גאנג'ו שיבה


גאנג'ו שיבה – Ganju Shiba


דרגה: מנהיג חבורת רוכבי חזירי הבר
תאריך לידה: ה-15 באוקטובר
גובה: 182 ס"מ
משקל: 106 ק"ג

סאיו: וואטארו טאגאקי (Wataru Takagi)

תאור הדמות
כדמות שנועדה להיות מגוכחת לובש גאנג'ו אפוד ובנדנה ירוקים, צעיף ומכנסיים שחורות ורחבות, שנצמדות חזרה לרגל ליד שורש כף הרגל. גאנג'ו נמצא לרוב בחברת ידידיו וחברי הכנופיה שלו, שכולם רוכבים על חזירי בר גדולי מימדים. החזיר של גאנג'ו ניקרא בוני (אך גאנג'ו לרוב קורא לו "בוווני- צ'אן") וקטע הקומי בסוף פרק 114 (לאחר השיר סיום) חושף שרטסו אונהאנה בישלה את בוני בטעות לכבוד ארוחה משותפת לה, לגאנג'ו ולעוד כמה שיניגאמים מהיחידה ה-14. קטעים דומים כבר הופיעו בסדרה, אך בוני תמיד נראה שוב שלם ובריא מספר פרקים לאחר מכן.
גאנג'ו מייצג אגו חזק, מזג חם, ושינאה רבה לשיניגאמים. למרות שהוא נוהג בקשיחות, הוא הראה שיש לו גם צד רך, ושאחותו יכולה לדכא ולהפחיד אותו בקלות רבה. העובדה שהוא לא בדיוק מושך כבר הפכה לבדיחה לאורך הסדרה, ומלבד העובדה הזאת יש לגאנג'ו נטיה לדבר על הנושא, במיוחד כאשר יומיצ'יקה מעלה אותו.

רקע
השנאה הרבה שרוחש גאנג'ו לשיניגאמים נובעת ממותו של אחיו, קאיין שיבה, בידי קוצ'יקי רוקיה כשהיה עדיין צעיר. גם לאחר שגילה את האמת על סיבת מותו של אחיו, האיבה אינה ממהרת להתפזר.

סאגת סול סוסייטי
לאחר שנודב ע"י אחותו לעזור לאיצ'יגו במשימת החילוץ שלו, מקווה גאנג'ו לעלות על האמת בנוגע למותו של אחיו ומדוע היה אחיו כה נחוש להפוך להיות שיניגאמי. לאחר שהם נורים מהתותח של קוקאקו מנסה גאנג'ו לשמור על מסלולו של כדור התותח, אך נכשל בגלל אי יכולתו של איצ'יגו לשלוט בעוצמתו הנפשית. כתוצאה מכך הקבוצה מתפזרת לארבע כיוונים שונים והם מאבדים קשר עין. מעל לזאת, גאנג'ו נחת יחד עם איצ'יגו באותו מקום, והם נאלצו לעבוד יחדיו.

השניים נתקלים בשיניגאמים השלישי והחמישי בכוחם ביחידה ה-11, מאדארמה איקאקו ויומיצ'יקה איאסגאווה (בהתאמה). גאנג'ו בורח ויומיצ'יקה יוצא לרדוף אחריו, כשהם משאירים את איצ'יגו ואיקאקו להילחם לבדם. גאנג'ו מצליח להביס את יומיצ'יקה השאנן, כשהוא יורה עליו זיקוק דינור בזמן שיומיצ'יקה שוהה באוויר. הזיקוק גם משמש כסימן שעוזר לאיצ'יגו וגאנג'ו להיפגש שוב, כאשר אחרי כל אחד מהם רודפת כמעט חצי מהיחידה ה-11, וכשהם נפגשים הם נרדפים ע"י היחידה ה-11 כולה למעשה.
היוצאים מן הכלל במקרה זה הם הקפטן זאראקי קנפצ'י ביחד עם הסגנית יאצ'ירו קוסאג'ישי (נתקלים בבעיות ניווט ברחבי סיירייטיי בחיפוש אחר האויב החזק ביותר ללחום בו) ואיקאקו ויומיצ'יקה המובסים.

הזוג חוטף את האנאטרו יאמאדה מהיחידה ה-4, במטרה להשתמש בו כבן ערובה, אבל מגלים לחרדתם כי רבה שלחברי היחידה ה-11 לא אכפת כלל מחבר היחידה ה-4 החי שבידיהם. גאנג'ו ואיצ'יגו נמלטים עם האנאטרו, שנראה כחסר ערך עד שהוא מגלה להם מעבר סודי דרך הביוב, שיוביל אותם לקוצ'יקי רוקיה שמוחזקת במקדש החרטה עד הוצאתה להורג.

