אישידה אוריוIshida Uryu – אישידה אוריו

דרגה: תלמיד תיכון, קווינסי
תאריך לידה: ה-6 בנובמבר
גובה : 171 ס"מ
משקל : 55 ק"ג (שחיף)
נראה לראשונה (אנימה): פרק 11
נראה לראשונה (מאנגה): פרק 34

סאיו: נוריאקי סוגייאמי (Noriaki Sugiyama)

אוריו אישידה הוא דמות בסדרת המנגה והאנימה בליץ', שמציגה את עצמה כקווינסי האחרון ולה כוחות קווינסי.

תאור הדמות
אוריו אישידה הוא מתבגר שחור שיער, ממושקף ובעל גובה ממוצע. בבית הספר, הוא לובש את מדי בית הספר הסטנדרטיים בתוספת עניבה, ומחוצה לו הוא מתעטף בבגדי הקווינסי הלבנים שלו שעליהם מסומן צלב הקווינסים בפסים כחולים, ומעל לבגדים אלו הוא לובש אדרת לבנה.

אוריו אישידה הוא לרוב ביישן ושקט, אך הוא מנסה בכל מאודו להיות "קול" כשיש אנשים בסביבה. לדוגמא, במהלך סאגת סול סוסייטי הוא לובש גלימה ללא מטרה מוגדרת (לרוב היא מעקבת את תנועותיו) ורק בשביל שתגרום לו להיראות יותר "קול", ואפילו הביא אחת נוספת למטרה זו. בנוסף לזאת, יש לו נטייה לומר דברים כך שישמעו כבעלי נוסח דרמטי.

אוריו נשען על עיקרון מוסרי שנקרא "כבודו של הקווינסי" ויש לו חוש צדק חזק. הוא גם מצטייר כאבירי ואדיב ביותר, ומכריז שהוא יחיל צדק על כל גבר שינהג באישה בדרך לא נאותה. את ביצועה של ההכרזה הזאת ניתן לראות במקומות שונים במהלך הסדרה, כמו בזמן שבוא נלחם באבאראי רנג'י על מנת להגן על רוקיה כאשר הוא וביאקויה באו לקחת אותה אל סול סוסייטי, או בנקודות שונות לאורך סאגת סול סוסייטי, שם הוא מגן על אוריהימה. אוריו מעדיף, בנוסף לזאת, לא להשתמש בכוח קטלני במהלך הקרב, במיוחד אם הוא יכול פשוט לשלול מהיריב את היכולת להילחם.

אוריו אישידה רוחש שנאה עצומה לשיניגאמים משתי סיבות עיקריות. האחת היא סיבה קולקטיבית, רצח העם שביצעו השיניגמים בקווינסי לפני 200 שנה ובגללו אוריו נאלץ להציג את עצמו כקווינסי האחרון, והשניה היא האיחור המכוון של השיניגאמים כאשר סבו הותקף ע"י חבורה מסיבית של הולואים, ומת כתוצאה מאי הגעתם של השיניגאמים.

אוריו אישידה לא רוחש כבוד רב לאביו, ריוקן אישידה, בין השאר בגלל היחס המזלזל של אביו לאומנות הקווינסי אותה מעריץ אוריו. הוא מכנה את אביו בשמו הפרטי, דבר שנחשב ללא מנומס בחברה היפנית.
לאוריו יש לחץ דם נמוך, והוא שונא סחבת ודחייה. הדברים האחרים שהוא שונא הם מוזרים למדי: כפתורים (על אף שהוא מומחה בתפירה) והמילה "האפהאזרד".
המאכל המועדף עליו הוא נזיד מאקרל-מיסו בהכנה ביתית. תוכנית הטלוויזיה האהובה עליו היא "בורה-ריי" בהנחיית דון קנוג'י.

