סנה

Senna – סנה

סנה היא שיניגאמית צעירה ואחת הדמויות המרכזיות בסרט של בליץ', זכרונות של אף אחד. לסנה יש שיער סגול כהה שהיא נוהגת לקשור בסרט בד"כ ועיניים כתומות גדולות. היא נראתה בפעם הראשונה כשאיצ'יגו ורוקיה טיילו ברחוב ואיתרו הולו, איצ'יגו מביס אותו במהירות אך רוקיה מאתר בפלאפון שלה מספר רב של נשמות המסתובבות ביחד. רוקיה ואיצ'יגו רצים אל עבר המקום ורואים מאות של נשמות הנראות מוזר מאוד, הבלאנקס. איצ'יגו מנסה לשלוח אותן לסול סוסייטי אך ללא הועיל בדיוק כשטורנדו ומשב קל של עלי מייפל פילחו את הדממה וסנה הופיעה, היא השתמשה בזאנפאקוטו שלה והביסה מספר עצום של בלאנקס בכל חבטה. איצ'יגו ורוקיה ההמומים למראה השיניגאמית החלו לשאול אותה לזהותה אך סנה המשיכה בשלה ועלתה מעלה בכדי לשחרר את הזאנפאקוטו שלה, מירוקומארו. איצ'יגו חסם אותה לראשונה מלשחרר את הזאנפאקוטו שלה אך לאחר שהיא הורידה אותו ארצה בחבטה היא משחררת אותו בפקודה: "קרא לשעת בין הערביים, מירוקומארו". החרב נהפכה למעין מקל זהוב בעל טבעת המחוברות אליה כ-4 חישוקים נוספים בראשו. במספר הנפות פשוטות היא משלחת טורנדואים עצומים שמעלימים את הבלאנקס כלא היו ולאחד מספר שניות היא פשט נעלמת. ניראה כי הכל חזר לקדמותו כשרוקיה ואיצ'יגו תוהים לגבי מה שקרה מספר שניות לפני כן וסנה יוצאת מאחורי גבם כשהיא לבושה בבגדי יום יום והיא בצורת הגיגאי שלה. השניים מתחילים לתחקר את סנה לגבי העבר שלה בסול סוסייטי ועל הקבוצה אליה היא משתייכת אך סנה נמנעת מלענות תשובות מלאות וממהרת להסתלק בריצתה הקופצנית והשמחה. רוקיה אומרת לאיצ'יגו לשמור על סנה והיא בנתיים הולכת לברר עם הסול סוסייטי מה באמת קורה.

בנתיים בסול סוסייטי העניינים מתחילים להתבהר והם שולחים את ראנגיקו מאטסומוטו ואת היטסוגאיה טושירו לסדר את העיניינים בעולם החיים. השניים פוגשים באיצ'יגו בדיוק כשהוא איבד את עקבותיה של סנה והם הולכים לחנותו של אוראהרה כדי לקבל מידע על התמונה הכוללת. אוראהרה מסביר להם שכשנשמה נתקעת בין העולמות, היא הופכת למעין צינור ומחברת אותם יחד. יותר מאוחר. איצ'יגו מוצא את סנה והשניים מבלים את הערב ביחד, סנה נזכרת במקום שבו היא מתה ומחליטה שהיא רוצה לבקר בקבר שלה. כשהיא מגיעה למקום, חבורה של חמישה אנשים הלבושים בבגדים זהים מגיעה ומתחילה להתקיף אותה. סנה נכנסת לצורת השיניגאמית שלה ומתחילה בקרב עם אחד מהם, ג'אהי. ג'אהי מפיל אותה ארצה ומתחיל לחנוק אותה בדיוק כשאיצ'יגו מגיע למקום וחותך את ידו. החבורה נעלמת מבלי להשאיר שום סימן.

