אבאראי רנג'י


Abarai Renji – אבאראי רנג'י
user posted image
דרגה: שיניגאמי, סגן קפטן של היחידה ה-6 של סול סוסייטי.
תאריך לידה: ה-31 באוגוסט
גובה: 188 ס"מ
משקל: 78 ק"ג
זאנפקטו: זאבימארו-Zabimaru
סאיו: קנטארו איטו (Kentarō Itō)

תאור הדמות:
רנג'י הוא שיניגאמי צעיר, בעל אופי מרדן, עצבני אך גם אכפתי, המשרת כסגן הקפטן ביחידה 6. על פי מה שנחשף מתקופת הלימודים של רנג'י באקדמייה, הוא מוכשר בלחימה בחרב, אך גרוע ביותר בכל מה שקשור בקידו. רנג'י לובש בגדי שיניגאמיים סטנדארטיים ללא תוספות מיוחדות. שיערו של רנג'י בצבע אדום והוא אסוף בקוקו גבוה. גופו העליון מכוסה קעקועים שחורים גדולים, ונראה כאילו ככל שעובר זמן ורנג'י מצליח להגיע להישג כלשהו נוספים קעקועים על פניו. רנג'י לרוב מצייד את עצמו באביזרים שונים למצח, כמו בנדנה, משקפי שמש, מגן מצח מתכתי ועוד.
רנג'י לרוב ילך נגד פקודות ויעבוד על פי הרגשות שלו, בדומה למקרה עם רוקיה שבו הוא גם הלך נגד הקפטן שלו על מנת להציל אותה. הוא יתנהג בפזיזות ובעצבים רוב הזמן, מה שמפריע הרבה לשיקול הדעת שלו אפילו בקרב, אך כאשר יפגוש יריב רציני שיהווה אתגר, יהפוך רנג'י להיות נחוש לנצח ויראה את כישורי הלחימה בחרב המעולים שלו.
למרות שיחסיו עם איצ'יגו אינם טובים והם נוהגים להעליב אחד את השני בכל רגע אפשרי, הם דומים אחר לשני בהמון דברים ובעיקר באופי, ובסאגת הבאונטו אפילו טעו וחשבו שהם אחים.
חלומו של רנג'י הוא לעקוף את הקפטן שלו, ביאקויה, ולהיות לוחם מוכשר יותר ממנו ולהביס אותו, מכיוון שהוא כביכול לקח את רוקיה ממנו.

היסטוריה:
רנג'י גדל במחוז מספר 78 ברוקונגאי כיתום. הוא הסתובב עם חבורת נערים ויחד הם גנבו אוכל על מנת לשרוד. באחד מהפעמים שבהם גנבו, התחילו לרדוף אחריהם, וכך הם פגשו לראשונה ברוקיה שהצילה אותם מאותו רודף. מאותו הרגע, הצטרפה רוקיה לחבורה ויחד עם גדלו. למרות שלרוקיה ורנג'י היו כוחות שיניגאמי, הם הבטיחו לעצמם שלא ילכו להיות שיניגאמיים ולעזוב את חבריהם, ולכן רק אחרי שחבריהם מתו הם הצטרפו לאקדמייה לשיניגאמיים.
באקדמיה, הצטרף רנג'י לכיתה מתקדמת יותר משל רוקיה מכיוון כישרונו המעולה בלחימה עם זאנפאקטו, והיה בכיתה יחד עם קירה איזורו והינאמורי מומו. באחת מהפעולות שאותם הנהיג שוהאיי היסאגי, הצילו רנג'י, קירה והינאמורי את היסאגי מהולואים, אך כאשר כל הארבעה מצאו את עצמם בסכנה הופיעו אייזן וגין והצילו אותם. כאשר התחזקו הקשרים על קירה והינאמורי, נחלש הקשר עם רוקיה, וזאת מכיוון שאומצה על ידי משפחת קוצ'יקי, מה שהכאיב לרנג'י אבל הוא הרגיש שאסור לו להתערב בחיים שלה, ולכן לא עצר אותה.
כשלושים וארבע שנים לפני תחילת העלילה, בשנה ה-2066 להקמתה של האקדמיה, רנג'י וחבריו – הינאמורי וקירה – סיימו את לימודיהם. עם הצטרפותם לגוטיי, השלושה שובצו מיד ביחידה החמישית של אייזן, שראה בהם בעלי פוטנציאל. אולם זמן קצר לאחר מכן, בשל הבעיות שגרם בגלל התנהגותו המרדנית, רנג'י הועבר ליחידה האחת עשרה, ומאוחר יותר ליחידה השישית, שם כחודש לפני עזיבתה של רוקיה אל העיירה קאראקורה, הוא קודם לדרגת סגן הקפטן.

