יאמי ריאלגו


יאמי ריאלגו- Yami Rialgo
דרגה: האספאדה העשירי, בפועל אספאדה מס' 0.
זאנפאקוטו: אירה (Ira).
אספקט: זעם.
סאיו: קנג'י נומורה (Kenji Nomura)


תיאור הדמות:

יאמי הינו אראנקאר גדול מימדים בעל גוון עור כהה. על ראשו הקירח ישנן בליטות אחדות, ומתחת לעיניו זוג סימנים הזהים לגבותיו של יאמי בצבען. למרות היותו קירח, יאמי בעל שיער בצורת זנב סוס. חור ההולו ממוקם בין חזהו לבטנו, ושאריות מסכת ההולו לוקחת את צורתה של לסת תחתונה.
יאמי הוא אראנקאר מתנשא, הבטוח בכישורי הלחימה שלו ובכוחו, למרות היותו החלש ביותר מבין האספאדה. בהמשך מסתבר שהאספאדה הם לא 1 – 10, אלא 0-9, ולאחר שחרור הזאנפאקוטו שלו, אירא,מספרו של יאמי משתנה והוא מקבל את המספר 0, מה שככל הנראה אומר שיאמי הוא האספאדה החזק ביותר.

סאגת האראנקאר:
לאחר שהוטלה עליהם המשימה לאסוף מידע אודות קורוסאקי איצ'יגו, יאמי ואולקיאורה פולשים לעיירה קאראקורה. מיד עם הגעתם, יאמי מתחיל לשאוב את נשמותיהם של תושבי העיירה, באמצעות יכולתו המיוחדת הנקראת גונזוי. אך היחידה שהצליחה לשרוד, היא טאטסוקי. לפני שהוא מספיק לחסלה, סאדו ואוריהימה מגיעים לחלץ אותה. יאמי מביס את סאדו ואוריהימה בקלות מרשימה, לאחר שהרס את זרועו של סאדו וריסק לרסיסים את טסובאקי של אוריהימה. אולם במהרה, יאמי נתקל באתגר – בדמותו של איצ'יגו. כנקמה על כך שפצע את חבריו, איצ'יגו חותך את זרועו השמאלית של האראנקאר.
ברגע הלא נכון, ההולו הפנימי של איצ'יגו מנסה לקחת שליטה על גופו, ואיצ'יגו המשותק מותקף על ידי יאמי, שהחליט לנצל את המצב; אך מצבו של יאמי מדרדר, כאשר התגבורת מגיעה. אוראהארה ויורואיצ'י מצליחים לגרום לשניים לסגת בחזרה אל הואקו מונדו, לאחר שיאמי חטף מכות מצד יורואיצ'י.

בהואקו מונדו, יאמי מקבל זרוע חדשה, ומחליט לנסות אותה על האראנקאר שטיפל בו. ללא היסוס, הוא מוחץ את ראשו ומתאכזב מכוחה של הזרוע. כעבור ימים אחדים, יאמי מגיע בשנית לעיירה, לצד לופי ו- וואנדרוואייס. הוא מתעמת עם היטסוגאיה טושירו, שמאוחר יותר פותח בקרב עם לופי ומותיר את יאמי לשבת בצד.
כאשר אוראהארה מגיע, השניים מתעמתים בשנית. אוראהארה מצליח לגרום ליאמי לצאת מכליו, אך לפני שהקרב מגיע להכרעה, המשימה שלהם הושלמה ולכן יאמי והאחרים נאלצו לשוב להואקו מונדו.

סאגת הואקו מונדו:
עם פלישתם של איצ'יגו וחבריו אל הואקו מונדו, אייזן מארגן אסיפה. בדומה לשאר חברי האספאדה, יאמי גם הוא נוכח באסיפה ומחליט לפעול על פי הוראותיו של אדונו, ולא לעשות דבר בנוגע לפולשים.

