איאסאגאווה יומיצ'יקה


Yumichika Ayasegawa – איאסאגאווה יומיצ'יקה

דרגה: שיניגאמי, ה-5 בכוחו ביחידה ה-11 של סול סוסייטי.
תאריך לידה: 19 בספטמבר
גובה: 169 ס"מ
משקל: 59 ק"ג
זאנפקוטו: פוג'י קוג'אקו (Fuji kujaku)
סאיו: ג'ון פוקויאמה (Jun Fukuyama)

תאור הדמות
איאסאגאווה הוא נרקסיסט מוחלט, הרואה בעצמו כליל היופי ושופט כל אחד וכל דבר לפי הקריטריונים שלו ליופי, או לחוסר יופי (כפי שקורה רוב הזמן). הוא אפילו בחר את הדרגה שלו ביחידה לפי היופי של המספר שלה. הוא חושב שהדרגה היפה ביותר היא מספר 3, אך מאחר וזאתי כבר הייתה תפוסה ע"י חברו מאדאראמה איקאקו, הוא בחר במספר 5, מאחר ולדעתו מספר זה הוא הדומה ביותר ל-3 ביופיו. יש לו מעין נוצות צבעוניות שיוצאות מהעפעף והגבה של העין הימנית. במנגה, במיוחד בצ'אפטרים הראשונים בהם הוא הופיע, הוא מצויר עם שיער ועור בוהקים במיוחד (עד כמה ששחור ולבן יכול להעביר את האפקט הזה) ומשדר הופעה חיצונית נשית למדי. באנימה, לעומת זאת, לא הודגש הדבר באותה העוצמה כמו במנגה. יומיצ'יקה הוא גם גאוותן להפליא. לאחר הקרב שלו עם גאנג'ו שיבה (שאת שמו הוא לעולם לא זוכר, מכיוון שלטענתו הוא לא מסוגל לזכור פרצופים מכוערים), שגרם לשיערו להפוך ל"אפרו" מטולטל, הוא חבש פאה עד ששיערו חזר למצבו הרגיל.
למרות הרושם הראשוני של דמות רדודה ומעצבנת ביהירותה, יומיצ'יקה הוא חבר אמין ואויב חזק. יש לו כבוד עמוק לידידו הקרוב מאדאראמה איקאקו, ולקפטן שלו קנפצ'י, על אף שהגנדרנות והססגוניות שלו מפריעה להם ואף מעצבנת אותם לעיתים. כמו כל חברי היחידה ה-11 של הגוטי 13, יומיצ'יקה אוהב להילחם. למרות היותו מדורג רק חמישי בכוחו ביחידה, רמת הקרב שלו מאוד גבוהה, תודות ליכולת המיוחדת של הזאנפקוטו שלו, שהיא שאיבת האנרגיה הרוחנית מהיריב. הוא משתמש בכוחה האמיתי של הזאנפקוטו שלו רק כשאין איש מסתכל, מאחר וזאנפקוטו מבוססי-קידו כמו שלו נחשבים לטאבו וללעג ביחידה ה-11, שמושתת על כוח טהור. זה משאיר את הקפטן שלו מבולבל לרוב, מאחר והוא חוזר מקרבות ללא פגע, ובדרך כלל במצב טוב יותר מאשר כשיצא אליהם.

היסטוריה
יומיצ'יקה ומאדאראמה היו חברים טובים עוד לפני שמי מהם הפך לשיניגאמי, ונהגו לשוטט יחדיו בפריפריות המרוחקות והפראיות של רוקונגאי, בחיפוש אחרי קרבות. באותה תקופה שערו של יומיצ'יקה היה מסופר באופן נשי יותר, והוא לבש יוקאטה יפנית (מעין חלוק יפני מסורתי) בלבן וסגול. באחד מן הימים הם פגשו את קנפצ'י, ואיקאקו נלחם בו והובס בנקל.
איקאקו בקושי שרד את הקרב, והערתו האחרונה של קנפצ'י לפני שעזב, בו דרש מאיקאקו לחיות ולפגוש בו (בקנפצ'י) שוב על מנת להביס אותו, השאירה רושם כה רב על יומיצ'יקה ואיקאקו, שמאותו יום והלאה השתמשו בכל משאביהם על מנת להתחזק ולחפש אחרי קנפצ'י, בדרישה לקרב חוזר. כששמעו הוא ואיקאקו שקנפצ'י הפך לקפטן החדש של היחידה ה-11 (לאחר שהביס את הקודם) הם הצטרפו לגוטי 13, ומשם עלו בדרגות עד שהגיעו לדרגותיהם הנוכחיות, ה-5 וה-3 בכוחם (בהתאמה) ביחידה ה-11.

סאגת סול סוסייטי
יומיצ'יקה ואיקאקו מוצאים את איצ'יגו וגאנג'ו שיבה זמן קצר לאחר שהחבורה פרצה לתוך סיירייטיי והתפצלה. יומיצ'יקה לוקח לעצמו כיריב את גאנג'ו, אבל הוא בורח ממנו. לאחר מרדף ארוך בו ניסה גאנג'ו כל מיני תכסיסים על מנת לנצח, הוא מצליח לבסוף לפוצץ את אחד מן הזיקוקים שלו על ראשו של יומיצ'יקה, ובכך להביס אותו.
מאוחר יותר הוא נלחם בסגן היחידה ה-9, שוהאיי היסאגיי, לאחר שזה מנסה למנוע מקנפצ'י ומחבריו של איצ'יגו להמשיך בדרכם אל גבעת הסוקיוקו, ומנצח על ידי שיחרור הזאנפקוטו שלו.

