אונוהאנה רטסו


אונוהאנה רטסו – Unohana Retsu

רגה:
קפטנית היחידה הרביעית בשלוש עשרה יחידות ההגנה של הגוטיי.
תאריך לידה: 21 באפריל.
גובה: 159 ס"מ.
משקל: 45 ק"ג.
זאנפאקוטו: מינאזוקי (Minazuki).

סאיו: אייה היסאקאווה (Aya Hisakawa)

תיאור הדמות:
אונוהאנה רטסו הינה אישה מתחשבת ומנומסת, אשר מכבדת הן את אלו שמעליה בדרגה והן את אלו שמתחתיה. למרות היותה הקפטנית של היחידה שמתמחה ברפואה וסיוע, ולמרות מראה החיצוני, רטסו היא אחת השיניגאמי החזקים ביותר בכל רחבי קהילת הנשמות, ביחד עם יאמאמוטו, שונסוי וג'ושירו. כמו כן, נאמר כי היא משרתת כקפטנית זמן רב יותר מאשר שונסוי וג'ושירו, משמע – כמו שלושת השיניגאמי שצויינו קודם לכן, גם רטסו היא בת למעלה מאלפיים שנה. מבט כועס אחד, והיא מסוגלת להעביר צמרמורת אף בשיניגאמי רבי עוצמה כמו שונסוי. רטסו לובשת את מדי השיניגאמי והקפטנים הסטנדרטיים, ללא כל תוספות מיוחדות. שיערה השחור והארוך אסוף בצמה אל צידי צווארה.

רטסו נוהגת לטפס בהרים ברוקונגאי, בחיפוש אחר צמחי מרפא שונים. כמו כן, היא אוהבת מאוד איקבאנה (אומנות סידור הפרחים היפנית), ונוהגת לארגן שיעוריים חודשיים בנושא לכל החפץ בכך. יאצ'ירו היא אחת מאלו שמשתתפים בשיעורים אלו, אך היא נמצאת שם רק בגלל החטיפים שמוגשים במהלך השיעורים.

היסטוריה:
על אף שהיא כלל לא נראת כך, אונוהאנה הינה אחת מבין הקפטנים הראשונים ביותר, ושירתה כקפטנית היחידה הרביעית עוד לפני קיוראקו שונסוי ואוקטאקה ג'ושירו.
אונוהאנה זומנה למפקדת היחידה הראשונה בעקבות טקס קבלת הפנים של אוראהארה קיסוקה, וליווה אותה סגנה, יאמאדה סיינוסוקה.
בעקבות היעלמותם של קנסיי ויחידתו ברוקונגאי, אונוהאנה זומנה בשנית למפקדה. היא ביקשה לצאת לזירת ההתרחשות על מנת לטפל בפצועים, אך בקשתה נדחתה, מאחר ויאמאמוטו לא רצה להסתכן. במקומה, נשלחו טסוקאבישי טסאי, קפטן יחידות הקידו, וסגנו אושודה האצ'יגן. כך, אונוהאנה נותרה לעמוד על המשמר תחת הוראותיו של יאמאמוטו, לצד הקפטנים הנותרים.

סאגת סול סוסייטי:
רטסו נראתה לראשונה עם נכחותה באסיפת החירום של הקפטנים בנושא נסיון הפלישה של איצ'יגו וחבריו אל שטחה של סיירייטיי.
מאוחר יותר, לאחר שגופתו המתה של אייזן נתגלתה על ידי מומו, הגופה הובאה אל מפקדתה של היחידה הרביעית לצורך בדיקות. למרות שלא ידעה מדוע, רטסו הבחינה כי משהו לא בסדר עם הגופה. ותחושתה התגלתה כנכונה, כאשר היא פוגשת באייזן וגין בכבודם ובעצמם בחדר 46. אחרי שהשניים נמלטו אל גבעת הסוקיוקו, רטסו פונה לרפא את טושירו הגוסס, בעת שאיסאנה מודיעה לכל הנוכחים בקהילת הנשמות על בגידתו של קפטן היחידה החמישית, אייזן.

סאגת הקפטן החדש, אמאגאי שוסוקה:
כהרגלה, גם הפעם אונוהאנה רטסו נכחה בישיבת הקפטנים, שקיבלה את פניו של הקפטן החדש, אמאגאי שוסוקה. מלבד הופעה זו, רטסו לא נראה שוב לעת עתה.

סאגת הואקו מונדו:
רטסו וסגניתה איסאנה הצטרפו למאיורי, נמו, קאנפאצ'י, יאצ'ירו, ביאקויה והאנאטארו, לפלישתם המתוכננת אל תוך משכנם של אייזן וצבא האראנקאר שלו בלאס נוצ'ס. רטסו ואיסאנה הגיעו ברגע האחרון והספיקו להציל את חייהם של סאדו וגאנטנבאיין מידיהם של קבוצת האקסקיואס, שמזהים את רטסו כשיניגאמי בדרגת קפטן ומחליטים לסגת. כאשר הם עושים זאת, איסאנה שעמדה לצאת בעקבותיהם, נעצרה על ידי רטסו בטענה שהם הגיעו על מנת לעצור את הדם שנשפך, ולא לשפוך אותו עוד יותר.

סאגת העיירה קאראקורה המדומה:
אונוהאנה מופיעה שוב יחד עם מאיורי בזמן הקרב של איציג'ו עם יאמי. היא מתנדבת להצטרף לאיציג'ו בדרך חזרה לעיר קראקורה. כשהם עוברים דרך שער הגארגאנטה שמאיורי פתח בשבילהם היא מגלה שאיצ'יגו הוא היחיד שלא נחשף לשיקאי של אייזן, ולכן הוא היחיד שמסוגל להלחם נגדו מבלי להיות מושפע מהיכולת של קיוקה סויגטסו, נוסף על העובדה שהראייטסו שלו שווה לראייטסו של קפטן. במקביל, היא מטפלת בו על מנת להחזיר אותו לקדמותו.

זאנפאקוטו:
שמה של הזאנפאקוטו של אונוהאנה רטסו הינו מינאזוקי (Minazuki), אך פקודת השחרור טרם נחשפה.
במצבה החתום, מינאזוקי מוארכת יותר מקאטאנה פשוטות, בדומה לחרב היפנית נודאצ'י. רטסו נוהגת לשאת את הזאנפאקוטו שלה על כתפה באמצעות רצועה, או לאפשר לסגניתה איסאנה לשאת אותה עבורה.
בשחרור הראשוני שלה, מינאזוקי משתנה לחתול ים ירוק, מעופף, עצום מימדים ובעל עין אחת. יכולתה המיוחדת של מינאזוקי היא, לשאת אנשים בתוך פיו ולרפא את פצעיהם באותה העת.

לא ניתן להגיב.