תקציר הסרט השלישי

בליץ' הסרט ה-3: הדהייה לשחור (Fade to black)

הסרט נפתח עם קורוסטוצ'י מאיורי במעבדה שלו, עובד על משהו שמח שבסופו של דבר בהשלמתו: בקבוקון, כמו אובייקט נולד כנראה מתוך פרח כמו שהוא. הוא, אך מיד אלחר זאת,הוא חש פולש, אשר מופיע מאחוריו וחותך אותו דרך צווארו עם נשק אשר נראה כמו חרמש גדול, אך אינו גרום שום נזק. מאיורי מתאושש מיד, אך הוא אינו זוכר כי יש לו מעבדה משלו או אפילו את נמו, שמנסה למנוע ממנו להרוס את לוחות הבקרה שלו כתוצאה מבלבול, אך הוא כל שנייה מתבכיין, בעוד שהיא עומדת לתפוס אותו. באותו רגע שמתרחש שם כל הכאוס, התוקף המסתורי משתמש בבקבוקון, בכדי להפעיל מנגנון במעבדה, אשר מפחיד את מאיורי עד כדי כך שהוא משחרר את אשיסוגי ג'יזו שלו.
המנגנון מייצר נחשים מחלקיקי כוח רוחני מרוכז, והם בצבע לבן כמו חלב. וזאת על מנת להמשיך להרוס את סיירייטיי.הם בולעים כל כך הרבה שיניגאמים וזה כולל את זאראקי קנפאצ'י וטאטסוזימון איבה. רוקיה רואה זאת ממרחק ומנסה למהר לסיירייטיי, אך היא נעצרת על ידי נערה מרחפת, לבושה בבגדים בלויים לבנים, אשר אורמת לה כי היא תמחק את הקיום שלה. התוקף מופיע פעם נוספת, ובדיוק כמו קודם משתגר מאחוריה וחותך אותה עם החרמש שלו, וגם הפעם לא נגרם שום נזק. הצמד מחולל הרס בסיירייטיי, בעוד שרוקיה כל הזמן יושבת חסרת הכרה, עם הבעה ריקה על פניה.

בינתיים, איצ'יגו מוצא את קון קורא מכתב מרוקיה, אבל לא מכיר אותה ולא את סוג של הקידוד בו היא משתמשת. הוא לא מתייחס לזה והולך לישון, אבל מרגיש כי רוקיה נמצאת בסכנה ומתעורר, ונזכר שוב ברוקיה. הוא מפענח את המכתב מיד ומגלה כי רוקיה עזבה אל קהילת הנשמות לפני זמן מה. כשאינו שקט ברוחו, הוא מבקר אוראהארה קיסוקה, אך מגלה כי הוא שכח את רוקיה ורק מוצא את השם שלה על החשבונות שלו. הוא מיידע את איצ'יגו על החורבן בסיירייטיי ומציע חיבור. איצ'יגו דורש שער מעבר אל קהילת הנשמות, בטענה שרוקיה היא חברה "יקרה שלו."

הוא וקון מוצאים את סיירייטיי בבלגן, כש-30% שלה מוצף חומרים כמו גולם. לאחר מכן הוא מזהה שוהיי היסאגי ומתחיל לחקור אותו, אך הוא נקטע על ידי אחד הנחשים העשוי חלקיקים רוחניים שזומן על ידי אותם אחים שבכוונתם היה לקחת את רוקיה לרקונגאי. הוא משתמש בבאנקאי ובכוחות הויאזארד שלו, אשר חותכים את הנחש במחצית. הנחש. אך אותו נחש שב עם שני ראשים ועכשיו בעל שתי כנפיים, ומזכיר כעת מאנטה ריי. אותו חומר ממשיך לזרום לתוך השער של סיירייטיי ופרוץ אותו. האחים נכנסים לרקונגאי, ומצהירים כי זהו הנתיב שהם ורוקיה חייבים לקחת.

