מאטסומוטו ראנגיקו


מאטסומוטו ראנגיקו – Matsumoto Rangiku
דרגה: שיניגאמי, סגנית של היחידה ה-10 של סול סוסייטי
תאריך לידה: ה-29 בספטמבר
גובה: 172 ס"מ
משקל: 57 ק"ג
סאיו: קאיה מטסוטאני (Kaya Matsutani)

ראנגיקו מאטסומוטו היא דמות בדיונית בסדרת האנימה והמנגה בליץ'. היא הסגנית של היחידה ה-10 בגוטי 13, תחת הקפטן טושירו היטסוגאיה. בסקר הפופולאריות האחרון, שנערך ב-2006, היא הגיעה למקום ה-17, עם 1,628 הצבעות לזכותה.

תאור הדמות
ראנגיקו היא אישה מושכת בעלת שיער ארוך וגלי בצבע הדבש (שהיה מסופר קצר יותר בילדותה) ועיניים בגוון הכחול-כסוף של הקרח. אין ספק שהמטיב הבולט ביותר בהופעתה החיצונית הוא שדיה הגדולים באופן חריג, העולים בגודלם אפילו על אלה של אינואה אוריהימה. בנוסף לשדיים מפותחים במיוחד, היא גם חולקת עם אוריהימה את הטעם המוזר באוכל, ואת האהבה למתוק.
היא לובשת את מדי השיניגאמים הסטנדרטיים, אך הצווארון שלה רפוי מספיק על מנת ליצור מחשוף שנותן הצצה אל נתח נאה משדיה. היא עונדת ענק, ועוטה רדיד וורוד מעל לכתפיה. את הסרט שנושא את תג הסגן שלה, אותו רוב הסגנים נושאים על זרועותיהם, היא קושרת לחגורתה.

ראנגיקו היא עצלנית שלא אוהבת עבודה, במיוחד לא ניירת, ואוהבת להתהולל ולשתות סאקה (משקה אלכוהולי יפני). היא לא צנועה כלל בנוגע להופעתה, ומתייחסת או מתלוננת לרוב על שדיה הגדולים בשיחות חולין. היא אפילו מנסה באחת הפעמים לשחד את איצ'יגו לתת לה להישאר בביתו בעזרת שדיה, אבל ללא הצלחה יתרה. אופיה הנוח והספונטני מהווה סתירה חדה לרציניות והאחריות של היטסוגאיה, אך על אף זאת, נראה שהשניים מנהלים מערכת יחסים קרובה. ראנגיקו נמצאת כמעט תמיד לצידו, ומראה את נאמנותה לו במקרים רבים. על אף שבמבט ראשון היא נראית כמרוכזת רק בעצמה, לראנגיקו אכפתיות רבה בנוגע לרגשותיהם של אחרים, כפי שניתן לראות במהלך הסדרה בכמה מקרים. למרות התדמית העצלנית שלה, היא יכולה להיות רצינית לגמרי במקרי הצורך. בנוסף לזאת, נראה שיש לה צד אימהי כלשהו כלפי חלק מהדמויות, במיוחד כלפי מומו הינאמורי ואינואה.

היסטוריה
לא הרבה נאמר בסדרה על עברה של ראנגיקו. היא גדלה במחוזות המרוחקים והמוזנחים של רוקונגאי, וחולצה משם בילדותה ע"י איצ'ימרו גין, שגם הוא היה רק נער צעיר באותה תקופה, והשניים הפכו לחברים קרובים. בצ'אפטר אחד של המנגה, בהבזק זכרון של ראנגיקו, היא נשאלת ע"י איצ'ימרו מתי הוא יום הולדתה. היא ענתה שהיא לא יודעת, מאחר והיא חייה לבד מאז שהיא יכולה לזכור את עצמה. גין משיב לה שבמקרה כזה, יום ההולדת שלה צריך להיקבע ליום בו הם נפגשו, מאחר וביום זה היא כבר לא הייתה יותר לבד. מאטסומוטו כנערה, התהלכה ביער וראתה את אייזן עם עוד שלושה שיניגאמים אחרים, אחד מן השיניגאמים העביר לו את ההוגיוקו ואייזן הצליח להבחין במאטסומוטו שהציצה עליהם, הוא פגע בה והשאיר אותה חבולה על האדמה. אך איצ'ימארו גין הציל את מאטסומוטו כשהגיע לשם ונשבע לנקום באייזן. לא ידוע כיצד הפכה ראנגיקו מילדת רחוב משוטטת לסגנית של היחידה ה-10, אבל יש שמועות שהיא מחזיקה בדרגה זאתי עוד לפני שהיטסוגאיה עלה לדרגת הקפטן.

