טאטסוזאמון איבה


Tetsuzaemon Iba – טאטסוזימון איבה

דרגה: שיניגאמי, סגן היחידה ה-7 של סול סוסייטי
תאריך לידה: 18 ביולי
גובה: 182 ס"מ
משקל: 68 ק"ג
זאנפקטו: לא ידוע

תאור הדמות
לאיבה יש תספורת מיוחדת וגנגסטרית למדי, הוא מרכיב משקפי שמש שחורים והוא לובש חליפת שיניגאמי רגילה. בנוסף, הוא גם מעשן, מה שמוסיף למראה שלו כמאפיונר סטנדרטי. על גבו יש קעקוע גדול בצורת חתול עולה בלהבות ומשפט ביפנית שניתן לתרגם כ"מזל מפתה". לאיבה יש בעיות עיכול מסוימות, אשר הוא מזכיר בבושה במצבים מסוימים.

היסטוריה:
איבה היה בעבר ביחידה ה-11, אך הוא עבר לקבוצה 7 בטענה שלהפוך לסגן ביחידה 11 זה דבר קשה מאוד, אם לא בלתי אפשרי. מאוחר יותר מתגלה שאיבה רוצה להפוך לסגן לא בגלל סיבות אישיות, אלא בגלל שהוא הבטיח זאת לאימו. כאשר שמעו זאת חברי היחידה ה-11, הם הפסיקו להתייחס אליו, בטענה שיחידות אחרות חלשות יותר ולא צריך להתייחס אליהן. למרות זאת, הוא עדיין נהנה מלבלות במפקדת היחידה ה-11 ולמרות שהוא עזב את היחידה, הוא עדיין נהנה מקרב טוב כמו כל אחד מחבריה.

סאגת סול סוסייטי:
הופעותיו העיקריות של איבה היו כאשר הוא המתין לקפטן שלו, קומאמורה, לקראת יציאתם אל גבעת הסוקיוקו, שם תתרחש הוצאתה להורג של רוקיה. אליהם מצטרפים טוסן וסגנו היסאגי, וארבעתם יוצאים. בדרכם לאירוע, הם מגלים שקאנפאצ'י סייע בשחרורם של הפולשים, שנאסרו קודם לכן, והם פותחים בקרב. למרות שהם עמדו להלחם כולם יחד נגדו, הוחלט שאיבה והיסאגי ילחמו נגד איקאקו ויומיצ'יקה (בהתאמה), והקפטנים שלהם ילחמו נגד הקפטן הצמא לקרב טוב. לאחר קרב לא קל, איבה הובס. פעם נוספת בה נראה, הייתה כאשר הוא ואיקאקו התמודדו אחד עם השני בקרב טוב, לאחר שנהנו מסאקה.

העיר קארקורה המדומה:
איבה, לצד הקפטן שלו, קומאמורה סאג'ין, מופיע בעיירה קאראקורה המזויפת יחד עם שאר הכוחות מקהילת הנשמות.
לאחר שפו מחריב את אחד המגדלים, עליו שמר איקאקו שנפל בקרב, איבה מוציא מתוך שק שהחזיק עימו מעין מוטות, בעזרתם מנע את היעלמותה של העיירה המזויפת.
כאשר פו משחרר את הזאנפאקוטו שלו וגודל למימדים מאסיביים מדהימים, איבה, על אף היותו אוהב קרבות כמו איקאקו, מבין שאין לו כל סיכוי להביס את מי שהעיף את הקפטן שלו למרחק של מאות מטרים, ולכן הוא לוקח את איקאקו ומנסה להמלט. פו עומד להתקיפם, כאשר קומאמורה שב לקרב ועוצר אותו. הוא אומר לאיבה להשאר מאחוריו, וזה מבצע כדבריי הקפטן שלו.
עם תום הקרב של קומאמורה ומותו של פו, איבה מספר לאיקאקו כי הוא כבר הבחין בכך שאיקאקו מסתיר את כוחו האמיתי, ומעיר לו שאסור לו להציב את הגאווה שלו בראש סדר העדיפויות, מעל לביצוע ההוראות שניתנות לו.
בזמן הקרב עם הכימרה איאון, איבה מנסה לתקוף אותו מאחורה בהפתעה, אך איאון מפתיע את איבה בעצמו כאשר עין נפתחת במקום בו איבה עמד לתקוף. העין יורה על איבה סרו ומוציאה אותו מכלל פעולה.
בהמשך, איבה שומר על הפצועים יחד עם קירה, אבל אז מסתבר שהינאמורי הפצועה היא בעצם אייזן שהשתמש ביכולת הזאנפאקוטו שלו. אייזן מעלף את השניים במהירות.

זאנפאוטו
שמו ויכולותיו של הזאנפאקטו של איבה אינם ידועים, על אף שהשחרור הראשון שלו כבר נחשף בסדרה במהלך ההתקוטטות של איבה עם איקאקו. על אף שהוא נראה כמו טאנטו (סכין יפנית קצרה) בצורתו החתומה, בצורתו המשוחררת מזכיר הזאנפאקטו של איבה מעין חרב מעוקלת רחבת להב. הוא בדרך כלל שומר את הזאנפאקטו שלו בתוך מדי השיניגאמי שלו כך שהניצב בולט החוצה.

לא ניתן להגיב.