שלהם איתו, שאם הוא ישתמש בפיינל גטסוגה טנשו, הוא ייאבד את כוחותיו כשיניגאמי.

 

 

מצב חתום: במצבה החתום, זאנגטסו דומה לשאר הזאנפאקוטו שנמצאים במצב חתום, אך גדולה הרבה יותר, ונסחבת על הגב עם נדן גדול גם כן. זאת כי איצ'יגו אינו שולט ברייאסטו הגדול שיש לו, וזה מתבטא בגודל הזאנפאקוטו. כתוצאה מכך, החרב עצמה די חלשה משום שיש צורך בכמות זעומה של רייאטסו כדי ליצור אותה. אף על פי כן, היא הייתה חזקה מספיק כדי להכניע מנוסים מסוג גיליאן והולואים רגילים. דוגמא לחולשה של החרב היא שבמפגש הראשון בין איצ'יגו וביאקויה, זה חתך את זאנגטסו לשניים ללא מאמץ ולאחר מכן אוראהארה חתך אותה בצורה אנכית עד לניצב. חשוב לציין כי בתחילה, איצ'יגו למעשה החזיר בצורה מוגדלת של הזאנפאקוטו של רוקיה, ללא הנשמה של הזאנפאקוטו היחודית של איצ'יגו, אך בהמשך, לאחר שהוא פגש בזאנגטסו, זה השתנה.

שיקאי: בצורת השיקאי שלה, זאנגטסו מזכירה סכין קצבים גדולה מהרגיל, אלגנטית יותר וחסרת מגן ניצב. אורכה של החרב זהה לגובה של איצ'יגו, 1.75 מטרים, והיא בעלת להב שחור עם קצה כסוף. איצ'יגו סוחב אותה על הגב על ידי האריג הארוך שעוטף את הניצב. כשלא בזמן קרב, האריג מתרחב ומכסה את כל הלהב, ובעת צורך הוא נופל ומתכווץ בחזרה למידה שניתן לשלוט בה. ניתן להשתמש באריג גם בתור כלי דיש ולהשתמש בו כדי להטיח את הלהב על יריבים, אך הולו איצ'יגו היה היחיד שהשתמש בזאנגטסו בצורה כזו.

באנקאי: הבאנקאי של זאנגטסו הוא טנסה זאנגטסו – Tensa Zangetsu (חותך ירח בשרשראות שמימיות). טנסה זאנגטסו נחשבת לבאנקאי יוצא דופן. שלא כמו רוב צורות הבאנקאי, שיוצרות ברוב המקרים יצור או אפקט מאסיבי, הבאנקאי של איצ'יגו מקטין את החרב לכדי דאיטו (חרב יפנית ארוכה) בעלת להב שחור ומגן ניצב שחור בצורת מאנג'י (משמעות הסמל היא "מלא", וממנו לקוח צלב הקרס של הנאציזם). האריג שעוטף את הניצב מוחלף בשרשרת שחורה קצרה בעלת חוליה שבורה המזכירה השרשראות של ה"פלוסים". בנוסף לחרב, בגדיו של איצ'יגו מוחלפים במעיל שחור בעל שרוולים ארוכים, ריפוד אדום שנסגר בחזהו ובאורך שמגיע עד לקרסוליים. תלבושת זו מזכירה מאוד את הופעתה של הצורה הרוחנית של זאנגטסו.
כפי שמסביר ביאקויה, הבאנקאי של איצ'יגו הוא דחיסה של כוחו, שלא כמו רוב צורות הבאנקאי האחרות שהן בעצם הרחבה עצומה של הכוח. הכוח הדחוס מאוד של איצ'יגו מאפשר לאיצ'יגו לנוע במהירות המתעלה על מהירות השונפו, ונותן לו זריזות ורפלקסים מותאמים שנותנים לו להשתמש בשיא כוחו הטבעי. יתרה מכך, העובדה שכוחו של איצ'יגו נדחס גורמת לכך שהשימוש בבאנקאי לא צורך כמות גדולה של רייאסטו כמו שאר צורות הבאנקאי, וכך איצ'יגו יכול
להשתמש בבאנקאי יותר זמן מהרגיל.

יכולות מיוחדות:
היכולת המיוחדת של זאנגטסו (גם במצב שיקאי וגם במצב באנקאי) היא גטסוגה טנשו – Getsuga Tenshou (ניב ירח חותך שמיים), היורה רייאטסו מרוכז מקצה הלהב בצורה של חצי סהר. איצ'יגו השתמש במתקפה זו מספר פעמים ללא לדעת את שמה, אך השלים אותה מאוחר יותר כשהוא גילה את שמה. כפי שצוין על ידי זאנגטסו, לדעת את שם המתקפה מגדיל את כוחה.
כשמתקפה זו משומשת בצורת הבאנקאי של זאנגטסו, צבעה של המתקפה הופך שחור וקווי המתאר שלה נהיים לאדומים. מלבד זאת, ניתן לשלוט בתנועת המתקפה. בזמן הקרב שלו עם איצ'יגו, ביאקויה מתייחס למתקפה כ"ניב ירח שחור" (Kuroi Getsuga). מונח זה מיוחס לצבע המתקפה, והוא לא שמה הרשמי. כשאיצ'יגו משתמש בבאנקאי ובמסכת ההולו שלו, מהירותו גבוהה יותר מהמהירות של גטסוגה טנשו, מה שמאפשר לו לירות את המתקפה מספר פעמים ומכיוונים שונים.

 

לאחר האימונים בדאנגאי, המראה של הבנקאי של איצ'יגו השתנה מעט, השרשרת של החרב שלו התארכה.

 

 

פיינל גטסוגה טנשו – Final Getsuga Tenshou
היכולת הסופית של הזאנפאקוטו זאנגטסו, איצ'יגו השיג את היכולת הזאת כאשר שלט בצורה מושלמת בזאנגטסו לאחר אימונים מפרכים עם זאנגטסו והולו איצ'יגו. כאשר איצ'יגו קורא בקול ביכולת ומשתמש בה, הוא משנה צורה לדמוי נינג'ה. החיסרון ביכולת הזאת, הוא שהמשתמש יאבד את כל כוחותיו כשיניגאמי ויהפוך לבן תמותה.

 

 

בצורה זאת איצ'יגו יכול להשתמש ביכולת שנקראת מוגטסו (Mugetsu), השמיים חסרי הירח, אפלה גדולה עופפת את ואת האויב, נראה שהאפלה נוצרת מכלום, לאחר מכן האפלה תוקפת את היריב ומתפוגגת.

לאחר שאיצ'יגו איבד את כוחותיו בקרב נגד אייזן, הוא התחיל לפתח את כוחות הפולברינג שלו, בסופו של דבר הוא פיתח אותם לרמה גבוהה, אך איבד אותם כשגינג'ו גנב את כוחותיו.
לאחר מכן, רוקיה הגיעה יחד עם שיניגאמים מסול סוסייטי והחזירה לאיצ'יגו את כוחות השיניגאמי שלו, טנסה זאנגטסו משתנה שוב מאז הפעם האחרונה, איצ'יגו לובש גופייה לבנה מתחת לקימונו השחור שלו, אשר הפעם פתוחה ונתמכת ע"י שלושה איקסים, יחד עם זאת איצ'יגו לובש כפפות עם צורת איקס עליהן והשרשרת רחבה יותר ומחוברת לחרב ולכפפות של איצ'יגו, יוצרת לולאה רחבה.
החרב עצמה ארוכה יותר, בערך באורך של צורת השיקאי והפעם עם שלושה בליטות בקצה החרב.לא ניתן להגיב.