קוסאקה סוג'ירו

קוסאקה סוג'ירו – Kusaka Sojirou

דרגה: תלמיד אקדמיה לשעבר.
זאנפאקוטו: היורינמארו (Hyorinmaru).

תיאור הדמות:
קוסאקה הינו שיניגאמי, אשר נחשב כמורד בסול סוסייטי. הוא בעל שיער סגול כהה וארוך, אשר נאסף בקוקו עגבניה לצד, ועיניו בצבע אדום.
הוא לובש מדי שיניגאמי סטנדרטיים, אף על פי שהוא לא הוכרז כשיניגאמי באופן רישמי. מעל למדי השיניגאמי הוא עוטה גלימה בצבע בז' שקרועה בתחתית שלה, ונראית כשק. בנוסף להופעה הזו, הוא עוטה מסכה בדמוי הולו בעל 3 זוגות עיניים, על פרצופו, בכדי להסתיר את הצלקת שלו, הנמצאת בצד הימני של פרצופו. את הזאנפאקטו שלו הוא נושא כמו כל שיניגאמי טיפוסי, בתוך החגורה בצד שמאל.

עלילה:
בתחילת הסרט, מופיע קוסאקה לראשונה, כאשר הוא ושתי העוזרות שלו מתקיפים את הכרכרה שככל הנראה נושאת את חותם המלך. בזמן הזמן נקלע קוסאקה לקרב עם היטסוגאיה. אך הקרב לא נמשך זמן רב, וקוסאקה נעלם יחד עם עוזרותיו, כשבידהם נמצא חותם המלך.
לאחר מכן נראה קוסאקה בזיכרון של היטסוגאיה מהאקדמיה לשיניגאמים, שם כפי הנראה הם הכירו ונעשו לחברים. ולא ברור מדוע החברות שלהם הסתיימה בטרגדיה.
מאוחר יותר מגלים קפטן קיוראקו, וסגניתו נאנאו, כי קוסאקה היה חבר לכיתתו של היטסוגאיה, אך מסיבה לא ידועה הוא מת. לאחר גילוי זה קיוראקו מחליט לצאת החוצה לטיול קצר, ושם הוא נתקל בקוסאקה, אך למעשה הוא אינו יודע זאת. קוסאקה פותח במתקפה על קיוראקו ואומר לו כי כעת הוא הולך להירצח על ידי היטסוגאיה, ומשחרר את הזאנפאקטו שלו, שלמעשה נורא זהה לזאנפאקטו של היטסוגאיה. קיוראקו נרתע, אך שומר על קור רוח, ומנסה לברר מי הוא הבחור אשר נלחם מולו כעת, ומוריד לו את המסכה, ומתברר לו כי זה הוא קוסאקה.
כעת קוסאקה מחליט לעשות את הצעד האחרון, אך איצ'יגו מפריע לו ומחליט לחסל אותו. הוא מתחיל בקרב נגד איצ'יגו, שבמהלכו נגלה כי קוסאקה אוחז גם הוא בזאנפאקטו בשם היורינמארו, ונוסף על כך איצ'יגו מגלה על עברו של קוסאקה. בעברו הוא מגלה כי קוסאקה והיטסוגאיה אכן היו חברים במהלך התקופה שלהם באקדמיה לשיניגאמים. ושניהם קיבלו את אותו הזאנפאקטו מסיבה שאינה ברורה. חברי המועצה ה-46 לא היו מרוצים מכך, והחליטו שהשניים צריכים להילחם אחד בשני עד המוות, כדי שלא יהיו שני שיניגאמים בעלי אותו הזאנפאקטו, משום שזה נגד החוק. וכך היה, היטסוגאיה וקוסאקה נילחמו אחד בשני, אך מכיוון שקוסאקה היה חלש יותר הוא הפסיד. לפתע הופיעו סביב השניים חיילים מיחידת הכוחות המיוחדים שתפקידם היה לוודא שקוסאקה אכן ימות. היטסוגאיה ניסה למנוע זאת, אך ללא הצלחה וקוסאקה נפל ארצה. לאחר שאיצ'יגו רואה כל זאת, קוסאקה חושף את פניו, ואת הצלקת שנעשתה לו בידי אחד מחיילי הכוחות