שינסואו

שינסואו – Shinsō (חנית אלוהית [God Spear])
שינסואו הוא הזאנפאקוטו של קפטן היחידה השלישית לשעבר, ויד ימינו של אייזן סוסוקה בצבא האראנקאר, איצ'ימארו גין.
צורתו הרוחנית של שינסואו טרם נחשפה.

צורות:
מצב חתום -
בצורה הזו, שינסואו לוקח את צורתה של וואקיזאשי, חרב יפנית מסורתית, המזכירה קאטאנה, אולם קצרה ממנה. הקרוס גארד של שינסואו מעוצב בדמות האות 'S'.

שחרור ראשוני (שיקאי [Shikai]) - בפקודת השחרור, 'תירה למוות' (Ikorose), הלהב של שינסואו זורח באור בוהק ומתארך במהירות רבה לעבר המטרה. למרבה ההפתעה, שינסואו מחזיק בכוח יוצא מן הכלל, שכלל לא משפיע על גין.

שחרור סופי (באנקאי [Bankai]) - הבאנקאי של שינסואו הוא קאמישיני נו יארי (Kamishini no Yari). בצורה הזו, שינסואו כלל לא משתנה, ומשאיר את מראה הוואקיזאשי שלו.

יכולות מיוחדות -
בשחרור הראשוני, שינסואו מסוגל להתארך למרחקים ארוכים ובמהירות מסוכנת. על ידי סיבוב הלהב מסביבו, גין יכול לכסות שטח רב ולפגוע במספר אויבים. לדבריו של גין, בצורת הבאנקאי, קאמישיני נו יארי מתארך למרחק רב עוד יותר – 23 קילומטרים – ובמהירות של פי 500 ממהירות הקול. אולם מאוחר יותר, הדבר התברר כשקר. לטענת גין, הבאנקאי שלו אינו מתארך למרחק רב כל כך, וגם לא מגיע למהירות כזאת. לא ידוע עד כמה הוא מתארך באמת, או לאיזו מהירות הוא מגיע במצב הזה.
היכולת האמיתית של קאמישיני נו יארי, היא להפוך לאבק לרגע אחד בלבד כשהוא מתארך, וכשהוא מצליח לפצוע את היריב, הוא מסוגל להשאיר בתוך גופו שבב מהלהב של קאמישיני נו יארי. השבב מכיל רעל קטלני, וכשגין רוצה בכך, הוא הורס את תאי גופו של היריב והורג אותו תוך מספר רגעים.

בוטו (Butō) - באמצעות הטכניקה הזאת, גין מאריך את קאמישיני נו יארי במהירות גבוהה, כך שמרבית היריבים שלו לא מסוגלים אפילו להבחין בלהב. קיימת טכניקה נוספת המבוססת על אותו העיקרון, שנקראת בוטו רנג'ין (Butō: Renjin), בה גין פשוט מאריך ומקצר את החרב במהירות מספר רב של פעמים, ומשאיר כמעט ולא הזדמנות אחת ליריב לחמוק מהלהב.לא ניתן להגיב.