בית הספר
בבית הספר, אוריו הוא התלמיד בעל הציונים הגבוהים ביותר. אוריו הוא גם חבר במועדון האומניות העדינות, והוא אשף בעיצוב ובתפירה. הוא החבר המוכשר ביותר במועדון זה (שם החיבה שלו הוא "מכונת התפירה בעלת ארבע העיניים" ) ומשום כך, רבים מן האנשים באים אליו בבקשות לתיקון חפציהם. אישידה הוא האיש שתיקן את בובת האריה קון הקרועה והמרופטת, והוסיף לו שמלה גנדרנית ושיער של גבירות, מה שעיצבן מאוד את קון. לאחר שאחד ממעשי הנקם של קון הצליח, תופר לו אישידה צלב קווינסי על אחורי ראשו כנקמה. הוא עיצב שמלות לקוצ'יקי רוקיה ואינואה אוריהימה, וגם תיקן ועיצב מחדש את חולצתו של סאדו, משנה את הקו הבודד האנכי לצלב קווינסי במרכז. סאדו מעיר שנראה שאוריו טוב יותר בעיצוב חולצות נשים מאשר בעיצוב חולצות גברים.
בבית הספר, אוריו הוא מתבודד ולא נפגש כמעט עם איש. הוא מסרב לאכול צהריים כאשר איצ'יגו מזמין אותו אבל מסכים לבסוף כאשר מישהו אחר משלם בשבילו. כמו דמויות ראשיות אחרות בסדרה (א.ק.א. אוריהימה וסאדו) אוריו חי לבד, ולא נראה שהוא כל כך מבוטח מבחינה פיננסית.

רקע
ממרום חמש-עשרה שנות חייו, לאוריו אין היסטוריה מפוארת כמו לדמויות אחרות מסוימות בסדרה, בעיקר השיניגאמים מאריכי החיים. על אף זאת, במהלך הסדרה נחשפו כמה עובדות על עברו.
כילד, אוריו בילה את רוב זמנו באימונים עם סבו, סוקן אישידה. אביו, ריוקן אישידה, התנגד לדרך הקווינסי ולהתעיינותו של אוריו בה, טוען שזה הוא מקצוע לא ריווחי. כתוצאה מכך, היחסים בין אוריו לאביו הפכו עכורים ומרוחקים, ואוריו החל להראות בוז גלוי נגד החומריות של אביו. סוקן אישידה מבין את דעותיו של אביו, מאחר שהקווינסים עוסקים בצדק ולא בהחזרים חומריים, ולריוקן יש משפחה בה הוא צריך לתמוך. סוקן אמר לאוריו שיום אחד הוא יבין את הלך מחשבתו של אביו, אך נכון לכרגע, זה עוד לא קרה.

בגיל צעיר למדי, חזו עיניו של אוריו בסבו הנהרג מול עיניו בידי התקפת הולואים, כשאוריו היה עדיין חלש ולא יכל לעשות דבר. זאת היא אחת מן הסיבות שהוא שונא שיניגאמים, שהגיעו באיחור כביר ולא הספיקו לעזור לסוקן בזמן. מאוחר יותר נחשף שהקפטן הנוכחי של היחידה ה-12, קורוצושי מאיורי, עמד מאחורי העיקוב המכוון הזה, כדי שיוכל לקחת את נשמתו של סוקן למטרות מחקר.

הסיפור המקדים:
כאשר רוקיה מקבלת דיווחים על הופעתם של הולואים ברחבי העיירה, איצ'יגו והיא יוצאים לטפל בעניין, אך עם הגעתם למקום הם מגלים כי ההולואים חוסלו, בידי לא אחר מאשר חבר כיתתם, שמציג את עצמו כאישידה אוריו, הקווינסי האחרון. הוא מכריז לפניהם על שנאתו כלפי השיניגאמי, ומזמין את איצ'יגו להתחרות מולו.
ביום שלמחרת, אישידה, בשימוש בפיתיון מיוחד, מושך אל העיירה קאראקורה עשרות הולואים. התחרות לא מתרחשת כמתכונן, כאשר נפתח שער גארגאנטה ומתוכו פורץ מנוס גראנדה. אישידה ואיצ'יגו נאלצים לשתף פעולה על מנת להביס את ההולו המאסיבי, ומצליחים לפצוע אותו ולגרום לו לסגת בחזרה להואקו מונדו.

בלילה בו רוקיה נפרדת מאיצ'יגו בחשאי ובורחת מביתו, אישידה חש בנוכחותם של זוג השיניגאמי שהגיעו בעקבותיה של רוקיה. לפני הגעתו למקום, הוא דואג לסיפור לא משכנע – שלא מצליח במיוחד – ולבסוף מתעמת עם השיניגאמי. הוא נלחם באבאראי רנג'י, אך מובס במהרה.
הוא מחליט להצטרף לאיצ'יגו לפלישתו לסול סוסייטי במטרה להציל את רוקיה, אך לפני כן, עליו להתחזק. הוא מתאמן לבדו על השימוש בסאנריי שוטו, כפפות מיוחדות.