סאגת העיירה קאראקורה המדומה:
במהלך הקרב בין איצ'יגו ואולקיאורה, יאמי מסיים לאכול ומחליט לחשוף את עצמו. לתדהמתם של לולי, מנולי, איצ'יגו ואוריהימה, יאמי פורץ מעבר בקיר ומראה את עצמו סוף כל סוף.
יאמי מבקש מאולקיאורה לעזור לו, מאחר ונראה לו שאיצ'יגו התחזק מאז פגישתם הראשונה, אך אולקיאורה מסרב ומציע לו ללכת להלחם בקפטנים. יאמי, לעומת זאת, מחליט להרוג את לולי, מנולי ואוריהימה. לאחר שחבט בעוצמה את מנולי הצידה, יאמי נאלץ להתעמת עם לולי, שמשחררת את הזאנפאקוטו שלה. האראנקאר הנקבה לא מהווה לו איום, אולם יאמי מופתע מעט מיכולתה הקטלנית לשחרר חומצה. לבסוף, הוא חובט גם בה והורג אותה. לאחר מכן מגיע אישידה ומתעמת איתו, אך יאמי נפגע ממוקש מיוחד שנוצר על ידי מאיורי ונופל כל הדרך מראש המגדל אל קומת הקרקע. לאחר שהתאושש, זועם, יאמי הורג בטעות את ראדובון ורואה את רוקיה, רנג'י וסאדו לפניו. בלית ברירה, הוא משחרר את הזאנפאקוטו שלו, גודל למימדים אדירים ומגלה להם שהוא למעשה הסרו אספאדה – אספאדה מס' אפס, האספאדה החזק ביותר.

רוקיה, סאדו ורנג'י נלחמים ביאמי, אך מובסים בקלות רבה. בשעה שהשניים האחרים הובסו, רוקיה ממשיכה להתנגד, וכשנתפסת על ידי יאמי, היא פוצעת אותו בפניו באמצעות קידו. יאמי, בתגובה, משליך אותה בעוצמה אל הקרקע, אך איצ'יגו שהגיע לעזרתם הציל אותה.
איצ'יגו מתעמת עם יאמי, ובתחילה נראה שהוא גובר עליו, לאחר ששם את מסכת ההולו שלו. אולם מסתבר שיאמי כלל לא נפצע מהגטסוגה טנשו, ולבסוף תופס את איצ'יגו, שנכשל להשתמש במסכה פעם נוספת. איצ'יגו אולם ניצל על ידי ביאקויה וקנפאצ'י, שמפתיעים אותו וחותכים את רגלו. לאחר מכן, מאיורי מופיע על מנת לפתוח להם את שער הגארגאנטה, ואיצ'יגו ואונוהאנה פונים לחזור לקאראקורה בזמן שביאקויה, קנפאצ'י ומאיורי נשארים להלחם ביאמי. ככל שהקרב נמשך, כעסו של יאמי הולך וגדל, ואיתו יאמי עצמו, שצומח למימדים עצומים מאי פעם.

סאגת מפתח המלך:
יאמי נראה מובס על אדמת הואקו מונדו, בעודו מסתכל אל הירח של הואקו מונדו, מופיע לצידו הכלב שלו, יאמי קורא לכלב שלו כלב טיפש ומיד אחר כך מסתמן שהוא מת.

כוחות ויכולות:
יאמי הינו אראנקאר בעל כוח רב וברוטלי מאוד. בהיותו הולו ברמת מנוס, יאמי מסוגל לבצע את הטכניק
ות הבסיסיות כגון סרו ובארה. כמו כן, יש לו יכולת מיוחדת מאוד, המאפשרת לו לאגור אנרגיה משינה, אכילה ממושכת ושאיבת נשמות, בעיקר באמצעות יכולת היחודית רק לו, "גונזוי" (Gunzui).

זאנפאקוטו:
הזאנפאקוטו של יאמי, אירא (Ira), משתחררת בפקודה "הרוס" (Hakaisuru). בשחרור, יאמי גודל למימדים מפלצתיים, ולמעשה חושף את כוחו האמיתי. בצורה זו, יש לו גישה לכל האנרגיה שהוא אגר במשך שעות משינה, אכילה ממושכת ושאיבת נשמות. למרות זאת, יאמי ככל הנראה נחלש בהדרגה עד שהוא מאבד את כל הכוח שאגר, וחוזר להיות החלש ביותר מבין חברי האספאדה. כמו כן, לאחר שהוא משחרר את הזאנפאקוטו שלו, דירוגו האמיתי נחשף – סרו אספאדה, אספאדה מס' 0.
בצורתו המשוחררת, בשל גופו אדיר המימדים, תנועותיו של יאמי מאטות. כמו כן, התקפות ההולו שלו, כגון סרו ובארה, מתחזקים בצורה משמעותית. ככל שיאמי מתרגז יותר, כך כוחו גדל וגופו מתעצם למימדים מאסיביים.

לא ניתן להגיב.