טושירו היטסוגאיה


היטסוגאיה טושירו – Hitsugaya Toshirou
user posted image
דרגה: קפטן יחידה 10 בסול סוסייטי

תאריך לידה: 20 לדצמבר
גובה: 133 ס"מ
משקל: 28
זאנפאקוטו: היורינמארו (Hyorinmaru)

סאיו: רומי פאקו (Romi Paku)

תיאור הדמות:
טושירו היטסוגאיה הוא אחד השיניגאמים הצעירים בסול סוסייטי והוא הקפטן הכי צעיר בכל הדורות, זאת גם הסיבה שהרבה קוראים לו "ילד גאון". הוא דיי נמוך, בעל שיער לבן (שמשך את תשומת ליבם של הרבה אנשים בעולם החיים), והוא לובש את מדיי הקפטן הסטנדרטים ללא שום אביזרים כלשהם.
היטסוגאיה הוא ילד בוגר ורציני, בניגוד לסגנית שלו, ראנגיקו מאטסומוטו. מלבד להבדלים הפילוסופים בניהם, הם נראים מאוד קרובים אחד לשני. היטסוגאיה שונא כל דבר שנראה ילדותי או מטופש, דבר שנוגד את המראה שלו.
היטסוגאיה מתעצבן במהירות כשמישהו (ובמיוחד מומו הינאמורי) פונה אליו בשם אחר מלבד "קפטן היטסוגאיה". הינאמורי נוהגת לקרוא לו "היטסוגאיה-קון", אך היא וג'ושירו אוקיטאקה נוהגים לקרוא לו גם "שירו-צ'אן" כשם חיבה שפירושו "לבנבן", דבר שתואם את צבע השיער שלו.
האינטואציה של היטסוגאיה חדה מאוד, והוא היה אחד מהמעטים שחשדו שאיצ'ימארו גין וסוסקה אייזן עומדים מאחורי המשחק המלוכלך שלהם.

גין אומר שהיטסוגאיה מגלם את תפקיד השומר העילאי שנולד בסול סוסייטי פעם במאות שנים. זה בוודאי מסביר את הצמיחה המהירה שלו ואת הסיבה שהוא קפטן על-אף גילו הצעיר. לחלופין, גין אולי התכוון למובן הציני של המשפט, וניסה לרמוז שהיטסוגאיה לא מתאים לקבל את הדרגה הנוכחית שלו. השם שלו הוא גם הומונימי למילה שפירושה "חובבן", שבוודאי מתכוון לומר שבגלל גילו הצעיר הוא אינו בעל ניסיון כשל שאר הקפטנים בגוטיי-13.

היסטוריה:
היטסוגאיה גר בג'ונרינאן, מחוז מספר 1 ברוקונגאי. שם הוא גר עם אישה מבוגרת ועם הינאמורי מומו, וככל הנראה עם עוד מספר אנשים. ידוע רק מעט על עברו, מה שכן ידוע זה שהוא נהפך לשיניגאמי זמן קצר לאחר הינאמורי. הוא גם חבר של ג'ידאנבו, שומר השער המערבי. והוא היה זה שלימד אותו את חוקי העיר.

user posted image

כילד, היטסוגאיה היה ילד שובב ופרחח לא קטן שאהב מאוד לאכול אבטיחים ולצחוק על הינאמורי. הם היו חברים מאוד טובים בילדותם, ולמרות שהוא היה קטן ונמוך מאחרים הוא תמיד הרגיש צורך להגן עליה.

בגלל הכישורים וההצלחה שלו, היטסוגאיה נהפך לשיניגאמי מהר מאוד לאחר הינאמורי. היא המשיכה לקרוא לו "שירו-צ'אן", והרגישה שבגלל גילו- תפקידה הוא להגן עליו. בגלל ההבטחה שהיא הבטיחה לו, היא נאלצה לקרוא לו רק "היטסוגאיה-קון" לאחר שהגיע לשיקאי של הזאנפאקוטו שלו והוכרז כשיניגאמי. ההמשך מאז אינו ידוע, אבל לאחר מכן הוא נהפך לקפטן הצעיר ביותר מכל הגוטיי 13.

סאגת הסול סוסייטי:
בעת שכל הגוטיי 13 נפגשים ביחידה מספר 1, האינטואיציה של היטסוגאיה מובילה אותו להאשים את איצ'ימארו גין, קפטן קבוצה 3 בסול סוסייטי, בתעלול ההוצאה להורג של קוצ'יקי רוקיה. שנהפך ליותר ויותר מסובך. הוא מזהיר את הינאמורי לגבי חששותיו, ואומר לה להתרחק מגין כמה שתוכל. על אף שאיזורו קירה, שהיה סגנו של גין, הוא חבר ילדות קרוב שלה.