סאגת סול סוסייטי:
לאחר פלישתם לסיירייטיי, הקבוצה מתפצלת ואישידה נותר עם אוריהימה. למרות ניסיונותיהם להמנע מעימותים, הם נמצאים על ידי איקאנאזאקה ג'ירובו, הקצין הרביעי ביחידה השביעית. לאחר קרב קצר, אישידה מביס את איקאנאזאקה ולוקח ממנו את כוחות השיניגאמי שלו.
על פי הצעתה של אוריהימה, הם מביסים שני שיניגאמי ומתחזים לשיניגאמי בעצמם. הם מגלים בדרך הרעה כי הם למעשה לקחו את בגדיהם של קצינים מהיחידה השתיים עשרה, ונתקלים בצרות כשהם מגיעים למפקדה של היחידה האחת עשרה. הם ניצלים מאראמאקי מאקיזו הודות לקצינים מהיחידה השתיים עשרה, אך העניין מתבהר במהרה. בזה אחר זה, המושיעים שלהם מתפוצצים לנגד עיניהם, ואויב נוסף נגל לפניהם – קורוטסוצ'י מאיורי, קפטן היחידה השתיים עשרה וראש מכון המחקר. אישידה מבקש מאוריהימה להסתלק מהמקום, אחרת היא עלולה להפגע, ומאלץ את אראמאקי, שהתאושש, לקחת אותה ולהמלט משם.
למרות חוסר העניין שמאיורי מגלה כלפי אישידה, אישידה מכריח אותו להלחם נגדו. בתוך זמן קצר, אישידה מוצא את עצמו משותק הודות ליכולת של הזאנפאקוטו של מאיורי. הוא חוזה בהתעללות של מאיורי כלפי "בתו", נמו, ומשתמש בטכניקת קווינסי מתקדמת על מנת להמשיך להלחם, על אף השיתוק של ידיו.

סאגת הבאונטו
באנימה, אוריו מעולם לא אמר לאיצ'יגו ולשאר החבורה שאיבד את כוחותיו. הם מבינים זאת לבסוף רק לאחר שאורהרה אומר להם זאת, בסוף "המשחקים" ששיחק בהם בעזרת בובות הפרווה, רירין, קלוד ונובה.

במהלך בית הספר, כאשר רירין מודיעה שהיא חשה בנוכחותו של באונטו בקרבת מקום, אוריו עוקב אחרי איצ'יגו ושאר החבורה הרגילה (בתוספת הבובות) על אף שאיצ'יגו מבקש ממנו לא להעמיס על עצמו. הם מוצאים את ריו אודאגאווא בדיוק כאשר הוא עומד לשאוב את נשמתה של אישה אנושית צעירה. קרב קטן נפתח ואוריו מוצא את עצמו נדחק לפינה ע"י נחשיו של ריו. ריו מבין שאוריו הוא בעצם קווינסי ומתכונן לתקוף אותו, אך אז מתערב איצ'יגו ומגן על אוריו. ריו, בקליטה מהירה של המצב, תופס באישה האנושית ומאיים לפגוע בה אם מישהו יזוז. כרגיל, "כבוד הקווינסי" של אוריו מתעורר במלוא עוזו והוא מציע עיסקת סחר, הוא תמורת הנערה. ריו מסכים וכאשר הוא תופס באוריו הוא חובט אותו באדמה ומעלף אותו. בטרם ריו מספיק לעשות דבר נוסף מתפרצת יושינו סומה לזירת הקרב ולוקחת את אוריו למה שנראה כדירה שלה.

יושינו מספרת לאוריו את סיפור ההיסטוריה של הבאונטו (חלקו) ואומרת לו שהיא לא תפגע בו לרעה. היא מורה לו להישאר בחיים ולא להיתפס בכל מחיר. אוריו מתעלף שוב בגלל הפציעה בראשו ומוצא את עצמו בבית החולים של אביו. מאוחר יותר בית חולים זה מותקף ע"י תאומי הבאונטו, "הו" ו-"באן", שגורמים לאיצ'יגו, לאישידה ולשאר חבריו של איצ'יגו לפרוץ במנוסה אל מחוץ לבית החולים ולהמשיך לברוח, עד שגאנג'ו שיבה מופיע ומחסל את הו ו-באן בעזרת זיקוקי הדינור שלו.