איצ'יגו מתעמת עם היסאגי והשיניגאמים האחרים ששואלים לזהותו, ומבין כי אף אחד מהם לא מזהה אותו יותר, אפילו לא רנג'י שמופיע זמן קצר לאחר מכן. אף על פי שהוא מראה סימנים לזכור את רוקיה לזמן קצר, הוא בכל זאת מתמודד עם איצ'יגו, שלא רוצה להילחם בחבריו ומחליט לברוח. איצ'יגו בסופו של דבר כן מתעמת באבראי רנג'י, אשר ככל הנראה איבד את זכרונותיו שלו יחד עם רוקיה, וסג'ין קומאמורה משתמש בבאנקאי שלו ופותח עליו במתקפה. איצ'יגו מדכא את הבאנקאי שלו עם מטח של פיצוצי גטסוגה טנשואו, אבל זה מכה בלהב של הענק והוא נופל לתוך מערכת ביוב תת קרקעי. הקפטנים מוטרדים מהנזק שנעשה לסיירייטיי בעת הגעתו הבלתי צפויה של נווד אשר כל כך טוב בלהכיר אותם.
רוקיה מתעוררת ולומדת כי היא ברובע ה -78 של רוקונגאי, אינזורי, המקום בו היא גדלה בצעירותה. היא התקבלה בחמימות על ידי צמד האחים, אשר טוענים כי הם כבר מחכים כל אותם שנים בכדי שרוקיה תיתן להם שמות. היא אכן זוכרת שהיא הבטיחה להעניק שם לכל אחד מהם ואפילו כבר חשבה על אותם שמות, אבל היא הופתעה כאשר דרשה הנערה לדעת את השמות שלהם, משום שחשבתה שהיא כבר נתנה להם את שמותיהם. היא מחפשת את זיכרונותיה לשווא. היא אינה מסוגלת לזכור את השמות. היא שאלה מה היא עשתה בכל השנים הללו בזמן שהאחים המתינו. ואותו נער השיב לה כי היא ישנה, אבל לא לפני הנערה מהססת.

איצ'יגו מתעורר ומגלה כי הוא נרפא על ידי האנאטארו יאמאדה, שחושב שהוא זוכר שריפא אותו לפני זמן מה (כפי שאכן היה) אבל חוזר בו מיד, בטענה שהוא רק מדמיין את זה. הוא מחלחל אל האחוזה של קוצ'יקי, שבו קוצ'יקי ביאקויה המראה סימנים שהוא מוסח בדעתו על ידי מישהו אחר אשר היה באחוזתו. איצ'יגו מוצא את ביאקויה עומד לפני תצלום של קוצ'יקי היסאנה, בעוד שקון טועה לחשוב כי זו היא רוקיה, לעומתו איצ'יגו מבחין כי זו היא היסאנה ומנסה להזכיר לביאקויה את רוקיה, אך לשווא. המשרת של ביאקויה רואה זאת ומזמן שיניגאמים. רנג'י מגיע למקום ומתחיל לתקוף את איצ'יגו. איצ'יגו לעומת זאת, בידיעה כי רנג'י הוא לא הטיפוס להשתכנע עם מילים, משתמש בבאנקאי וגובר עליו בקלות, עד לרגע שבו רנג'י זוכר את איצ'יגו מניף את חרבו כלפי מעלה וכאשר הוא רואה את איצ'יגו עושה זאת שוב באותה הצורה. ביאקויה מנסה ליירט, אבל מחליט שלא אומר לו כי זו היא היסאנה ממחוז 78 של רוקונגאי, כאות תודה.

רנג'י חוזר להכרה, והוא מבוקר על ידי זאבימארו (בצורת קוף), אשר נוזפת בו על כך שהוא שוכח הכל, כולל את הכשרה שלו להשיג באנקאי כדי להציל את רוקיה ולהילחם עם זאנגטסו, להפתעתו.
איצ'יגו וקון בסופו של דבר מצליחים לאתר את רוקיה על צוק האבל על חבריה המתים על ידי חוש הריח, אבל הם בהלם כאשר היא מגלה להם שהיא כלל לא זוכרת מי הם, במקום להיות עוינים. האחים מתחילים להתעמת איתם. רוקיה מפתחת כאב ראש, כאשר איצ'יגו מזכיר לה את שמו, בשל העובדה שצצים בראשה סדרה של פלאשבקים. הדבר מדרבן את האח הזכר לתקוף אותם, ומציג כמה מהלכים מפתיעים כולל טלפורטציה ויכולת עם חרמשו לחתוך דרך זאנגטסו מבלי לפגוע בו. האחים מחליטים לסגת, בעוד הנקבה מראה סימנים של הילה שחורה הנובעת ממנה. רוקיה מבולבלת, היא מרגישה שהיא מכירה את איצ'יגו, שדורש לדעת מה היא באמת עשתה כל הזמן החולף, וזוכה לתשובה מפי הילדה הבוכה כי לא היה להם מושג, שהם היו רחוקים במשך מאה שנים.

