איזורו קירה


Izuru Kira -איזורו קירה

user posted image

דרגה: סגן היחידה השלישית בגוטיי, חבר לשעבר ביחידה החמישית וביחידה הרביעית.
תאריך לידה: ה27 למרץ
גובה: 1.73 מ'
משקל: 56 ק"ג
זאנפקטו: וואביסוקה (Wabisuke)

סאיו: טאקאהירו סאקוראי (Takahiro Sakurai)

תאור הדמות
לקירה עיניים כחולות ושיער בלונדיני, שגולש ומכסה את המחצית השמאלית של פניו. מלבד זאת, הופעתו לא שונה באופן חריג מזו של כל שיניגאמי אחר. הוא ככל הנראה שמאלי או לפחות לוחץ את ידיים בעזרת ידו השמאלית, על אף שלא הוצהר כך בשום מסמך מאושר.
קירה מסור לחבריו ולחובותיו כאחד, מה שיוצר אצלו דילמות מעת לעת. על אף ידידותו הוותיקה והקרובה עם הינאמורי, הוא מגן על הקפטן שלו בנאמנות אין קץ מפני התקפותיה הזועמות ומוכות הטרוף, לאחר שגילתה שהקפטן שלה, אייזן, נרצח. אבל לאחר התכתשות זאת, קירה מכנה את עצמו "מפלצת" על כך שבכלל העז להניף חרב כלפי הינאמורי.

רקע
כמו רוב דמויות המשנה בבליץ', עברו של קירה הוא ברובו נסתר וחסוי. ידוע שהוריו, קאגקיו ושיזוקה קירה, נפטרו לפני שהוא נכנס לאקדמיה לשיניגאמים ושמשפחתו השתייכה לאצולה הנמוכה של סול סוסייטי. זה מרומז מדבריו של אבאראי רנג'י שמציין בפני קירה ש-"רק העשירים משתמשים בלחיצת יד כברכת שלום" לאחר שקירה הושיט ידו ללחיצה.
כששהה באקדמיה לשיניגאמים קירה הכיר את הינאמורי ורנג'י ושם החלה הידידות שלהם. הם היו קבוצה אחת שהיוותה את המיטב של כיתתם, והחונך שלה היה שוהאיי היסאגיי (לעיתים ניתן לראות את רנג'י קירה והיסאגיי מבלים ביחד). לאחר שראה את הפוטנציאל העצום שניחנו בו החליט סוסקה אייזן למקם את השלושה ביחידה שעליה פיקד, היחידה ה-5. בעקבות אופיו המרדני והשורר הועבר רנג'י ליחידה ה-11 בעוד שהינאמורי וקירה נשארים ביחידה ה-5. לאחר מכן קודם קירה לדרגת סגן ביחידה השלישית, לאחר שגין הפך להיות הקפטן שלה.

סאגת סול סוסייטי
ההופעה הראשונה המשמעותית של קירה בסדרה הוא כאשר הוא מוצא את רנג'י הגוסס למרגלות מקדש החרטה (המקום בו נכלאה רוקיה). הוא והינאמורי מנסים לרפא את רנג'י אבל מופסקים ע"י קוצ'יקי ביאקויה, שרוצה לעצור את רנג'י על פעולותיו הנמהרות על דעת עצמו. הינאמורי מביעה מחאה אבל קירה מציית, מראה שוב שהוא מאמין יותר בציות לפקודות מאשר ברגשותיו שלו. עוד דוגמא לאמונה זאת היא שלאחר שהינאמורי מוצאת את מכתבו של אייזן המפליל את גין קירה מתעמת איתה על אף שגין הוא חשוד מרכזי בפרשת הרצח (כביכול) של אייזן. קירה והינאמורי נעצרים שניהם לאחר שטושירו היטסוגאיה מתערב בקרב שלהם ומפסיק אותו.
לאחר זמן מה במעצר בתאו משוחרר קירה ע"י הקפטן שלו, איצ'ימרו גין, והוא עומד לצידו כאשר היטסוגאיה תוקף אותם. הוא נסוג רק כאשר השניים מתכוננים לקרב, שהזעם שהניע להיטסוגאיה לפצוח בו עוד הוגבר בעקבות הופעתה של הינאמורי (שבאותו זמן חשדה בהיטסוגאיה כרוצח של אייזן) והבסתה המהירה ע"י היטסוגאיה. הקרב מסתיים בתיקו וקירה מסתלק ביחד עם גין מזירת הקרב.
כאשר היטסוגאיה ומאטסומוטו הולכים לחדר 46, המרכז הפיקודי של סול סוסייטי, קירה, לפי פקודותיו של גין, מושך אותם החוצה במרדף אחריו. לאחר שהיתרחקו כיברת דרך הוא מעיר להיטסוגאיה על הרייטסו של הינאמורי באוויר ועל כך שהיא עוקבת אחריו, והיטסוגאיה נותן פקודה למאטסומוטו לעצור את קירה בזמן שהוא הולך להגן על הינאמורי.
בתחילת הקרב משחרר קירה את השיקאי של חרבו, וואביסוקה, ונראה כי הוא מביס את מאטסומוטו בנקל. אבל אז משחררת מאטסומוטו את השיקאי שלה, וקירה סופג תבוסה קשה.
כאשר גילתה סול סוסייטי את המזימה של אייזן, גין וטוסן והשלושה נמלטו להאקו מונדו קירה היה שבור למשך כמה זמן מבגידתו של הקפטן שלו. הוא הסתובב כסהרורי ברחבי סול סוסייטי, עד שהחליט לפנות אל מאטסומוטו, לבקש סליחה על הכל, ולהטביע את יגונו ביחד איתה בשתיית "סאקה" (משקה אלכוהולי יפני) עד שיכרון חושים.