אוריו נחטף לאחר מכן ע"י הבאונטו, שטוענים שהם זקוקים לו, ומוחזק בחדר נעול באחוזה ששיכת למנהיג הבאונטו, קאריה ג'ין. יושינו גם היא מוחזקת במאסר שם, ואוריו מתעקש לשחרר גם אותה כאשר חבריו באים לחלצו. אחרי שאחוזה של קאריה נחרבת, אוריו ויושינו מטופלים בחנותו של אורהרה.

יושינו מנסה לבסוף להביס את קאריה בכוחות עצמה. אוריו עוקב אחריה לשדה הקרב וצופה בחוסר אונים כאשר היא נהרגת בידי קאריה כמנחה וקורבן לזימון הביטו. אוריו, בתשוקתו לנקמה, מנסה מספר פעמים לשחזר את כוחות הקווינסי שלו, אבל הוא בקושי מצליח לייצר גירסא נחותה של הקשת המקורית שלו, עשויית האנרגיה. אבל, עניינו של מאיורי קורוצושי בבאונטו ורצונו לחקור אותם, מובילים אותו לידיעה שהבאונטו זקוקים לכוחות הקווינסי על מנת לעבור אל סול סוסייטי. לכן הוא שולח את סגניתו נאמו קורוצושי, לעולם החיים על מנת לתת לאוריו חפץ מלחמה שמחכה את כוחו הטבעי של הקווינסי, אבל מסוגל להיות פעיל רק לזמן קצר ומוגבל, ולבסוף יתפרק כליל. בעזרת כוחותיו שהוחזרו, אוריו פותח ברצון רב את השער לסול סוסייטי בשביל הבאונטו מאחר ונשקו יהיה אפקטיבי הרבה יותר שם. מה שהוא לא ידע או לא לקח בחשבון הוא שאותו הדבר קורה עם כוחותיהם של הבאונטו.

במלך שהותם בסול סוסייטי, פוגשים איצ'יגו ואוריו בראנטאו, שיניגאמית לשעבר שנראית בדיוק כמו יושינו סומה. מאחר והיא היוצרת של הבאונטו, ראנטאו אינה מופתעת שקיימת כפילה שלה ביניהם. היא מסבירה שהבאונטו דומים לנשמות המאלכותיות (דוגמת קון) רק שהם מבוססים על נשמות שיניגאמים במקום על נשמות אנושיות, ומכאן כוחם. היא גם מסבירה שרובם המכריע של הבאונטו נרצח ע"י השיניגאמים.

מאוחר יותר, בזמן החיפושים אחרי הבאונטו ברחבי סיירייטיי, נתקל אוריו בבאונטו יושי. חסר ניסין בשימוש בחפץ הקווינסי שלו, הקרב נוטה לרעתו של אישידה, מאחר שכוחם של החיצים שהוא יורה אינו עיקבי ומסלולם עקום. למרות זאת, ככל שהוא יורה עוד ועוד חיצים, רמת הדיוק והשליטה שלו בנשק משתפרת. חץ טועה אחד שירה עוזר לו לגלות את נקודת התורפה של יושי, והיא זמן השהות בין שינוי המצבים של הבובה שלה (מצב תקיפה ומצב הגנה), בוא היא חשופה לגמרי. בעזרת הידע הזה, יורה אוריו חץ ברגע השהות הנכון אל החזה של יושי והורג אותה.

אחרי הקרב של אוריו, הוא נאסף ע"י צ'אד ואיצ'יגו, שמודיעים לו על כוונותיו של קאריה. אחרי שרופא ע"י אוריהימה הוא הולך לחפש אחרי קאריה (באותו רגע, הבאונטו החי היחיד שנשאר) ומוצא אותו לוחם בראנטאו. ראנטאו משתמשת בג'וקאישו (תותח אנרגיה מסיבי) כדי לעקב את קאריה באופן זמני עד הגעתם של שיניגאמים חזקים יותר. כאשר היא רואה שאוריו הגיע, היא תופסת את קאריה, אוחזת אותו צמוד אליה ומבקשת מאוריו שירה חץ דרכם. אוריו לא עושה כך, בגלל כבוד הקווינסי שלו, ובמקום זה מנסה לחשוב על דרך להפריד בין קאריה לראנטאו מבלי לפגוע בה. כאשר ראנטאו כבר אינה מסוגלת לשלוט על האנרגיה הרוחנית האדירה שריכזה בתוכה על מנת להחזיק בקאריה, אוריו אוסף את האנרגיה העצומה ויורה אותה דרך נשק הקווינסי שלו בחץ בודד אל תוך השמיים, מציל את ראנטאו ממוות, אך באותו זמן מביא כיליון על נשק הקווינסי שלו, שלא יכל להחזיק את עצמו יותר אחרי חץ מסיבי זה. הם ניצלים מהמוות שרצה קאריה להנחית עליהם בידי תזמון הגעה מוצלח ביותר של איצ'יגו.