לאחר המוות של סוסקה אייזן, הינאמורי מנסה להרוג את גין תוך כדי תסכול וכאב על האובדן (דבר שהחמיר בעקבות אזהרתו של היטסוגאיה), קירה עוצר אותה. בזמן שהיא מנסה להילחם בקירה כדי להזיז אותו מדרכה לגין, היטסוגאיה מפריד בניהם ועוצר את שניהם. היטסוגאיה מתעמת עם גין, והאשים אותו ברצון להרוג את הינאמורי. הוא מזהיר אותו שהוא יהרוג אותו אם טיפת דם תיפול ממנה.

לאחר שאיצ'ימארו מוציא את קירה מהכלא, היטסוגאיה מתעמת איתו. דקות ספורות לאחר שהתחיל הקרב בין קירה להיטסוגאיה, הינאמורי מתקיפה את היטסוגאיה, שעכשיו היא בטוחה שהוא הרוצח של אייזן מכיוון שאייזן השאיר לה מכתב שאומר כך. היא אחזה בחרב שלה בצורה כל כך חזקה שידיה דיממו, היטסוגאיה משתק אותה לזמן מה וחוזר ליריבו הקודם. למרות שהצליח והקפיא את היד של גין, הקרב בניהם נעצר כשגין הרים את הזאנפאקוטו שלו לכיוון הינאמורי ונעצר ע"י ראנגיקו מאטסומוטו. איצ'ימארו עזב את המקום, והשאיר את היטסוגאיה לטפל בהינאמורי. הוא לוקח את הינאמורי ליחידה מספר 4 העוסקת בריפוי והניח מגן מסביבה, שאינו חדיר מבחוץ אך קל מאוד לפרוץ אותו מבפנים.

היטסוגאיה מנסה לעצור את ההוצאה להורג של קוצ'יקי רוקיה בכך שהוא הולך לחדר 46, בית המשפט העליון של הסול סוסייטי. לאחר שמצא את כל ה-46 מתים, הוא מובל החוצה על-ידי איזורו קירה. שאומר לו שהינאמורי עקבה אחריו, היטסוגאיה רץ בחזרה אל החדר לראות איפה הינאמורי. היטסוגאיה מגלה שאייזן הוא הראש מאחורי ההוצאה להורג המזויפת של קוצ'יקי רוקיה. בזמן שהיטסוגאיה מנסה להרוג את אייזן על התרמית שלו ועל כך שפגע בהינאמורי, אייזן תוקף אותו במקום. למרבה המזל, קפטן יחידה 4 של הסול סוסייטי, אונהאנה רטסו, וסגניתה, איסאנה קוטטסו גילו את מזימתו של אייזן. הן הגיעו בדיוק בזמן כדי להציל את היטסוגאיה והינאמורי.

סאגת הבאונטו:
היטסוגאיה נראה לראשונה כשהוא מחפש אחר הבאונטואים. לאחר מכן, שהוא שומע שהבאונטואים מסוכנים לבני אדם רגילים, היטסוגאיה שולח את איזורו קירה, שוהאיי היסאגי, ראנגיקו מאטסומוטו ויומיצ'יקה איסאגוואקה בכדי לעזור לאיצ'יגו קורוסאקי.

כשהבאונטואים מגיעים לסול סוסייטי, היטסוגאיה לוקח אשמה על כישלונם של הסגנים. לאחר שהוא משיג מעט מידע לגבי הבאונטואים מאבאראי רנג'י, הוא הולך עם רנג'י ומאטסומוטו לחקור על פעילותם של הבאונטואים ביער ברוקונגאי. באותו זמן שהגיעו ליער, הבאונטואים נעלמו. היטסוגאיה מאתגר אז את מאקי איצ'ינוסה שחיכה להם. אוריו אישידה, אינואה אוריהימה ויאסוטורה סאדו חוזרים ליער. איצ'ינוסה משתמש בשחרור הזאנפאקוטו שלו כדי להרוג אותם, אך זאראקי קנפאצ'י עוצר בעדו והשניים ממשיכים להילחם.

לאחר שקבוצה חוזרת לסיירייטיי, היטסוגאיה הולך לפגישה עם שאר הקפטנים. לאחר מכן, במהלך החיפוש אחרי הבאונטואים, הוא נתקל בבאונטו קוגה גאו. היטסוגאיה נאלץ להשתמש בשחרור הסופי של הזאנפאקוטו שלו בכדי להביס את קוגה. כשראה שקוגה מהסס בקרב, הוא ביקש למצוא מה נשאר ממנו בכדי לתת לו קבורה הולמת. הוא לא ידע כלל שקוגה שרד את הקרב.