פגישתם הראשונה של מאטסומוטו והיטסוגאיה הייתה כאשר מאטסומוטו הייתה שיניגאמית. היא נתקלה בהיטסוגאיה כאשר סוחר עבד עליו, והתרגזה על הסוחר וגם על היטסוגאיה. לאחר מכן, מופיעה מאטסומוטו בביתו של היטסוגאיה כאשר הוא בדיוק התעורר מהחלום שיש לו כל לילה. מאטסומוטו הראתה לו מה הנזק שהוא גורם בכך שלא נהיה שיניגאמי ולא שולט בראייטסו שלו, ובעקבות זאת היטסוגאיה מחליט ללכת להיות שיניגאמי.

סאגת סול סוסייטי
שתי ההופעות הראשונות של מאטסומוטו בסדרה הן בשתי פגישות הסגנים הראשונות שנראו בסדרה. לאחר מכן היא משתתפת בהבאתה של מומו הינאמורי לתא הכלא שלה והיא נותנת לה מכתב שיועד לה ע"י כותבו, סוסקה אייזן. כשהקנוניה מסביב למותו כביכול של הקפטן של היחידה ה-5 של סול סוסייטי, סוסקה אייזן, ומסביב להוצאה להורג של קוצ'יקי רוקיה, מחריפה והולכת מדחי אל דחי, נעמדת מאטסומוטו לצידו של הקפטן שלה.

בנקודה מסוימת, מתעמת היטסוגאיה עם איצ'ימרו גין, שבו הוא חושד כמי שרצח את סוסקה אייזן.

כאשר היטסוגאיה נלכד בברירה בין להגן על הינאמורי לבין עטמות עם גין, מאטסומוטו מזנקת בפתאומיות לתוך הקרב ומתעמתת עם גין, ידידה הוותיק. גין, מצידו, עוזב את הקרב בלי לומר מילה. מאטסומוטו והיטסוגאיה נכנסים לחדר מספר 46 בזמן ההוצאה להורג של קוצ'יקי רוקיה ושם מגלים שכל חברי חדר 46 נרצחו לפני זמן לא קצר (הדם כבר יבש ושחור, הדלתות היו נעולות). סגנו של גין, איזורו קירה, מוליך את הצמד אל מחוץ לחדר. כאשר מחליט היטסוגאיה לחזור לחדר 46, נשארת מאטסומוטו מאחור בכדי להתעמת עם קירה. מאטסומוטו מופיעה פעם אחת נוספת זמן קצר לפני שאייזן, גין וטוסן עוזבים את סול סוסייטי. היא לופתת את גין בכדי למנוע ממנו לברוח, אבל נאלצת לזוז לאחור מפאת קרני השאיבה שמטילים ההו
לואים על אייזן וחבורתו על מנת למשוט אותם משדה הקרב אל המימד שלהם. זמן קצר לפני שגין נבלע לגמרי במימד ההולואים הוא אומר לה שהוא קצת מאוכזב אחרי הכל, מאחר והוא רוצה להיות מוחזק קצת יותר זמן. לאחר עזיבתו הפתאומית של גין, מאטסומוטו נכנסת להתקף דיכאון קטן, משתכרת, אבל בסוף מתאוששת במהירות.

