האנאטארו יאמאדה


Hanatarou Yamada – יאמאדה האנאטארו

דרגה: שיניגאמי, ה-7 בכוחו ביחידה ה-4 של סול סוסייטי.
תאריך לידה: ה-1 באפריל
גובה: 153 ס"מ
משקל: 45 ק"ג
זאנפאקוטו: היסאגומארו

סאיו: קוקי מיאטה (Kōki Miyata)

תאור הדמות
האנאטארו הוא דמות ביישנית ועצבנית מאוד. היא נוטה להיות מגושם ומסורבל, ומולך שולל בקלות רבה. הביישנות והחביבות הטבעית של האנאטארו גורמות לכך שהוא הופך לקורבן של בריונים רבים, ובדיחות מלגלגות. בנוסף לכך, יום הולדתו של האנאטארו הוא ב-1 באפריל, יום המתיחות, ולכן מבלים הבריונים את רוב היום הזה בבדיחות על חשבונו של האנאטארו.
על אף הרושם הפחדני שהאנאטארו מציג במבט ראשון, הוא יכול להיות נועז עד מאוד. לאחר ששמע את סיפורה של קוצ'יקי רוקיה, הוא מנסה להציל אותה, על אף הפשעים שבהם היא מואשמת, והיחוס המשפחתי האציל שלה. לאחר שפגש בחברה של רוקיה, קורוסאקי איצ'יגו, הוא מחליט לעזור לו לחלץ את רוקיה, על אף שהוא יודע שהוא יכלא בעוון בגידה אם ייתפס. לאחר שצפה באיצ'יגו נלחם למען מה שהוא מאמין בו, החליט האנאטארו שגם הוא מאס בתפקיד הצופה מהרקע, והוא רוצה לקחת חלק גדול יותר במאורעות העולם הסובב אותו, ולכן הוא התחיל לנשוא את הזאנפקוטו שלו עימו.

מאחר ויכולות הקרב של היחידה ה-4 הן מעוררות רחמים למדי, לרוב מוטלות על חבריה של היחידה ה-4 משימות הניקוי בסיירייטיי, כגון טיטוא תאי הכלא, ושמירה על מעברי הביוב במצב תקין. בגלל זה יש לרוב חברי היחידה ה-4, וביניהם האנאטארו, ידע רב על מערכת הביוב של סיירייטיי, מעברים נסתרים ברחבי עיר השיניגאמים, והם גם מחזיקים באמתחתם את המפתחות לרוב המבנים.

סאגת סול סוסייטי
האנאטארו נראה לראשונה כאשר הוא פוגש את איצ'יגו וגאנג'ו שיבה, שמנסים להשתמש בו כבן-ערובה על מנת לחמוק מן השיניגאמים שרדפו אחריהם, אבל בטעות לקחו אותו איתם כל הדרך. האנאטארו, לאחר שהבין שהשניים מנסים להציל את רוקיה, מורה להם את הדרך אל כלאה של רוקיה, וגם מרפא את פצעיהם. האנטארו נתפס ונכלא לאחר מכן, אבל משוחרר ע"י חברו, ריקיצ'י מהיחידה ה-6, על מנת שיירפא את פצעיו של אבארי רנג'י.

סאגת הבאונטו
מאוחר יותר, נשלח האנאטארו אל עולם החיים במטרה לחקור את הבאונטו שצצו לפתע בעיירה קאראקורה, וללמוד על מטרותיהם. אבל בסוף, הוא משתמש בכוחותיו על מנת לרפא מפצעיהם את השיניגאמים שלחמו בבאונטו, ביניהם אבארי רנג'י. בסאגה זו לוקח האנאטארו חלק בהרבה פרקי בונוס קצרים, שמשמשים בעיקר כאתנחתא קומית בסדרה.