הסאגה המקדימה:
רנג'י הופיע יחד עם ביאקויה בעולם החיים על מנת להשיב את רוקיה הנעדרת אל סול סוסייטי. הם פגשו באוריו שבה להציל אותה, אך רנג'י הביס את אוריו בקלות, ואז הופיע איצ'יגו. רנג'י ואיצ'יגו החלו להלחם, ואיצ'יגו נפצע אנושות על ידי השיקאי של רנג'י, אך כאשר נראה כאילו איצ'יגו עומד למות, שיחרר איצ'יגו כמות כוח רוחני עצומה והצליח לפצוע את רנג'י קשה, ושניה לפני שעמד להנחית את המכה הסופית, שבר ביאקויה את הזאנפאקטו של איצ'יגו ופצע אותו קשה מאוד. לאחר שכבר היו בטוחים כי איצ'יגו הולך למות לבסוף, חזרו רנג'י, ביאקויה ורוקיה אל סול סוסייטי.

סאגת סול סוסייטי:
כאשר נכלאה רוקיה בכלא של יחידה 6, נראה כאילו הגיע רנג'י על מנת לעודד אותה בעקבות פסק הדין האכזר שנקבע עליה, ומנסה לשכנע אותה שביאקויה, אחיה, לא יתן להוצאה להורג לקרות, אך היא יודעת שביאקויה חושב קודם על החוקים, ואם זה מה שהוחלט הוא לא ישנה את זה.

