ספיישל שני

בליץ' OVA 2 – החרב החתומה המשתוללת(The Sealed Sword Frenzy)

main picture

שיניגאמי בשם באיישין (Baishin) שנכלא על ידי קהילת הנשמות לפני ארבע מאות שנים, השתחרר מכלאו לאחר הזמן הרב ששהה בו. יום אחד, קורוסאקי איצ'יגו ובאיישין נפגשים, ונראה כי באיישין רודף אחריו. אך למה? איצ'יגו ושיניגאמי נוספים המגיעים אל עולם החיים על מנת ללכוד את באיישין, יוצאים יחד בחיפושים אחר באיישין, על מנת לשים קץ לחורבן שהוא זורע.

אזהרה: ספוילרים להמשך הספיישל

הספיישל נפתח עם טקס המתרחש במקדש, אשר נקטע כאשר פסל הבודהה נשבר לרסיסים. האנשים מנסים למנוע מהיישות להשתחרר מכלאה, על ידי שימוש בקידו, אך ללא הצלחה. היישות משתחררת אל העולם, המקדש עולה בלהבות, והיא מציגה את עצמה כ"להב".

קורוסאקי איצ'יגו מתעורר בחדרו בביתו. הוא אומר שישכב במיטה כל היום, אך רוקיה אומרת לו שאם ישכב ללא מעש – הוא ישמין. איצ'יגו אומר לה שהיא עצמה שוכבת מבלי לעשות דבר, והיא קמה ומתיישבת על הרצפה, באומרה כי היא עסוקה. איצ'יגו אומר לה שהיא רק מעניינת במגזין, אך היא משיבה לו שהיא לומדת את סגנון הלבוש של בני האדם, וכי הם לובשים דברים משונים ללא כל בושה. היא מראה לו מחברת אותה הכינה בעצמה, ובה מופיע ציור של צ'אפי הארנב לבוש בשמלה גותית שחורה. לפתע, יוזו, אחת משתי אחיותיו הקטנות של איצ'יגו, מתפרצת אל החדר, ורוקיה מספיקה להסתתר בארון. יוזו אומרת לאיצ'יגו כי אביהם, קורוסאקי אישין, נמצא בצרה. ברקע נשמע קול ירייה, ויוזו צועקת שירו באביהם.
הם יורדים במדרגות מטה, ורואים כי אדם האוחז ברובה, ירה באישין וסדר לו תספורת חדשה, בעוד שאישין התמוטט ארצה. קארין, אחותו השנייה של איצ'יגו, מתעמתת עם האדם ושואלת אותו מיהו, והאדם מציג את עצמו כשוטר. איצ'יגו והשאר מביטים בו בתמיהה, וה"שוטר" אומר שלא משנה איך הם מסתכלים עליו, הוא בהחלט שוטר, ואומר כי קורוסאקי איצ'יגו. איצ'יגו מתקרב אליו, מוריד את משקפי השמש שלו ושואל אותו מה הוא עושה. האדם, שהסתבר כאבאראי רנג'י, סגן קפטן יחידה שש של הגוטאיי 13, אומר לו שאם הוא מתכוון להתעלם מפקודותיו הוא… אך דבריו נקטעים על ידי בעיטה שנתנה לו על ידי איצ'יגו. השניים יוצאים החוצה, ואישין שב להכרתו סוף כל סוף. הוא אומר לעצמו, כי יעבור אל הצד השני בקרוב, ויתאחד בשנית עם אישתו מאסאקי, אך קארין נותנת לו אגרוף בפרצוף.

