מדריך גיגאיים ומודסולים

מדריך גיגאיים, מודסולים ובובות מפוחלצות.

מודסולים ובובות מפוחלצות:

קון
 
תאריך לידה: 30 לדצמבר.
גובה: 27 ס"מ (בבובת האריה).
משקל: 182 גרם (בבובת אריה).

קון בעיקר משמש כדמות קומית בסדרה; כאשר לא נמצא בגופתו של איצ'יגו, צורת הבובה שלו מקבל כבוד ויחס ממש קטן. אחד מהאנשים היחידים שמכבדים אותו הוא צ'אד; למרות זאת, צ'אד מתעלם ממנו רוב הזמן. גוף הבובה שלו הוא העתק של הדמות הראשית בסדרת טלוויזיה פופלארית קארניוור קינגדום, בשם "פונצ'יקי", מה שמתגלה כסדרה האהובה על צ'אד. זה היה פרס ממשחק היריות בפסטיבל העיר קאראקורה.
קון נקרע לעיתים קרובות, מה שמטריח את איצ'יגו לבקש מאוריו אישידה לתקן את הבובה. אוריו בדרך-כלל מוסיף משהו לא רצוי ולא שימושי שמתקן את הבובה, למשל להלביש את קון בשמלה כמו בובת מעצבים. אוריו בנוסף תפר צלב קווינסי על גבו של קון כנקמה לאחר שקון תקף אותו.
קון הוא בהחלט סוטה ולוקח יתרון בצורתו בכדי שבנות יחבקו אותו עם החזה שלהם, שבקושי מתבצע כמתוכנן. קון מחבב את רוקיה, קורה לה "אחות", למרות שנראה שאומר את זה לכל בחורה יפה.
בנוסף קון משמש כמנחה לתוכנית קצרה לאחר כל סיום פרק מתחילת סאגת סול סוסייטי. קודם כל, קרא לתוכנית "אלבום התמונות המומחש של השיניגאמים" (Shinigami Illustrated Picture Book), קון מציג שיניגאמים ראנדומלים על פי שם ודירוג, ומוסיף כמה פרטים על הדמות שמציג. החלקים האלה מוצגים מפרק 14 עד 49, לאחר שיש הפסקה של 4 פרקים. מפרק 54, התוכנית מקבלת שם חדש ומציגה קטעים קומיים מדמויות הסדרה.

