סול סוסייטי

סול סוסייטי – Soul Society

user posted image

סול סוסייטי הוא המקום שאחרי המוות, הוא מוכר גם בשם 'עולם הנשמות' ומוזכר באנימה ובמנגה של בליץ'. עפ"י אמונת האדם אפשר להחשיב את הסול סוסייטי כמעין 'גן עדן'.

רקע
בתחילה, קוצ'יקי רוקיה תיארה את סול סוסייטי כגן עדן, שטוב בו יותר מבעולם החיים ושרעב לעולם לא היווה בו בעיה. במציאות, פרט להתעקבות בקצב ההזדקנות שלהם- החיים שם דומים מאד לחיים בעולם החיים.
סול סוסייטי מורכב משני חלקים: רוקונגאי (קבוצה של ערים בה גרים רוב האנשים) והסראייטי (איזור מוקף חומה שבו גרים משפחות האצולה והשיניגאמים).
למרות שהסול סוסייטי הוא העולם שאחרי המוות וקצב הגדילה שלהם איטי ויכול להגיע ל-2000 ומעלה שנים, זה לא אומר שהם בני אלמוות. כל הגילאים יכולים להימצא בסול סוסייטי, בין אם הם שיניגאמים או בין אם הם נשמות רגילות. ילדים יכולים להיוולד כמו שהם, אנשים יכולים גם למות כמו שכל בנאדם רגיל מת ולשרוד פצעים שבאופן נורמאלי עלולים להיות גורליים. נשמה שמתה בסול סוסייטי עוברת גלגול נשמות וחוזרת חזרה לעולם החיים עם גוף חדש ואפס זיכרונות מן העבר.

מעבר לסול סוסייטי
שיניגאמים באים ועוזבים את הסול סוסייטי ע"י פתיחת סנקאימון (Senkaimon. שער לחדירת עולמות) תוך כדי שימוש בפרפרי הגיהינום (Jigokucho). בנוסף לכך, ניתן מעבר דרך מוות של נשמה כלשהי.
פולשים יכולים לעבור דרך הסנקאימון באותה דרך, אך רק בצורת הנשמה שלהם. זה מאפשר לאנשים בעלי כוח רוחני רב, כמו איצ'יגו בצורת השיניגאמי שלו, לעבור ללא צורך באישור. בני-אדם גם יכולים לעבור לסול סוסייטי דרך השער תוך כדי שימוש בריישיהנקאנקי (המרת הנשמה שלהם), הגורם לכל מוצק להפוך לחלקיקי נשמה קטנים. בעת השימוש בשער, באגם של פרפרי הגיהינום נוצר לחץ גדול לפרוץ החוצה אל הדאנגאי (העולם האסור), הגבול בין ממד הסול סוסייטי לבין ממד עולם החיים. זה דבר שמאד מסוכן לעשות, כי כמו שנשמות לא יכולות לחזור חזרה כרצונן לעולם החיים- יתכן שגם מי שיעבור לסול סוסייטי יישאר שם לנצח.

ממשל
הסול סוסייטי נשלט ע"י משפחת המלוכה (The Royal Family), ומוגן בעזרת צבאו. מתחתיו נמצא חדר 46, המשמש כבית משפט עליון. השיניגאמים כפופים לדבריהם של חדר 46, והם משמשים את הסול סוסייטי כצבא חיילים. כל שאר הדרגות הנעלות כפופות למשפחת המלוכה ולצבאה, כנ"ל לגבי סראייטי.
המלך ומשפחת המלוכה נמצאים בממד נפרד עמוק מאד בתוך ליבה של סול סוסייטי, ממד זה נפתח רק באמצעות מפתח שנקרא מפתח הרויאל (Oken). תפקידו של המלך עדיין לא ידוע, אך ניראה כי למלך אין שום עניין בפוליטיקה מכיוון שעזב את חדר 46. אם להסתמך על דבריה של רנגיקו מטסומוטו, אף שיניגאמי מהגוטיי 13 לא ראה את המלך.

