קאטן קיוקוטסו

קאטן קיוקטסו – Katen Kyokotsu (פרח גן עדן, עצם משוגעת [Flower Heaven, Crazy Bone])
קאטן קיוקאטסו היא הזאנפאקטו של קפטן היחידה השמינית של שלוש עשר יחידות ההגנה, קיוראקו שונסוי. בניגוד לשאר הזאנפאקטו בכל סול סוסייאטי, קאטן קיוקאטסו מורכבת מזוג חרבות דאיישו. למעשה, קאטן קיוקטסו היא אחת משני הזאנפאקוטו היחידות שקיימות כזוג חרבות בכל קהילת הנשמות, כשהשנייה היא סוגיו נו קוטווארי של אוקיטאקה ג'ושירו.

צורות:
צורה חתומה - בצורתה החתומה, קאטן קיוקאטסו לוקחת צורה של זוג חרבות דאיישו, ללא כל יכולות מיוחדות. אחת החרבות קצרה מהשנייה.

שחרור ראשוני - קאטן קיוקאטסו משנה את צורתה לשחרור הראשוני בהשמע הפקודה 'האנה קאזה מידארטה, קאשין נאקי, טנפו מידארטה, טנמה וואראו' (Hana Kaze Midarete, Kashin Naki, Tenpu Midarete, Tenma Warau). בשחרורה הראשוני, קאטן קיוקאטסו כעת נראת כזוג חרבות סקימיטר גדולות, בעלות ניצב אדום ופקעת שיער סוס אדומה המחוברת לכל אחד מהניצבים.

באנקאי – השחרור הסופי של קאטן קיוקאטסו עוד לא נחשף, אך אוקיטאקה אמר לקיוראקו לא לשחרר את הבאנקאי ב"מקום שאנשים יכולים לראות אותו."

יכולות מיוחדות:

יכולתה המיוחדת של קאטן קיוקטסו, בצורת השיקאי, מאפשרת לקוריאקו להפוך משחקי ילדים למציאות. כל מי שנמצא בטווח שהרייטסו של הזאנפאקטו מחוייב לציית לחוקי המשחק, כולל קיוראקו עצמו. הפסד במשחק פירושו מוות, אף על פי שראינו שהפסד הביא "רק" לידי פציעה קשה. קיוראקו בוחר את המשחק מבין המשחקים המפורטים כדלקמן:

בושו קומה (Bushou Koma) – על ידי הנפת החרב, קיוראקו משחרר מערבולת אוויר שעוטפת את היריב ומעמעמת את ראייתו, מה שמעניק לקיוראקו הזדמנות להתקיף בהפתעה. התקפה זו משמשת לו גם הכנה לטכניקה "טאקאוני".

טאקהאוני (Takaoni) – מי שנמצא במקום גבוה יותר מנצח. לא ידוע כיצד המשחק בדיוק מתנהל, מכיוון שסטארק עצר אותו לפני שהוא החל.

קאגהאוני (Kageoni) – המטרה היא לנסות לדרוך על הצל של היריב. הראשון שדורכים לו הצל, הוא (הצל) נהפך למוחשי ודוקר את בעליו, מעט מתחת ללב. קיוראקו בדרך כלל משתמש במשחק זה בתור מתקפת פתע.

אירואוני (Irooni) – כל אחד מן היריבים מכריז בתורו על צבע, שיהיה אפשר במהלך התור לחתוך אך ורק אותו. בנוסף, רמת הנזק שנגרמת בשעת התקיפה, נקבעת לפי כמות הצבע הנבחר בגופו של התוקף. לדוגמא: בקרב של קיוראקו נגד סטארק, כשקיוראקו בחר באפור וחתך את הפרווה האפורה של סטארק, סטארק ספג נזק מינימלי. לעומת זאת, כשסטארק בחר בלבן וחתך את מעיל הקפטנים של קיוראקו, קיוראקו קיבל נזק גדול, מכיוון שסטארק עצמו לבוש בהרבה לבן.


לא ניתן להגיב.