סאגת האראנאקרים:
לאחר סאגת הסול סוסייטי, היטסוגאיה הוא אחד מששת השיניגאמים שבאו לעזור לאיצ'יגו לאחר הפלישה של הארנקרים בעולם החיים. הוא ומאטסומוטו נשארים להתגורר בביתה של אוריהימה, למרות שהיטסוגאיה מעדיף להישאר על הגג של הבית.

user posted image

בפלישה הראשונה של האספדה גרימג'ו והנומארוס לעולם החיים, היריב של היטסוגאיה הוא שאוולונג קופאנג. גם לאחר שהשתמש בבאנקאי שלו, היטסוגאיה לא היה חזק מספיק בכדי להביס אותו, ולכן הוא נאלץ להשתמש בפיסת הכוח האחרונה שלו. בכל מקרה, לאחר שהצליח לשחרר את הכוח המרבי שלו, הוא הביס את שאוולונג בקלות.

לאחר המקרה, היסטוגאיה מדבר עם גנרל יאמאמוטו במקרן הווידיאו הגדול שהעביר לביתה של אינואה. לאחר שדנו במטרתו האמיתית של אייזן, יאמאמוטו אומר להיטסוגאיה שמישהו רוצה לדבר איתו: הינאמורי. הינאמורי מצטערת בפני היטסוגאיה על שהרימה עליו את חרבה אבל היטסוגאיה עוזב את זה, הידידות בניהם דעכה מעט מאז. לאחר כמה וויכוחים הם מדברים על אייזן, הינאמורי ממאנת להאמין שאייזן באמת בגד בסול סוסייטי, היא מאשימה את גין בכך שהשפיע עליו איכשהו ומתחננת בפני היטסוגאיה להציל את אייזן. יאמאמוטו עילף את הינאמורי והצטער על שדיברה יותר מידיי שטויות. היטסוגאיה התעצבן על כך שהינאמורי עדיין מאמינה באייזן למרות שכמעט הרג אותה, והוא מחכה בקוצר רוח לנקמה.

יותר מאוחר הוא מנסה ללמד את יומיצ'יקה ומאטסומוטו להגיע לבאנקאי, אך האימונים נקטעו כשהגיעו לעולם החיים יאמי, לופי, גרימג'ו והארנקר החדש- וונדרוויס. היריב הרגיל של היטסוגאיה הוא בד"כ יאמי, אבל הפעם הוא נלחם נגד לופי, האספדה מס' שש שהחליף את גרימג'ו. ולאחר שכמעט הובס על ידו, היטסוגאיה קיבל הרבה זמן לתאושש בזמן שאוראהרה הופיע. הוא התקיף אותו במתקפת קרח, אבל זה לא היה מספיק בשביל לעצור אותו בזמן. אולקיאורה סיים את המשימה לחטוף את אוריהימה והארנקרים מיהרו להעלם. היטסוגאיה רואה שאינואה נעלמה, והקבוצה חוזרת לסול סוסייטי כדי להתכונן לקרב נגד אייזן.

סאגת העיירה קאראקורה המדומה:
היטסוגאיה טושירו, לצד סגניתו מאטסומוטו ראנגיקו, מצטרף אל הקרב בעיירה קאראקורה המזויפת.
עם תחילתם של הקרבות האמיתיים, היטסוגאיה, לצד מאטסומוטו, הוקף מכל עבר על ידי שלוש הפראסיון הנקבות של האליבל.
בעוד סגניתו נשארה להלחם בשלוש האראנקאר, היטסוגאיה מיהר לעבר האספאדה האליבל. בין השניים נפתח קרב חרבות אימתני.

כאשר מילה רוז, אפאצ'ה וסון סון נהרגות על ידי יאמאמוטו, האליבל מחליטה לחשוף את מספרה בפני היטסוגאיה – האספאדה השלישית. היטסוגאיה נדהם לגלות שאראנקאר חזקה כמו האליבל היא רק השלישית, והאליבל גוערת בו כי היא לא הראתה את כל כוחה כדי שישפוט אותה. מיד עם זאת, היטסוגאיה משחרר את הבאנקאי שלו, דאיגורן היורינמארו, וממשיך להלחם. אך כעבור זמן קצר מאוד, האליבל מבינה כי אין לה אתגר מול היטסוגאיה, והיא מחליטה לשחרר את הרסרסקיון שלה מולו. מיד לאחר ששיחררה את הזאנפאקוטו שלה, היטסוגאיה מוצא את עצמו חתוך לשניים, כשהחלק הימני של גופו מנותק ממנו. האליבל נראת לא מופתעת, ופונה לעבר יאמאמוטו, אשר נשאר רגוע.
פתאום היא שומעת את קולו של היטסוגאיה, בעוד זה מסביר לה שהתכונן למכה כזו והכין כפיל קרח.
האליבל המופתעת מתרגזת והקרב ביניהם ממשיך. לאחר קרב ארוך שווה כוח מסביר היטסוגאיה להאליבל שמתקפותיה לא יעבדו עליו, ומבין שכדי לנצח הוא חייב להשתמש בכוח הסודי שלו, למרות שלא ניסה אותו מעולם.

