אמאגאי שוסוקה


אמאגאי שוסוקה – Amagai Shusuke

דרגה: מחליפו של איצ'ימארו גין, הקפטן החדש של היחידה השלישית. חבר לשעבר באחת מיחידות הסיור.
זאנפאקוטו: ראיקה (Raika).

תיאור הדמות:
אמאגאי שוסוקה הוא גבר בעל שיער שחור כהה, שחום עור ומספר זיפי זקן על סנטרו. בניגוד לקפטנים אחרים, שוסוקה מתנהג באופן פחות רשמי, פתוח יותר. הוא משתכר מהר מאוד, על אף ששותה בסך הכל כוס אחת של סאקה. שוסוקה לבוש בהאקאמה והאורי סטנדרטים לחלוטין. מתחת להאורי הוא נושא עימו מספר דפים. את שתי החרבות שלו הוא נושא בצידי גופו.

היסטוריה:
שוסקה הוא בנו של שיניגאמי, שעל פי דבריו, נרצח בידי יאמאמוטו. מילותיו האחרונות של אביו גרמו לשוסקה להגיע למסקנה שגויה, שיאמאמוטו הוא הרוצח של אביו, אך למעשה, הבאקוטו השתלט על האב וגרם לו להתקיף את יאמאמוטו. בלית ברירה, יאמאמוטו נאלץ להרוג את אביו של שוסקה.

לאחר שהצטרף אל הגוטיי, שוסקה שירת כחבר באחת מיחידות הסיור והכנעת ההולואים. בסופו של דבר, הוא הצליח לעשות צעד נוסף לקראת הגשמת מטרתו – חיסולו של יאמאמוטו – כאשר הפך לקפטן והחליף את גין.

