אולקיאורה סיפר


אולקיאורה סיפרUlquiorra Ciffer

דרגה: האספאדה הרביעי בצבא האראנקארים.
נראה לראשונה (מאנגה): פרק 190.
נראה לראשונה (אנימה): פרק 113.
זאנפאקוטו: מורסיאלגו (Murcielago).
אספקט: ניהיליזם.

סאיו: דאיסוקה נאמיקאווה (Daisuke Namikawa)

תיאור הדמות:
אולקיאורה הוא אראנקאר בעל מראה מלנכולי, דבר הבא לידי ביטוי באמצעות הבעתו החלולה – זועפת התמידית וזוג הקווים בצבע ציאן דמויי הדמעות ה"זולגים" מעיניו הירוקות. הוא דמות קרה וחסרת רחמים, ונותן את התואר "זבל" לכל מי שהוא אינו מוצא בו עניין. יש לו גם את הנטייה לחורר את גוף יריבו במקום בו נמצא חור ההולו שלו. מלבד זאת, ניתן לומר כי אולקיאורה הוא נתחני, שכן בביקורו עם יאמי בעיירה קאראקורה הוא מבצע מספר אבחנות על יריביהם ואף מפתח תאוריה על כוחותיה של אינואה. הוא מגדיר את כוח זה כ"עיוות המציאות" בעוד אייזן מגדיר את הכוח כ"דחיית הגורל".
מלבד דברים אלו, אולקיאורה מוצג כנאמן עד מאוד לאייזן, וימלא כל פקודה שרק תינתן לו, בדיוק מוחלט. הוא ציין גם כי הוא העריך את כוחו של איצ'יגו יתר על המידה, ונראה כי הוא פיתח סלידה מסוימת מאיצ'יגו, דבר שנראה כשהוא יוצא על דעת עצמו להילחם נגד איצ'יגו, כששאר הפעולות שעשה עד אז היו פקודות.
כשאר האראנקארים, לאולקיאורה שאריות מסכה וחור הולו. שאריות המסכה הן בצורת קסדה חלקה על צידו השמאלי של ראשו, בעלת קרן המתעקלת כלפי אחורה ומעלה ומעין טרסות בצד התחתון של הקסדה. לעומת זאת, בפעם הראשונה שהופיע במנגה, מסכתו הייתה סדוקה ביותר ובעלת קרן קטנה יותר שאינה מתעקלת. חור ההולו שלו נמצא מתחת לעצמות הבריח, אם כי בעבר הוא היה מעליהן ומאוחר יותר עליהן. כיוון שאולקיאורה הוא האספדה הרביעית, הספרה 4 מקועקעת על גופו. במקרה הזה, הספרה מקועקעת על על צידו השמאלי של חזהו. שיערו של אולקיאורה שחור ואורך ככל שהסדרה מתקדמת, והוא לובש בגדי אראנקאר טיפוסיים בעלי זנבות מעיל ארוכים מהרגיל וצווארון עם ריצ'רץ'.

סאגת האראנקאר:
אולקיאורה ויאמי מופיעים לראשונה עם הגעתם לעיירה קאראקורה, ועליהם מוטלת המשימה לאסוף נתונים אודות קורוסאקי איצ'יגו. כשאוריהימה וסאדו מגיעים לחלץ את טאטסוקי מיאמי, אולקיאורה נותן לשותפו אישור לחסל את השלושה, בטענה כי הם "זבל". אולם הוא מחליט לסגת כאשר אוראהארה ויורואיצ'י מגיעים גם כן.

עם שובם ללאס נוצ'ס, אולקיאורה מראה לאדונו אייזן וכן "אחיו" האראנקאר את אשר ראה בעולם האמיתי. כוחותיה של אוריהימה מושכים את תשומת ליבו, ובמהרה, אולקיאורה מקבל משימה נוספת.
בעוד כי יאמי, לופי, גרימג'אוו ו- וואנדרוואייס נלחמים עם השיניגאמי בעיירה קאראקורה, אולקיאורה מקבל את פניה של אוריהימה במעבר המחבר בין קהילת הנשמות והעולם האמיתי. הוא מאיים על חיי חבריה ומאלץ את אוריהימה להצטרף אליהם ולשרת את אייזן. הוא משתמש בטקטיקות פסיכולוגיות, מותיר לה יממה אחת בלבד להפרד מאדם אחד בלבד, ללא ידיעתו.
לפני שובם להואקו מונדו, אולקיאורה עוצר את הקרב בין גרימג'אוו ושינג'י ומאלץ את גרימג'אוו לסגת בשנית. בלאס נוצ'ס, אייזן נותן הוראה לאולקיאורה לשמור על אוריהימה.