סאגת האראנקאר
ראנגיקו מגיעה לעולם החיים יחד עם היטסוגאיה, רנג'י, איקאקו ויומיצ'יקה. הם מופיעים בוקר אחד בפתח ביתו של איצ'יגו, ומבקשים להשתכן שם. לאחר שאיצ'יגו מסרב, ראנגיקו מנסה להפעיל עליו את קיסמה הנשי, ללא הצלחה יתרה. לכן היא עוברת לבית של אינואה, שם היא חולקת עם אינואה רגע אינטימי, בו שופכת לפניה זו האחרונה את רגשותיה, ואת הקנאה שלה ברוקיה, מכיוון שהיא חשובה כל כך לאיצ'יגו.

מאוחר יותר, החבורה מותקפת (כל אחד בנפרד) ע"י חבורת אראנקארים בהנהגתו של גרימג'ו. בהתחלה סופגת כל החבורה, מלבד איקאקו שמצליח להביס את יריבו, פציעות קשות, אבל בדיעבד מסתבר שהוטלה על רנג'י, היטסוגאיה ומאטסומוטו מחסום, שכרת באופן גס 80% מהכוח שלהם. לאחר שראנגיקו קיבלה אישור מסול סוסייטי לשחרר את המחסום, הם הביסו את האראנקארים, כאשר גורם ההפתעה לצידם.

מאוחר יותר, נראית כל המשלחת של היטסוגאיה בתוך פארק כלשהו, ואת יומיצ'יקה וראנגיקו משתגעים מנסיון לדבר אל החרבות שלהם (ככל הנראה במטרה להגיע לבאנקאי). את האימונים שלהם מפריעה הופעת של שני אספדות, נומרוס, ואספדה לשעבר, בשמי העיירה קאראקורה. לופי, אספדה מספר 6, לוקח על עצמו את המלחמה בכולם יחדיו, ומשחרר את הזאנפקוטו שלו, שבעצמם מתגלה כתוספת של שמונה זרועות מדוזה ארוכות וחזקות. הוא מביס בקלות את היטסוגאיה, ולוכד את שאר השיניגאמים בזרועותיו. לופי החליט להתבייט על מאטסומוטו, ולאחר שהודה שאכן יש לה גוף מושך מאוד, הוא הכריז שהוא גם מעוניין לדעת איך הוא יראה כשהוא מלא חורים. הוא מגדל קוצים בקצה אחת מן הזרועות, ובדיוק כשהוא עומד לפצוע את מאטסומוטו, אוראהארה מגיע ומציל אותה. הקרב, אגב, נגמר בניצחון מוחץ לצד השיניגאמים, בעזרתו האדיבה של היטסוגאיה שחזר אל שדה הקרב בכוחות מחודשים.

לאחר שהחבורה מגלה שכל הקרב שעברה היה לא יותר מפעולת הסחה על מנת לחטוף את אוריהימה, היא מבקשת רשות ללכת אחריה להאקו מונדו, אבל מקבלת סירוב בוטה מצדו של גנרל יאמאמוטו. אז מגיעים הקפטנים ביאקויה וקנפצ'י, על מנת ללוות את החבורה בחזרה לסול סוסייטי, אם ירגישו צורך להתנגד. אבל כולם חוזרים בשלווה לסול סוסייטי, גם אם בחוסר רצון.