picture 2

בבית קפה כלשהו, איצ'יגו צורח על רנג'י, בעוד שרוקיה שותה דבר מה בשקט. הוא שואל אותו מה לכל הרוחות הוא אמור להיות, ולמה הוא החל לירות וכל מיני. רנג'י משיב לו שהוא מעתיק מה שראה בטלוויזיה פה, בעולם החיים, ואם יש לו בעיה עם זה. איצ'יגו עונה לו כי יש לו בעיה גדולה עם זה, ושואל אותו למה הוא שינה, שוב, את בגדיו. רוקיה מתערבת בשיחה, ואומרת לו שהיא הלבישה אותו בבגדיו הללו (צ'אפי הארנב מתנוסס על חולצתו של רנג'י), ואומרת לו שאם הוא מתכוון להתגנב אל העולם החיים בגיגאי, שלפחות יתלבש באופנה של היום. איצ'יגו אומר שזה לא ייתכן שזה קורה, ופתאום קון מגיח מתוך תיקה של רוקיה ומתחיל לצעוק על איצ'יגו, אך איצ'יגו דוחף אותו בחזרה פנימה ורוקיה סוגרת את התיק.
איצ'יגו שואל את רנג'י איך הוא מצא את ביתו, ורנג'י משיב לו שיהיה קל למצוא מישהו כמו איצ'יגו, שמפיץ כל הזמן כמות גדולה של ראייטסו. לאחר מכן, איצ'יגו שואל אותו לשם מה הוא הגיע אל עולם החיים, ורנג'י עונה לו שיש במקום יותר מידי אנשים, כאשר ניגש אליהם האנאטארו, שיניגאמי מיחידה ארבע, ומגיש להם שלושה המבורגרים, והם מופתעים לראותו שם. האנאטארו אומר לאיצ'יגו שזמן רב לא התראו, ורוקיה שואלת אותו מה הוא עושה פה. האנאטארו משיב לה שהוא הגיע לעולם החיים על מנת לעשות משהו, אך לפני ששם לב לכך, הוא החל לעבוד במקום. רנג'י מתחיל לענות לשאלתו האחרונה של איצ'יגו, על מה הוא עושה בעולם החיים, כאשר בחוץ נשמע פיצוץ אדיר.
הם יוצאים החוצה, כשנגלה לעיניהם שיניגאמי משונה, שעל כתפיו מן מגנים עשויי להבים. רנג'י מתחיל לירות עליו עם הרובה, אך השיניגאמי משליך לעברו להב ורנג'י נפגע בכתפו. השיניגאמי משליך גם על איצ'יגו שלושה להבים נוספים, אך איצ'יגו מספיק להשתנות לצורת השיניגאמי שלו וניצל מפגיעה.

picture 3

איצ'יגו רץ לעברו של השיניגאמי ומנחית עליו את זאנגטסו, אך נראה כי השיניגאמי לא נפצע כלל. איצ'יגו מניף לכיוונו את זאנגטסו פעם נוספת, אך השיניגאמי עוצר את הזאנפאקוטו של איצ'יגו עם כף ידו, ושואל אותו אם זה כל מה שיש לו. הוא אומר לאיצ'יגו כי מהירותו לא רעה בכלל, אבל… הוא מזנק אל האוויר ותופס את איצ'יגו בצווארו, ואומר לו כי הוא "להב". איצ'יגו מביט בו, ומבחין בעשרות להבים המונפים לכיוונו, כאשר הוא חש בכאב. נראה כי השיניגאמי שואב מאיצ'יגו משהו ומפיל אותו ארצה לכביש. הוא ממשיך לשאוב ממנו דבר מה, אומר שזה מושלם, ולבסוף משחרר אותו מאחיזתו. רנג'י ורוקיה מסתערים לעברו, אך השיניגאמי הודף אותם ומשנה את צורתה של זרועו למן אקדח אפור ומתכתי. לפתע, השמיים מעליו נהיים כהים יותר ויותר, ניצוצות נראים ברקיע, והשיניגאמי מבחין בהיטסוגאיה טושירו הנוחת לכיוונו במהירות, מניף אליו את הזאנפאקוטו שלו. הוא קורא בפקודת השיחרור, ודרקון קרח, היורינמארו, מסתער על השיניגאמי, אך השיניגאמי חומק בקלות ונעמד על אחד גג אחד הבניינים הסמוכים. לפתע, שערים שחורים נפערים ומתוכם מגיחים הולואים רבים, אך השיניגאמי, ששמו "באיישין" (Baishin) צויין על ידי היטסוגאיה, עובר דרך שער משלו ונעלם.
היטסוגאיה שואל את איצ'יגו אם הוא בסדר. איצ'יגו מתרומם בקושי רב, אך עונה כי הוא בסדר. אם כי כמעט ואינו מצליח ללכת. הם עוזבים את המקום, בעוד שקון נותר קפוא במרכזו של גוש קרח.