סאגת הארנקר
לאחר שחזרו לעולם האמיתי, הולו הופיע מחוץ לבית הספר. איצ'יגו, צ'אד, אוריהימה והתלמיד החדש והמסתורי שינג'י היראקו רצים החוצה. איצ'יגו מתמודד בקלות עם ההולו, ומגלה להפתעתו שאוריו לא מיהר החוצה איתם. אוריהימה מספרת לו ולצ'אד שאוריו מרגיש רע ולא רוצה להראות את חולשתו לאנשים אחרים, ולכן לא בא איתם.
בזמן שהלך הביתה בלילה, הותקף אוריו ע"י שני ארנקרים שלמים למחצה שהיוו יחדיו מן ישות ענקית דמוית סביבון עם פלג גוף עליון. הוא מגן על עצמו בעזרת טכניקה דמוית קידו ובשימוש בגינטו (גלילי מתכת מיוחדים של קווינסים) בהם אסף אנרגיה נפשית לפני איבוד כוחותיו. אוריו לא מהווה כל יריב לארנקרים לאחר שנפרדו אחד מן השני, אך הוא מחולץ ע"י אביו, ריוקן אישידה. ריוקן מחסל בקלות את הארנקר וחושף את קשת הקווינסי המחומשת שלו, אותו סוג קשת שבו השתמש סביו של אוריו. ריוקן ידע על הטיולים הקטנים של אוריו לסול סוסייטי ומכנה אותו טיפש על שאיבד את כוחותיו. למרות זאת, ריוקן מכריז שהוא יכול לשחזר את כוחותיו של אוריו בתנאי שלא יפגש ויעזור יותר לשיניגאמים, לעולם.

בזמן שהאספדה גרימג'ו וחמשת הארנקרים האחרים שבאו איתו נלחמים בשיניגאמים אוריו עובר אימון עם אביו בחדר מיוחד שעשוי מכסף וזכוכית שבהם שולבה עוצמה נפשית. ריוקן יורה חיצים על אוריו ואומר לו שאם יצליח להישאר בחיים יקבל את כוחות הקווינסי שלו בחזרה. לאחר שברח והתחמק מחיצים זמן ארוך, אוריו כבר מותש, הוא יודע שלא יוכל להתחמק מעוד חיצים והחץ הבא שיירה אביו כמעט לבטח יפגע בו. הוא מחליט להשתמש בגינטו האחרון שהיה לו, וכולא את אביו בתוך צינור זכוכית אטום. ריוקן יורה בקלות דרך הזכוכית ומפלח את אוריו קרוב לליבו. ריוקן מסביר לאוריו שלפגוע בעזרת חץ קווינסי 19 מילימטרים מהלב לאחר כשהאדם שאת כוחותיו אתה רוצה לשחזר מותש גופנית ונפשית היא השיטה היחידה לשחזר את כוחותיו של הקווינסי.

סאגת הואקו מונדו:
לאחר שנודע לו כי אוריהימה נלקחה על ידי האראנקאר, אישידה מצטרף לאיצ'יגו וסאדו אל פלישתם להואקו מונדו. לאחר שחדרו בהצלחה אל העולם בו מתגוררים ההולואים, השלושה נתקלים בשני אראנקאר השומרים על לאס נוצ'ס – דמורה ואייסרינגר. לאחר שהתקשה להלחם באויב כדמורה, אישידה וסאדו מתחלפים ומביסים את יריביהם ללא מאמץ.
לאחר פגישתם עם נל, דונדוצ'אקה ופשה, החבורה חודרים אל לאס נוצ'ס ומתפצלים. כעבור זמן קצר, אישידה מגלה שפשה יצא בעקבותיו, והם במהרה נתקלים בסירוסי ת'אנדרוויטץ'. לאחר קרב לא קל, אישידה חושף את הסיל שניידר ושם קץ לקרב.
מאוחר יותר, אישידה ופשה מגיעים בזמן לחלץ את רנג'י מסזאייל אפורו גראנטז. השניים מצליחים לגרום לסזאייל לסגת לאחר שפצעו אותו, אך הוא חוזר ומשחרר את הזאנפאקוטו שלו. הארבעה מובסים בידיו של האספאדה, אך נחלצים כאשר קורוטסוצ'י מאיורי מופיע לפניהם. מאיורי מגלה לאישידה כי במהלך הקרב ביניהם בסול סוסייטי, הוא השתיל בגופו של אישידה בקטריה, שבאמצעותה יכל לצפות בכל מעשיו של אישידה. לבסוף, הם ניצלים כאשר מאיורי הורג את סזאייל עם הסם הקטלני שלו. עם תום הקרב, אישידה מתאושש ונרפא מפצעיו הודות להמצאותיו של מאיורי.