המיוחדים, ומקפיא את איצ'יגו. משם הולך קוסאקה להיטסוגאיה, אשר נמצא במרתף. השניים מתחילים לשוחח אחד עם השני, כאשר היטסוגאיה שואל היכן חותם המלך. קוסאקה חושף את חותם המלך לפניו, ומשתמש בכוחו בכדי להעביר את שניהם לסול סוסייטי. כעת שניהם נמצאים על גבעת הסוקיוקו. וקוסאקה מסביר להיטסוגאיה מה הוא כוחו של חותם המלך, בעוד שבזמן הזה מגיעים למקום, רנג'י, יומיצ'קה ואיקאקו. איקאקו מתחיל לתקוף את קוסאקה, אבל היטסוגאיה עוצר את מתקפתו, ולמקום מגיעים עוד שיניגאמים, ויחד איתם הקפטנים והסגנים של סיירייטיי. סוי פון מצווה על השיניגאמים כולם לעצור את קוסאקה והיטסוגאיה, אך באותו רגע, מגיח איצ'יגו ואיתו נמצאת רוקיה, והשניים עוצרים את המתקפה. איצ'יגו מנסה לגרום לכולם להבין שהיטסוגאיה אינו אשם, אך ללא הועיל. כשלפתע, מצטרפים קיוראקו, נאנאו, מאטסומוטו, ויאמאמוטו. יאמאמוטו פונה אל קוסאקה ומתחיל לפתח עימו שיחה, שמהר מאוד נהפכת לליגלוג על קוסאקה. קוסאקה מתעצבן ומפה את חותם המלך לעברו של יאמאמוטו, אך עוצר בעדו היטסוגאיה וכעת מתגלה תוכניתו של היטסוגאיה. קוסאקה עצבני ומאוכזב, חותך את חותם המלך ומשחרר את כל כוחו, שהופך אותו לדרקון קרח אימתני, כמעין התגלמות של נשמת הזאנפאקטו שלו. לא חולפות שניות רבות, וכשכולם כבר מוכנים לעמוד מול קוסאקה בצורתו החדשה, מגיח זאראקי משום מקום, ומתקיף בפזיזות את קוסאקה. הוא אינו חש בדבר, ומעיף א זאראקי כאילו היה זבוב. כעת קוסאקה נעמד על אחד המגדלים ומתחיל ליצור מעין עץ קרח, על מנת להגדיל את כוחו ואת כוחן של שתי העוזרות שלו. שיניגאמים רבים מתחילים לנוע לעברו, ולעצור בעדו, אך הוא כבר משחרר עוד כוח של חותם המלך, שלמעשה יוצר מצב שבו קוסאקה כבר אינו יכול להשתלט על הכוח של חותם המלך. היטסוגאיה, איצ'יגו, רוקיה, רנג'י, מאטסומוטו, איקאקו ועוד שיניגאמים רבים נכלאים אל תוך הבועה שיצר חותם המלך, ורואים כי על מנת להגיע אל קוסאקה הם צריכים לעבור את הטירה שיצר.
לאחר כל המכשולים שיצר עבורם קוסאקה, מצליחים היטסוגאיה ואיצ'יגו להגיע אליו, ולעצור את תוכניתו להשתלט על סול סוסייטי. כעת כאשר קוסאקה נטול כוחות של חותם המלך, הוא והיטסוגאיה הולכים אל הקרב האחרון שלהם, שהמתין להם זמן כה רב. בסופו של העימות הזה, קוסאקה מובס ונשמתו נעלמת מסול סוסייטי.

זאנפאקוטו:
מסיבה לא ברורה, לקוסאקה אותו הזאנפאקטו כשל היטסוגאיה, היורינמארו. אך לעומת זאת, היא קצת שונה משל היטסוגאיה במראה.
הנדן שלה בצבע בורדו, והטסובה של אינה מלא
ה כמו בזאנפאקטו של היטסוגאיה. נוסף על כך הידית בצבע סגול לילך, וכך גם הקרח שנוצר כשהזאנפאקטו במצב שיקאי.
קוסאקה לא הגיע למצב באנקאי, וגם לא יגיע למצב באנקאי, כיוון שהוא מת.לא ניתן להגיב.