לאחר מכן, פלשו איצ'יגו, גאנג'ו, אוריהימה, סאדו, אוריו ויורואיצ'י אל סייריטי על מנת להציל אותה, ורנג'י רואה באיצ'יגו האשם היחיד במה שקורה לרוקיה ויוצא לחפש אותו על מנת להרוג אותו. כאשר הם נפגשים והקרב מתחיל, נראה כאילו רנג'י הוא המוביל והוא מסביר את סיבת הפסדתו בעולם החיים, ההגבלה שהוטלה על כוחו בעקבות תפקידו כסגן, ואומר שעכשיו שהם בסול סוסייטי אין לו הגבלה, והוא ילחם בכל כוחו. אחרי קרב קשה, שבו גם שיחרר רנג'י את השיקאי שלו, הצליח לבסוף איצ'יגו לנצח את רנג'י, ואחרי שרנג'י נזכר בכל עברו עם רוקיה, הוא התחנן לאיצ'יגו שיציל אותה.
רנג'י רופא, אבל נכלא בפקודת ביאקויה מכיוון שיצא להלחם לבד, ועוד הפסיד. בכלא, משוחח רנג'י עם האישיות של הזאנפאקטו שלו, זאבימארו. זאבימארו טוען שהוא מוכן לקרב חוזר מול איצ'יגו, אך רנג'י אומר לו שהוא ואיצ'יגו כבר לא יריבים, והם מאוחדים למטרה אחת – הצלת רוקיה. רנג'י פורץ את תא הכלא שלו ובור
ח אל עבר שביל הראייטסו של איצ'יגו, ומגיע לאיזור האימונים של איצ'יגו ויורואיצ'י שבו איצ'יגו התאמן על מנת להגיע לבאנקאי, ומספר לאיצ'יגו ויורואיצ'י על שינוי תאריך ההוצאה להורג, והולך לאיזור אחר באיזור האימונים על מנת להתאמן לבאנקאי לבדו כדי לעזור לאיצ'יגו.
בבוקר ההוצאה להורג, הלך רנג'י על מנת להציל את רוקיה לבד, ונעצר על ידי הקפטן שלו – ביאקויה. במהלך הקרב, משחרר רנג'י את הבאנקאי שלו, אך הפרשי הכוחות גדולים מידי ורנג'י מובס. ביאקויה מדמה את רנג'י לבבון (בעקבות צורתו האמיתית של זאבימארו) ואותו עצמו לירח, ומספר לרנג'י שהבבון לעולם לא יוכל להגיע בטלפיו לירח. רנג'י לא נכנע ומנסה התקפה אחרונה, אך היא לא גורמת דבר מלבד ניפוץ חרבו של רנג'י. ביאקויה משאיר את רנג'י לגסוס למוות באיזור הקרב, אך אומר שטלפיו של רנג'י הצליחו לגעת בו.
לאחר שרופא שוב, מגיע רנג'י לאיזור ההוצאה להורג, אחרי שאיצ'יגו עוצר אותה. איצ'יגו זורק את רוקיה אל עבר רנג'י וקורא לו לתפוס את רוקיה ולהתחיל לברוח, וכך הוא עושה. רנג'י רק מגיע לאיזור המדרגות ומיד פוגש בקאנאמה טוסן, המשגר אותו חזרה לאיזור ההוצאה להורג, ושם הוא פוגש באייזן. אייזן מבקש מרנג'י את רוקיה, אך רנג'י לא מוכן לתת לו אותה. איצ'יגו גם כן מופיע, והוא ורנג'י תוקפים בכוחות משותפים את אייזן אך ללא הועיל, והוא פוצע את שניהם אנושות בקלות. כאשר מוציא מרוקיה את ההוגיוקו, נותן לגין להרוג אותה, אך ביאקויה עוצר את חרבו של גין בגופו. אחרי שאייזן ברח להואקו מונדו, ישב רנג'י עם ביאקויה בבית החולים כאשר ביאקויה נרפא, ונשאל על ידי ביאקויה למה הוא יושב איתו, ורנג'י השיב מכיוון שהוא הקפטן שלו. ברגע שהגיע שיא הדרמה, הפריע איצ'יגו כאשר חיפש את רוקיה בכל סול סוסייטי.

סאגת הבאונטו:
בסאגת סול סוסייטי, נשלח רנג'י לעולם החיים במקומה של רוקיה, אך לא ממש ציין מדוע. במהלך שהותו בעולם החיים התגורר רנג'י בביתו של אורהארה, שם כינו אותו "אוכל חינם" וגרמו לו רגשות אשם מכיוון שלא עזר.
לאחר מכן, הבאונטו חושפים את עצמם ורנג'י מצטרף לפלישה של איצ'יגו והחבורה לאחוזה של הבאונטו, ששם הוקרבה יושינו סומה על מנת להכין את הביטו, מוצצי נשמות של הבאונטים. לאחר מכן, במהלך סיור בעיר, רואה רנג'י ילד מותקף על ידי ביטו. רנג'י נלחם בביטו קרב ארוך שבמהלכו נפצע ונשמתו של הילד כמעט נלקחה, אך פתאום מגיעה פקודה לביטו לסגת. האנאטארו מרפא את רנג'י מהר, אך לילד לקח זמן רב יותר להתרפאות.
בינתיים, נשלחים ראנגיקו, איזורו, היסאגי ויומיצ'קה לעולם החיים על מנת לעזור. החבורה הזו מגלה את מערת הבאונטו ופולשת אליה, אך הם נעצרים ומותקפים על ידי הבובה של הבאונטו אוגאקי, גסל. כאשר רנג'י, איצ'יגו והחבורה שלהם מגיעה למערה, ככל שהם מתקדמים הם מגלים עוד שיניגאמים פצועים מגסל, ולבסוף גם החבורה של איצ'יגו מותקפת. רנג'י נזכר ביחידה 11 ויוצא לקרב 1 על 1 מול גסל בעזרת הבאנקאי שלו, ובמהלך הקרב מצליח לשגע את גסל וגורם לו להרוג את הבאונטו שלו, אוגאקי.
לאחר מכן, פולשים הבאונטו אל סול סוסייטי, והחבורה שהייתה בעולם החיים חוזרת על מנת לעצור אותם. בסול סוסייטי חוקרים רנג'י, טושירו וראנגיקו פעילות מוזרה ביער ברוקונגאי, אך עד שהם מגיעים לאיזור הבאונטו כבר עוזבים אך מחכה להם שם איצ'ינוסה מאקי, במטרה לעקב אותם. איצ'ינוסה מצליח בעיקוב, אך אז מגיע זאראקי לאיזור ואיצ'ינוסה נוטש את חובתו על מנת להלחם ולנקום בזאראקי.