סאגת הואקו מונדו:
עם פלישתם של איצ'יגו וחבריו לעולמם של ההולואים, אייזן מארגן אסיפה. בין יתר האספאדה, גם אולקיאורה נוכח באסיפה. הוא, כמשרת נאמן של אייזן, הוא פועל על פי הוראותיו של אדונו ולא מתערב. אולם אולקיאורה נאלץ להביס את איצ'יגו כאשר הם נפגשים. מתפתח בין השניים קרב עז, אך איצ'יגו לא מצליח לגבור על האראנקאר ונחל מפלה קשה.
לאחר שאוריהימה נלקחת על ידי גרימג'אוו אל איצ'יגו, אולקיאורה מתערב ומגיע לקחת אותה בחזרה, אך גרימג'אוו עוצר בעדו. בתום הקרב הקצר ביניהם, אולקיאורה נכלא במימד מקביל הודות לקאג'ה נגאסיון של גרימג'אוו.

העיירה קאראקורה המדומה:
עם עזיבתו של אייזן לעיירה קאראקורה המדומה, אולקיאורה סוף כל סוף משתחרר מכלאו. מוטלת עליו המשימה להגן על לאס נוצ'ס, ולכן הוא מתעמת פעם נוספת עם איצ'יגו. באופן מפתיע, איצ'יגו מצליח לקרוא את תנועותיו של אולקיאורה, אך למעשה, אולקיאורה לא נלחם בכל כוחו. כשאוריהימה מגנה על איצ'יגו מפני התקפתו, האראנקאר בשנית מפעיל את הטקטיקות הפסיכולוגיות שלו עליה וגורם לה לעמוד בשקט, ללא יכולת לענות לו.
כשיאמי מופיע במקום ומנסה לשכנע את אולקיאורה לתת לו להלחם נגד איצ'יגו, אולקיאורה מסרב ואומר לו לשוב לישון, או ללכת לטפל בקפטנים, ואף מאפשר לו להרוג את לולי, מנולי ואוריהימה.
לאחר שאיצ'יגו עוטה את מסכת ההולו על פניו, השניים מצליבים את חרבותיהם. כשחרבו של אולקיאורה נסדקת, הוא מחליט לשחרר את הזאנפאקוטו שלו. חודר מבעד לכיפת לאס נוצ'ס, עומד מתחת לחצי הסהר של הואקו מונדו, אולקיאורה קורא בפקודת השחרור וחושף בפני איצ'יגו את כוחו ה"אמיתי".
הוא נחוש להראות לאיצ'יגו את ההבדלים בין הכוחות שלהם, ופוקד על איצ'יגו להשתמש נגדו בגטסוגה טנשו, אך אולקיאורה עוצר את המתקפה בקלות רבה. לבסוף, הוא יורה על איצ'יגו את הסרו אוסקיורו, הסרו האפל.
אולקיאורה מאבד את קור רוחו כאשר איצ'יגו מסרב לוותר, על אף שנפגע קשה מהסרו אוסקיוראס. אולקיאורה נחוש לראות את איצ'יגו מיואש, וחושף בפניו את השחרור השני שלו – סגונדה אטאפה. הוא טוען כי הוא היחיד שמסוגל לשחרר פעם נוספת, ואפילו אייזן עצמו מעולם לא ראה אותו במצב הזה.
הוא תופס את איצ'יגו, ולנגד עיניהם של אוריהימה ואישידה, שעלו סוף סוף אל כיפת לאס נוצ'ס, הוא יוצר חור רחב בחזהו של איצ'יגו.