יותר מאוחר, סגני וקפטני הגוטיי 13 מגיעים לעולם החיים בכדי לתפוס את סנה. איצ'יגו מגן עליה ולא סר מדרכו, הוא אומר להם שהם לא טובים יותר מאותה חבורה שמנסה לתפוס אותה גם כן ושסנה לא עשתה דבר. בדיוק ברגעים אלו, הקבוצה שהגיעה כולם לכן לבית הקברות הגיחה שוב, אך הפעם עם הקפטן שלהם- גאנריו. הם מציגים את עצמם כיחידי החושך וכל אחד מהם תופס לעצמו יריב מבין השיניגאמים שהגיעו. סנה, שרואה שכולם נלחמים, מחליטה שגם היא צריכה לעשות משהו כשיניגאמית ומתקיפה את הקפטן שלהם. גאנריו תופס אותה ואיצ'יגו משחרר את חרבו לבאנקאי כדי להציל אותה אך גאנריו אוחז במירוקומארו ותוקע אותו באיצ'יגו שנופל ארצה. מאחר ויחידי החושך מילאו את תפקידם, לתפוס את סנה- הקבוצה שוב נעלמת. ממאן לוותר, איצ'יגו הולך לחפש את סנה ברחבי העיר ומוצא שער בנהר המוביל לאזור הררי בין הסול סוסייטי לעולם החיים. בזמן שאיצ'יגו מגיע לאזור ההוא, רוקיה יוצרת קשר עם הסול סוסייטי לבקשת תגבורת. איצ'יגו לבדו עמד פנים מול פנים נגד כוחם המאוחד של יחידיי החושך ובקושי הצליח להחזיק מעמד. בסול סוסייטי, קורוטסוצ'י מאיורי מסביר לקפטנים האחרים שיחידיי החושך מנסים להפיל את השער שבין הסול סוסייטי לעולם החיים בעזרת סנה וכך יחד- להחריב את שני העולמות. הם החליטו לנקוט צעדים כדי לחתום את השער בדיוק כשרוקיה נכנסה לשיחתם וביקשה את עזרתם.

על יד השער, כשרוקיה ורנג'י התכוננו להיכנס בכדי לעזור לאיצ'יגו, הם פוגשים במאטסומוטו ובהיטסוגיה שבאו לעזרתם. בממד ההררי, איצ'יגו מוצא את עצמו מותש וחסר כוח, מספר בלאנקס תפסו אותו. הוא ניצל ברגע האחרון ע"י זאראקי קנפאצ'י ויאצ'ירו קוסאג'ישי התלויה על גבו שהגיחו במפתיע ממעלי השמיים תחת כמות עצומה של רייאטסו סביבם. מלבד זאראקי, גם סוי פון, איזורו קירה, קוצ'יקי ביאקויה, טאטסוזאמון איבה, שוהאיי איסאגי, מאדאראמה איקאקו ואיאסאגאווה יומיצ'יקה באו לחלוק את עזרתם. וכך כשמאזן הטובים והרעים מגיע לשיווין, הקבוצה משאירה את איצ'יגו להילחם במנהיג, גאנריו והוא מנצח. כל השיניגאמים חוזרים חזרה לעולם החיים. ולמרות ששבירת השער משמעה- חורבן שני העולמות, התהליך לא הושלם דיו כדי לגרום נזק משמעותי. ומאחר שסנה היא האדם שמאחורי כל זה היא מחליטה להקריב את עצמה בכדי לחסום את השער. איצ'יגו לוקח אותה אל הקבר שלה, שם היא מרגישה שהיא מילאה את תפקידה בעולם הזה ונעלמת.

זאנפאקוטו
לזאנפאקוטו של סנה קוראים מירוקומארו (Mirokumaru), שפירושו טבעת מאיטרייה. הזאנפאקוטו הזה לא היה שייך לה אלא למישהו מלפני כאלף שנה וכעת הוא בידיה של סנה. הזאנפאקוטו בצורה החתומה שלו הוא כמו כל קאטאנה רגילה ויש לה ניצב אדום וטסובה בצורת מלבן. כשסנה משחררת את חרבה לצורת השיקאי שלה היא משתמשת בפקודה: "קרא לשעת בין-הערביים" (Call forth the twilight). לאחר מכן, החרב מתארכת למעין מקל נזירים מוזהב בעל טבעת בראשו שמחוברות אליו 4 חישוקים זהובים. גם בצורת השיקאי וגם במצב החתום, מירוקומארו מסוגל ליצר רוחות טורנדו חזקות. בצורת השיקאי מירוקומארו יוצר טורנדו גדול (עם משב של עליי מייפל) וברק בתוכו שמעיף כל מה שנתקל בדרכו.לא ניתן להגיב.