בזמן שאיצ'יגו נאלץ להילחם בזאראקי, הולכים גאנג'ו והאנאטרו להציל את רוקיה. אך כשרואה גאנג'ו את פניה של רוקיה ומזהה אותה כשיניגאמית שהרגה את אחיו, מסרב גאנג'ו לעזור בהצלתה. אבל הוא משנה את דעתו כאשר קוצ'יקי ביאקויה מגיע, והאנאטרו מסכן את חייו למען רוקיה. הוא מניח בצד את כבודו לאחיו המת ומנסה ללחום בביאקויה, אבל נפצע קשות, והקרב נראה אבוד כאשר מגיע איצ'יגו ומציל אותו ואת האנאטרו. אולם הקרב נעצר ע"י יוריצ'י שיהוהאין וג'ושירו אוקיטאקה, הקפטן של היחידה ה-13. איצ'יגו מוברח ע"י יוריצ'י בזמן שגאנג'ו מובל למפקדת היחידה ה-4 וזוכה לטיפול רפואי.

גאנג'ו מסיים בכלא של היחידה ה-4 ביחד עם אוריו אישידה וצ'אד. הם משוחררים משם ע"י זאראקי קנפצ'י שהגיע ביחד עם אוריהימה, יאצ'ירו, מאדארמה ויומיצ'יקה. הם מנסים למצוא את איצ'יגו במטרה לסייע לו, אבל מגיעים רק לאחר שתם קרבו עם קוצ'יקי ביאקויה.
בזמן שסול סוסייטי מחלימה מהמזימה של אייזן סביב ההוצאה להורג של רוקיה, גאנג'ו נראה כאשר הוא ננזף בידי אחותו על חוסר היכולת שלו בחילוצה של רוקיה, כאשר רוקיה באה להתנצל בפניהם על שהרגה את אחיהם, וזאת היא בעצם ההופעה האחרונה של גאנג'ו בסאגה זו.

סאגת הבאונטו
באנימה, שולחת קוקאקו את גאנג'ו לעולם האמיתי במטרה לחקור את הבאונטו. הוא מתאחד מחדש עם ידידו האנאטרו, ואף מקבל עבודה בחנות הכל-בו שבה עובד האנאטרו. גאנג'ו מופיע מספר פעמים במהלך שהותו בעולם החיים, והמשמעותית ביותר מביניהן היא כשהוא מופיע ברגע הנכון על מנת להציל את איצ'יגו וחבורתו מידיהם של תאומי הבאונטו, הו ו-באן. בוא אף מופיע על חזיר בר באחת מהפעמים ומודיע שגנב אותו מגן החיות הקרוב. לאחר הגעתם של הבאונטו לסול סוסייטי, חוזר גם גאנג'ו לשם ומסייע בעזרת הכנופיה רכובת החזירים שלו לאיצ'יגו ולשיניגאמים האחרים.

כוחות
על אף שגאנג'ו אינו שייך לכוחות השיניגאמים, הוא צאצא של שושלת שיבה, ולכן יכול ללחום ברמה גבוהה מזו משל שיניגאמי ממוצע אך נמוכה מזו של שיניגאמים
בעלי דרוג גבוה יחסית.
הוא מחזיק מאחורי גבו סכין קצבים שיכולה להיות הזאנפקטו שלו, אך אם כך הדבר, הוא לא הראה יכולת להשתמש בה בצורת השיקאי שלה. יכולות החרב של גאנג'ו אינן מרשימות במיוחד ולכן הוא סומך לרוב על זיקוקיו, על זריזותו, ועל קסם האדמה שלו.

לא נראה שקסם האדמה של גאנג'ו עובד על אותו עיקרון בסיסי שעליו נשען הקידו של השיניגאמים. הטכניקה היחידה בה הוא משתמש, "גל אבן", אינה זקוקה למילים על מנת לעבוד, והיא אינה ממוספרת, שלא כמו רוב הטכניקות של השיניגאמים. קסם האדמה של גאנג'ו מסוגל להפוך כל דבר שאליו הוא מכוון לחול טובעני, וגאנג'ו מסוגל לבצע כישוף זה אפילו בעזרת רגליו בלבד.

לא ניתן להגיב.