מדריך סמלים ותלבושות מיוחדות

מדריך סמלים מיוחדים, תלבושות וחפצים.

סמלים
גוטיי 13
הגוטיי 13 הם האירגון שרוב השיניגאמים מצטרפים אליו, האירגון מתחלק לשלושה עשר יחידות שלכל יחידה יש את התפקיד המיוחד לה. לדוגמא יחידה מספר 4 עוסקת ברפואה, יחידה מספר 12 עוסקת בפיתוח טכנולוגיה ובמדע, יחידה 11 עוסקת בלחימה ויחידה 2 בכוחות מיוחדים. לא ידוע על תפקידן של שאר היחידות בגוטיי 13. לכל יחידה יש את הסמל שלה, והוא ניתן לה לפי מספר היחידה שלה.


סמל יחידה מספר 1


סמל יחידה מספר 2


סמל יחידה מספר 3


סמל יחידה מספר 4


סמל יחידה מספר 5


סמל יחידה מספר 6


סמל יחידה מספר 7


סמל יחידה מספר 8


סמל יחידה מספר 9


סמל יחידה מספר 10


סמל יחידה מספר 11


סמל יחידה מספר 12


סמל יחידה מספר 13

דבר נוסף הוא מעין 'לוגו' הניתן לכל אחת מהיחידות, לכל אחת מהיחידות יש סמל וניראה כי כל הסמלים מתבססים על פרחים. לכל אחד מהסמלים יש משמעות מיוחדת אבל לא כולן נגלו לנו במהלך הסדרה. הסמלים הללו שימשו גם לשימוש בכוח הסופי של השיניגאמים בעולם החיים, הסמל של הקבוצה חרוט על חזם ומשמש כשער שנותן לשיניגאמים אפשרות להשתמש בכוח המירבי שלהם בעולם החיים בעת פתיחתו.

           

משמעות הפרחים
חרצית (Chrysanthemum) – אמת ותמימות.
צבעוני (Tulip) – לחפש לא כלום.
ציפורני חתול (Marigold) – ייאוש.
פעמונית (Bellflower) – אלו שמתאבלים נאהבים.
חבצלת העמק (Lily of the Valley) – הקרבה, סכנה, אהבה טהורה.
קמליה (Camellia) – סיבה אצילית.
אירוס (Iris) – אומץ.
פרח ציפור גן עדן (Bird Of Paradise Flower) – הכל ניתן להשגה.
נורית (Buttercup) – אבדון.
נרקיס (Daffodil) – מיסתוריות, אנוכיות.
אכילאה (Yarrow) – קרב.
קוץ (Thistle) – נקמה, קפדנות, אי תלותיות.
פעמון שלג קיצי (Summer Snowflake) – תקווה.

סמלים נוספים שנראו בסדרה הם אלו:


הסמל שנמצא על הכפפה של רוקיה

הסמל שנמצא על הרישיון שאיצ'יגו
קיבל מג'ושירו אוקיטא
קה

משפחות אצולה
גם למשפחות האצולה, הן מהדרג הגבוה והן מהדרג הנמוך, ישנן סמל המייחד אותם, ומאפשר לזהות את המשפחות האלו. עד כה, רק הסמלים של משפחת קוצ'יקי ומשפחת שיבה, שכבר איננה אחת ממשפחות האצולה, נחשפו.


סמלה של משפחת קוצ'יקי


סמלה של משפחת שיבה

אראנקרים
לארנקרים יש חור (בד"כ על החזה באזור הלב, אך ניראו גם ארנקרים עם חור בבטן או בצוואר) ושאריות ממסכת ההולו שלהם. לאספדה יש מספרים המקועקעים על גופם לפי דרגתם.

תלבושות
גוטיי 13:
שיניגאמים רגילים - השיניגאמים בגוטיי 13 לובשים בגדי שיניגאמים סטנדרטיים הנקראים שיהאקושו (shihakusho), חולצה לבנה שמעליה יש קימונו שחור והאקאמה.
סגנים – מלבד בגדי השיניגאמים הסטנדרטיים, לסגנים מתווסף סרט שעליו חרוט סמל היחידה, את הסרט הסגנים שמים על בגדי השיניגאמים שלהם (ביד, על החגורה וכדומה)
קפטנים – קפטנים לובשים האהורי לבן מעל בגדי השיניגאמים הרגילים, על האהורי נמצא סמל היחידה בתוך מעוין הגוטיי 13.
 

יש מספר שיניגאמים הלובשים בגדים קיצוניים, כמו קפטן יחידה 2- סוי פון, הלובשת האהורי לבן עם שרוולים ובנוסף לכך היא לובשת אבנט צהוב מעל האהורי. היא איננה לובשת את השיהאקושו הרגיל, כי אם במקום קימונו עם שרוולים ארוכים היא לובשת מעין חולצת קשירה ונעלי סירה שחורות.

 

כמו כן גם קפטן יחידה 8- שונסויי קיוראקו הלובש מעל לבגדי הקפטנים הרגילים עוד האהורי ורוד עם הדפסים של פרחים וכובע קש גדול.

ארנקרים
הארנקרים לובשים בגדים הזהים מאוד לשל השיניגאמים, רק שהשיהאקושו שלהם לבן. אין להם בגדים קבועים כמו לשיניגאמים, לכל אראנקר יש תלבושת המותאמת לו.לא ניתן להגיב.