סאגת הארנקאר:
בעקבות האיומים של הארנקארים על העולם, נשלח רנג'י יחד עם עוד חבורה בפיקודו של טושירו לעולם החיים, על מנת לעזור לאיצ'יגו ולחבורה. במהלך השהייה שלהם בעולם החיים, התארח רנג'י בביתו של אורהארה.
כאשר מגיעים הנומרוס וגרימג'ו אל עולם החיים, נפגש רנג'י עם אילפורט גראנטז. השניים החלו להלחם, אבל גם עם הבאנקאי שלו לא הצליח להוות רנג'י אתגר לאילפורט. במהלך הקרב, הרגישה אורורו סכנה, והחלה להלחם באילפורט ואפילו קצת הקשתה עליו, אבל אז עבר אילפורט לשחרור שלו, והביס אותה ללא מאמץ ולא הותיר לרנג'י שום סיכוי. בעקבות הקושי גם של ראנגיקו וגם של טושירו, קיבלו השלושה אישור מסול סוסייטי לשבור את ההגבלה שלהם בכוחם, אשר קיבלו בעקבות תפקידיהם כסגנים וקפטן, ושיחררו את כוחם המלא. אחרי שבירת ההגבלה, הצליחו השלושה, כולל רנג'י, להביס את היריבים שלהם.
לאחר שסיים את הקרב שלו, התקדם רנג'י לעבר איצ'יגו, שבינתיים הושפל על ידי גרימג'ו. רנג'י ניסה לשכנע את איצ'יגו שהוא לא הפסיד בקרב, מכיוון שהוא חי, אך ללא הועיל.

בפילרים של סאגת הארנקאר, נלחם רנג'י מול פאטרוס, שיחד עם אלדגור ומניס "בגדו" באייזן וגנבו את ההוגיוקו. לאחר שרנג'י משחרר את הבאנקאי שלו, עובר הקרב אל חדר האימונים התת קרקעי בחנות של אורהארה. אחרי שלא הצליח לגעת ברנג'י עם הבנאקאי, שחרר פאטרוס את ג'ריפאלטה והיווה יריב לרנג'י. אך בעזרת רירין, קלאוד ונובה מתגלה חולשתו של ג'ריפאלטה, ורנג'י מצליח להביס אותו.