בחנות של אוראהארה, הם יושבים ונחים, בזמן שהאנאטארו מטפל בכתפו הפצועה של רנג'י. רוקיה שואלת את איצ'יגו אם הוא באמת בסדר, ואיצ'יגו משיב בחיוב. אך יותר חשוב, הוא שואל, מי היה השיניגאמי ממקודם. היטסוגאיה מסביר ואומר כי שמו הוא באיישין. על פי הרשומים, באיישין היה חלק מהגוטאיי 13 לפני ארבע מאות שנים. אך יום אחד, הוא החל להשתולל והשמיד כל שיניגאמי שהצליח לשים עליו את ידיו. היו שישים ושלושה קורבנות, ואף אחד אינו יודע לשם איזו סיבה באיישין עשה זאת. ולאחר מקרי הרצח הללו, באיישין נמלט אל עולם החיים. העניין עם באיישין נגמר עם הקרבתם של שני קפטנים על מנת לחתום את באיישין בתוך הר טאקאיאמה. הם בנו מקדש מעל המקום בו נחתם באיישין, הקיפו אותו במחסום, אבל באיישין הצליח לשבור את החותם ולצאת לחופשי. היטסוגאיה אומר שזוהי משימה מיוחדת – לחתום אותו בחזרה תוך שתיים עשר שעות, או להשמידו לחלוטין. רוקיה אומרת שזאת היא הסיבה לכך שהאנאטארו הגיע גם כן אל עולם החיים, והוא אומר שזה נכון.
איצ'יגו שואל את רנג'י אם הוא הגיע לביתו על מנת לבקש את עזרתו במשימה, אך רנג'י משפיל את מבטו ומכחיש, ואומר שהוא סתם רצה לראותו. איצ'יגו ורנג'י מתחילים להתווכח, אך היטסוגאיה מפסיק אותם ואומר להם כי כעת הם צריכים למצוא את באיישין, ובקצב הזה, ההולואים שנמשכו לראייטסו של באיישין יתחילו גם לתקוף בני אדם. הוא אומר להם כי הוא יצא לפניהם, אך איצ'יגו מבקש ממנו לחכות רגע, מכנה אותו "קטן" ושואל אותו מה היה שמו, והיטסוגאיה משיב לו כי שמו הוא היטסוגאיה טושירו. איצ'יגו מבקש ממנו להצטרף למשימה, והוא עונה לו שלא משנה לו אם הוא יצטרף או לא, רק שלא יפריע להם.
לפתע נפער שער מקהילת הנשמות, ושני פרפרי גיהנום ואל החדר נכנסים סוי פונג, קיוראקו, יורואיצ'י ואוקיטאקה. אוקיטאקה אומר להם שנראה כי הם כבר נלחמו בבאיישין, ושואל אותם היכן היטסוגאיה. רנג'י עונה לו כי היטסוגאיה כבר יצא לחפש את באיישין.

picture 4

יורואיצ'י אומרת שזאראקי גם כן אמור להגיע בקרוב, אך סוי פונג אומרת להם שייקח לו זמן רב להגיע, עם חוש הכיוון הגרוע שלו. אוקיטאקה אומר להם שאין להם זמן, ושכדאי מאוד שיצאו בחיפושים אחר באיישין, והשמדתם של ההולואים המשוטטים ברחבי קאראקורה, מבלי להתמהמה ופונה לצאת יחד עם השאר. איצ'יגו שואל אותו אם הוא שיניגאמי כמוהם, ולמה הם לא יכולים פשוט למצוא אותו. יורואיצ'י משיבה לו שכאלו שיש להם ראייטסו רב יודעים גם איך להסתיר אותו, שלא כמו איצ'יגו שמפזר את הראייטסו שלו בכל מקום.