איצ'יגו מדוכא, הוא קיווה כי לפחות רוקיה תזכור אותו. הדבר גורם לקון להראות את כעסו והאכזבה שלו ממנו, והזכיר לו כי הוא אפילו חש ברוקיה אפילו בעולמו. כשהוא חוזר למצוא את רוקיה בכוחות עצמו לאחר שישב לחשוב, הוא הודה לאיצ'יגו הצעיר יותר. הם, לעומת זאת, הותקפו על ידי טושירו היטסוגאיה, מאדאראמה איקאקו ואיאסאגאווה יומיצ'יקה, שתוקפים אותם, לאחר שאיצ'יגו אישר כי יודע את כל השמות שלהם. בזריזות הוא מגן על עצמו מפני מתקפות מוכרות בעליל עם סגנונות שלו הקרב הראשון שלו נגד איקאקו. טושירו קופץ לתוך הקרב ומנסה להכניע את איצ'יגו עם קידו, אבל הוא נקטע על ידי רנג'י.
רנג'י מיירט את ההתקפה של טושירו ומשחרר את איצ'יגו, אבל הוא מיד כועס על כך ששמו הפרטי נקרא על ידי איצ'יגו. הוא קובע כי למרות ראשו בידיעה שאיצ'יגו הוא אויב של סיירייטיי, נשמתו טוענת אחרת, ומצהיר כי הוא עוקב לפי מה שנשמתו מכתיבה לו. לאחר מכן הוא מבקש מטושירו לתת לאיצ'יגו לעזוב, אך הוא נקטע על ידי לא אחר מאשר קפטן, שיגאקוני יאמאמוטו גנריוסאי עם הקפטנים בכירים. הוא מסרב להקשיב לכל דבר אשר נגדו ומצווה כי על איצ'יגו להיות בשבי, אך הפעם אוראהארה קיסוקה ושיהוהאין יורואיצ'י מופיעים בתוך כל המהומה ומיירטים את השיניגאמים. הוא קורא לאיצ'יגו למהר ולהציל את רוקיה, וממשיך להסביר הכול.
זמן לא רב אחרי שהוא פתח את מכון מחקר ופיתוח השיניגאמי, הוא חקר חלל מוזר עם היכולת להיטפל לנשמה ולהרוס את הזיכרונות עם הזנב חרמש, כמו אותו בעל, אשר דומה מאוד לחרמש של האח הזכר. עם זאת, בהתחשב בעובדה סמכויותיה היו זעירות ובוודאי לא מספיקות כדי להחזיק שיניגאמי, שלא לדבר על למחוק את הקיום שלו, ובכך רמז כי ישנם כוחות נוספים במחזה. הוא מגלה כי הזיכרונות מחוברים וכי יש כמה סוגים של קשרים בין אנשים, כלומר אם הזיכרונות של מישהו נמחקים, כל דבר הקשור לאותו אדם גם לגמרי נעלם לכולם מזיכרון של אדם אחר, ולכן אף אחד, אפילו לא ביאקויה, באופן זמני, איצ'יגו, שכחו את רוקיה, ומודה כי גם הוא עשה כך. הוא גם מגלה כי החריג היחיד (מלבד קון), איצ'יגו, קיים בגלל שכוחותיו ניתנו במקור על ידי רוקיה, וכך כולם שכחו אותו גם. כשנשאל על ידי טושירו, הוא עוד מגלה שמאיורי נשכח על ידי אף אחד פשוט בגלל השינויים שלו: הוא היה מוח נפרד שבו הוא היה עושה גיבויים לזיכרונות שלו.

