Bleach Shattered Blade

קונסולה: WII
ז'אנר: פייטר
תאריך יציאה: 14 לדצמבר 2006 (יפן), 9 לאוקטובר 2007 (אמריקה)
מפרסמים: SEGA

בליץ' שאטרד בלייד הוא משחק לווי. הוא המשחק הראשון לקונסולת הווי. המשחק ברובו ארקייד מוד, וקיים בו גם סטורי מוד, שאדבר עליו מיד.
הסטורי מוד נקרא כאן "אפיסוד מוד" שהוא למעשה רצף קרבות של כל דמות. העלילה לא מעבירה את העלילה של המנגה והאנימה, אלא במקום זה מביאה עלילה חדשה. האמת? היא לא מוצלחת במיוחד, אפילו בשביל בליץ'. היא מעבירה עלילה של כמה דמיות. היא מתרחשת כמה ימים לאחר הבגידה של אייזן בסול סוסטיי, לאחר שהקרב נגמר. כל אחת מהדמיות שלנו באפיסוד מוד, מגלה שדבר יקר להן הולך להיעלם (לדוגמא אצל רנג'י, זאמבימארו, ואצל היטסוגאיה- היאנמורי). לכן הן צריכות לאסוף את חלקיקי הסוקויוקו בשביל לפתור את הבעיה שלהן. הדמיות נלחמות בקרבות זה באחר זה בשביל להשיג את הרסיסים. כאשר הן משיגות את הרסיסים, הן מגלות ארנקאר בשם ארתורו, שהוא דמות שנוצרה במיוחד בשביל המשחק. ארתורו נלכד בסוקויוקו לפניי 1000 שנה, ורימה את הדמות שאותה תשחקו כדי שישחרר אותו. לבסוף תילחמו נגד ארתורו, ותביאו שלום על סול סוסטיי. בהמשך גם תשחקו עם ארתורו, מנקודת המבט שלו, ותראו איך הוא הורס את סול סוסטיי לאחר שהשתחרר.
העלילה גרועה למדיי, אפילו בשביל בליץ'. בנוסף לזה שאין שום קאטסינס בסטורי, אלא רק ציורים שטחיים שתשמעו את הדמיות מדברות ללא תנועה בכלל. די מאכזב ועלוב.

על אף שהעלילה לא עושה צדק, אתם בטח מקווים שלפחות הגיימפליי יצדיק את קניית המשחק, נכון? אז לא, הגיימפליי מספיק רע, ומשעמם למוות. הגיימפליי עובד בצורה נורא פשוטה, למעשה יותר מידי פשוטה שאין שום עומק במערכת הזאת. המפתחים ניסו לעשות שימוש בגימיק של הווי, והתוצאה היא כזאת. אתם תשחקו עם הווי רימווט מחובר יחד לנאנצ'אק. יש 3 סוגי התקפות במשחק: הנחתה, חיתוך, ודקירה. הנחתה חזק על חיתוך, חיתוך חזק על דקירה, ודקירה חזקה על הנחתה. מה שיוצר כאן מערכת אבן נייר ומספריים שכל סוג התקפה אפקטיבית על התקפה אחרת. התנועות יהיו בהתאם לכיוון שתזיזו את השלט. לדוגמא דקירה תהיה שתזיזו את השלט קדימה ואחורה, בהתאם לאיך שדקירה נראת במציאות. בנוסף לזה, יש שתי גרסאות נוספות לכל תנועה, אחת תהיה בכפתור הA שאלו התקפות קריטיות, והשנייה בB שיביא התקפות מיוחדות. לא ניתן לעצור התקפות קריטיות עם התקפות מיוחדות, כך שהיד העליונה היא על ההתקפות הקריטיות. אך הן עושות פחות נזק וגם… הרבה יותר משעממות. עדיין יש דרך לעצור אותן, וזה עם עניין האפקטיביות שהזכרתי קודם. במידה ושני השחקנים ישתמשו באותו סוג של התקפה קריטית, תיכנסו למוד קלאש, בו תתחרו בהתקפות אפקטיביות למשך 5 סיבובים, ולמי שיהיה יותר נקודות, יוריד נזק ליריב.
בנוסף, יש מוד באנקאי, או איך שאני אוהב לקרוא לו "מוד פלוקטאי", שלאחר שתנענעו את הנאנצ'אק מספיק זמן, תיכנסו אליו. במוד הזה תהיו יותר חזקים, ותקבלו התקפת ספיישל אחת חזקה. בסופו של דבר לכל הדמיות יש רק 9 התקפות+ התקפת ספיישל במוד בנקאי. די עלוב, אין שום עומק כאן. נראה שהמפתחים ניסו שהמשחק לא יהיה ספאם התקפות בלי סוף, והכניסו את המד התעייפות, שלאחר שתשתמשו בהתקפה מסוימת, הדמות שלכם תתעייף, ולבסוף לא תוכל לתקוף עד שתנוח קצת. אין כאן עומק, וכאן שום דבר טוב.