סאגת הבאונטו
יומיצ'יקה מגיע לעולם האמיתי ועוזר לאיצ'יגו ולחבריו להילחם בבאונטו.

סאגת האראנקאר
יומיצ'יקה נשלח ביחד עם קבוצתו של טושירו היטסוגאיה לעולם החיים על מנת לסייע במלחמה באראנקאר. הוא מונע מקייגו אסאנו להתערב בקרב של איקאקו ואדוארדו, וגם לוקח חלק בכמה פרקי פילר, בהם הוא עוזר לקבוצת הסיף המקומית, ולאופה מת שרוצה להרשים את אמו.
מאוחר יותר, הוא נראה כמנסה לשוחח עם הזאנפקוטו שלו, זמן קצר לפני הופעת האספדה בשמי העיירה קאראקורה. הוא נלחם (ביחד עם שאר החבורה) בלופי, אך נתפס ע"י זרועותיו בתחילת הקרב, ולמעשה יוצא מהקרב מהר מאוד.

סאגת העיירה קאראקורה המדומה:
יומיצ'יקה לא נותר מחוץ לתמונה, והוא, היסאגי, קירה ואיקאקו מקבלים משימה להגן על ארבעת המגדלים. כאשר באראגאן שולח הולואים להחריב את המגדלים הללו, יומיצ'יקה יחד עם שלושת האחרים מופיעים ומחסלים אותם. באראגאן שולח ארבעה פראקסיון המשרתים אותו, להלחם נגד ארבעת השיניגאמי שהצטרפו זה עתה לקרב. יומיצ'יקה מתמודד עם ההפך המוחלט ממנו – שארלוט קולהורן. לאחר שראו כי הם כלל לא מתקדמים, שארלוט מתקיף אותו.יומיצ'יקה נפגע מהתקפתו של האראנקאר אך מופיע מאחוריו ומנסה לחתוך אותו, אם כי שארלוט בולם את התקפתו ללא מאמץ. מסתבר כי ההתקפה שברה את זרועו השמאלית של יומיצ'יקה בשלושה מקומות שונים. שארלוט מתרגז מאוד כאשר מגלה, שיומיצ'יקה חתך את שיערו כשניסה לפגוע בו ומשחרר את הזאנפאקוטו שלו. יומיצ'יקה לועג עוד יותר על המראה של שארלוט ומרגיז אותו. כשיומיצ'יקה מגלה כי אף אחד לא יכול לראות אותו בזכות הטכניקה של שארלוט, הוא חושף את שמו האמיתי של הזאנפאקוטו שלו, וכוחו – רוריאירו קוג'אקו. לתדהמתו של שארלוט, יומיצ'יקה מביס אותו ללא מאמץ. כשהוא רואה את איקאקו המובס, יומיצ'יקה ממהר לעזור לו, אך היסאגי וקירה עוצרים בעדו ומעלפים אותו.

זאנפקוטו
רוריאירו קוג'אקו (Ruriiru Kujaku), השחרור הראשוני האמיתי של הזאנפאקוטו של יומיצ'יקה. הוא משתחרר בפקודת השחרור, 'סאקיקורואה' (Sakikurue).
כעת, במקום שהשיקאי יתפצל למספר להבים, הלהב משתנה ומתפצל למספר ענפי סנה בעלי נוצות טווס במקום עלים. הענפים נמתחים ותופסים את היריבים. בהדרגה, הראייטסו שלו נשאב ממנו, והפרחים שעל הענפים פורחים. כשהפריחה תסתיים, היריב ימות.
מכיוון שהיכולת של רוריאירו קוג'אקו נוגדת לחלוטין את דרך החיים של היחידה האחת עשרה, יומיצ'יקה נחוש להסתיר את היכולת האמיתית של הזאנפאקוטו שלו, על ידי כך שהוא קורא לו בשם בדוי, על שמו של הצבע השנוא על רוריאירו קוג'אקו, פוג'י קוג'אקו (Fuji Kujaku), ובעקבות כך רוריאירו קוג'אקו לא חושף את יכולתו האמיתית.

הטכניקה הנ"ל מתבצעת לאחר שיומיצ'יקה אומר את הפקודה "סאקיקורואה" להבי הזאנפקוטו נדלקים בירוק זרחני והופכים להמון נוצות טווס ירוקות ומתפתלות, ששואבות את האנרגיה הרוחנית מהיריב. הוא השתמש בטכניקה הזאתי עד כה רק פעם אחת, בקרב נגד שוהאיי היסאגיי, ונראה שניצח בעזרתה את הקרב ללא מאמץ. הגבול של יכולת השאיבה הזאת אינו ברור כרגע.

ככל הנראה, יומיצ'יקה כרגע בשלבים של למידת הבאנקאי, מאחר והוא נראה כשהוא מנסה "לשוחח" עם חרבו. לצערו כי רב, "פוג'י קוג'אקו" הוא זאנפקוטו נרקסיסט ממש כמוהו, ומערים עליו קשיים לרוב כשיומיצ'יקה מנסה לשוחח איתו. האימון של יומיצ'יקה מופרע כאשר הוא, יחד עם שאר חברי הקבוצה של היטסוגאיה, זוכים לביקור מחבורה של אספדה.

לא ניתן להגיב.