קאראקורה

העיירה קאראקורה – Karakura Town
user posted image

קאראקורה היא עיירה דמיונית בטוקיו, באנימה ובמנגה של בליץ'. העיירה קאראקורה היא בקצה העיר נארוקי (Naruki).
המקומות המוכרים בקאראקורה הם: החנות של אוראהרה, תיכון קאראקורה, בית חולים-קאראקורה (המנוהל ע"י ריוקן אישידה) והקליניקה של משפחת קורוסאקי.

עד שאיצ'יגו וחבורתו עוברים לסול סוסייטי, כל האירועים בבליץ' מתרחשים בעיר קאראקורה.
בסאגת הסול סוסייטי, קאראקורה נראית בקטעים חטופים בהם נמצאים לרוב דון-קאנונג'י ו'חבורת ילדי הפלא של קאראקורה'. הקבוצה כוללת את שתי אחיותיו התאומות של קורוסאקי איצ'יגו- קארין ויוזו קורוסאקי, ג'ינטה ואורורו מהחנות של אוראהרה וקון- בובת האריה המפוחלצת שמשמשת לאיצ'יגו תחליף לגיגאיי בעת צרה.
קאראקורה הופכת למקום המרכזי כשאיצ'יגו וחבורתו חוזרים מהסול סוסייטי.

קאראקורה הוכרזה כמקום שמתאפשר בו השימוש ברויאל-קיי, בעזרתו יוכל סוסקה אייזן לקבל גישה לממד שבו נמצא המלך של הסול סוסייטי. זה דורש גם ריכוז של 100,000 נשמות בקאראקורה.
בסופו של דבר קאראקורה תהפוך לשדה הקרב שבין הסול סוסייטי לארנקרים של סוסקה אייזן.

כל הדמויות המוכרות לנו הלומדות בתיכון קאראקורה גם גרות בקאראקורה, מלבד למשפחות של קייגו אסאנו ומיזואירו קוג'ימה. רובם, כולל קורוסאקי איצ'יגו, אינואה אוריהימה, ויאסוטורה סאדו גרים בחלקה הדרומי של קאראקורה.

בקאראקורה יש שנים-עשר מקומות מוכרים:
יומיסאווה (Yumisawa)
קיטאקאוואסה (Kitakawase) – הנהר הצפוני
העיירה גאקואן (Gakuen Cho)
טסובאקידאי (Tsubakidai)
קאראקורה העתיקה\קאראקורה העיר העתיקה (Karakura honcho)
מיטסומיה (Mitssumiya) – מקדש העץ
מאשיבה (Mashiba)
קינוגאיה (Kinogaya)
קאסאזאקי (Kasazaki)
מינאמיקאוואסה (Minamikawase)- הנהר הדרומי
סאקוראבאשי (Sakurabashi) – גשר פריחת הדובדבן
קומאטסו (Komatsu) – פעמון צהוב

ישנם שני נהרות בקאראקורה: קאראסו (Karasu) שזורם אל תוך קאראקורה, ואונוסה (Onose) שמפרידה בין קאראקורה לבין טוקיו.
יש גם שלושה פארקים המוזכרים בקאראקורה: טסובאקידאי שנמצאת במחוז סאקוראבאשי, הפארק שבמחוז מאשיבה וגן-יומיסאווה שנמצא ביומיסאווה.

מפת קראקורה:

מקומות:
תיכון קאראקורה: תיכון קאראקורה הוא המקום שבו רוב המקרים בבליץ' קורים, רוב הדמויות הראשיות בסדרה לומדות בו.

user posted image

בית-חולים קאראקורה: בית-חולים קארקורה מנוהל ע"י ריוקן אישידה. באנימה, זהו שדה הקרב בין הדמויות הראשיות לבין הו ובאן הבאונטו.

הקליניקה של משפחת קורוסאקי: הקליניקה של משפחת קורוסאקי שייכת לקורוסאקי אישיין, עם מעט עזרה משתי בנותיו. זהו גם ביתם של איצ'יגו ומשפחתו.

חטיבת-הבניים מאשיבה: בית הספר שאיצ'יגו וסאדו הגיעו ממנו, הוא נמצא במחוז מאשיבה.

החנות של אוראהרה:

user posted image

"אוראהרה שופ" היא חנות ממתקים השייכת לקיסוקה אוראהרה. היא גם מוכרת חפצים לשיניגאמים ואף בסיס לאימון כמה מהדמויות הראשיות בסדרה (כגון קורוסאקי איצ'יגו, אבאראי רנג'י ויאסוטורה סאדו). בזמן שאחדים התאמנו השאר נחו וטופלו בפצעיהם מהקרבות הקודמים.
יש לחנות מספר חדרי אימון תת-קרקעים שעוצבו דומה למקומות בסול סוסייטי בהם יורואיצ'י ואורהרה נהגו להתאמן.
עפ"י דבריו של קובו, החנות של אוראהרה מוכרת ממתקים מאד נדירים. "ממתקי חלל," הוא אומר "אם להסתמך על השם זה נשמע כמו ממתק בעל טעם מוזר, אבל זה בסה"כ ממתק בטעם קולה."

בנוסף לאוראהרה ישנם עוד שלושה אנשים בצוות החנות: אורורו טסומוגיה, ג'ינטה האנאקארי וטסאי טסוקאבישי.
אורורו טסומוגיה- אורורו היא ילדה שחורת שיער העובדת עם ג'ינטה בניקיון החנות, לאורורו יש ניסיון טוב מאד עם נשקים וכוחה הגופני, עד כמה שזא לא ניראה כך, טוב מאד. אורורו מגיעה למהירות של איצ'יגו וחבטותיה עלולות להעיף בנאדם למרחקים גבוהים.
ג'ינטה האנאקארי - ג'ינטה הוא ילד בעל שיער אדום האוהב להתעלל באורורו, הוא עובד עם אורורו בנקיון החנות (אבל תמיד אורורו עושה את הכל לבד). בשונה מאורורו לג'ינטה אין יכולות מיוחדות או בעלות כוח כלשהן, אבל זה לא עוצר אותו מלעזור להם.
טסאי טסוקאבישי- טסאיי הוא איש גדול ושרירי שכל-הזמן לובש סינר. לא ברור מהו תפקידו בחנות אבל הוא העוזר הראשי של אוראהרה בכל מה שנוגע לעסקים. הוא מיומן בקידו וניראה כי כוחו הפיזי טוב מאד. טסאיי הוא בן 200 שנה, ואת זה אפשר להסיק מדבריו עם רוקיה על קווינסים כשאמר שהם מעלים בו זכרונות.לא ניתן להגיב.