מדריך קידו

מדריך טכניקות:

הקידו משומש בבליץ' על ידי השיניגאמים לכמה מטרות. ניתן להשתמש בו להתקפה, קשירה/האטת היריב, וכן גם לריפוי. בשביל להשתמש בקידו, צריך להתרכז, ולדעת לרכז את הראייטסו בצורה המתאימה.

מרבית הקידו מחולקים לשתי קבוצות: קידו לקשירה (באקודו – דרך קשירה) קידו להשמדה (האדו – דרך השמדה). ישנם מצבים שקידו מסוג באקודו יפגעו ביריב, או אפילו יהרגו אותו, אך לעומת זאת, קידו מסוג האדו נועדו בשביל להרוס את האויב, ובעיקרון כדור של ראייטסו (לפעמים הצורה משתנה) שנועדו להרוס את היריב,והעוצמה של הקידו משתנה בין כל סוג קידו.

בניגוד לקידו מסוג ריפוי, שלא צריכים הכנה מוקדמת בידיים או אפילו לקרוא בשמם, לקידו מסוג האדו ובאקודו יש תבנית שנמצאת כמעט בכל שימוש: השימוש של הקידו (השמדה או קשירה), סוג הקידו (האדו או באקודו), המספר שלו, ולבסוף, שמו.
מספרי הקידו מדורגים על פי דרגת הקושי והכוח (#99 יהיה הקשה ביותר לביצוע, בעוד שמספר 1# יהיה הקל ביותר), לעומת זאת, יש יוצאי דופן, כמו קידו מספר 4 שהוא קידו בעל כוח לא מועט בשימוש של לוחם חזק. ניתן לדלג על השלב הראשון בשימוש בקידו בעת קרב, אך זה הופך לקשה יותר יותר לפי דרגת הקושי. יש להוסיף שאפילו קידו חלש יכול להיות קטלני בשימוש של שיניגאמי חזק.

ניתן לשלב כמה קידו לשילוב בשביל מטרה אחת, לדוגמא, איסאנה קוטטסו, הסגנית של קבוצה 4, השתמשה בקידו מספר 58 כדי לגלות היכן נמצאים גין ואייזן, ואז השתמשה בקידו מספר 77 לעדכן את כל הקפטנים, הסגנים, וכן גם את איצ'יגו וחבריו, על תוכניתו של אייזן.

כמו כן, יש גם שילובים מיוחדים, כמו השילוב שיורואיצ'י עשתה בכך ששילבה בין יכולות הקידו שלה ליכולות ההאקודה [קרב פנים אל פנים], וכך יצרה את השונקו.

טכניקות התקפה:

גל הרס #1 – שו (Sho) – דחיפה: זהו גל ההרס החלש ביותר שכנראה אינו מיועד לצורך השמדת אדם או חפץ אלא רק להזזתו או העפתו מהדרך.
גל הרס #4 – ביאקוראי (Byakurai) – ברק לבן: מתוך אצבעו של המשתמש נורת קרן אנרגיה חזקה בצורת ברק לבן.
גל הרס #11 – טסוזורי ראידן (Tsuzuri Raiden) – זרמים חשמליים מועברים דרך חפצים בהם השיניגאמי נוגע ופוגעים במטרה, במידה והיא יוצרת מגע עם אותו חפץ.

גל הרס #31 – שאקאהו (Shakkahō) – תותח אש אדומה – הקידו הראשון שהשיניגאמים לומדים. כדור אנרגיה קטן ואדום, שמזכיר כדור אש.

גל הרס #33 – סוקאטסוי (Sōkatsui) – אש שקופה: בדומה לקידו מספר 31, רק שהקידו הזה מתפרס על אזור רחב יותר והוא חזק יותר.

 

גל הרס #54 – האיאן (Haien) – להבה מוחלטת: הקידו הזה פשוט שורף את המטרה לאפר.

גל הרס #58 – טנראן (Tenran) – שמיי סחלב: פיצוץ דמוי טורנדו נורה לעבר המטרה.
גל הרס #63 – ראיקוהו (Raikōhō) – תותח שאגת ברק: נוצרת כמות גדולה של חשמל בכף יד המשתמש ובעת השחרור נורת קרן חשמלית הגורמת לפיצוץ מסיבי עם המגע באיזור.

גל הרס #73 – סורן סוקאטסוי (Sōren Sōkatsui) – גלי אש שקופה, תאומים – יורה את הקידו מספר 33 פעמיים בו זמנית, מה שמכפיל את כוח הקידו.