סאגת הבאונטו
קירה נבחר ביחד עם מספר שיניגאמים אחרים לרדת לעולם החיים על מנת לסייע לאיצ'יגו במלחמה בגזע הבאונטו. הוא מציל את איצ'יגו מידי דארוקו, הבובה של קוגה גאו, שכנגדה היכולת של ווביסוקה, הזאנפקטו שלו, מתגלה כיעילה ביותר. אבל קוגה גאו מחליט לסיים את הקרב ולסגת לפני שקירה מצליח לגרום לו נזק רציני.
לאחר מכן איאסאגאווה יומיצ'יקה מגלה את מערת המסתור של הבאונטו וכשקבוצת השניגאמים נכנסת לשם היא מותקפת על ידי בובתו של אוגאקי, גסל. קירה, היסאגי, יומיצ'יקה ויאמאמוטו נשארים מאחור ומעכבים את גסל כדי לתת לרנג'י ואיצ'יגו שהות להיכנס עמוק יותר לתוך המערה.

סאגת הקפטן החדש, אמאגאי שוסוקה
בסאגה זו, נראה קירה לראשונה כאשר הוא ושאר היחידה השלישית ממתינים לפגוש את הקפטן החדש שלהם, אמאגאי שוסקה, אשר מגיע בליווי של מישהו נוסף, קצין מספר 3 ביחידה השלישית, קיפונה מאקוטו. נראה כי רוב חברי היחידה לא מתלהבים במיוחד מן העובדה כי יש להם כעת קפטן חדש. הם טוענים כי הסתדרו טוב מאוד ללא קפטן, כאשר קירה טיפל בכל העניינים. קירה אינו מרוצה מהמצב, ומחליט להתייעץ עם מאטסומוטו, על מנת שיוכל לשפר את היחסים של היחידה עם הקפטן שלהם. היא מציע לו לערוך מסיבה, וכך הוא עושה. בצהרי
היום קירה עורך מסיבה לכבוד הקפטן אמאגאי שוסקה, ביחד עם כל חברי היחידה השלישית. קירה מרים כוס סאקה לכבוד אמאגאי. כולם שותים מכוס הסאקה שלהם, ולפי כך עושה גם אמאגאי, שלאחר זאת משתכר ונופל ארצה. קיפונה אומר לקירה, כי לאמאגאי ישנה בעיה עם שתייה. לאחר זאת מתקבלת בסול סוסייטי התראה, על חדירת מנוסים בעולם המנותק. יחידה מספר 3 מתבקשת לטפל בעניין, והם נאלצים לצאת למשימה ללא הקפטן שלהם. וכך היה הדבר. יחידה מספר 3 נמצאת כעת בעולם המנותק, ומנקה אותו ממנוסים, כשלפתע נראה אור בקצה השני של המנהרה. קירה מבחין כי זה הוא המנקה, ומפציר על כולם לברוח בחזרה לסול סוסייטי. כל חברי היחידה רצים על נפשם להגיע אל סול סוסייטי בחזרה, אך המנקה מהיר יותר מהם וכמעט משיג אותם, כאשר פתאום צץ לו אמאגאי, ודורש מהם להתרחק ולתת לו לטפל בעניין. אמאגאי שולף את חרבו הקצרה, ובמכה אחת מעלים את המנקה. אמאגאי מסתובב אליהם וכולם רואים כי הוא הינו עדיין שיכור.
במהלך הסאגה, מבחין קירה כי משהו אינו קשורה אצל קיפונה, ומחליט לעקוב אחריו. כאשר הוא עוקב אחריו הוא מגלה כי הוא נכנס אל בית משפחת האצולה, קאסומיאוג'י, וכי ככל הנראה יש לו שם קשר כל שהוא.
כאשר ישנה חדירה של מנוסים בסול סוסייטי, יצאו כל היחידות לטפל בהם, ובינהם יחידה מספר 3. כל היחידות נותרו לפיקודו של אמאגאי, ובזמן שכל היחידות מטפלת במנוסים, מבחין קירה כי קיפונה עומד בצד ומתבונן על המתרחש. הדבר נראה מוזר לקירה, ומחליט להמשיך לעקוב אחרי קיפונה, בזאת הוא מגלה כי קיפונה שולח פרפר שליחות בסודיות מוחלטת. הדבר נראה חשוד מאוד בעיני קירה.