סאגת הואקו מונדו:
כאשר הארנקר מנחיתים מכה נוספת על קבוצת השיניגאמים בעולם האמיתי כפעולת הסחה לחטיפתה של אינואה לעבודה תחת אייזן, נשארים רנג'י וסאדו במרתף האימונים של חנותו של אורהרה, בזמן שאורהארה עצמו הולך לעזור בקרב. אחרי שהארנקארים עזבו והתגלה שאוריהימה נחטפה, הציע רנג'י בשיחה מול יאמאמוטו לשלוח חבורת שיניגאמיים להואקו מונדו על מנת לחלץ אותה. בקשתו נענתה בסירוב, וקבוצתו התבקשה לחזור לסול סוסייטי ואסרה עליהם לצאת להואקו מונדו. כאשר איצ'יגו, אוריו וסאדו יצאו לבדם להואקו מונדו, הצטרפו באמצע רוקיה ורנג'י, אשר קיבלו אישור מביאקויה ללכת. כל החבורה נפגשת, והם מחליטים שהם יותר מסתם חברים, הם אחים וקשורים אחד לשני בקשר מיוחד.

כאשר החבורה הגיעה אל תוך לאס נוצ'ס, הם גילו 5 מעברים שונים, והחבורה החליטה להתפצל. לפני הפיצול, דיקלם רנג'י קטע אשר נהגו לומר בגוטיי 13 לפני משימה שאומר שצריך להאמין בכוחם של עמיתך להישאר בחיים ולהביס כל אויב, ושבסוף כולם יפגשו חיים.

לאחר שנפרדו, עקב בטעות דונדוצ'אקה אחרי רנג'י, מה שגרם לאי הבנה גדולה ובלבול בקרב השנים לגבי מי זה מי. אחרי שהמשיכו בדרכם, הרגיש לפתע רנג'י את רוקיה משחררת את חרבה ועצר בדיוק במקום בו טמונה מלכודת. השניים נפלו היישר אל חדר שהיה מתחת ובו הופיע האספאדה התשיעית – סזאייל אפורו גראנטז. רנג'י מנסה לשחרר את הבאנקאי שלו, אך במהירות הבאנקאי נשבר וחוזר לצורה המקורית שלו. סזאייל מסביר לרנג'י שהחדר בנוי בצורה מיוחדת על מנת שרנג'י לא יוכל להשתמש בבאנקאי שלו, וזאת תודות לנתונים שהוא אסף מהקרב של רנג'י עם אחיו – אילפורט.
סזאייל אומר לרנג'י שאחד מהאספאדות מת, אבל יחד עם שיניגאמי שנלחם בו. רנג'י מסרב להאמין שמישהו מהחבורה מת, וברגע שהוא שומע מסזאייל שהוא הייתה רוקיה, תוקף רנג'י בשיא כוחו בעזרת השיקאי שלו. סזאייל חושב שבעזרת השיקאי הוא לא יצליח לעשות לו כלום, אך רנג'י מתאמץ עוד ולבסוף מצליח, אומנם נזק קל. רנג'י לאט לאט מבין שבשיקאי הוא לא יוכל לעשות לסזאייל כלום ושהוא יפסיד, אך ברגע הנכון מופיע אוריו ועוזר לו.

השניים מתכננים תוכנית משותפת נגד סזאייל. תחילה, כוכך רנג'י את עצמו סביב סזאייל בעזרת השיקאי שלו, ומפוצץ את שניהם בעזרת קידו, וחוסר כישרונו של רנג'י בקידו דווקא עזר להם, וגרם נזק רב יותר. הפיצוץ שנגרם העיף את רנג'י וסזאייל לשני כיוונים שונים, וסזאייל נחת בדיוק במקום בו אוריו תכנן והציב את המלכודת שלו, חותמת מיוחדות שחיצי הסל שניידר שימשו כנקודות ציון, וכששפך עליה אוריה נוזל של רייאטסו מרוכז ששימש כהדק, התפוצץ כל המבנה בעוצמה רבה. סזאייל אומנם שרד, אך יצא עם פצעים רבים וריפא את עצמו בעזרת אכילת אחד מהפראקסיונים שלו שנוצרו למטרה זו. סזאייל מחליט לעזוב את זירת הקרב על מנת להחליף בגדים, שנהרסו מהפיצוץ, ולחשוב על תוכנית חדשה.