ברקונגאי, רנג'י שואל את איצ'יגו למה הוא כל כך נחוש לעזור לרוקיה, ואיצ'יגו משיב לו, שהיא זו ששינתה את חייו לחלוטין וכי הודות לה הוא כאן. רנג'י ואז נזכר על ברוקיה לשמע המילה "המים" מסוחר: הוא פגש ברוקיה בעת שניסה לגנוב מים מסוחר זועם. איצ'יגו שמח מעצם העובדה שהוא זוכר אותה, גם אם זה אומר לחזור על שמה מאות פעמים. איצ'יגו ורנג'י מאתרים את רוקיה בצריף של היחידה ה -12 במעבדה של מאיורי. הם מגיעים לשם ורואים את רוקיה שואלת את אותם אחים מה הם מטרותיהם, והילדה משיבה כי הם מתכוונים "לסלק" את כל השיניגאמים אשר עינו את רוקיה ואותם. כאשר רוקיה מנסה להגן על השיניגאמים, היא מתרגזת מעצם הרעיון של השיניגאמים ששוב לוקחים ממנה את רוקיה, והכוחות שלה מתחילים לצאת מכלל שליטה, והיא גורעת בניינים שלמים לממד אחר ומעלה אותם באקראי ברחבי סיירייטיי, וגורמת לנזק רב. להפתעתו של איצ'יגו, רנג'י משתמש בהצלחה בבאנקאי בכדי להגן על עצמו ולוקח אותם אל רוקיה בתוך זמן קצר.
איצ'יגו מתעמתת עם האחים בכעס ותובע כי רוקיה לא מסוגלת לזכור אפילו את עצמה, ומכריז כי רוקיה, היא אדם עם רצון חזק שסיכנה את חייה כדי להציל זר גמור, היא לא מישהי שתנטוש כל כך בקלות את מעמדה כשיניגאמי, אפילו לא בכוח. הנערה, בעת שניסתה לשכנע את רוקיה לא להקשיב לו, פולטת מפיה שהיא אכן שיניגאמי. כשהיא כועסת עליה, רוקיה דורשת מאיצ'יגו לחזור על שמו בשבילה, תוך כדי שהוא עונה. לבסוף היא נזכרת במפגש הראשון שלה עם איצ'יגו ואותו שהציל אותה לפני ביצוע ההוצאה להורג שלה, וחוזרת על השם איצ'יגו, אשר מכעיס את הילדה וכוחותיה יוצאים משליטה מוחלטת. היא מחליטה כי אחים תמיד חייבים להיות היחידים שיקרים לרוקיה, ומגיעה להחלטה שעד כה הם נמנעו ממנה, בידיעה שזה יהרוס את רוקיה גם: מיזוג עם רוקיה לצורת הולו, כמו מעוותת של רוקיה, ונראית כמו רוקיה אפלה.

רוקיה האפלה משתמשת בבקבוקון, לשחרר חלקיקים רוחניים ודחוסים עוד יותר לתוך סיירייטיי ולהתחיל הרס בקנה מידה מלא, אשר גורר את הקפטנים לקרב. רנג'י מצטרף למאבק בעת שאיצ'יגו עוסק עם רוקיה בקרב יחיד. רוקיה רווחי יד בהרבה בשל העובדה שאיצ'יגו לא מוכן להילחם בה כלל, והוא רק חוסם התקפות שלה ומנסה לשכנע אותה לעזוב את זה, אך ללא הועיל. בסופו של דבר היא משנה צורה, כשחוריי העיניים שלה ריקים, והיא גוברת עוד יותר על איצ'יגו, כאשר היא כמעט וחותכת את ראשו של איצ'יגו, בעוד שביאקויה קוטע את הקרב וקושר אותה עם הקידו שלו. הוא רואה בפניה של רוקיה את פניה של היסאנה, הוא מחליט שבמידה ומה שאיצ'יגו אמר לו הוא נכון, הוא חייב להיות האחד להשמיד את רוקיה. איצ'יגו מוחא על כך וטוען כי רוקיה עדיין שם, וכי הקשר בינו לבינה לא ישבר. רוקיה נשאבת אל האפלה עוד יותר, נקידו נחלש ורנג'י אומר כי היא הולכת להגיע לנקודה שבה אף אחד לא יוכל לעזור לה. עם זאת, איצ'יגו נזכר במפגש הראשון שלו עם איתה, וכשרואה את קון מתחנן שיציל את רוקיה, איצ'יגו רואה אותה שואלת אותו אם הוא רוצה להציל את משפחתו, ומחליט שזה תורו לתת לרוקיה את כוחות השיניגאמי. שרוקיה משתחררת מהלחש של הקידו ומסתערת בכדי לשחוט את איצ'יגו, היא ואיצי'גו מצליבים חרבות בפעם האחרונה ואיצ'יגו משפד בקלות את רוקיה עם זאנגטסו, ורנג'י וביאקויה פשוט היו המומים. עם זאת, זה מפריד את רוקיה מהאחים בזמן שהוא הורג את ההולו שהיה בתוכם. רוקיה נופלת ו איצ'יגו מחבקת אותה עם זרועו השמאלית.

