יוצר בליץ'

 

קובו טיטה
קובו נוריאקי (Kubo Noriaki, 久保 宣章), הידוע גם כקובו טאיטו (Kubo Taito, 久保 宣章), נולד במושלת הירושימה, בשנת 1977 בתאריך העשרים ושישה לשישי.
נוריאקי החל לצייר מאנגה עוד בתקופה בה למד בבית הספר התיכון, ובשנתו השלישית הוא כתב את המאנגה הראשונה שלו, אבקת הזומבי (Zombie Powder); הוא הגיש את הרעיון לתחרות של מגזין השונאן ג'אמפ (Shonen Jump) השבועי, אך לצערו – הוא הפסיד בתחרות בשל חוסר נסיון. אולם זאת, לשמחתו, הוא קיבל שיחת טלפון מאחד מעורכי המגזין המפורסם, בה העורך הציע לנוריאקי לעבוד יחדיו על המאנגה ולפתח אותה.
בסופו של דבר, המאנגה אבקת הזומבי החלה את הפרסום שלה במגזין בשנת 1999. שוחררו למאנגה ארבעה ווליומים, כשלבסוף – בשל חוסר פופולאריות ומנת יתר של תוכן מיני.

בשלב מאוחר יותר בקריירה שלו כמאנגאקה, נוריאקי יצר מאנגה חדשה, העונה לשם בליץ' (Bleach). פעם נוספת, הוא החליט לנסות את מזלו, והגיש את המאנגה למגזין שונאן ג'אמפ בתקווה כי המאנגה תשוחרר במגזין, אך לצערו הרב – המגזין דחה את בקשתו, מהסיבה שהמאנגה הייתה דומה למאנגה יו יו האקושו (Yu Yu Hakusho) של המאנגאקה טוגאשי יושיהירו (Togashi Yoshihiro, 冨樫 義博).
נוריאקי התייאש מדחייתה של המאנגה שלו, אך מאוחר יותר קיבל מכתב מעודד מטוריאמה אקירה (Toriyama Akira, 鳥山 明), המאנגאקה של המאנגה והאנימה המפורסמת, דראגון בול (Dragon Ball). המכתב עורר השראה אצל נוריאקי, כשבסופו של דבר, בשנת 2002, המאנגה בליץ' הוצאה לאור לראשונה במגזין השבועי שונאן ג'אמפ. סוף 2007, והמאנגה עדיין ממשיכה לצאת פעם בשבוע, והגיעה אף למעלה ממאתיים תשעים פרקים. המאנגה, שנהייתה ללהיט, הפכה לאנימה והחלה את שידוריה בטלוויזיה בשנת 2004, וכעת יש לה למעלה ממאה וארבעים פרקים.לא ניתן להגיב.