סאגת הקפטן החדש, אמאגאי שוסוקה:
שוסוקה מוצג לראשונה באסיפת הקפטנים, שם חלק מהקפטנים עדיין לא בטוחים לגבי הצטרפותו אליהם. לאחר מכן, הוא מגיע אל המפקדה של היחידה השלישית, אך אנשיו, מלבד קירה, מסרבים לקבל אותו.
במסיבת קבלת הפנים שעורך קירה עבור הקפטן והקצין השלישי החדשים, במפקדה של היחידה עדיין שוררת אווירה איומה, ושוסוקה מחליט, למרות שאסור לו, לשתות את הסאקה שמוגש לו על ידי קירה. אך לאחר מכן – הוא מתעלף. בתזמון גרוע, קבוצה גדולה של מנוס גראנדה חודרת אל תוך העולם המפריד שבין העולם האמיתי וקהילת הנשמות; והם עושים את דרכם לכיוון קהילת הנשמות. חברי היחידה נאלצים לצאת למשימה ולהתמודד נגד המנוס גראנדה ללא הקפטן שלהם, תחת פיקודו של קירה.
לאחר שהם מגלים כי המנקה הופיע באופן מיסתורי בעולם המפריד, על אף שהושבת על ידי מכון המחקר בסיירייטי, השיניגאמי פונים לסגת. כשנראה שהכל אבוד והם לא מצליחים להגיע בזמן לשער, אמאגאי מופיע, מזכיר להם את דבריו – שהוא יגן עליהם בכל מחיר – שולף את חרבו ומשמיד לחלוטין את המנקה; ובכך, זוכה לאמונם והערכתם של אנשיו ביחידה. לאחר מכן, הוא מתעלף בשנית.
אמאגאי מציע בפני הקפטנים תוכנית אימונים משותפת של כל יחידות הגוטיי, אך ההצעה נדחת. למרות זאת, לאחר פלישת המנוס המבויימת של יאמאמוטו, ההצעה מתקבלת.
לאחר שאמאגאי מקבל על עצמו את המשימה לעצור את איצ'יגו, הוא פוגש בקירה, שמספר לו על פעולותיו מעוררות החשד של קיפונה.
אמאגאי מתעמת עם איצ'יגו, אך הקרב ביניהם נעצר על ידי קאנוגי שו, שמסביר לאמאגאי על כוונותיו של איצ'יגו. אמאגאי מחליט לשתף פעולה עם איצ'יגו והאחרים במטרה להציל את רוריצ'יאו.
אמאגאי ואיצ'יגו פונים לפרוץ אל בית קאסומיאוג'י בחיפושים אחר רוריצ'יאו, אך בדרכם עומדים היטסוגאיה וראנגיקו. אמאגאי שולף את חרבו ומעכב את היטסוגאיה, ובזמן הזה איצ'יגו, רוקיה ושו פונים אל הבית. רוקיה מתעמתת עם ראנגיקו ואיצ'יגו ממשיך הלאה ביחד עם שו.
אחרי שהקרב עם היטסוגאיה נעצר, אמאגאי ממשיך בדרכו. הוא מופיע בשנית בפני איצ'יגו, רוקיה, שו, קומוי ורוריצ'יאו. הוא חותך למרבה ההפתעה את קומוי והורג אותו, ומיד לאחר מכן לוקח את רוריצ'יאו ומשתגר איתה למקום אחר. אמאגאי מופיע עם רוריצ'יאו במשרדו של יאמאמוטו. יאמאמוטו לא מבין מדוע הוא נמצא כאן, עם רוריצ'יאו הקשורה. אמאגאי מנסה להזכיר לו ואומר את השם 'קיסאראגי שינ'אטסו', אך יאמאמוטו לא משיב. קנריו ואנריו מופיעים במקום ומאפשרים לרוריצ'יאו להתרחק מאמאגאי. אמאגאי משתחרר מכלאו שנוצר על ידי הזאפאקוטו של אנריו ולוקח את העין מהבאק'קוטו של קיפונה. הוא חושף את הבאק'קוטו שלו ומאכיל אותה בעיניים שלקח, מראה את צורתה האמיתית. יאמאמוטו משחרר את ריוג'ין ג'אקה ומתקיף את אמאגאי, אך אמאגאי חותם את הזאנפאקוטו שלו בעזרת היכולת המיוחדת של הבאק'קוטו שלו. מיד לאחר מכן הוא חושף את הבאנקאי שלו ומתקיף את יאמאמוטו. הוא מספר הכל על עצמו, על אביו ועל יאמאמוטו, ובתום הסיפור מתקיף אותו בשנית, אך המתקפה נעצרת על ידי איצ'יגו, שפותח נגדו בקרב.אמאגאי ואיצ'יגו מתחילים להלחם זה בזה, ואמאגאי מנסה להשתמש ביכולת הבאקוטו שלו גם על איצ'יגו. היכולת נכשלת עם העובדה שכוחות ההולו של איצ'יגו נותנים לו הגנה, ואיצ'יגו מקבל את ההובלה בעקבות התחלשותו של אמאגאי. לבסוף, איצ'יגו מביס את אמאגאי ומחזיר את הזאנפאקטו שלו לצורתה החתומה.
אמאגאי לא מוכן לקבל את הפסדו, ותוקף את יאמאמוטו עם חרבו החתומה. יאמאמוטו לא מושפע במיוחדמ ההתקפה ובאותו הרגע מופיעים הקפטנים וסגניהם, ביחד עם יורואיצ'י.
יורואיצ'י מספרת לאמאגאי את האמת על אביו, שלמעשה היה סוכן מטעם יאמאמוטו כדי לטפל בתופעת הבאקוטואים לאחר ש46 השופטים אסרו על יאמאמוטו להתערב.
אביו של אמאגאי, קיסאראגי שינאטסו, נתפס וקומוי השתמש בבאקוטואים כדי להטריף אותו על דעתו ולחזור ולהרוג את אותו אחד אשר שלח אותו. בלית בררה, יאמאמוטו נאלץ להרוג את תלמידו וחבר יחידתו. בלי שום הוכחה לפשעיו של קומוי,
נאלץ יאמאמוטו להעלים את המידע הסודי מן העין, ולכן אמאגאי לא ידע על כך.
אמאגאי מבין כי עשה טעות ענקית, ומחליט למות בכבוד מאשר לחיות עם חולשתו. הוא שורף את עצמו בעזרת הזאנפאקטו שלו ונאכל באש.