זה נגמר, ביאקויה ורנג'י מביסים בקלות את המפלצת וחוזרים אל איצ'יגו ורוקיה. רוקיה ממהרמת אל האחים המרגישים כי הם נענשים על כך ששיקרו לרוקיה. הולו נהרס, ורוקיה סוף סוף נזכרת ביום שבו האחים הופרדו ממנה: שיניגאמי שעליו השתלט הולו ניסה להתקיף את האחים. רוקיה השתמשה בכוחות הרוחניים שלה כדי להדוף אותו מעליהם, ואותו הולו התעניין בכוח שלה ורצה שליטה עליה, והיה מוכן להתקיף אותה. הנערה עלתה, ותקפה את רגלו של השיניגאמי עם הזאנפאקטו שלו, למשוך תשומת ליבו שוב. הדבר האחרון שראתה רוקיה היה שיניגאמי שהתקדם לעבר האחים ופרץ של דם. כפי שאוראהארה מגלה, קצה זה של הזיכרון נמחק מזיכרונה של רוקיה כל הזמן הזה. האחים, כפי שזה נראה היו על סף מוות, ומשכו בכוח את ההולו לתוך עצמם ומתו, וההולו שוגר אל הואקו מונדו בהפתעה של בעלי נשמות המתים. בסופו של דבר הם אילצו את הכוח של ההולו להיכנע לזה שלהם, ויחד עם היכולת טלפורט ממדי הייחודי להם לבין הרצון העז להתאחד עם רוקיה, הם חזרו בסופו של דבר אל סול סוסייטי.

האחים רצו להתנצל ולהודות כי הם מתו באותו יום, רוקיה מוחאת ואומרת כי המוות הוא לא הסוף, והם חזרו על בשבילה ועשו אותה מאושרת, וכאשר הם אומרים כי הם חזרו רק כדי לפגוש אותה שוב, רוקיה הייתה כל מה שהיה להם, היא מכחישה את זה, להזכיר להם כי הדבר היקר ביותר להם היו, כל הזמן הזה, לא אחר מאשר אחד את השני. אחר כך היא זוכרת את שמות התכוונה לתת להם: הנערה הומורה והילד שיזוקו. האחים, שמחו מאוד עם שמותיהם ואת ההבנה, למות באושר, עם רוקיה מייללת אל הגשם.

היא נראתה מאוחר יותר על הצוק פעם נוספת, וזכתה לביקורו של איצ'יגו. לאחר שהודיע לה שהוא חוזר הביתה, אומר כי בדיוק כמו המוות הוא לא הסוף כמו שהיא אמרה, כך גם אפשרי כי הקשר ביניהם לא נוצר בפעם הראשונה שהם נפגשו, אלא מזמן, מזמן. הוא מהרהר כי קשר שנוצר פעם, אף פעם לא ייעלם, ואומר כי אם הייתה לה הזדמנות אחת ביום להיות שוב עם הומורה ושיזוקו מאוחר יותר, גם אם היא הייתה שוכחת הכל שוב (ואולי משמעות גלגול). לאחר מכן הוא נפרד ממנה לשלום, ומשתמש במילה לשיניגאמי במקום בשמה, ורוקיה עונה עם אותן מילים אשר היא אמרה לו בלילה בו היא העבירה לו את כוחותיה: "אל תקרא לי שיניגאמי. אני קוצ'יקי רוקיה."

בסוף הקרדיטים, קון מוצג כשהוא עדיין עטוף בבדולח הגולם. הוא בוכה ושואל למה רוקיה ועכשיו גם איצ'יגו שכחו אותו לפני שהוא מצליח לשחרר את עצמו.לא ניתן להגיב.