ההופעה הראשונה של קון היא לאחר שקוצ'יקי רוקיה ואיצ'יגו מקבלים פריט שנקרא "ממתק נשמה" מחנות אורהארה. ממתק הנשמה, כשנבלע מכריח את נשמתו של איצ'יגו לצאת מגופו ומחליף אותה בנשמה מתוכננת מראש, מה שמאפשר לאיצ'יגו להשתנות כשרוקיה לא בסביבה.
ללא ידיעה של אף אחד (כולל עובדי אורהארה), הממתק הספציפי שאורהארה נתן לרוקיה הוצהר כלקוי ע"י קהילת הנשמות, שהוכן מקבוצה כדי להפוך להרס. הגלולות האלה כללו נשמות בתוכן, נראו שנוצרו נשמות כדי להילחם בהולואים. בנוסף לכך, לנשמות הללו יש אישיות, לא כמו הנשמות הרגילות. כל נשמה כזאת עוצבה עם הכוח המיוחד שלה, במקרה של קון הכוח הוא הרגליים. כדי לבחון את המוצר, רוקיה ואיצ'יגו השאירו את המוצר לשלו בזמן שהלכו להילחם בהולו.
כעת הנשמה חופשיה ואין ברצונה לחזור לצורת הגלולה שלה, הנשמה מסתובבת בשובבות וגורמת נזק להשתוללות של איצ'יגו, מה שמטעה את דעתו של איצ'יגו מרדיפה של הולו מסוכן. הזוג נפגש כמה פעמים בזמן הזרם של הנשמה החופשיה, הנשמה תוקפת את ההולו, מה שנותן זמן לאיצ'יגו להביס את ההולאו.
לאחר מכן, איצ'יגו דיבר עם הנשמה, שהסביר שהוא רק רוצה להיות משוחרר ולהיות בחיים, בדומה לנשמה אמיתית. בחמלה עליו, רוקיה ואיצ'יגו מתעלמים מהעמדה להרוס את הנשמה, ובמקום מכניסים את הנשמה לבובת אריה שמצאו בצד של הכביש, ונותנים לה חיים. איצ'יגו מביא מיד לאחר מכן לבובה את השם קון.
לאחר הנקודה הזאת, איצ'יגו משתמש בקון באותה צורה כממתק נשמה רגיל. כשאוריו מזמין את איצ'יגו לתיגר, המשחק יהיה זה שיהרוג הכי הרבה הולואים, קון מקבל שליטה על גופו של איצ'יגו. הוא מצטרף לקרב מסביב העיר קאראקורה, מציל את רוקיה המוקפת. מאוחר יותר הוא צופה באיצ'יגו ואוריו משתפים פעולה כדי להביס מנוס גראנדה.
בסאגת הסול סוסייטי, כשרוקיה מחליטה לעזוב את קאראקורה במטרה להגן על איצ'יגו, קון מנסה לעצור אותה, אך היא קושרת אותו לשירותים ומורידה את המים. כאשר איצ'יגו, אוריהימה, צ'אד, ואוריו מחליטים להציל את רוקיה, קון מנסה להצטרף בגופו של איצ'יגו, אך איצ'יגו גורם לו להישאר מאחור.
בינתיים, קון מצטרף לדון קאנונג'י כמלך גיבורי קאראקורה. הוא משרת ככדור כדורגל למכה המיוחדת של קארין, הבעיטה המתנגשת של קארין.
לאחר התחלת סאגת הבאונטו באנימה, קון נפגש בחבריו הנשמות, רירין, קלוד ונובה. הוא לא מתסדר טוב עם השותפים החדשים שלו. רירין אומרת שהוא טיפש והם לפעמים רבים, וקון מקנא בכך שקלוד הוא השותף של אוריהימה.
כשהבאונטו פולשים לקהילת הנשמות, קון מצטרף לאיצ'יגו ולאחרים כדי למצוא אותם. קון מופרד מהאחרים ברוקונגאי ונפגש באשה שמנהלת חנות קפה. בדרך כלל קון חסר מזל עם בנות, אך נראה שהאשה מחבבת אותו. לבסוף הוא עוזב כדי לעזור בלחימה בבאונטו, אך מופיע לאחר שהקרב נגמר. לאחר שנפגש עם כולם שוב, קון מתרברב על כך שרוצה להישאר עם האשה, אך שמע מג'ושירו אוקיטאקה ש"היא" בעצם גבר.
כשהופעתם של הארנקרים החלה, קון השתלט על גופו של איצ'יגו כדי לעשות קצת כיף בעיר, אך נתקל בגראנד פישר. הוא ניצל ע"י קורוסאקי אישין, אביו של איצ'יגו, כשיניגאמי. אישין במהירות מביס את גראנד פישר וקון מאלץ לשמור את הזהות האמיתית של אישין בסוד. אישין מגלה שידע על קון מהתקפתו הראשונה של גראנד פישר בבית הקברות.

רירין
  

רירין, בצורת הג
יגאי שלה, נראת כמו ילדה קטנה עם שער בלונדיני אשר לובשת מעיל פרוה ורוד, גלימה סגולה, ומגפיים אדומות. כאשר היא לא בצורת הגיגאי שלה, היא מאוכלסת בובת ציפור. היכולת המיוחדת שלה היא ליצור אשליות. היא מתנהגת כמנהיגת השלישיה ואוהבת משחקים. היא השותפה של איצ'יגו. בהתחלה היא לא חיבבה את איצ'יגו בגלל העימות האישי שלהם, אך נראה שעכשיו היא מוקסמת ממנו. יש לה קנאה לקוצ'יקי רוקיה, כנראה בגלל הקשר שלה עם איצ'יגו. היא יכולה להיות חסרת חשיבות ויהירה לפעמים, אך היא מראה יחס אמיתי לחבריה. היא מחשיבה את קון כנחות, מה שגורם לריבים בין השניים.

קלאוד
  

מראו של קלאוד מתואר כבן אדם עם משקפיים, שפם ושיער בשתי גוונים שונים. (שחור מימין, צהוב משמאל). הוא לובש כובע אפור, חליפה רב-גוונית ועניבה, כמו כן גם מגפיים בצבע חום כהה, מה שנותן לו מראנה של מנהל קרקס. הגוף המפוחלץ שלו הוא כארנק בצורת ארנב והוא שותפה של אוריהימה. יש לו את היכולת לשנות צורה ויכול להעתיק את התכונות שלהם (למרות שאינו יכול להעתיק את רמת הכוח). הוא מפחד במקצת ומקבל חרדה מנחשים. הוא גם סוטה, כמו קון, הוא שמח מהזדמנות שתחזיק אותו אשה. נראה שרוקיה מחבבת אותו משום שנדמה שהוא מסמל את "צ'אפי הארנב" בצורה המפוחלצת שלו.

