שיזוקו

שיזוקו – Shizuku

מראה הדמות:
לשיזוקו ישנו שיער בצבע סגול כהה המגיע עד לכתפיו, ובדרך כלל נוטה ליפול על פניו, כאשר הוא מכסה את עינו הימנית, דבר שמזכיר מעט את התסרוקת של איזורו קירה, סגן קפטן היחידה השלישית בגוטיי 13. הוא מאוד רזה, פניו חיוורות, וצבע עיניו ורוד.
הוא נוהג ללבוש קימונו לבן, קרוע ומרופט, ללא נעליים על רגליו, ומסתובב עם חרמש שצבע המוט שלו לבן גם כן, ולהב החרמש בצבע אדום.

עלילה:
הוא ואחותו היו שני ילדים שנולדו עם יכולת טלפורטציה ייחודית, אשר חיו באיזור 78 של רוקונגאי, אינזורי, אשר היו תחת חסותה של רוקיה למשך זמן. בשלב מסוים הם הותקפו בידי שיניגאמי שעליו השתלט הולו אשר יכול להשתלט על נשמות, ולמחוק זיכרונות. על מנת להציל את רוקיה, הם נאלצו לספוג את ההולו לתוכם ולאחר מכן, השתגרו אל הואקו מונדו, ושם הכריחו את אותו הולו שהיה בתוכם להיכנע להם.
לאחר כמאה שנים, הוא ואחותו שבו לסיירייטיי, כיוון שרצו לדעת אילו שמות רוקיה הבטיחה לתת להם. בעוד שהומורה מסיחה את דעתה של רוקיה, שיזוקו חותך אותה בעמצאות החרמש שלו, מוחק את הזיכרונות שלה, ובאותה עת גורם לכל מי שהכיר אותה לשכוח אותה. הם מנסים לגרום לרוקיה לזכור את השמות שרצתה לתת עבורם, והולכים עם זה כל כך רחוק, עד שהם משקרים לה בכדי לשמור אותה בצד שלהם. אך, הם נכשלים כשהומורה פולטת מפיה שרוקיה הייתה פעם שיניגאמי. הומורה נותנת לכוחות שלה לפרוץ החוצה, כשהיא קולטת שרוקיה מתחילה לזכור את איצ'יגו. שיזוקו והומורה רצו להיות עם רוקיה לנצח, אז שניהם התמזגו עם רוקיה למעין הולו רוקיה (רוקיה אפלה).
כרוקיה האפלה, הם משיגים ידם על העליונה על איצ'יגו, אבל בסופו של דבר איצ'יגו מוצא דרך להביס אותם מבלי לפגוע ברוקיה., בכך שהוא נותך לה מכוחות השיניגאמי שלו, ומפריד אותה משני האחים, תוך כדי שהוא משמיד את ההולו. בכוחותיו האחרונים, הוא מבקש מרוקיה שלא תאשים את אחותו יותר מידי, וכשהוא מוצג בידי רוקיה כשיזוקו, ונוסף לכך היא אומרת לו כי האדם הכי יקר לו תמיד היה זה שהיה לצידו, אף אחד אחר מלבד אחותו, כשהוא מאוד שמח עם השמות שרוקיה העניקה לשניהם, הם עוזבים את העולם שמחים.

יכולות מיוחדות:
מומחיות בשימוש בחרבות - שיזוקו שולט בשימוש בחרמש שלהבו אדום, כפול ומחודד בשני צדדיו, ובעוד שחרמש עצמו, גבוה יותר ממנו. הוא גם בעל היכולת לגרום לפגיעה בזמן שהוא חותך דרך כלי נשק אחרים כאילו לא היו (כלומר עובר דרך כלי הנשק ולא פוגע בהם).

טלפורטציה – לשיזוקו יש היכולת לשימוש בטלפורט במטרה ליצור מתקפת נגד, כאשר הוא נלחם ביריביו, דבר השונה מ"צעד הבזק" או ה"סונידו". הוא נעלם ומופיע עם סימנים של עשן שחור, בזמן שהוא מבצע זאת.לא ניתן להגיב.