ג'ירובו איקאנזאקה


Jirōbō Ikkanzaka – ג'ירובו איקאנזאקה

דרגה: לשעבר בכיסא הרביעי של היחידה ה-7, סול סוסייטי.
תאריך לידה: השמיני לינואר.
גובה: ???
משקל: ???
זאנפאקוטו: טסונזאקיגאראסו.

תאור הדמות
ג'ירובו איקאנזאקה הינו אדם ענק, גובהו ורוחבו גדולים בהרבה משל אדם רגיל, אך הוא עדיין קטן יחסית לאחיו – שומר השער, ג'ידאנבו. ג'ירובו לובש את בגדי השיניגאמי המסורתיים ובנוסף לכך כרוכה סביב צאוורו שרשרת גדולה המכילה כדורים חומים גדולים וציצית אדומה בסופה.
ג'ירובו אינו אדם יפה תואר ויחסית לשאר הדמויות בסדרה הוא די מכוער, אולם עובדה זו לא מפריעה לו להתרברב בפני אחרים. למרות שג'ירובו תמיד מספר לכל מי שרק ישמע על כישוריו, הוא נלחם בצורה בלתי הוגנת ומלוכלכת לחלוטין: ג'ירובו מוכיח זאת בכך שהוא זורק חול לעיניהם של יריביו, מנסה קודם כל להרוג את החלשים ביותר וכמובן הא יודע איך להתחנן ולהפוך מצבים לא נעימים לטובתו. ג'ירובו אינו חכם במיוחד והוא מבזבז הרבה זמן בהתרברבות ודיבורים, הוא בפירוש דמות פחדנית ללא כל גאווה או כבוד עצמי, אך אם אתם קוראים לתרגילים המלוכלכים האלה טקטיקה נבונה כנראה שאתם חושבים כמוהו.

הדמות בסדרה
הופעתו הראשונה, הקצרה והאחרונה של ג'ירובו הייתה לאחר החדירה של איצ'יגו וחבריו לסירייטי. ג'ירובו הפתיע את אינואה ואישידה, שהתפצלו משאר החבורה, בתקיפה מאחור על גג של בניין מסויים, לחוסר מזלו קלט אישידה את המהלך ובמהירות הבזק תפס את אינואה והביא אותה למקום מבטחים. אישידה קרא לג'ירובו להילחם נגדו, אולם ג'ירובו זרק לו חול לעיניים וטען שהוא בוחר נגד מי הוא ילחם ולא אף אחד אחר. ג'ירובו החל להתקיף את אינואה וכל מה שהיא הצליחה לעשות הוא להתחמק מחרבו של ג'ירובו. לאחר כמה הנפות של החרב, מצאה אינואה פרצה בדפוס ההתקפה של ג'ירובו ושיגרה את טסובאקי כלפיו, אולם היסוס קל מצד אינואה לפני השיגור היה מספיק בשביל ג'ירובו להדוף את ההתקפה שלה ולפצוע את טסובאקי. ג'ירובו התכונן להנחית את המכה הסופית כאשר חץ של אישידה פגע בידו ומנע ממנו את האפשרות הזאת, ג'ירובו הנלהב שם לב לכך שאישידה הינו לוחם מטווח ארוך ובעקבות זאת הראה להם כי גם הוא מאותו סוג של לוחם. ג'ירובו שיחרר את צורתו האמיתית של חרבו והחל לנאום בקשר ללמה שם חיבתו הוא "קאמאיטאצ'י ג'ירובו" (Kamaitachi Jirōbō), חרבו התפצלה להמון שוריקנים קטנים שנהרסו חיש מהר ע"י חיציו של אישידה. ג'ירובו המופתע חשב שזהו עניין של מזל וניסה לשלוף את חרבו שוב, אולם אישידה הרס את החרב לפני שג'ירובו יכל להוציא אפילו חצי ממנה. ג'ירובו הבין שאישידה חזק ממנו והודה בכך בעקבות זאת ניתנה לו חנינה, אולם ברגע שאישידה העלים את הקשת שלו ג'ירובו הסתובב לכיוונה של אינואה. למרות שאישידה היה במרחק גדול מבין השניים הוא נעמד ביניהם, עוד לפני שג'ירובו הצליח לצעוד לכיוונה של אינואה, והרים את קשתו וירה בג'ירובו. זמן קצר לאחר מכן סיפר אישידה לאינואה שג'ירובו לא מת, אלא שאישידה ירה לו בשתי נקודות קריטיות בגוף אשר מונעים ממנו להשתמש באנרגיה רוחנית ופוסלים אותו ממעמד השיניגאמי (בדומה למקרה שבו ביאקויה הרס לאיצ'יגו את אותם הנקודות בגוף).

זאנפאקוטו
טסונזאקיגאראסו – Tsunzakigarasu (עורב מתפצל), היה הזאנפאקוטו של ג'ירובו והוא נראה לראשונה בפרק 28.

כאשר ג'ירובו מפעיל את השחרור הראשוני של הזאנפאקוטו שלו: הוא מניח את ידו על קצה החרב ומוחץ אותה. הלהב הופכת למספר רב של שוריקנים קטנים בעלי 2 להבים (במקום שוריקן 4 הלהבים הפופולארי) אשר מרקדים ומסתובבים סביב ג'ירובו. אף פעם לא יצא לנו לראות את השוריקאנים בפעולה מכיוון שאישידה השמיד אותם כליל לפני שג'ירובו יכל להשתמש בהם, אך מכיוון שג'ירובו טען שהוא לוחם בטווח ארוך ניתן לשער שהוא שולט בשוריקנים מהמקום ויכול לשלוח אותם כלפי אויבים בלי להפעיל הרבה מאמץ פיזי. במידה שכל השוריקנים שלו נהרסו, ג'ירובו יכול לשלוף שוב את חרבו ולזמן אותם שנית.

לא ניתן להגיב.