לאחר שהביס את איצ'יגו, אולקיאורה מתעמת עם אישידה, שמנסה להסיח את דעתו בשעה שאוריהימה מרפאה את איצ'יגו.
ללא כל מאמץ, אולקיאורה תולש את ידו של אישידה ומביס אותו. הוא מופתע לגלות שאיצ'יגו עדיין חי, כשזה מגיב לתחנוניה של אוריהימה והופך להולו.
הקרב בין השניים נמשך, אך הפעם, ידו של איצ'יגו היא על העליונה. הוא תולש את ידו של אולקיאורה, ותופס אותו. אולקיאורה, שכבר אינו רואה טעם בחייו, אומר לו לחסל אותו ולסיים את העניין. איצ'יגו משגר עליו סרו אדיר מטווח אפס. אולקיאורה נפגע ומאבד את כל פלג גופו התחתון ואת ידו. איצ'יגו, שהשליך את הגוף הרפוי שלו הצידה, מתכונן לשפד את הגרון של אולקיאורה אולם אישידה עוצר בעדו. איצ'יגו, שכבר לא מבדיל בין חבר לאויב, דוקר את אישידה, אולם מסתבר שכוונתו היחידה היא להגן על אוריהימה. איצ'יגו טוען סרו לכיוונו של אישידה, אך אולקיאורה מפתיע אותו מאחור וחותך את הקרן, מה שגורם לסרו להתפוצץ בפניו של איצ'יגו. המסכה נשברת, ואיצ'יגו חוזר לעצמו. אולקיאורה מופתע לגלות שאיצ'יגו נרפא במהירות והחור על חזהו נעלם.
אולקיאורה מעוניין להמשיך את הקרב, ואיצ'יגו רוצה להלחם באופן הוגן ושווה ומציע לחתוך גם את ידו ורגלו שלו, כפי שעשה לאולקיאורה. אולם אז אולקיאורה מתחיל להתפורר לאפר, וברגעיו האחרונים הוא תוהה מהו הלב, עד שלבסוף מתפורר לגמרי ונישא עם הרוח.

כוחות ויכולות:
כקוארטו אספאדה, אולקיאורה הוא האראנקאר הרביעי בחוזקו בצבא של אייזן. הוא בעל היארו קשה, אמנם לא קשה כשל נ'ויטרה, כך שאפילו איצ'יגו במצבו הנוכחי לא מצליח לחתוך אותו.
אולקיאורה הינו סייף מיומן, אך סגנון הלחימה שלו אינו משתנה, הן בשימוש בחרב והן בידיים חשופות, מה שהופך אותו לצפוי ומאפשר לאויב לקרוא את תנועותיו.

לאולקיאורה יכולת יחודית מאוד. על ידי הוצאת עינו ממקומה ומחיצתה, העין מתפוררת לאבק שמתפזר במקום, ומראה לנוכחים את המראות שאולקיאורה ראה.

זאנפאקוטו:
הזאנפאקוטו של אולקיאורה נקראת מארסיאלאגו (Murcielago), ומשתחררת בפקודה, "תכלא" (Tozase). הטסובה של החרב מתארכת בצורה מעוקלת בקצוותיה, דבר המראה לה מראה של עין; והטסוקה בעלת גוון ירקרק.
לאחר השחרור, מסכת ההולו של אולקיאורה הופכת לשלמה. הפנים מתחת לעיניו מתרחבים במקצת, הוא מצמיח כנפיים שחורות וגדולות. הוא לבוש במעין טוניקה יוונית. השחרור, למרות היותו מבוסס על חיה – עטלף – מתייחס למלאך נפול.

בשחרור, כוחו של אולקיאורה כה רב, עד שהוא מסוגל להרוס את לאס נוצ'ס. מהסיבה הזאת, על אולקיאורה, וכן על האספאדה שמעליו, נאסר לשחרר את הזאנפאקוטו שלהם אלא מחוץ ללאס נוצ'ס. כמו כן, פרט לגדילה המשמעותית בכוחו, מהירותו של אולקיאורה גוברת גם כן. הוא מסוגל ליצור מוט, בעזרתו הוא נלחם.

לא ניתן להגיב.