מוראמאסה

מוראמאסה – Muramasa (צדיק הכפר [Village Just])
מוראמאסה הוא הזאנפאקוטו של השיניגאמי קוצ'יקי קוגה, ונבל הראשי בסאגת מעשיות הזאנפאקטו.

צורות:
צורה רוחנית- בצורתו הרוחנית והגשמית, מוראמאסה נראה כאדם גבוה, חיוור ובעל שיער חום מפוזר ומזדקר. עיניו מאופרות בצבע סגול, דבר המאפיין את חוסר הבעת הרגשות בה הוא מאופיין. בנוסף, מוראמאסה לובש מעיל גדול מימדים בצבע לבן ובעל עיטורים סגולים, כאשר צאוורון המעיל פרוותי. אחד המאפיינים הבולטים של מוראמאסה הוא הציפורניי הידיים הארוכות שלו, והעובדה כי הוא נוטה לדמוע דם כאשר הוא מתאמץ יתר על המידה.

מצב חתום - במצב החתום, הזאנפאקטו מוראמאסה נראה כחרב קצרה יחסית, בעלת ניצב סגול ונדן אדום כדם. היחוד בזאנפאקטו של מוראמאסה הוא הטסובה, אשר מעוצבת בצורה דומה לסמל יחידת הקידו- מעגל זהוב בעל שלוש קצוות מזדקרים, ובתוכו סמל דמוי פרסה.

שחרור ראשוני (שיקאי) - מוראמאסה משתחרר בקריאת הפקודה "לחש" (Whisper – Sasayake). בשיקאי מוראמאסה לא משנה את צורתו, אך מפעיל את היכולת המיוחדת שלו. בהדף אנרגיה סגול אשר מגיח כטבעת מהזאנפאקטו, מוראמאסה חודר לעולמם הפנימי של שיניגאמים, ושובר את רוחן של הזאנפאקטו שלהם. בכך, מוראמאסה מסוגל להפנות את הזאנפאקטו עצמן כנגד בעליהם, ולגרום להם לרצוח את חבריהם או את הבעלים עצמם. למרות שניתן להתנגד ליכולת הזו, יש צורך בכמות רייאטסו עצומה ובכוח רצון אדיר עוד יותר.

שחרור סופי (באנקאי) - קוגה מעולם לא הגיע לדרגת באנקאי עם מוראמאסה, במיוחד לאחר שניתק כל קשר עם מוראמאסה, ואף איבד את היכולת לשחרר דרגת שיקאי.

יכולות מיוחדות -
מחוץ ליכולת הרגילה שלו, למוראמאסה קיימת יכולת נוספת אשר מופעלת בפקודה "יוקוג'וצ'ו מוראמאסה" (Yukojochu Muramasa, יש לשים לב שזהו אינו באנקאי, על אף הדימיון במבנה השם לשמות באנקאי אחרים). ביכולת זו, מוראמאסה מתגשם בעולם האמיתי בצורתו הרוחנית. מוראמאסה מסוגל להתגלם בצורה זו מכל מרחק, גם ללא השמע הפקודה, אלא לפי רצונו של האדון בלבד. בצורה זו, מוראמאסה מסוגל לפתח את יכולתו הראשונית ולהגשים את צורותיהן של זאנפאקוטו אחרות, ולשלוח אותן כנגד בעליהן. מוראמאסה הדגיש כי אם השיניגאמי לא חזק, הזאנפאקוטו תיקח צורה בסיסית של צללית לא ברורה. אולם אם השיניגאמי בעל כוח רב, הזאנפאקוטו תקבל צורה מיוחדת ותהיה חזקה אף יותר.לא ניתן להגיב.