במקום אחר בעיירה קאראקורה, זאראקי נוחת ארצה ומתחיל לרוץ ברחבי הרחובות, עודו שואל את יאצ'ירו היושבת על גבו אם זוהי הדרך הנכונה. אך יאצ'ירו שואלת אותו אם הוא מטיל בה ספק, ואומרת לו שהיא חשה בראייטסו אדיר בכיוון הזה. זאראקי מתרגש, ואומר שהוא יהיה הראשון שישים קץ לחייו של באיישין. יאצ'ירו אומרת לו להיכן לרוץ, כאשר הם פונים אל אחת הסמטאות ונתקלים בהולואים. זאראקי שולף את הזאנפאקוטו שלו, ומשמיד את כל ההולואים כליל.

picture 6

בתחנת רכבת כלשהי, הולואים מתקיפים את בני האדם במקום. איצ'יגו אומר לרנג'י שהוא מעוניין לשאול אותו דבר מה, אך שיחתם נקטעת כאשר הם מתחילים להשמיד את ההולואים בזה אחר זה.
איצ'יגו מסתער, כאשר לפתע הוא מאבד את שיווי המשקל שלו ומתמוטט ארצה. רוקיה מתקרבת אליו בריצה, ושואלת אותו מה קרה, אך איצ'יגו משיב לה שזה כלום.

קון משוטט לבדו, תוהה למה הוא תמיד נותר מאחור, כאשר הוא נתקל בהולו. הוא נבהל, ומתחיל לברוח מההולו, כאשר הוא מבחין בקארין, אורורו, וג'ינטה הרצים לעברו של ההולו. קון רץ לעברם, אך קארין בועטת בו והוא עובר דרך חור ההולו, ואז ג'ינטה מזנק לכיוונו ומעיף אותו בעזרת האלה שלו אל ההולו. קון פוגע בהולו, וההולו מושמד כליל.

קיוראקו ואוקיטאקה שולפים את הזאנפאקוטו הכפולות שלהם ומתקיפים את ההולואים. בזמן הזה, יורואיצ'י נפרדת מסוי פונג, משאירה לה את הטיפול בהולואים, בעוד היא עצמה יוצאת לחפש אחר באיישין.

picture 7

הקטע עובר אל איצ'יגו, רנג'י ורוקיה שהגיעו אל המקדש בו נכלא באיישין בעבר. איצ'יגו נעמד במרכזה של חצר המקדש, כאשר הוא מתחיל לשחרר כמות רבה של ראייטסו, ופוקד על באיישין לצאת החוצה. לפתע, באיישין מגיח מהקרקע, ואיצ'יגו מספר שכשנלחם נגד בפעם הראשונה, באיישין שאב מתוכו ראייטסו. הוא שואל את באיישין אם הוא בעצם רודף אחריו. באיישין צוחק ושואל את איצ'יגו אם הוא הגיע הנה על מנת לתת לו את שאר הראייטסו שלו. איצ'יגו מתקיף את באיישין עם זאנגטסו, אך באיישין חוסם את ההתקפה עם ידו והודף את איצ'יגו. באיישין משליך לכיוון איצ'יגו עשרות להבים, אך איצ'יגו מצליח לחמוק ומשתמש פעם נוספת בזאנגטסו כנגד באיישין, אך ללא הצלחה. באיישין, כמו בפעמים הקודמות, חוסם את החרב, תופס במדי השיניגאמי של איצ'יגו ומפיל את איצ'יגו ארצה. הוא מתחיל לשאוב מאיצ'יגו את יתר הראייטסו שלו, כאשר רוקיה מתערבת בקרב ומשתמש בקידו. אם כי באיישין לא נפגע כלל מהקידו שלה, והוא הודף אותה הצידה. הוא מעיף לעברה להבים, אך רנג'י חוסם אותם בגופו, ומשתמש בזאבימארו. ושוב, באיישין לא נפגע.
גופו של באיישין מתעטף בהילה אדומה, והוא אומר כי יש לו מספיק. לפתע הוא משחרר כמות ראייטסו אדירה, וקורא "באנקאי".

קיוראקו ואוקיטאקה, העסוקים בחיסול הולואים, שמים לב לכמות הכוח המשתחרר מבאיישין, במקדש. יורואיצ'י וסופי פונג, מזנקות ממקום למקום ועושות את דרכן לכיוון המקדש גם הן.