גל הרס #88 – היריוגנקיזוקושינטנראיהו (Hiryūgekizokushintenraihō) – תותח ברק מכת דרקון מעופפת מרעידת רקיע: השיניגאמי יורה פיצוץ מאסיבי של אנרגיה רוחנית.
גל הרס #90 – קורוהיטסוג'י (Kurohitsugi) – קבר שחור: דחיסה של אנרגיה שלילית ביד יוצרת סביב היריב מסגרת אטומה שחורה הסוגרת אותו בפנים, שחרור האנרגיה ממנה עשויה המסגרת חותכת את היריב. שימוש נכון של טכניקה זו תביא למוות מידי של היריב אך מעטים יודעים אותה.
גל הרס #96 – איטטו קאסו (Ittō Kasō) – משרפת החרב הבודדת: גורם לעמוד אש ענקי בצורת קצה של חרב יפנית (קטאנה) להתפרץ מהאדמה, העמוד בעל כוח הרסני, זוהי טכניקה אסורה שיכולה להתאפשר רק בעזרת הקרבת הגוף של המשתמש.

טכניקות הגנה:

"110" height="82" />

דרך קשירה #1 – סאי (Sai) – ריסון ראשוני: במגע עם המטרה, הקידו הזה נועל את ידיו של המטרה מאחורי גבו.


דרך קשירה #4 – האינאווה (Hainawa) – חבל מתפתל: חבל עשוי ראייטסו קושר את גפיו של המטרה.

דרך קשירה #8 – סקי (Seki) – דחייה: המשתמש יוצר מגן מעוגל הדוחה כל דבר הבא איתו במגע.

דרך קשירה #9 – גקי (Geki) – תקיפה: כשהשיניגאמי מצייר באוויר חותמת מופיעה סביבו הילה אדומה ,אותה הילה גם מופיעה סביב האויב ומשתקת אותו מתנועה, זו היא דרך קשירה חזקה מאוד אך המשתמש אינו יכול לזוז בזמן הקשירה שלו.

דרך קשירה #26 – קיאקו (Kyakko) – אור מעוקל: מאפשר לשיניגאמי להסתיר עצמים.
דרך קשירה #30 – שיטוטסו סאנסן (Shitotsu Sansen) – קרן דקירת מקור משולשת: הקידו יורה שלוש קרני אור מוזהבות אשר מרתקות את היריב למשטח כלשהו בשלושה מקומות שונים.
דרך קשירה #37 – טסוריבושי (Tsuriboshi) – כוכב תלוי: הקידו יוצר רשת מוזהבת המחוברת למספר מקומות. ככל הנראה, הקידו הנ"ל משומש בעיקר בכדי לעצור נפילות של עצמים מגבהים מסויימים.
דרך קשירה #39 – אנקוסן (Enkosen) – מגן קשת: יוצר מגן אנרגיה לפני המשתמש במטרה להגן מפני התקפותיו של האויב.
דרך קשירה #58 – קאקושיטסויג'אקו (Kakushitsuijaku) – חשיפה על ידי טביעות רגליים של ציפור: הקידו מאתר את המיקום של כל בעל ראייטסו שהמשתמש מתרכז בו. בכדי להפעיל את הקידו הזה, המשתמש יוצר מעגל עשוי ראייטסו, ומחלק אותו לארבעה חלקים, אשר כתובה בכל אחד מן החלקים אות.
המשתמש מתרכז בראייטסו של המטרה, והמעגל כותב את המיקום המדוייק של המטרה.
כמו כן, ישנה קריאה שצריך לקרוא בכדי להפעיל את הקידו. הקריאה: "נפש הצפון,עין הדרום,אצבע המזרח,רגל המערב,הופיעו עם הרוח,וסיימו את הגשם".
דרך קשירה #61 – ריקוג'וקורו (Rikujōkōrō) – חכות אסירי האור: המשתמש יורה 6 קרני ראייטסו צהבות, קצרות אך עבות,אשר ברגע שהן פוגעות במטרה, ומקבעים אותם למקום בו הוא נמצא.
דרך קשירה #62 – היאפוראנקאן (Hyapporankan) – מאה מעקים דרוכים: השיניגאמי יוצר מוט עשוי אנרגיה ומשליחהו אל עבר המטרה. המוט, בדרכו אל המטרה, מתפצל לעשרות מוטות אנרגיה אשר משתקים את האויב אל הקרקע כאשר פוגעים בו.
דרך קשירה #63 – סאג'ו סאבאקו (Sajo Sabaku) – פס שרשרת, כריכת שרשרת: לאחר ביצוע הקסם הזה, חבלים עבים נכרכים סביב המטרה ולוכדים אותו, מונעים ממנו לזוז.
דרך קשירה #73 – טוזאנשו (Tozansho) – באמצעות קידו זה, השיניגאמי יוצר סביבו מגן בדמות פרמידה הפוכה.
דרך קשירה 75# – גוצ'ו טקאן (Gochuu Tekkan) – עמודי ברזל: על מנת להפעיל קידו זה, יש צורך בקריאה מסוימת, והיא: "קירות של חול ברזל, פגודה כמרית, גחליליות שריון זורח, עומד זקוף, חרישי עד הסוף." המשתמש משלב את אצבעותיו אחת בשנייה בעת הקריאה, ובסופה הוא חובט בקרקע. סביב הנקודה בה המשתמש חבט בה בעזרת ידיו המשולבות, מופיעות חמש נקודות וחמישה עמודי ברזל עצומים יורדים ולוכדים את המטרה. אך נראה כי העמודים אינם מסוגלים להחזיק מעמד זמן רב, כשהמטרה מפעילה כוח ומנסה להשתחרר, ולבסוף – אף עלולה להשתחרר.
דרך קשירה #77 – טנטייקורה (Tenteikūra) – כרכרת גן עדן: השיניגאמי מצייר על עצמו חותמים ומעביר דרכם אנרגיה, היוצרת חלון אנרגטי שממנו יוצאים גלי אנרגיה שדרכם השיניגאמי יכול לתקשר ולהעביר מסרים מדוייקים לכל מי שיבחר לספר לו בנוגע ליריב.
דרך קשירה #81 – דאנקו (Danku) – מפצל ריקנות: למרות שהטכניקה הזאת לא קושרת או כובלת את היריב היא עדיין נחשבת כקידו הגנתי. המשתמש בקידו יוצר קיר ענקי שיכול להגן מפני כל קידו בתנאי שמספרו קטן מ-89. *סימן השמש שבתמונה לא קשור לקידו עצמו.
דרך קשירה #99 (חלק 1) – קין (Kin) – חתימה: הקידו קושר את ידי המטרה ברצועות מתכת חזקות.