סאגת הואקו מונדו:
בסאגה זו האנאטארו קיבל חלק בפלישת השיניגאמים להואקו מונדו. האנאטארו היה אמור להתלוות אל ביאקויה בתור עוזר אך ברגע שהשיניגאמים נכנסו להואקו מונדו, יצא ביאקויה ישירות לשדה הקרב בעזרת שונפו. האנאטארו שהיה הרבה פחות מהיר ממנו לא כיבד את החלטתו וקיטר, אך בכל זאת הוא עקב אחרי ביאקויה. האנאטארו מגיע לזירת הקרב ורואה את ביאקויה הפצוע, רוקיה המעולפת ואת זומארי המוזר, אך לא הרבה זמן מתבזבז וביאקויה דורש ממנו להזיז את עצמו ואת רוקיה למקום בטוח יותר. האנאטארו ציית לו, הרים את רוקיה והחל לפסוע הרחק מזירת הקרב, אולם לא עובר זמן רב וזומארי מגלה שיכולת הזאנפאקוטו שלו פגעה גם ברוקיה. האנאטארו שלא שם לב לכך נחתך בפלג גופו העליון ע"י חרבה של רוקיה. המום, נפל האנאטארו לרצפה ללא תזוזה נוספת. לאחר שביאקויה הביס את זומארי יצאה סגנית היחידה הרביעית, איסאנה קוטטסו, ממחבואה וניגשה לטפל בפצועים, תוצאות הטיפול עדיין לא ידועות.

כוחות וכישורים
כחבר ביחידה ה-4, האנאטארו הוא בעל יכולות ריפוי ראויות לציון. במקום להסתובב עם הזאנפקוטו שלו, לרוב תראו אותו כשהוא נושא ערכת עזרה ראשונה סטנדרטית של היחידה ה-4 על גבו. ככל הנראה, הערכה מכילה כל מיני מוצרי עזרה ראשונה סטנדרטיים כגון תחבושות וגלולות. אחד מן העצמים הידועים ביותר בערכה הזאתי הוא ה"שינטן" (shinten), נוזל ירוק, שטיפה אחת ממנו מספיקה על מנת לעלף כל אדם בעל מנת כוח רוחני חלשה, וכנראה משומש כסם הרדמה. האנאטארו גם לוקח איתו לכל מקום גלולה גדולה במיוחד שעליה מצוירת גולגולת, ומשיבה סטאמינה לגוף. הגלולה הזו היא בלעדית לחברי היחידה ה-4, אך בעוד ששאר החברים נושאים גלולות אמיתיות, להאנאטארו ניתנה גלולה שהיא בעצם סתם קמח פשוט, כבדיחה של הממונים עליו.

זאנפאקטו
כמו כל השיניגאמים, להאנאטארו יש זאנפקוטו משלו, אך הוא נראה נושא אותו רק לעיתים רחוקות. מאחר וכישוריו מופנים יותר כלפי תמיכה רפואית ולא לחימה, האנאטארו נוטה לשכוח היכן הניח את הזאנפקוטו שלו, בפעמים הנדירות בהן הוא זקוק לו. השם של הזאנפקוטו הוא "היסאגומארו" ("דלעת"), ופקודת השיחרור לשיקאי שלו היא: "מיטאסה" ("מלא").

user posted image

לפני השחרור לשיקאי, הצורה של היסאגומארו היא כשל חרב רגילה, בעלת ניצב שחור ולהב כסוף. אך הייחוד שלה הוא מד יחודי על הלהב שלה. החריגות של היסאגומארו היא בכך שהוא מרפא את הפצעים שבהם הוא מכה, במקום לגרום לה
ם. על אף שזה גורם לכל מונח ה-"תקיפה" להיות חסר משמעות, כל פעם שהיסאגומארו מרפא פצע כלשהו, המד מתמלא, והכמות תלויה ברמת הפציעה, ככל שהיא אנושה יותר, כן ייטב. כאשר המד מלא לגמרי, היסאגומארו משתחררת באופן אוטומאטי לשיקאי, ומקבלת צורה וגודל של סכין מנתחים, כמו גם שם חדש: "אקירו היסאגומארו" ("דלעת אדומה").

בצורה הזאתי, האנרגיה שנאספה מכל ההתקפות שהטעינו את הלהב, יכולה להאסף לתוך התקפה אנרגטית מסיבית אחת, שיכולה לגרום לנזק משמעותי אפילו למנוס בדרגת גיליאן. לאחר השחרור גם יכולות הריפוי של הלהב נעלמות, מה שמאפשר להאנאטארו לתקוף בדרך המקובלת, על אף שהצורה והגודל המגוחכים של היסאגומארו יהפכו את הקרב למשימה קשה במיוחד.

לא ניתן להגיב.