במקדש, באיישין שינה את צורתו; כעת, גופו עשוי מברזל קשיח, כמעט ובלתי חדיר. לפתע, הוא מבחין כי גופו מתחיל לקפוא, והיטסוגאיה שמגיע למקום משחרר את צורת הבאנקאי של הזאנפאקוטו שלו – דאיגורן היורינמארו. דרקון הקרח מסתער על באיישין, המתקשה להדוף אותו ממנו, אך לבסוף מצליח.

picture 8

היטסוגאיה לא מוותר ועומד להכות שנית, אך אז יורואיצ'י, שהגיע למקום יחד עם סוי פונג, קיוראקו ואוקיטאקה, אומרת לו שיש לו עכשיו כמות אדירה של ראייטסו, לאחר ששאב אותה מאיצ'יגו. אוקיטאקה שואל מה הוא מתכנן לעשות כעת, ובקצב הזה – הוא יתפוצץ ויהרוג את עצמו.
באיישין מתקרב לעברם, אך הם חומקים בזינוק אל האוויר. הוא משליך לעברם מאות להבים, ושוב, הם מצליחים לחמוק מהתקפתו. באיישין צוחק בטירוף, כאשר איצ'יגו תופס ברגלו של באיישין ומצליח להתרומם על רגליו שלו. באיישין מתיח בו פרץ אנרגיה עוצמתי, אך איצ'יגו חוסם אותו עם זאנגטסו, באומרו כי זה עוד לא נגמר. איצ'יגו אומר שהוא מתחיל להבין את זה עכשיו, מצטט את דבריו של באיישין – "אני להב". הוא שואל את באיישין, מדוע אינו נושא זאנפאקוטו איתו, על אף שהוא שיניגאמי. באיישן אומר לו שהוא יודע על כך, ושואל אותו מה הוא הולך לעשות בנידון, ואיצ'יגו משיב לו שייתן לו לעשות מה שהוא רוצה. שניהם פותחים בקרב אדיר, ולא נראה כי מישהו מהם מתעלה על השני. הם משחררים כמות אנרגיה עצומה, ואיצ'יגו משחרר את צורת הבאנקאי של חברו – טנסה זאנגטסו.
מהירותו של איצ'יגו מתעלה על זו של באיישין, ובאיישין אינו מצליח לפגוע באיצ'יגו. איצ'יגו מזנק לעברו של באיישין, וחותך אותו בבטנו. עורו המתכתי של באיישין מתנפץ לרסיסים, והוא עצמו מתפוצץ ומת.

picture 9

איצ'יגו והשאר עומדים במקדש, בעוד האנאטארו מטפל ברנג'י. רוקיה שואלת את איצ'יגו מה היה כל כך העניין, ואיצ'יגו אומר שבזמן שנלחם נגדו, הוא התחיל להבין. הוא מסביר כי באיישין התמזג בעצם עם הזאנפאקוטו שלו. אוקיטאקה מספר שהוא היה בסדר גמור, עד לנקודה בה ניסה להתחזק והפך לאחד עם הזאנפאקוטו שלו, אך לא יכל להחזיר את הגלגל לאחור. יורואיצ'י מתערבת ואומרת כי זאת הסיבה לכך שהוא גנב לאיצ'יגו את הראייטסו, על מנת להשתמש בו ולהפריד את עצמו מהזאנפאקוטו שלו. רוקיה אומרת אם באיישין מת, ואיצ'יגו מאשר את זה, ואומר שכל מה שנותר ממנו זה הזאנפאקוטו שלו, התקועה בקרקע.
אוקיטאקה אומר שהגיע הזמן שיפרדו, ויורואיצ'י אומרת שזאראקי לא הופיע בסופו של דבר. סוי פונג ויורואיצ'י פונים יחד עם קיוראקו ואוקיטאקה ועוברים דרך השער בחזרה אל קהילת הנשמות, בעוד שאיצ'יגו ורנג'י מתחילים להתווכח, אך האנאטארו מצליח להפסיק אותם ולדחוף את רנג'י מעבר לשער, ובכך, הספיישל תם.לא ניתן להגיב.