דרך קשירה #99 (חלק 2) – באנקין (Bankin) – חתימה סופית: באקודו זה מיוחד מאוד, מכיוון שהוא מתפצל לשלושה 'שירים'.
'שיר ראשון' – שיריו (Shiryū) – אריג עוצר: המטרה נעטפת על ידי תחבושת חזקה ביותר.
'שיר שני' – היאקורנסאן (Hyakurensan) – מאה חזיזים מקושרים: המטרה נדקרת על ידי להבי מתכת גדולים.
'שיר שלישי' – באנקין טאיהו (Bankin Taihō) – חותם אדיר של עשר אלף אסורים: קוביית מתכת עצומה בגודלה מרסקת את המטרה תחת משקלה הרב.

טכניקות יחודיות:


שינוי צורה: השיניגאמי יכול לשנות את צורתו לחיה כלשהי אך בצורה זו מאבד את רוב יכולתיו. השיניגאמי יכול לחזור לצורה המקורית שלו מתי שירצה.

שחרור הבזק: התקפה המשלבת בין האקודו וקידו וגורמת לפריצת אנרגיה רבת עוצמה מן הגוף, כשהאנרגיה מתאספת היא גורמת ללחץ אנרגטי רב על הכתפיים, בסופו של דבר היא מתפרצת ומגבירה בצורה משמעותית את כח הידיים והרגליים.

שד נגדי: אותה כמות של אנרגיה הנצברת בכתפי השיניגאמי, המשתמש בשחרור הבזק, יכול להעביר לכף היד את האנרגיה ולנטרל את יכולות הקידו של היריב.

שקע: בעזרת סיבוב רגל או יד יוצרת עיגול, ניתן לשנות את האדמה עצמה לחול טובעני, רך.

כדור תותח: ע"י ריכוז אנרגיה בכף היד המשתמש יכול לייצור בכף היד כדור קטן של אנרגיה מרוכזת המתביית על המטרה שלו וגורם לפיצוץ קטן עם המגע.

משחרר נשמה: טכניקה הפותחה ע"י אוראהארה העוזרת לשיניגאמי להוציא חלקים מן נשמת האחר ללא פגיעה בנשמה עצמה, יד המשתמש משתנה ליד שד כשזרועות ירוקות של מן עכביש מופיעות סביב ויוצרות מעגל חשמלי.

נוי שלילי: טכניקה היוצרת קרן אור שלא ניתן לצאת או לכנס לתוכה הלוקחת עימה את מי שנמצא בה.לא ניתן להגיב.