זאנפאקוטו:
הזאנפאקטו של אגאמאי שוסקה נחשפה להיות ראיקה (Raika: הבזק ברק). בצורה אירונית למדי, למרות ששמה קשור לברקים, היא בכלל זאנפאקטו אלמנט אש.

בצורתה החתומה, הזאנפאקטו של אמאגאי נראית כחרב קאטאנה מקוצרת (ידועה גם בשם צ'יסה-קאטאנה). החרב ארוכה מוואקיזאשי כמו של איצ'ימארו גין, אך קצרה יותר מקאטאנה רגילה כמו אצל היטסוגאיה טושירו.

ראיקה משתחררת בקריאה "כרות" (Sever, tachuki). בצורת השיקאי, הזאנפאקטו מקבלת מראה יחודי ביותר. הלהב עצמו משתנה לגמרי ללהב לבן ורחב, אשר בקצהו במקום להב קיים וו (hook). הטסובה משתנה גם היא ונהפכת למגן יד ואורך כל ידית הזאנפקטו, ומסתיימת בעיצוב דמוי אגזוז.
ראיקה נראתה לראשונה כאשר אמאגאי שחרר אותה כנגד איצ'יגו, ובאותו קרב הוא הראה את יכולתה היחידה:
אמאגאי גורם ללהב החרב להתלהט בזמן שכדור אש קטן נוצר בתוך הוו. כאשר צבר מספיק אנרגיה, אמאגאי מטיח את החרב באדמה ומשחרר גל אש המזכיר במקצת גטסוגה טנשו של קורוסאקי איצ'יגו.

אמאגאי הראה גם באנקאי: ראיקה גואן קאקו (Raika Gouen Kaku). בבאנקאי משתנה הזאנפאקטו ומקבלת מימדים עצומים. היא נהפכת ללהב עצום אשר "מתלבש" על זרועו השמאלית של אמאגאי, בזמן שמגן המחובר לקצה הלהב שומר על כתפו. הלהב עצמו משנה צבעו לאדום כהה, ומקבל מספר שיניים בחלקו הישר.
בבאנקאי אגאמאי מקבל שליטה רחבה יותר על טכניקות אש. הוא מסוגל לשלח באוייביו פרצי אש אימתניים או לכלוא אותם בכלוב אש גדול.

באקוטו:
הבאקוטו של אמאגאי בהתחלה נחשב כזאנפאקטו נוספת שהוא סוחב איתו בגלל מראו היחודי ליד באקוטו אחרים:
הבאקוטו מזכיר במקצת מזלג כונון (Tuning Fork). הוא בעל שני להבים דקים המתפצלים לצדדים ודוקרן קטן ביותר בינהם. לבאקוטו כמה יכולות מיוחדות משל עצמו: הוא מסוגל לשגר גלי אנרגיה ירוקים חזקים, חזקים מספיק כדי להשמיד את מנקה המימדים במכה אחת. בנוסף, אם אמאגאי מחבר את הבאקוטו לזאנפאקטו החתומה שלו, הבאקוטו משחרר להב אנרגיה המשמש כחרב חזקה.
אך עדיין מדובר בבאקוטו. העין המפלצתית מוסתרת בתחתית הידית של המזלג, וכאשר אמאגאי משחרר את הבאקוטו הוא מתלבש על ידו הימנית וכתפו, ויוצר מעין שיריון שחור לאזור זה, בזמן שרצועה שחורה-צהובה מתלפפת סביב חזהו.
יכולתו של הבאקוטו בצורה זו היא שיתוק יכולות של זאנפאקטואים, כפי שחתם את ריוג'ין ג'אקקה של יאמאמוטו.

לא ניתן להגיב.