הוא משתמש ביכולת שנקראת טנסו ג'ורין, יכולת שמשנה את מזג האוויר לקודר וקריר, ומיד אחר כך קורא: "היוטן קיאקאסו" ושלג מתחיל לרדת מהשמיים. האליבל שנבהלת, מתכננת לתקוף, אך השלג פוגע בחרבה ופרח עשוי קרח צומח עליה ומונע ממנה לתקוף.

הפרחים מתחילים להופיע על כל גופה והאליבל לא מבינה. היטסוגאיה מתחיל להסביר, כי כל פטיט שלג שנוגע במישהו, הופך לפרח ומתפשט, כאשר צומחים על מישהו 100 פרחים, הוא מת. האליבל נכלאת בין הפרחים, ונראה כאילו היא אבודה.
למרות הכל, כשוואנדרוויס מגיע, האליבל משתחררת מההתקפה של היטסוגאיה ונראה שהיא לא נפגעה כלל. היטוסגאיה עומד חסר אונים ומוכן לתבוסתו אך ניצל כשהיורי וליסה מגיעות לסייע לו, הוא ממשיך להלחם בהאליבל בעזרתם של ליסה והיורי אבל אייזן מחליט שהוא לא מעוניין בהאליבל יותר והורג אותה בקלילות
.

לאחר מכן היטסוגאיה שינג'י סויפון וקיוראקו מנסים לתקוף את אייזן בהתקפה משולבת, נראה שהיטסוגאיה הצליח לפגוע באייזן ישירות, אך מתגלה בסוף שזאת הינאמורי שנפגעה ולא אייזן. היטסוגאיה ההמום נחתך במהירות על ידי אייזן ומובס.

זאנפאקוטו:
היורינמארו (פירוש: טבעת קרח) הינה הזאנפאקוטו של היטסוגאיה. פקודת השחרור הראשוני (שיקאי) שלו היא: "סוטאן ני זאסה" (התיישב בגן העדן הקפוא).
החרב לא משתנה הרבה במעבר מהמצב החתום לשיקאי מלבד לשרשרת ארוכה שנוספת עם וו חד בצורת חצי סהר אשר מחוברת לידית החרב. כמות עצומה של רייאטסו דולפת מלהב החרב אשר יוצרת דרקון סיני עצום עשוי מקרח ומים שמשמש כאויב אימתני.

היורינמארו נותן להיטסוגאיה את היכולת לשלוט במזג האוויר, במיוחד לזה הקשור בקרח ומים. ברגע שהמים של הדרקון עוטפים מטרה או עצם כלשהו, המים מוקפאים מידית והמטרה נשארת לכודה במלכודת קרח. בנוסף לכך, הוו שבקצה השרשרת יכול להקפיא כל דבר שהוא נוגע בו אם היטסוגאיה פוקד עליו.
היורינמארו הינו הזאנפאקוטו החזק ביותר מבין כל זאנפאקוטו מסוג הקרח.

user posted image

השחרור הסופי (באנקאי) של היורינמרו נקרא: "דאי גוראן היורינמארו" (טבעת הקרח הארגמן העצומה).
השחרור הסופי דומה לשחרור הראשוני רק שהוא עשוי מקרח טהור ויוצאים ממנו 3 פרחים שמורכבים מ-12 עלי כותרת. הדרקון מכסה את היטסוגאיה ומעניק לו זוג כנפיים וזנב עשויים קרח ואפילו מכסה את ידו הימנית בקרח. בנוסף לכך, כאשר חלקי הקרח או הלהב נוגעים ביריב הוא מתכסה כולו בקרח ונלכד, בדומה ליכולת של השחרור הראשוני.

user posted image

לעלי הכותרת שנוצרים כשהיטסוגאיה משחרר את השחרור הסופי שלו יש חשיבות מיוחדת, והם נמסים בהדרגתיות במהלך הקרב כאשר הוא משתמש בשחרור הסופי. כנראה שכאשר כל עלי הכותרת נעלמים השחרור הסופי של היטסוגאיה ייעלם גם הוא.


לא ניתן להגיב.