כשהשלושה נפגשו שוב, הפעם שיחרר סזאייל את השחרור שלו – פורניקאראס, ומצליח להתמודד טוב מאוד עם אוריו, רנג'י, דונדוצ'אקה ופשה. סזאייל יצר בובות וודו של רנג'י ואוריו ובכך פגע בהם באיברים הפנימיים, ולא הותיר להם סיכוי רב כלל וכלל.

זמן קצת לאחר מכן פלשו הקפטנים אל הואקו מונדו. מאיורי ונאמו הגיעו. מאיורי, על מנת לעשות מסזאייל צחוק, נלכד בכוונה במלכודת שלו, אך בובת הוודו לא השפיעה עליו בכלל מכיוון שהוא ידע כבר על היכולות שלו. מאיורי וסזאייל ממשיכים להלחם והקרב נגמר בניצחון של מאיורי.

לאחר מכן, נפגשים כול החבורה מחדש, כולל רנג'י ואוריו, ונשארים לעקב את האקסאקיאס בזמן שאיצ'יגו הלך להציל את אוריהימה.

זאנפאקוטו:
זאבימארו (Zabimaru) הוא הזאנפאקוטו של רנג'י, אותו הוא משחרר באמצעות פקודת השחרור, "יילל" (Hoeru).
בשחרור הראשוני, זאבימארו משתנה מקאטאנה פשוטת מראה, לחרב המחולקת למספר חלקים, כל חלק רחב מהשני. בצורה זו, זאבימארו מסוגל להמתח, כך שבקרב רנג'י יכול להשתמש בו גם כשוט, מה שהופך את רנג'י ללוחם מטווח רחוק.
זאבימארו מסוגל להסב נזק רציני, אולם יש לו חולשה אחת בלבד, ההופכת את רנג'י לפגיע במשך מספר רגעים. כעבור שלוש התקפות רצופות, זאבימארו נאלץ לחזור ולחבר בין כל החלקים יחדיו. על מנת לחפות על החולשה הזו, רנג'י מסתמך על כישורי השונפו שלו ולחמוק מהתקפותיו של היריב כל עוד הוא פגיע.

השחרור הסופי של זאבימארו, נקרא היהיו זאבימארו (Hihiō Zabimaru). זאבימארו משתנה לגרסה מאסיבית ומאיימת יותר של השיקאי, אולם כאן הוא נראה כנחש שלדי בעל רעמת שיער אדמונית. פרט לזאנפאקוטו, אף רנג'י עצמו משתנה מבחינת מראהו החיצוני, בדומה לאיצ'יגו – פלג גופו העליון מתכסה בפרווה, כשהפרווה מכסה גם את כל זרועו השמאלית.
הפעם, החלקים, שהתרבו, לא נפרדים אחד מהשני כאשר היהיו זאבימארו נמתח, אולם רנג'י אכן מסוגל לפרק אותם כרצונו באמצעות הראייטסו שלו.

יכולות מיוחדות -
בשחרור הראשוני, לזאבימארו יכולת אחת בלבד, הנקראת היגה זקו (Higa Zekkō). באמצעות הראייטסו שלו, רנג'י מפרק את כל החלקים של זאבימארו, המקיפים את היריב ותוקפים אותו מכל כיוון אפשרי. למרות הנזק הרב הפוטנציאלי שהמתקפה הזו יכולה לגרום למטרה, רנג'י נותר חסר הגנה.

בשחרור הסופי, היהיו זאבימארו מקבל יכולת אחת הרסנית, ההיקוטסו טאיהו (Hikōtsu Taihō). באמצעות המתקפה הזו, רנג'י משחרר מלועו של היהיו זאבימארו קרן ראייטסו רבת עוצמה, שמקורה בראייטסו של רנג'י עצמו. לכן, לאחר השימוש במתקפה, רנג'י מתעייף ונחלש.

לא ניתן להגיב.