סאגת העיירה קאראקורה המדומה:
בשעה שאיצ'יגו ואולקיאורה נלחמים, אישידה מופיע במגדל ומחלץ את אוריהימה מיאמי שהתכוון לחסלה. הודות למוקש המיוחד שהוענק לו על ידי מאיורי, אישידה מצליח להרוג את יאמי, שמתרסק על הקרקע מהמגדל החמישי ומוצא את מותו.
בעודם ממתינים למטה לתוצאת הקרב, אוריהימה מבקשת מאישידה לקחת אותה אל מעל לכיפה של לאס נוצ'ס. בלית ברירה, אישידה מסכים לבקשתה ולוקח אותה לשם. עם הגעתם, הם נדהמים לגלות את איצ'יגו נהרג מסרו שנורה על ידי אולקיאורה.
אישידה מנסה להסיח את דעתו של אולקיאורה ומתעמת נגדו, בעת שאוריהימה מנסה לרפא את איצ'יגו. אמנם הוא מובס בקלות, לאחר שידו נקטעת.

סאגת השיניגאמי המחליף האבוד:
אישידה נשאר חבר קרוב של איצ'יגו, אוריהימה וצ'אד. הוא ממשיך להציל את איצ'יגו מכנופיות שבאות לבית הספר כדיי לתת מכות לאיצ'יגו. הוא נשאר דמות צינית וכמעט אדישה. אישידה ממשיך להתמודד מול הולואים שבאים לעולם בני האדם במקום איצ'יגו כמו בעבר, כיוון שכוחותיו לא נפגמו בכלל הוא ממשיך להתאמן עליהם. קשריו עם אביו נשארו כשהיו. יום אחד אישידה חש בראיטסו משונה שאותו אינו מכיר ולא נתקל בו לפני כן, הוא רואה איש שרץ ומדלג בין גגות הבתים ועמודי החשמל ודולק אחריו במטרה לתפוס אותו, להבין מי הוא ומה הוא ומה המטרה שלו. אישידה לא מצליח להשיג אותו ומבקום זאת אותו זר שאותו אישידה לא מכיר פונה כנגדו במקום להמשיך לברוח. מאחורי אישידה מגיע אדם נוסף ואישידה נפצע אנושות.
שני הזרים לאחר מכן מתגלים כגינג'ו וטסוקישימה. הם רצו לנטרל את אישידה כי הוא שם לב אליהם אבל לא רצו לשנות את זכרונותיו ועברו עם היכולת של טסוקישימה כדיי לא להרוס את גורם ההפתעה וכדיי לתת לגינג'ו הזדמנות להתקרב אל איצ'יגו כמה שיותר לפני שיפעלו.
אישידה מובל לבית החולים כשהוא חסר עונים ואינו יכול להגן על חבריו ולעזור לאיצ'יגו. רק כשגינג'ו נחתך ע"י הלהב של טסוקישימה לקראת סוף הסאגה אישידה מופיע כשפצעיו נעלמו כלא היו והוא נע בחופשיות. הוא מכוון את החץ וקשת שלו היישר אל איצ'יגו ואומר לו שהוא בצד שלו וקורא לו לבוא אליו. איצ'יגו לא מבין ואומר לו שבמקום לכוון עליו הוא צריך לתקוף את טסוקישימה, הנבל, שפגע בו ופצע אותו. אישידה מגיב בצורה שמפתיעה את איצ'יגו ואומר לו שהאדם שפגע בו היה לא אחר מאשר גינג'ו. טסוקישימה לא מהסס ופוצע את אישידה, שוב. כאן בגידתו של גינג'ו מתגלה בעקבות אישידה ואיצ'יגו מובס וכוחותיו נלקחים ממנו.