סאגת העיירה קאראקורה המדומה:
מאטסומוטו מצטרפת לכוחות מקהילת הנשמות אל העיירה קאראקורה, לצד הקפטן שלה, היטסוגאיה טושירו.
עם תחילתם של 'הקרבות האמיתיים', שלושת נתיניה של האליבל מקיפות את מאטסומוטו והיטסוגאיה, אך מאטסומוטו מחליטה להתמודד איתן בכוחות עצמה, מאפשרת להיטסוגאיה לצאת ולהלחם עם האליבל.
בתחילה, מאטסומוטו לועגת ליריבותיה ומכנה אותם בכינויים שונים, ובכך גורמת להן להתעצבן ולריב אחת עם השנייה. אך לאחר מכן, היא מתחילה להיות רצינית ומשחררת את האינקו; האפר מקיף אותן מכל עבר ומאטסומוטו מבצעת תנועת חיתוך, יוצרת מספר חתכים על זרועה של אפאצ'ה. על ידי אצבעותיה, מאטסומוטו כולאת את השלוש בתוך האפר שלוקח צורה של כדור, אולם הן משגרות סרו משולש ומשתחררות. מירה רוז תוקפת את מאטסומוטו ומאלצת אותה להשיב את האינקו למצבה החתום על מנת להגן על עצמה מפני התקפתה של מירה רוז.
מצבה של מאטסומוטו מדרדר, ואפאצ'ה תוקפת אותה, אולם היא נפגעת מכדור ראייטסו שנשלח לעברה משום מקום. מאטסומוטו מופתעת לראות שהינאמורי הגיעה גם כן לעיירה.
מאטסומוטו ניצלת על ידי הינאמורי, אך במהרה שתיהן נאלצות להתמודד עם שלוש האראנקאר ששיחררו את הזאנפאקוטו שלהן, והכימרה המפלצתית שיצרו. מאטסומוטו מנסה להגן על עצמה מפני התקפתו של הכימרה, אולם נפצעת אנושות כשאלאן, הכימרה, תולש חלק מגופה. הינאמורי פונה מיד לרפא אותה, אך נפצעת בעצמה על ידי אלאן; וקירה לוקח את מקומה ומרפא אותן.
כשהקרב בין גין לאיצ'יגו מתחיל, מאטסומוטו מתעוררת כשהיא עדיין לא החלימה לחלוטין, ובניגוד להוראותיו של קירה, היא רצה לכיוונו של גין.

סאגת מפתח המלך:
מאטסמוטו מגיע לעיירה קראקורה האמיתית שנמצאת בסול סוסייטי, ומונעת מדון קאנוג'י להלחם באייזן. היא פוקדת עליו לברוח ולקחת את טאטסוקי וצ'יזורו, והוא עושה כן. גין מבקש מאייזן לדבר איתה מעט, שכן הייתה חברה ותיקה שלו ולוקח אותה למקום מרוחק. לאחר דו שיח קטן ביניהם על סיבת הבגידה שלו, גין פוצע את מאטסומוטו בצווארה.
לאחר הבגידה של גין באייזן, אייזן פוצע את גין קשה מאוד ומאטסומוטו מגיעה לשם ובוכה על מה שקרה לגין.

זאנפאקוטו

הזאנפקוטו של מאטסומוטו נקרא האינקו (חתול אפר). הניצב של הזאנפקוטו הוא בצורת חתול, כפי שרומז שמו וצורתו של הזאנפקוטו היא פשוט חרב יפנית רגילה בתכלית.
במצב השיקאי, שפקודת השיחרור אליו היא "אונארה!" (נהם!) הלהב של האינקו הופך לאפר, שבו ראנגיקו מסוגלת לשלוט.
הוא מסוגל לחתוך דרך אובייקטים ממש כמו שחרב מסוגלת, ובסך הכל, עיקרון הפעולה שלו דיי דומה לזה של סנבונזאקורה (הזאנפקוטו של קפטן ביאקויה). במשחק "בליץ', חום הנשמה 3", האפר של האינקו מסוגל להתהוות לתוך יצור דמוי נמר.

לראנגיקו עדיין אין באנקאי, אבל נראה שהיא בשלבי אימון להגעה אליו, מאחר ורואים אותה מנסה לנהל שיחות עם חרבה. אבל מסתבר שאופיו של האינקו דומה למדי לאופייה של ראנגיקו, בטלני ומרוכז בעצמו, מה שמקשה מאוד על ראנגיקו לשוחח איתו.

לא ניתן להגיב.