נובה
  

נובה הוא בחור נאה במעיל פרווה עם מגן על גבו ומסכה בעלת רוכסן, עם מבנה רזה, שיער אדום ועיניים כחולות. הוא מאוכלס בבות צב עם מכנס וחולצה מקומטת בצבע לבן אשר מכילה עניבת קשת אדומה כאשר הוא מחוץ לגיגאי שלו. הוא שקט מאוד, מדבר לעתים רחוקות, וגם אם הוא מדבר אז זה רק כמה מילים והוא דיי בישן, מסתגר בתוך הברדס שלו כאשר הוא מסמיק. שותפו הוא סאדו יאסוטורה, ששקט בהתאם. יש לו את היכולת לשגר את עצמו וגם אחרים למעין פתחים שהוא יוצר באויר לכל איזור שמתחשק לו. בנוסף, הוא יכול להשתמש בכוחו הרוחני כדי להרגיש ולשגר את עצמו לאזור עם הכוח הרוחני שהבחין בו. בנוסף לכך, הוא יכול ליצור "חור תולעת" כדי לכוון מחדש התקפות, גם מתקפות פיזיות וגם מתקפות שמבוססות על אנרגיה, בחזרה ליריב ובנוסף לכך הוא גם יכול לשאוב אש. כאשר הוא בבובה המפוחלצת שלו, כוח השיגור שלו מוגבל לכשני מטרים בלבד.

גיגאיים ונשמות מלאכותיות:
בסדרה נראו כמה מהנשמות המלאכותיות, הנשמות המלאכותיות נמצאות בתוך גלולות הנקראות גיקונגאן שמשמשות לרוב את השיניגאמים שיש להם קשיים בניתוק מהגיגאי שלהם.
לכל שיניגאמי יש את הנשמה המותאמת שלו ולכל אחד יש אופי שונה לחלוטין, לרוב, הנשמה המותאמת היא ההפך הגמור מהשיניגאמי שמשתמש בה. הנשמות המותאמות הן בצורת גלולות קטנות והן נמצאות בתוך קופסאות שהן בעצם מנפקים ועל כל מנפק יש דמות מצוירת. לנשמות עצמן יש אישיות והן מתאימות את עצמן בד"כ לדמות המצוירת.

קוצ'יקי רוקיה: רוקיה בחרה בקופסא שעליה נמצא צ'אפי הארנב, הנשמה המלאכותית שלה היא היפראקטיבית וקופצנית. היא נסתה לחבק את איצ'יגו בפעם הראשונה שראה אותה. הנשמה המלאכותית של רוקיה יכולה להיות דיי מפחידה ומעצבנת בהתחשב בכך שלא רצתה לעזוב את איצ'יגו, אפילו שהיה במהלך קרב.

ראנגיקו מטסומוטו: הנשמה המלאכותית של ראנגיקו נראתה רק במספר פרקים בפילרים, אבל אפשר להסיק מכך שהנשמה המותאמת שלה היא רודפת גברים מושבעת. כפי שנראה בפילרים שהתחילה להמרח על מוכר בחנות התכשיטים וגם באולם שבו נערכה תחרות הקנדו, היא הזילה ריר למראה הגברים בחדר. זה דיי אירוני, בהתחשב בעובדה שמאטסומוטו היא ההפך הגמור ממנה ותמיד מנסה לשחק את ה-'קשה להשגה'.

קורוסאקי איצ'יגו: הנשמה המלאכותית של איצ'יגו היא בעצם הגלולה שנמצאת בתוך בובת האריה, קון. משמע, קון נמצא בגוף של איצ'יגו כשאיצ'יגו משתמש בנשמות המלאכותיות. אין מה לתאר בהרבה מילים, האופי של איצ'יגו כשהוא בנשמה מלאכותית הוא של קון, רודף שמלות, אוהב לעשות בעיות ופחדן.

בפילרים נראו הנשמות המלאכותיות של היטסוגאיה טושירו, איקאקו מאדאראמה, איאסגאווה יומיצ'יקה ואבאראי רנג'י. אבל אין עליהם הרבה מידע פרט לכך שהנשמה המלאכותית של איקאקו פחדנית ושל יומיצ'יקה נוטה להתנהג בזלזול ובצורה מכוערת (ההפך הגמור מיומיצ'יקה).לא ניתן להגיב.