כוחות וכישורים
כבוגר של אימוני קווינסי קשים וניסיון קרבי רב, אוריו אישידה הוא אחת הדמויות החזקות בסדרה. בגלל היותו קווינסי, נשקו העיקרי של אוריו הוא קשת, אך הוא מסוגל להשתמש בעוד טכניקות קווינסי רבות, וחלקן ברמה גבוהה ביותר כגון ראנסוטנגי (חליפת בובה שמימית ומשולחת רסן), שאפילו מאיורי קורוצושי, שחקר למעלה מ-2000 קווינסים לא נתקל בה. מלבד כוחות הקווינסי שלו, אוריו מאומן היטב הן בגופו והן במוחו, והוא בעל יכולות גופניות של אתלט ואינטלקטואל של גאון. הוא גם רכש לפחות ידע מסויים בספרדית, שניתן ליראות כאשר הוא הבין את המונחים הספרדיים בהם השתמשו הארנקרים.

כאשר הוצג לראשונה בסדרה, אוריו השתמש בקשת שנקראה "קוג'אקו" (דרור בודד) ונראתה כקשת עשויה מאנרגיה כחולה. גודלה של הקשת היה משתנה לפי רמת האנרגיה הנפשית שהכניסו לתוכה. בעזרת קשת זו, יכל להרוג את רוב ההולואים ביריה יחידה.

כהכנה למסעו לסול סוסייטי התאמן אוריו בשליטה בכפפת הסאנריי, ששיפרה את כישוריו עד למאוד. במצב זה, קשתו של אוריו היא מוצקת ומכוסה בעיטור מורכב. הקשת מוצמדת לכפפה בסדרה של יתדות דקות. קשת חדשה זו נתנה לאוריו את היכולת לירות מספר חיצים בו זמנית. ע"י הסרת הכפפה הגיע אוריו לדרגה הסופית של הקווינסי, שנותנת לקווינסי תוספת עצומה לכוחותיו, וכול האנרגיה העצומה נאספת על כתפו הימנית, בדרך דומה לצורה בה נלבשת אשפת חיצים. אבל, שתוצאה מהסרת הכפפה גופו של הקווינסי מתמלא ביותר מדי כוח ועל מנת לשמור את עצמו בחיים, נאלץ גופו של הקווינסי לחסום את כוחות הקווינסי של עצמו לעד.

בסאגת הבאונטו שבאנימה מחזיר אוריו את כוחותיו בעזרת נשק קווינסי מלאכותי קדום שמחקה את כוחותיו הטבעיים של הקווינסי. הנשק מספק מדי קווינסי הולמים ויוצר קשת מכנית מתחתית שמורכבת על שורש כף היד של אוריו. הנשק לא יציב ובהתחלת השימוש אוריו לא מצליח לשלוט על עוצמת החיצים ולשמור אותם במסלול ישר. אבל לאחר צבירת ניסיון בשימוש בנשק מצליח אוריו להפיק ממנו את מיטבו (שאינו כל כך מרשים) אך זמן קצר לאחר הישג זה מתפרק הנשק לרסיסים.

לאחר שאוריו מקבל מחדש את כוחותיו בעזרת אביו הוא מקבל קשת קווינסי חדשה, צורתה כמחומש והיא נראית כגרסא שונה של קשתו הראשונה, ואף שמה דומה "גינריי קוג'אקו" (דרור בודד על צוק כסף). שלא כמו קשתו המקורית, קשת זו מעוצבת כרש קורי עכביש ומסוגלת לירות עד 1,200 חיצים ברציפות. כמו כן, מקבל אוריו מאורהרה חץ חדש שנקרא "סל שניידר" (בגרמנית: חותך נשמות), ונראה בתחילה כחרב דקה. זהו חץ רב עוצמה שהלהב שלו דומה בפעולתו למסור חשמלי, רק שבמקום להבים שמסתובבים בתוכו אלו הם חלקיקי אנרגיית נפש שמסתובבים סביב היקף הלהב במהירות של 3,000,000 פעמים בשניה. יכולת זו הופכת את חיצי הסל שניידר לכלי נשק אימתניים לקרב מטווח רחוק וקרב פנים אל פנים כאחד.

לא ניתן להגיב.