המשחק מכיל 32 דמיות, שכוללות בניהן את מרבית הדמיות המרכזיות של סול סוסטיי. גרימג'וו ואולקיאורה גם במשחק. קצת חבל שיש כמה דמיות שנמצאות ולא ראו מהן כלום בזמן שהמשחק יצא, מה שיוצר דברים מעט מגוכחים. לדוגמא היסאגי שנמצא במשחק, תוקף בעזרת פצצות, שזה מגוכח למדיי. באופן מפתיע למדיי, דמות שנמצאת במשחק זו האנאטארו, שזו אחת הדמיות הכי בלתי נסבלות במשחק. ההתקפות של האנאטארו פשוט… מרפאות את היריב, פשוט כמשמעו. די אמין למקור, כמו שהיכולת שלו עושה. בסופו של דבר, זה גורם לכם לא להשתמש בהתקפות הקריטיות, אלא רק בהתקפות ספיישל, ולטעון את ההתקפה החזקה שלו. במערכת שגם ככה פשוט נוראית, זה בלתי נסבל לשחק איתו. מרבית ההתקפות שנראות טוב אלו הספיישלים. ההתקפות הקריטיות משעממות למדיי. מעניין שדווקא ארתורו, הדמות החדשה למשחק, היא אחת הדמיות עם ההתקפות היותר טובות. גרימג'וו ואולקיאורה בזמנו לא הראו את השחרור שלהן, מה שיוצא שהן משתמשו בהתקפות מאולתרות, אבל אני חייב לציין שהן נראות יחסית טוב ומגניב. על אף שזה אמנם מגניב, יש גבול לזה, עם מערכת קרב ככ משעממת.

המוזיקת רקע גרועה למדיי, ולא מעניינת וכיפית בכלל. בנוסף לזה, שהדיבוב לא נותן אופציה לשחק ביפנית, והוא גרוע למדיי באנגלית. הגרפיקה היא ככה ככה, לא טובה, אבל גם לא גרועה. על אף שהתנועה די גרועה, והדמיות זזות מוזר למדיי. יש את החנות של אוראהארה, בה תוכלו לקנות אוספים של מודלים ותמונות מהמשחק, אבל די לא אכפת לי מזה.

בסופו של דבר המשחק קצר למדיי, עם ארקייד מוד, וסטורי מוד גרוע ומצומצם. המשחק בטח שלא שווה קנייה. לשחק בו… אולי שווה לשחק אם אתם באמת פאנבויז של בליץ', אבל יש מספיק משחקי בליץ' אחרים יותר טובים. הוא די עלוב גם למשחק אנימה, ובכללי לכל פייטר. ולסיכום הציון שאתן למשחק בנדיבות רבה:

10\2

 תגובה אחת ל Bleach Shattered Blade

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>