רוקונגאי
רוקונגאי היא חלק מן הסול סוסייטי, ולרוב- הפופולארית ביותר בה. היא מחולקת ל-320 מחוזות (שמונים בצפון ושמונים במערב) והם ממוספרים עפ"י התרחקותם מן המרכז. התוצאה היא שהמחוז בעל המספר הגבוהה ביותר, והרחוק ביותר מן המרכז נרקב עקב עוני בעוד שהמחוז הראשון חי ובשקט ובשלווה. מחוז מס' 80 הוא מחוז שבו שוררת אווירה קשה המלאה בפשע ובשחיטות, המזכיר לרוב את שכונות העוני שבתקופת היאן ארה קיוטו (Heian Era Kyoto) שבהיסטורית יפן העתיקה.
אין אינדיקאציה בה שיניגאמי או כל תייר אחר יבוא לטייל בסמטאות רוקונגאי, ועל פי התוצאות- ציבור האזרחים מודע לאחריות חיי היום-יום שלהם.

מוזכרים שישה מקומות ברוקונגאי:
מחוז מס' 1- ג'ונרינאן, חלק מרוקונגאי המערבית.
היטסוגאיה טושירו, הינאמורי מומו וג'ידאנבו (שומר השער המערבי), באו משם. כשאיצ'יגו הגיע לסול סוסייטי הנשמה של יואיצ'י שיבאטה- הילד שנכלא בתוך הקוקטייל של יאסוטורה סאדו, גם נמצאה שם.
לפי דבריו של סוסקה אייזן, רוקונגאי היא גם המפקדה של קיסוקה אוראהרה.

מחוז מס' 3- הוקוקאן, חלק מרוקונגאי המערבית.
זהו המקום בו קאיין שיבה אימן את קוצ'יקי רוקיה.

מחוז מס' 78- אינוזורי, הסמטה הדרומית של הנשמות האובדות.
גם קוצ'יקי רוקיה וגם אבארי רנג'י גדלו באזור זה.

מחוז מס' 79- קוסאג'ישי, הסמטה הצפונית של הנשמות המשוטטות.
יאצ'ירו קוסאג'ישי נמצאה כאן על-ידי זאראקי קנפצ'י.

user posted image

מחוז מס' 80- זאראקי, הסמטה הצפונית של הנשמות המשוטטות.
קפטן קבוצה 11 של הסול סוסייטי,המקום בו זאראקי קנפאצ'י נולד והעביר את חייו.

סיירייטיי (Seireitei)
במרכז קהילת הנשמות, ממוקם סיירייטיי, אזור מגוריהם של השיניגאמי ומפקדותיהם והאקדמיה להכשרת שיניגאמי. חשוב לציין, שסיירייטי הוא אף מקום משכנן של חמש משפחות האצולה הראשיות ומרכז 46. סיירייטיי מוקפת בחומה הבנויה מסלע נדיר הנקרא סקיסקי (Sekkiseki), המבטל כוח רוחני – רייריוקו – ובכך מונע מהשיניגאמי לרכז ריישי (Reishi), חלקיקי נשמה שמהן מורכבת כל סול סוסייטי, ברגליהם על מנף לרחף באוויר. לחומה ארבעה שערי כניסה, כל שער מוצב בכל אחד מארבעת הכיוונים הראשיים, במרחק של כעשרה ימי הליכה משער לשער, ועל כל שער מגן אחד מארבעת שומרי השער.

• מתחם מרכז 46 – מקום משכנם של ארבעים ה
חכמים וששת השופטים, המרכיבים את המערכת המשפטית של סול סוסייטי. המתחם כולו תת קרקעי, והכניסה אליו אסורה. נוסף על היכל הפגישות, המתחם אף מכיל את הספרייה הגדולה (Daireishokairo), שגם הכניסה אליה אסורה. מעטים מורשים לבקר בה, אפילו בין הקפטנים.
• אקדמיית שינו (Shinōreijutsuin) – נוסדה לפני כאלפיים שנה על ידי יאמאמוטו, האקדמיה נועדה להכשיר נשמות וללמדן את אומנויות הלחימה של השיניגאמי, על מנת שבעתיד ישרתו את הגוטיי.
• במרכזה של סראייטי נמצא מקדש החרטה (Senzaikyu), וסוקיוקו (Sokyoku) הגבעה שבה נערכות ההוצאות להורג.

user posted imageלא ניתן להגיב.