סאגת העיירה קאראקורה המדומה:
בסאגה זו, הופיע קירה יחד עם יומיצ'יקה, איקאקו והיסאגי, העלית של סול סוסייטי, על מנת להגן על ארבעת העמודים ששומרים על קראקורה בפלישה של אייזן, גין וטוסן. כאשר הפארקסיונים של באראגן הופיעו, החל קירה להלחם מול אביראמה. אביראמה החל לצעוק דברים מוזרים שלטענתו היו "פולחן", על מנת להכניס את היריב למצב-רוח הנכון לקרב. כשהוא דרש מקירה לעשות זאת, קירה בחר שלא, מה שעצבן מאוד את אביראמה. כשקירה הציג את עצמו בתור הסגן של היחידה השלישית, זיהה אביראמה את היחידה, וטען שאם כזה סגן הוא מבין למה גין נטש אותם. הערה זו עצבנה את קירה כל כך, שהוא פשוט תקף ופצע את אביראמה, ואפילו ממרחקים גין יכל להרגיש שקירה נהיה רציני. כשהשנים החלו להלחם, שיחרר אביראמה את הזאנפאקטו שלו והחל לתקוף מהאוויר עם נוצות הברזל שלו. קירה התייחס לנוצות הברזל שלו כנוצות רגילות, והשתמש בהאדו שיצר סופה ענקית, אך היא לא הזיקה לאביראמה בכלל. אחרי התחמקויות של קירה מהנוצות, תקף לבסוף אביראמה את קירה מטווח קצר, ונתן לקירה אפשרות לפגוע בו בעזרת וואביסקה. כאשר אביראמה לא יכל לזוז יותר, הסביר קירה את המוטו של היחידה השלישית – יאוש, מכיוון שמלחמה היא לא גבורה אלא מלאת יאוש. הוא מראה לו מדוע וואביסקה מרובעת, על מנת להוריד ליריב את הראש, ובכך הקרב נגמר בניצחון של קירה.
כשיומיצ'יקה מנסה להגיע אל איקאקו שהובס בקרב, קירה הוא זה שמעלף אותו. לא הוא ולא היסאגי לא מופיעים יותר, עד לנקודה בה מאטסומוטו והינאמורי נפצעות קשה נגד הכימרה אלאן, והשניים נחלצים לעזרתן.
קירה, כחבר לשעבר ביחידה הרביעית, מתחיל לטפל בפצעיה של מאטסומוטו, בעוד שהיסאגי נלחם באלאן.
לאחר בואו של וואנדווייס, המצב נראה קשה וקירה ביקש מקומאמורה ששמר על הפצועים ללכת ולעזור בקרבות. מאוחר יותר מסתבר שהינאמורי הפצועה היא בעצם אייזן שהשתמש ביכולת הזאנפאקוטו שלו. אייזן מעלף את קירה ואיבה ששומר יחד איתו במהירות. כשגין נלחם באיצ'יגו, מאטסומוטו קמה ורצה לזירת הקרב. קירה מנסה למנוע ממנה את זה, אך ללא הועיל.

זאנפאקטו

וואביסוקה ("איש אומלל" או "להתנצל") הוא שמו של הזאנפקטו של קירה והפקודה שמשחררת את הזאנפקטו ממצבו החתום לשיקאי היא: "הרימי את ראשך, וואביסוקה". קירה מבאר את השם
של חרבו כך: לאחר שהוא מכה באדם מספר פעמים האדם נהיה כבד מכדי שרגליו יוכלו לשאת אותו והוא כורע ברך כאדם אומלל שמחפש רחמים או כאיש מתנצל שיורד אפיים ארצה.
כאשר החרב נכנסת למצב של שיקאי הלהב מתארך וצורתו הופכת לשל קרס מרובע (או דיי דומה לסימן שאלה מרובע). במצב השיקאי, כל עצם שבו פוגעת וואביסוקה, דומם או חי, מכפיל את משקלו, כך שזאנפקטו ששקל לפנים קילוגרמים ספורים יהפוך בתוך מספר הצטלבויות חרב לכלי מסורבל וכבד עד מאוד, שאי אפשר לברוח איתו ובוודאי שלא להילחם. מהרגע ששותק כלי הנשק של היריב, להביס אדם בלתי חמוש היא משימה קלה בשביל קירה והוא יכול גם לקחת אותו בשבי.

לא ניתן להגיב.